Hiina sügisene ringreis - keiserlik teekond Pekingist Xi’ani ja Yangtze jõekruiis

Hiina sügisene ringreis - keiserlik teekond Pekingist Xi’ani ja Yangtze jõekruiis

08.10.19 - 20.10.19
 Hind al 1499
Broneeri
Reisil teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kontrastide maa Hiina on läbi aja olnud maailmaränduritele tõeliseks magnetiks. Ühelt poolt paelub meid üks maailma vanimaid tsivilisatsioone oma üle 5000 aastase ajalooga. Teisalt köidab meid maailma kõige kiiremini arenev majandus- ja elukeskkond ning lummavad linnamaastikud. Oma reisil peatume Hiina Rahvavabariigi pealinnas Pekingis ja ajalooliselt tähtsas Kesk-Hiina linnas Xi’anis.

Lugege Hiina kohta lähemalt siit Hiina >
Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-PEKING
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus jagatakse kõigile reisijatele vajalikud reisidokumendid.  Lend Tallinn-Helsingi ja lend Helsingi-Peking (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi.
 
2. päev PEALINN PEKING – TAEVASE RAHU VÄLJAK – KEELATUD LINN – TAEVATEMPEL
Saabume Pekingisse ja suundume tutvuma Pekingi tuntuimate vaatamisväärsustega. 
 
Tianmeni ehk Taevase Rahu Väljak on ta Pekingi ideeliseks keskpunktiks ja ta on nime saanud Keelatud linna peamise värava järgi. Hiinlaste jaoks on tegemist äärmiselt olulise paigaga ning siin on toimunud mitmeid ajaloos olulisi sündmusi. 1976. aastal koguneti just siia hüvasti jätma esimees Maoga, 1989. aastal seisid siin vastamisi tankid ja demokraatiat nõudvad üliõpilased. Väljaku keskel asub 38 meetri kõrgune Rahvakangelaste monument. Liigume edasi Keelatud linna. See paik on tõepoolest olnud ligi 500 aasta jooksul suletud, sisenemine keisrite residentsi võis lõppeda surmanuhtlusega. Suurim ja kõige paremini säilinud hoonetekompleks on ehitatud 15. sajandil ja siin on resideerinud kahe keisridünastia Mingi ja Qingi valitsejad.
Hiinapärane lõunasöök kohalikus restoranis. Seejärel suundume Taevatemplisse. Mingi dünastia ajal ehitatud Tin Tan on suurim taoistlik sakraalehitis Pekingis ja ühtlasi kogu Hiinas. Hiina keisrid nimetasid end Taeva poegadeks ja tempel rajatigi kingituseks ja ülistuseks taevale. 1998. aastast on tempel kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. 38 meetrine Hea Saagi Altar, keisrite privaatruumid palvusteks ja ohverdamiseks, ringikujuline Kuualtar asuvad erinevates ringmüüriga piiratud õuedes.
Majutume kahel ööl Pekingis hotellis Howard Johnson Paragon**** või sarnane.
 
3. päev SUUR HIINA MÜÜR – MINGIDE DÜNASTIA MATMISPAIK – PEKINGI OLÜMPIAKÜLA
Hommikusöök. Teeme Pekingist väljasõidu tutvumaks maailmakuulsa Hiina müüriga. Näha Suurt Hiina müüri on kahtlemata paljude rändajate unistus. Seda imposantset rajatist on väidetavalt näha isegi kosmosest. 5000 kilomeetri pikkune müür on rajatud 3. sajandil eKr kaitsmaks Hiina keisririiki nomaadide rünnakute eest. Ühine lõunasöök.
Külastame Mingide dünastia matmispaika, kuhu on maetud 13 dünastia valitsejat (UNESCO). Mingi dünastia matmispaik on kõige paremini säilinud omataoline ning siia on maetud kõige rohkem Hiina valitsejaid. Hauakambrite juurde kulges mitme kilomeetri pikkune Hingede rada, mis on ääristatud kivist valvuritega.
Tagasiteel Pekingisse peatume 2008. aasta olümpiamängude olümpiakülas. Siin paikneb maailma üks kuulsamaid spordiehitisi – Pekingi Rahvuslik Staadion, mida arhitektuurist johtuvalt ka Linnupesaks kutsutakse. Staadion on Pekingile sama tähenduslik nagu kuulus ooperimaja Sidney linnale ning siin peeti Olümpiamängude ava- ning lõputseremoonia, kergejõustikuvõistlused ning jalgpallifinaal. Ühtlasi on tegemist maailma suurima terasest ehitisega. Näeme ka Veekuubiku ujulat.
 
