Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Kanada sügisvärvides ringreis

Kõrghetked: Montreal ja Quebec, sügisvärvides Mont Tremblant, pelinn Ottawa, Kingston ja 1000 saare kruiis, kuulsad Niagara kosed, Toronto.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 24.09.11-05.10.11
Kestvus: 12 päeva
Hind: al 2 294.11 €
Prindi

Üldinfo

Kanada laiub ligi 10 miljoni ruutkilomeetri suurusel maa-alal, kui suur saarestik juurde arvata. Ja vaadata on siin palju. Meie reis hõlmab Kanada idaosa. Kanada metropolid Montreal, Quebec, Ottawa ja Toronto on kahtlemata suursugused ja põnevad vaatamisväärsused. Ent tahame näha ka looduse ilu. Seda just sellisel aastaajal, kui Kanada rahvuslik sümbol – vahtraleht – näitab oma värvilist rüüd.
 

Sellel reisil väike rühm 15-20 osalejat!


Giid

Reisil on giidiks Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele. Piretil on olnud samuti võimalus õpinguteks Austrias Salzburgi ülikoolis. Olles kodus nii saksa keeles kui Euroopa saksakeelsete maade kultuuriruumis, on tema kogemus meile olulise väärtusega. Hiljem on ta keskendunud ka Iisraeli ja Ameerika reiside korraldamisele ning läbi viimisele. Põhjalikkus ja pidev enesearendamine on tema eduka reisikorraldamise alus, samuti on Piret ka inimesena äärmiselt sümpaatne leides reisil olles igas olukorras õige võtme, millega vajalik uks lahti keerata. Võib küll kindlalt väita, et Piretil on suurepärased isikuomadused ja teadmised selleks, et vahendada erinevate kultuuride ja rahvuste eripärasid nii, et reis on sajaprotsendiliselt nauditav.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-AMSTERDAM-TORONTO

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 04:45. Lend Tallinn-Amsterdam kell 06:40-08:10 (lennunumber OV 173) ja Amsterdam-Toronto kell 17:30-19:30 (lennunumber KL 695)
Palume kontrollida reisi väljumise aega vahetult enne reisi!
Majutus hotellis Torontos.


2. päev TORONTO

Hommikusöök hotellis. Torontos teeme ekskursiooni bussiga – näeme selle kosmopoliitse linna tähtsamaid
vaatamisväärsusi – kuninglikku Ontario muuseumi, sadama piirkonda, CN torni. Toronto CN Tower on kahtlemata üks Toronto ja kogu maailma kuulsamaid ehitisi. Tegemist oli kuni 2007 aastani maailma kõrgeima toestamata ehitisega. CN Tower on 553,3 m kõrge. Hetkel on kõrgeimaks toestamata ehitiseks alles lõpetamata Burj Dubai. CN Toweris on maailma kõrgeimal asuv vaateplatvorm 446,5 m kõrgusel. Sõidame liftiga vaateplatvormile ja imetleme vaadet linnale. Jalutame hiina linnaosas. Vaba aeg Torontos. Majutus samas hotellis.
 

3. päev NIAGARA KOSED

Hommikusöök hotellis. Sõidame vaatame kuulsaid Niagara koskesid. Niagara on Kanada ja Ameerika Ühendriikide piirijõgi. Kõige suurem juga langusega 57 meetrit kannab nime Kanada ehk Hoburaua juga ja väiksem, langusega 34 meetrit, on Ameerika juga. Lõunastame Skylon tornis vaatega koskedele.
Külastame maalilist väikelinna Ontario järve ääres Niagara-on-the-Lake`i. Jalutame maalilise linna rahulikel tänavatel. Majutus samas hotellis.
 

4. päev LÕUNA-ONTARIO – KINGSTON –1000 SAARE KRUIIS

Hommikusöök hotellis. Meie teekond järve kallast pidi sõites põhja poole.  Külastame kanuu muuseumi. Jõuame Kingstoni. Soovijatega teeme laevaga kruiisi Ontario järvel tuhande saare piirkonnas. Kas teadsite, et just siit on pärit igale gurmaanile tuttav salatikaste "1000 Islands"?  Majutume Canada Village piirkonnas motellis.
 

5. päev UPPER CANADA VILLAGE – OTTAWA

Hommikusöök hotellis. Sõidame Upper Canada Village`sse. See on paik, mis viib meid ajas tagasi üle 140 aasta ning sattume 1860ndate Kanada külasse, kus kogeme tolleaegset elustiili, näeme vanu veskeid, ärisid, kirikuid. Peatume The Crysler Farm Fieldil - kohas, kus 1813 aastal toimus Kanada ajaloo üks tähtsamaid sõjalisi lahinguid Ameerika Ühendriikidega. Jõuame Ottawasse, Kanada pealinna. Linnaekskursiooni käigus näeme parlamendihoonet, peaministri ja peakuberneri kabineti asukohta, saatkonnahooneid. Vaatame Rideau kanalit, mis on äsja lisatud Unesco maailmapärandi nimekirja. Külastame Ottawa ühte kuulsamat muuseumi - tsivilisatsiooni muuseumi. Vaba aeg lõunastamaks Byward Marketi piirkonnas. Majutushotellis Ottawas.
 

