Mauritius - aastavahetus ilu ja harmoonia saarel

Mauritius - aastavahetus ilu ja harmoonia saarel

Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!
 
Mauritius on paradiislik nurgake keset ookeani - 2200 km ekvaatorist lõuna pool, 2000 km Aafrika idarannikust ja 1000 km Madagaskarist idas. Olles üks viimaseid saari enne India ookeani avarusi, kannab Mauritius hüüdnime „India ookeani täht ja võti“, mis on leidnud kinnitust ka riigi vapil. Riigil on pinda 2040 km2, veidi vähem kui Saaremaal, lõviosa moodustab sellest Mauritiuse saar ise.
Mauritiusel saab puhkaja teha kõike seda, millest põhjamaa talves unistame: logeleda päikese käes rannas (saarel on 150 km liivaseid randu), ujuda selges soojas ookeanivees, sukelduda, snorgeldada, laevaga sõita, suhelda delfiinidega, jalutada kaunitel maastikel troopilise looduse keskel või istuda baaris ning nautida kohalikke toite ja muusikat.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:10-22:40 (lennnumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise aega vahetult enne reisi.
 
2. päev LEND ISTANBUL–MAURITIUS, SAABUMINE MAURITIUSELE
Lend Istanbul–Mauritius kell 02:20-13:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK160).
Saabumisel transfeer hotelli ja majutus kümnel järgneval ööl hotellides***/**** (hotellivalik reisikava lõpus).

Mauritius on vabariik, mis iseseisvus 1968. aastal ja kuulub täna kõrge inimarenguga ning kõrgema keskmise sissetulekuga maade hulka. Enne iseseisvumist jõudsid siin kanda kinnitada araabia meresõitjad 10. sajandil ja portugaallased 1507. aastal. Tõsisemaks asustamiseks läks aga hollandlaste ajal 17. sajandil, siis tulid prantslased 18. sajandil ja inglased 19.-20. sajandil. Hollandlased andsid saarele ka nime oma tolleaegse riigihoidja prints Maurits van Oranje auks. Saarel puudus põliselanikkond, seetõttu tõid britid sisse palju tööjõudu Indiast ja nii ongi Mauritius ainuke Aafrika riik, kus enamik inimesi järgib hinduistlikke usuõpetusi, järgnevad kristlased ning islami järgijad. Kui lisada juurde need, kes tulnud Aafrikast ja Hiinast, olemegi ära maininud Mauritiuse etnilise supi koostisosad, mis annab vihje ka kohaliku köögi iseloomustamiseks: segu euroopa, india ja hiina köögist – tõeline maailma tulevikuköök.
Eurooplaste tuleku ajal ei olnud saartel maismaa imetajaid. See andis eelise lindudele ning roomajatele. Nii ongi saare sümboliks 17. sajandil välja surnud lennuvõimetu lind dodo, tuvi kauge sugulane, kes oli seal elanud 4 miljonit aastat. Saar ise kerkis ookeani põhjast vulkaaniliste protsesside tagajärjel umbes 8 miljonit aastat tagasi ning asus looma unikaalset looduslikku kooslust, millel puudus tihe kontakt ülejäänud maailmaga. Kuigi praegu elab saarel juba 1,3 miljonit inimest, on suur osa unikaalsest florast ja faunast meid tänagi rõõmustamas, taustaks rahutu vulkaaniline maastik, mis küll aegade käes veidi kulunud on.

3.-4. päev PÄEVAD PUHKUSEKS RANNAS, MEELEOLUKAS AASTAVAHETUS
Hommikusöök. Lõõgastav puhkus randadel. Soovi korral võib tegeleda veespordiga, minna mõnele laevasõidule või võtta ette kerge matk looduses.
Meeleolukas aastavahetus Mauritiusel! HEAD UUT AASTAT!
 