4. päev KEISERLIKUD AIAD JA SUVEPALEE – HUTONGID JA RIKŠASÕIT – DRUMI TORN
Hommikusöök. Külastame Pekingi keiserlike aedasid ja suvepaleed. Grandioosselt suur templite, paleede ja kaunite aedadega harmooniline kompleks on olnud üle 800 aasta Hiina keisritele populaarseks ajaveetmise kohaks. Suvepalee koos Kunmingi järvega on üks paremini säilinud keiserlikke aedu maailmas ja ka tänapäeva hiinlaste seas armastatud paik.
Ühine lõunasöök. Seejärel suundume hutongidesse, mis on tüüpilised Pekingi vana linnaosa majad. Ent siiski - Pekingi hutongid ei ole ainult ajale jalgu jäänud arhitektuur – nad on inimesed, kes siin elavad; nad on jälg traditsioonidest moodsas maailmas; nad on Pekingi ajaloo tunnistajad. Sõidame rikšadega traditsiooniliste hutongide vahel ning võimalusel oleme külalisteks ühes traditsioonilises Hiina majapidamises. Drumi tornist avaneb meile vaade ümbritsevatele hutongidele ja siheyuanidele. 
Sõidame raudteejaama ning siit algab meie rongisõit Pekingist Xi’ani (kellaajad täpsustamisel). Ööbime rongis 4-kohalistes kupeedes.
 
5. päev XI’ANI TERRAKOTASÕDALASED -  XI’ANI KELLATORN JA DRUMI VÄLJAK - SUUR MOŠEE
Saabumine Xi’ani ja transfeer hommikusöögile. Esimesed põllumajanduslikud külad arvatakse selles piirkonnas olevat tekkinud umbes 1200 eKr. Varase Zhou dünastia (1046-771 eKr) aegadel oli Xi’an kogu tolleaegse Hiina riigi poliitiline, majanduslik ja kultuuriline keskus, olles samavõrd kuulus idas kui Ateena või hilisem Rooma läänes. „Nagu läänes Rooma, nii idas Xi’an“, osutab iidne Hiina vanasõna.
Kuulsad terrakotasõdalased (UNESCO) kaevati Quingi dünastia hauakambritest välja 1974. aastal ning need kujud osutavad tollasele suurele sõjalisele võimsusele ja võitlusvaimule. Ühine lõunasöök. 
Teeme tutvust sõdurite valmistamis protsessiga, näeme kuidas neid kokku pandi.  Võimalus kohalikku käsitööd kaasa osta.
Vaatame suursugust, 14. sajandil püstitatud Xi’ani kellatorni ning Drumi väljakut. Vaatame Xi’ani Suurt Mošeed, mis on üks vanimatest ning tuntuimatest islami pühakodadest terves Hiinas. Mošee on populaarne turistide seas, kuid see on ka endiselt Hiina moslemite jaoks püha paik. Kui välja arvata pühakoja vaid üksikud araabialikud dekoratsioonid, on Suur Mošee erinevalt teistest mošeedest üle maailma täielikult hiinapärane – siin ei ole ühtegi ootuspärast kuplit ega minaretti.
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Grand Noble Xian**** või sarnane.
 
6. päev METSIKU HANE PAGOOD 
Hommikusöök. Võimalus külastada Shaanxi ajaloomuuseumi, kus on üle 370 000 eksponaadi, mis tutvustavad Hiina ajalugu alates eelajaloolisest perioodist kuni 20. sajandini. Külastame budistlikku pühapaika Metsiku Hane pagoodi. Pagood ehitati Tangi dünastia valitsusajal peamiselt erinevate Indiast toodud budistlike materjalide hoiustamiseks. Põikame ka Xi’ani võimsale linnamüürile. Ühine lõunasöök. 
 
7. päev LEND XI’AN-HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Xi’an-Helsingi (kellaajad täpsustamisel).
Tere tulemast tagasi koju!
 

Soovijatel on võimalus jätkata reisi jõekruiisiga (lisatasu eest):

7. päev XI’AN
Hommikusöök.  Hilisel hommikupoolikul lahkume hotellist ning teeme tutvust Xi´ani ühe vanima arhitektuurimälestisega. Väike Metshane Pagood on olnud budistliku usutunnistuse üks olulisimaid keskusi Xi`anis juba 8. sajandist alates. Koos üle tänava asunud Dajianfu Templiga elas ja töötas siin üle 200 munga, kelle põhiülesanne oli tõlkida ja koostada religioosseid tekste. Edasi viib meie tee Kaheksa Surematu templisse. See hiiglaslik 73,333 m2 asuv templikompleks on pühendatud Hiina rahvatraditsioonide ja taoistliku usutunnistuse 8 kuulsale surematule. Ehitatud 10. sajandil on seda templikompleksi mitmeid kordi uuendatud. Vaba aeg, et jalutada Xi`ani vanalinna kunstikvartalis ja piiluda galeriidesse. Transfeer rongijaama. Rongisõit  Xi’an-Wuhan kell 15:34-19:54. Majutus hotellis Dorsett**** või sarnases Wuhanis. 