6. päev OTTAWA – LAURENTIANS

Hommikusöök hotellis.  Lahkume Les Laurentides` piirkonna poole. Peatume Omega safari pargis, kus võib praktiliselt vabas looduses näha mitmeid Kanadas elavaid loomi. Seejärel sõidame Mont Tremblanti. See on üks Kanada kuulsamaid puhkekeskuseid, mida külastavad inimesed aastaringselt. Eriti kaunis on siin sügisel, kui järved ja metsad moodustavad kauni pildi Kanada sügisvärvidest. Suhkruvaher ehk Kanada vaher, riigi vapisümbol, võistleb siin kirevas värvidemängus teiste puudega. Sügisel värvuvad tema lehed kollakasoranžideks või sarlakpunasteks ning tema suure suhkrusisaldusega mahlast tehakse kuulsat vahtrasiirupit ning –suhkrut. Sõidame gondliga Laurentiuse mägede kõrgeimale tipule ja vaatame kauneid vaateid. Soovijail on võimalik teha kerge matk looduses. Majutume Mont Tremblantis hotellis.
 

7. päev LAURENTIANS – QUEBEC

Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Quebeci poole. Teel näeme kaunist Kanada loodust. Lõunastame Maple Sugar Shackis ehk Vahtrasiirupi majas. Jõuame Quebeci. See linn on asutatud 1608 aastal kui naha kauplemise keskus, tänapäeval on ta väga romantiline linn oma vanalinna kitsaste tänavate ja kohvikutega St Lawrence jõe ääres. Linn on säilitanud oma hubase provintsiliku šarmi. Vaatame linna vanu kindlusehitisi ja maailma enim pildistatud hotelli, linna sümboliks kujunenud, Chateau Frontenaci. Jalutame linna kõige vanemas osas Petit Champlainis, mis tuntud oma galeriide ja kohvikute poolest.  Majutus hotelllis Quebecis.
 

8. päev ST ANNE KANJON - MONTMORENCY

Hommikusöök hotellis. Sõidame vaatama 3 rippsillaga St Anne kanjonit. Üks sildadest ületab 74 meetrise kose poolt moodustatud kuru. Kaunid sügisvärvid kose piirkonnas pakuvad eriti „kanadalikku” vaatepilti. Näeme Quebecki provintsi kõige dramaatilisemat koske Montmorencyt. Seejärel külastame Saint –Anne-De Beaupre basiilikat. Õhtu Quebecis on vaba, et nautida linna unikaalset prantsusepärast olustikku. Majutus samas hotellis.
 

9. päev QUEBEC – TROIS RIVIERES – MONTREAL

Hommikusöök hotellis. Täna külastame tüüpilist kanada indiaanlaste küla - Huroni hõimu küla. Siin tutvume pärismaalaste eluga Kanadas. Soovitame lõunastada ja proovida indiaani kööki. Seejärel sõidame läbi Trois Riviersi Montreali. Montreal on moderne metropol, tegemist on suurima prantsuskeelse linnaga väljaspool Prantsusmaad. Majutume hotellis Montrealis.
 

10. päev MONTREAL

Hommikusöök hotellis. Montreal on Québeci provintsi suurim linn asudes Kanada idaosas, Saint Lawrence’i ja Ottawa jõe ääres Montréali saarel. Täna teeme tutvust selle põneva linnaga. Meie linnaekskursioon Montrealis jätkub bussiga – vaatame Vieaux-Montréali, Notre Dame de Montreali ja ajaloolist vana sadama piirkonda. Vaatame uhket vaadet linnale Mont Royali pargi kuulsalt vaateplatvormilt. Vaba aeg, et jalutada vanalinna kitsastel tänavatel, astuda sisse mõnda kunstigaleriisse või uudistada vana sadama piirkonda. Võimalus iseseisvalt külastada muuseume. Majutus samas hotellis.
 

11. päev MONTREAL

Hommikusöök hotellis. Külastame Montreali Olümpiakeskust, kus näeme üht linna sümbolit – maailma kõrgeimat, suurima kaldenurgaga torni. Tõuseme funikulööriga kõrgele torni tippu, et heita pilk Montreali vanalinnale. Külastame Biodome`i, kus meil on võimalik tutvuda Ameerika nelja ökosüsteemiga ühe katuse all – näha on enam kui 4800 looma, kokku 280 loomaliigi esindajat ja 750 liiki taimi. Soovijatega külastame Olümpia staadionit. Vaba aeg sisseostude sooritamiseks,
enne kui suundume lennujaama. Lend Montreal-Amsterdam kell 19:15-07:50 (lennunumber KL 672)
 

12. päev SAABUMINE TALLINNASSE

Saabume Amsterdami. Lend Amsterdam-Tallinn kell 09:40-13:05 (lennunumber OV 174)(kohalikud ajad).
 