5. päev VABA PÄEV RANNAS
SOOVIJATELE EKSKURSIOON - PORT LOUIS, CHATEAU DE LABOURDONNAIS, BOTAANIKAAED

Hommikusöök. Soovijatega suundume ekskursioonile (lisatasu eest).
Tutvume Port Louis linnaga. Port Louis, mis on oma nime saanud Prantsusmaa kuninga Louis XV järgi, on oma 200 000 elanikuga kummaline segu suur- ja väikelinnast. Saare üheks tähtsaimaks sissetulekuallikaks turismi, tekstiilitööstuse ja suhkrutootmise kõrval on finantsteenuste osutamine, mis on viisakas sõna maksuparadiisi tähistamiseks. See on endaga kaasa toonud väikese kõrghoonetega city tekkimise muidu lõunamaise väikese koloniaallinna keskele. Kaunis sadamapiirkond, vana kindlus, hinduistlikud pühamud ning muidugi põhiliselt tiikpuust ehitatud vanad koloniaalajastust pärit residentsid, mille fassaade ilmestavad kahekordsed nõtked sammastikud ning verandad, loovad miljöö, mis õhtu langedes linna kohale võtab muinasjutulise ilme. Mere poolt vaadates raamivad pealinna maa poolt mõõduka kõrgusega teravatipulised mäed, mis teevad Port Louist ühe kaunima asendiga pealinna. Elu nautivate kohalike ja turistide jaoks on linnas palju restorane ja baare, kust muinasloole värve juurde saab. Sadamapiirkonnas vanas residentsis asuv Blue Penny muuseum aitab mõista saare ja selle tavade kujunemise lugu.
Muide, siin ringi jalutades ei ole me oma kodusest Euroopa Liidust kaugele eemale saanud – Port Louist umbes 200 km edelas asub Reunioni saar, mis kuulub nagu Mauritiuski Maskareeni saarte hulka, on Prantsusmaa meretagune departemang ning kuulub seega Euroopa Liitu.
Chateau de Labourdonnais on saare kultuuripärandi lipulaev. Tegemist on juba 150 aastat Wiehede perekonnale kuuluva valdusega, millele pandi alus 1774. aastal ja mis hõlmab 540 hektrit maad.
Selle  südameks on  kahekordne sammastikega ümbritsetud õhulise ilmega härrastemaja, mille ehitas Christian Wiehe 1856. aastal. Härrastemaja juurde viib võimas vanadest väikeseviljalistest viigipuudest (Ficus retusa) allee. Alumisel korrusel asusid söögisaal ja puhkeruum, perekonna elutoad aga teisel korrusel. Maja ekspositsioon räägib  kõrgklassi elust saarel 19. sajandil.
Härrastemaja uhked ruumid tuletavad aga meelde ka lihtrahva  kaeblikke laule – Mauritiuse majanduse põhiharu laevade teenindamise kõrval oli suhkruroo kasvatamine, kus kasutati loomulikult ka orjade tööd. Orjapidamise keelustamist 1. veebruaril 1835 tähistatakse siiani riikliku pühana. Suhkruroogu, mille tõid sisse hollandlased 17. sajandil, ei kasvatatud alguses sugugi mitte suhkru, vaid rummi tootmiseks, sest kange alkohol oli üks väheseid tõeliselt toimivaid asju, mis aitas eurooplastest meremeestel lõunamaa oludes tervise juurde jääda. Alles 60 aastat hiljem hakati roost ka suhkrut tootma. Valduse koosseisu kuulub rummitehas, mille toodang on kogunud näitustelt üle 10 medali. Siinsetest kaunitest aedadest leiame eest hulga kohalikke taimeliike, siin on 50 liiki mangopuid, osad neist sajandeid vanad, vürtsitaimi ja troopilisi viljapuid. Lõunasöök mõisas.
Külastame pealinnast veidi põhjapool, Pamplemousse’i piirkonnas, botaanikaaeda, mis võtab enda alla 37 hektarit maad. Valdus rajati 1729. aastal asuniku poolt eravaldusena. 1770. aastal rajas kuulus prantsuse aednik Pierre Poivre sinna esimesed aiad, mistõttu peetakse aedasid lõunapoolkera vanimaks botaanikaaiaks. Hiljem anti aedadele rahvusliku botaanikaaia tiitel ning 1988. aastal Mauritiuse esimese  peaministri  Sir Seewoosagur Ramgoolami nimi.
Kõige kuulsam osa aiast on pikk tiik, milles kasvavad hiidvesiroosid – amasoonase viktooriad. Peale selle kuuluvad näitamisele pudelpalmid ja veel üle 80 palmiliigi kogu maailmast, ahvileivapuud, eebenipuud ja muidugi kohustuslikud vürtsitaimed ning valik kohalikku floorat, kokku üle 650 liigi.
 
6. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
SOOVIJATELE PÄEVANE MEREKRUIIS 

Hommikusöök. Soovijatega suundume päevasele merekruiisile katamaraanil (lisatasu eest). 
Mauritiusel on kõige populaarsemaks viisiks nautida ookeani päevased kruiisid katamaraanil. 
Katamaraanid suunduvad saare edelarannikule, kus asustus hõredam ning võimalik nautida erakordset ilu ja rahu keset loodust. Laev suundub esmalt saare läänerannikul asuvale Tamarini lahele, kus teeme tutvust  delfiinidega nende looduslikus keskkonnas. Edasi suundume piki korallrahu La Preneuse’i laguunile, mis asub Noire’i (tõlkes ’musta’) jõe suudmes. Oma teel teeb katamaraan peatusi, et anda võimalust ujumiseks või snorgeldamiseks või siis hoopis päikese ja jookide nautimiseks pardal. Snorgeldamine tuleks võtta plaani, sest Mauritiuse veealune elu on tõesti rikas. Lõunasöögiks ja sellele järgnevaks puhkuseks liivarannas võtab katamaraan kursi  Benitiers’ saarele. Teel sinna  uurime kummalist Kristallkaljut keset vett ning vaateid mägedele peasaarel. Õhtupoolikul saabume tagasi sadamasse.
 
7. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
SOOVIJATELE EKSKURSIOON - RUMMI JA TEE TEEKOND

Hommikusöök. Soovijatega suundume päevasele valikekskursioonile (lisatasu eest).
Bois Cheri  on saare esimene ja suurim teeistandus, mis  asub saare kaunis lõunaosas. See asutati 1892. aastal. Meie külastus viib meid tehasesse ja teemuuseumi. Bois Cheri toodab erinevaid nimetusi rohelist, maitsestatud kui ka taimeteesid. Loomulikult kuulub külastuse juurde ka teede maitsmine, taustaks  haaravad vaated saare lõunaosa maastikele.
Grand Bassin on suhteliselt väike järveke saare lõunaosa sisemaal kustunud vulkaani kraatris 550 m üle merepinna, mis nautis rahu ja vaikust miljoneid aastaid. Kõik muutus 1898. aastal, kui Pandit Giri Gossayne asus hindu usku rahva etteotsa ja suundus järve äärde palverännakule. Seda pidustust kutsutakse Maha Shivaratri, see on üks suuremaid Shiva kummardajate palverännakuid väljaspool Indiat ja toimub 2017. aastal 24. veebruaril. Sel puhul ei pea usklikud paljuks rännata paljajalu oma kodust järve äärde ning pidustustel osaleb iga aasta sadu tuhandeid inimesi.
Traditsioon sai alguse auväärse Pandit Giri Gossayne unenäost, mis ilmutas talle, et Grand Bassini (hindude jaoks Ganga Talao – Gangese järv) veed on ühenduses püha Gangese jõe vetega. Et asi kindel oleks, toodi 1972. aastal kohale veidi Gangese vett ja segati seda järve vee sisse.
Järve kaldal on Shivale pühendatud tempel ning selle lähistelt leiame kõrgeid jumalate kujusid. Kõige kõrgem, 33 meetrine, on otse loomulikult Shiva enda kuju, aga leiame ka ahvjumala Hanumani, Shiva poja Ganeshi, rikkuse ja ouhtuse jumalanna Lakshmi ja teised. Järv kuulutati pühaks paigaks 1998. aastal ja seda külastades tuleb koha pühadust meeles pidada.
Noire’i jõe oru rahvuspark loodi 1994. aastal, et kaitsta üht riigi kaunimat maastikku. Jõgi on miljonite aastate jooksul teinud endale tee läbi vulkaanilise pinnase, jättes teele nii kauneid jugasid kui järske oruservi. Oma teekonnal läbi pargi kohtame ohustatud taime- ja loomaliike, peatume vaateplatvormidel, et nautida vaateid orule ning Alexandra joale.
Edasi viib tee kaunisse orgu, kus kasvab suhkruroog, aga ka ananassid ja muud troopilised viljad. Muidugi asub siin suhkruroo kõrval ka rummitehas – Rhumerie of Chamarel, mida lähemegi külastama. Suur osa rummitootjatest kääritab rummi melassist. Siin aga käib asi teistmoodi. Kõik algab suhkruroo taimede valimisest, ainult parimate omadustega taimed saavad õiguse põllul kasvada. Seejärel korjatakse suhkruroog käsitsi ning toimetatakse kiiresti tehasesse, kus valitakse mahlapressi jaoks veel kord vaid parimad  varred. Seejärel pannaks mahl, aga mitte melass, käärima ning edasine käib juba samamoodi nagu iga teise kange alkoholi ajamine. Tänu mahla kääritamisele jäävad rummile juurde erilised maitsevarjundid, mis igal pool veidi erinevad.
Ja viimaks seitsmevärviline maa. See 7500 m2-ne paljas maalapp keset metsa on saare suurim looduslik vaatamisväärsus, sest midagi sellist on raske mujal leida. Niisiiis, vulkaaniliste protsesside käigus moodustusid pinnased, mis jahtusid maha erineva kiiruse ning temperatuuride juures. Selle käigus moodustusid neis erinevad metallide oksiidid, mis annavd erinevaid värve. Hiljem algas erosiooni periood ning need oksiidid kandusid üle praegusele pinnasele. Selleks, et ilu oleks täiuslik, andsid oma panuse ka vihmaveed, mis uhtusid värvid laiali nõlvadele.