8. päev WUHAN - YANGTZE JÕEKRUIIS
Hommikusöök. Wuhan’i miljonilinn on Kesk–Hiina suurimaid linnu, olles ühtlasi Hubei provintsi pealinnaks. Siin saavad kokku kümned raudteeharud, ekspressteed ja jõeveed. Seetõttu hüütakse linna hellitavalt ka üheksa provintsi „peatänavaks“ või kutsutakse koguni Hiina Chicagoks. Linna ajalugu ulatub 3500 aasta taha, mis teeb temast ühe Hiina kõige vanema asustatud punkti. Seega on tal au olla vanem isegi praegusest ja eelnevatest pealinnadest Pekingist, Xi’anist ja Nanjing’st. Külastame Kollast Pagoodi, mida peetakse tänu 8. sajandil linna külastanud kuulsa poeedi Cui Hao poeemile, kogu Lõuna–Hiina austusväärsemaks vaatamisväärsuseks. Linn on tänapäevalgi tuntud kui kaunite kunstide ja poeesia keskus. Transfeer raudteejaama. Mõnetunnine sõit Yichang’i linna. Peale saabumist suundume edasi aga Yichang’i kruiisilaevale. Ööbime neljal järgneval ööl kruiisilaevas 2-kohalistes kajutites.

9. päev KRUIIS YANGTZE JÕEL - XILING’I  KANJON
Hommikusöök. Päev algab vara Xiling’i kanjoni läbimisega. Xiling’i kanjonit hinnatakse võimsaimaks, ohtlikeimaks ja kauneimaks kolmest jõge ümbritsevast kanjonist. Xiling’i kanjoni moodustavad mitu väiksemat, väga omalaadsete nimedega, kanjonit nagu Väärikas mõõk, Hobuse Kopsud ja Härja Maks, Hääletu Kell ning Varjude Mäng. Seejärel järgneb ekskursioon Kolme Kanjoni Tammile, mis taltsutas jõe veed ja kärestikud ning tegi juurdepääsu kanjonile turvaliseks. 
Ühtlasi läbitakse ka viieastmeline lüüside süsteem, kus kõrguste vahe ulatub 100 m. Lõunasöök ja õhtusöök laeval.
Lisaks on kruiisil võimalus osaleda erinevatel põnevatel üritustel ja lisaekskursioonidel (lisatasu eest, hinnad al 50 USD). 
 
10. päev KRUIIS YANGTZE JÕEL - LESSERI JA QUTANGI KANJONID
Hommikusöök. Paadiekskursioon Lesseri kanjonisse. Lesseri kanjon on hääletatud Hiina 40 kõige huvitavama vaatamisväärsuse hulka. Kanjon kulgeb Yangtze lisajõel ja koosneb omakorda kolmest osast: Udusest kanjonist, Draakoni väravast ja Smaragdkanjonist. Kanjoni veed on kristallselged ja nende peegeldus pilvedest hingemattev. Kanjoni kaldad on koduks arvukatele ahvidele, veed head elamispaigad rohketele kaladele ning veelindudele. Lõunasöök. Laevasõit läbi Qutang’i kanjoni, mis on kanjonitest kõige lühem ja kitsam, ulatudes kõige laiemas kohas vaid 150 meetrini. 1200 meetrini küündivad järsud kaldad lisavad kanjonile müstilisust ja salapära, mis on andnud sünniõiguse mitmetele legendidele. Õhtusöök laevas.

11. päev KRUIIS YANGTZE JÕEL - FENGDU LINN
Hommikusöök. Ekskursioon Fengdu „vaimudelinna“. Linn rajati juba 1800 aastat tagasi ja sümboliseerib vastandeid – hiina põrgut ja budismi. Linn, mis asub jõe kaldal, on täis pikitud värvikaid pagoode ja taoismi templeid, millest mitmeid ootab tulevikus karm saatus. Kolme Tammi projekti lõpetamisel uputatakse osa linnast ning jääb linn püsima saarele, avades lahkelt väravad „Põrgusse“. Lõunasöök. Õhtusöök ja meeleolukas rahvusõhtu laevas hiina rahvatantsude ja -laulude saatel.