Reisi hind

2294,11 EUR* / 2415,22 EUR
35 895 EEK* / 37 790 EEK
 
* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele.


Hind sisaldab

* Lennupiletid (toitlustus lendudel)
* Lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
* Mugavustega väikebussi kasutamine
* Majutus vastavalt programmile hotellides*** (2-in toad), hommikusöögid
* Lõunasöögid vastavalt programmile (2 lõunasööki)
* Giidi ja kohaliku reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel 


Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel) hind täpsustamisel
* Tervisekindlustus 12 päevaks al 17,11 EUR (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele! Need tasutakse kohapeal kohalikus vääringus.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:

Toronto torn 21 CAD (grupipilet)
1000 Saare kruiis 14 CAD (grupipilet)
Omega park 14 CAD(grupipilet)
Kanuu muuseum ca 10 CAD
Montreal Tower 15.25 CAD
Biodome 26.50 CAD
Ottawa tsivilisatsiooni muuseum 12 CAD
Quebeck muuseum 9 CAD
Montreali kirik 5 CAD
gondel Laurentiuse mäele 19.99 CAD
Upper Canada Village 20.95 CAD
Püha Anna kirik
St Anna kanjon 11.50 CAD
Huroonide küla 12 CAD (grupipilet)
Indiaani lõuna ca 19 CAD
Journey Behind Falls 15 CAD (grupipilet)
Maid of Mist laevasõit 16.50 CAD

 

Oluline teada!

Palume meile enne reisi teada anda passinumber ning kehtivusaeg!

Oluline teada:
Eesti kodanik ei vaja Kanadasse reisimiseks viisat juhul kui riigis viibitakse kuni 180 päeva (täpse aja määrab vajadusel piirivalve). 
Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi
- piisavad rahalised vahendid
- reisikindlustus kogu reisi perioodiks

 Viisa on vajalik punase ja halli passi omanikele.

Hind ei sisalda jootrahasid kohalikule bussijuhile ja giidile ning hotellides. Palume arvestada jootrahadeks ca 40 CAD terve reisi kohta. Hindadele lisanduvad üldjuhul Kanadas  maksud (tax),
mis sõltuvalt piirkonnast on ca 10 %.  
Raha soovitame vahetada vähemalt  500 CAD ( alati mida rohkem, seda parem).
Sissepääsudele kulub ca 240 CAD (makstakse grupijuhile)
Lisainfo Välisministeeriumi kodulehelt

Lühidalt Kanadast:
Pealinn: Ottawa
Rahvaarv: 32 507 874 (2007 a seisuga)
Pindala: 9 976 140 km2
Riigikord: konföderatsioon parlamentaarse demokraatiaga
Reiligioon: 46.2% rooma katolik, 17.5% kanada ühendatud kirik, 11.8% anglikaanid, 24.5% muu
Riigikeel: inglise ja prantsuse keel
Ajavöönd: GMT -4-8
Rahaühik: Kanada dollar (kurss euroga 1,3-1,4)

Lubatud inimese kohta 1 kott max 23 kg (äraantavasse pagasisse)

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Reis Kanadasse, Quebeck
Reis Kanadasse, Quebeck
Reis Kanadasse, Niagara
Reis Kanadasse, Niagara
Reis Kanadasse, Quebeck
Reis Kanadasse, Quebeck
Reis Kanadasse, Mont Tremblant
Reis Kanadasse, Mont Tremblant
Reis Kanadasse, Upper Canada
Reis Kanadasse, Upper Canada
Reis Kanadasse, Huronide küla
Reis Kanadasse, Huronide küla
Reis Kanadasse, Mont Tremblant
Reis Kanadasse, Mont Tremblant
Reis Kanadasse, Niagara
Reis Kanadasse, Niagara
Reis Kanadasse, Quebeck
Reis Kanadasse, Quebeck
Reis Kanadasse, Omega park
Reis Kanadasse, Omega park
Reis Kanadasse, Ottawa
Reis Kanadasse, Ottawa
Reis Kanadasse, Niagara
Reis Kanadasse, Niagara
Reis Kanadasse, Quebeck
Reis Kanadasse, Quebeck
Reis Kanadasse, Montreal
Reis Kanadasse, Montreal
Reis Kanadasse, Omega park
Reis Kanadasse, Omega park
Reis Kanadasse, Montreal
Reis Kanadasse, Montreal