12. päev CHONGQING
Pärast hommikusööki lõpetame kruiisi ja alustame tutvumist Chongqingi vaatamisväärsustega. Ciqikou on põnev vanalinna kompleks ja kunagine suur portselani tootmiskeskus Jialingi jõel. Siin on tänaseni säilinud kitsad tänavad, väikesed poekesed ja ajalooline atmosfäär. Teeme jalutuskäigu 1909. aastal rikka ärimehe poolt rajatud Elingi pargis. Rahulik roheline oaas on armastatud paik nii kohalike kui külaliste hulgas, ning eriti armastavad pargis tööd teha kohalikud kunstnikud, keda võib siin tihti maalimas, joonistamas või graveerimas näha. Päeva lõpetuseks suundume Chongqing Kolme Kuru Muuseumi, see 2005. aastal avatud hiiglaslik kompleks annab meile suurepärase ülevaate Chongqingi loodusest ja ajaloost. Majutus hotellis Wanyou**** või sarnases.

13. päev LEND CHONGQING-HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lennud Chongqing–Helsingi ja lend Helsingi-Tallinn (kellaajad täpsustamisel). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

1499 €* / 1578 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.2018

Lisa hind, res soovib reisi jätkata
999 € (kaheses kajutis inimese kohta)

jõekruiisi programm võib veidi muutuda, sõltudes laevagraafikust ja ilmastikutingimustest

Hind sisaldab:
 • Lend  Finnair liinilendudega Tallinn-Helsingi-Peking ja lend Xi’an-Helsingi-Tallinn, toitlustamine lennukis
 • Käibemaks ja lennujaamamaksud. NB! Lennujaamamaksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • 2 ööd Pekingis hotelllis**** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Rongipilet Peking-Xi’an koos majutusega 4-kohalistes kupeedes, 1 hommikusöök Xi’anis. Kahene kupee rongis lisatasu eest (hind täpsustamisel), ainult ettetellides ja tasudes (kupeede arv piiratud)
 • 2 ööd Xi’anis hotellis**** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule)
 • 5 tüüpilist Hiina lõunasööki
 • Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja
Lisakulud:
 • Hiina viisa vormistamine 60 €. Palume tutvuda viisainfoga allpool.
 • Maalt lahkumise maks u 12 USD (tasutakse kohapeal)
 • Jootraha giidile, bussijuhtidele ja kohvrikandjatele
 • Kruiisil laevalt võimalik lisaks osta lisaks erinevaid ekskursioone (inglise k), hinnad u 50 USD.
 • Kohalik õhtusöök 30 USD (tellimisel ja tasumisel kohapeal) 
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al 12,31 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Lisainfo reisikindlustuse kohta siit >
 • Ühene majutus hotellides reisi vältel (hind täpsustamisel; ei sisalda ühest majutust rongikupees ja laevakajutis)
 • Ühene majutus kruiisipikendusel (hind täpsustamisel; hotellis ja laevas)

Viisa ja dokumendid

Hiina reisil on ainus kehtiv reisidokument pass. Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud pärast reisi lõppu) ja et passis oleks vähemalt 2 vaba lehte. Pass, 1 foto (värviline, 3x4) ja töökoha garantiikiri (inglise keeles, täpsem info allpool) palume tuua kontorisse 2 kuud enne reisi. Saatkond nõuab sageli veel lisadokumente.
 
Viisa ankeedile ootame reisija allkirja. Soovi korral on võimalik viisa ankeeti välja printida siit > ja allkirjastatult meile toimetada (ankeet tuleks kindlasti trükkida ühe lehe mõlemale poolele, mitte kahele eraldi lehele).
 
Garantiikiri esitada firma blanketil, allkirjastatud ja firma templiga. Ingliskeelses garantiikirjas peab olema firma nimi, millega firma tegeleb, töötaja/taotleja ees- ja perekonnanimi, reisi kuupäevad ning kinnitus, et töökoht säilib reisi vältel ja peale reisilt naasmist. 
Õpilase garantiikiri õppeasutusest peab kinnitama, et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses peale reisilt naasmist.

Pensionäri või mittetöötava inimese puhul palume lisada viimase 3 kuu ingliskeelne pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri isikult, kes katab taotleja kulud Hiinas ning tema töökoha garantiikiri.

Rongipiletite vormistamiseks palume meile toimetada 2 kuud enne reisi passikoopia.
1 € on on u 8,4 CNY (hiina jüään). 
Soovitame raha vahetada vähemalt 1500 CNY  (alati, mida rohkem, seda parem).

Lisainfo

 • Laevakruiisi õhtusöökidel soovituslik kanda soliidset riietust. 
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Lennuinfo Finnairi liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

08.10.19 - 20.10.19
 Hind al 1499
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Hiina sügisene ringreis - keiserlik teekond Pekingist Xi’ani ja Yangtze jõekruiis

Vaata reisist pilte