8. päev - 10. päev PUHKUS MAURITIUSE RANDADEL
Hommikusöögid. Lõõgastav puhkus randadel. 
 
11. päev PUHKUS RANNAS, LEND MAURITIUS-ISTANBUL
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Mauritius-Istanbul kell 21:05-06:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK161).
 
12. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Kell 06:00 saabumine Istanbuli. Jätkulend Istanbul–Tallinn kell 09:45–12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). 

Majutus

2699
/
2841
Le Surcouf Hotel & Spa Mauritius 

Majutus classic toas koos hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida all inclusive pakett 225 €/in majutusega 9 ööd.
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Le Sucouf Hotel & Spa asub Mauritiuse maalilisel idarannikul, kus paiknevad ka saareriigi kauneimad rannad. Hotell asub otse peene liivaga rannas türkiissinise laguuni ääres. Hotelli kõik hubased toad on suunaga ookeanile. Belle Mare küla jääb hotellist 5 minutilise autosõidu / 25-30 minutilise jalutuskäigu kaugusele. Siin leiab soovija väikese valiku poode, restorane, baare.
 
Hotell on ümbritsetud troopilistest aedadest ning asub vahetult rannas. Hotellis on kokku 54 tuba. Classic tüüpi toad on 24-33m2, kõikidel tubadel on rõdu või terrass, millelt avaneb vaade ookeanile. Classic toad on mugavalt sisustatud, tubades on konditsioneer, dušš/WC, föön, telefon, lameekraanteler, kohvi- ja teevalmistamise võimalus, WIFI. Hotellil on bassein koos lamamistoolidega. Hinnas sisaldub snorgeldamise varustuse kasutamine, samuti on võimalik sõita väikeste purjekatega (laser boat), vesijalgrataste ja kanuudega. Lisatasu eest on võimalik ka mitmed muud merelised harrastused. Hotellis on wellness keskus Ocean Spa. Hotelli restoranis serveeritakse hommiku- ja õhtusööke (joogid lisatasu eest).
 
Soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida all inclusive pakett.
All inclusive pakett sisaldab:
* Buffet hommikusöök
* Lõunasöök valikuna kas buffet või menüü järgi
* Õhtusöök valikuna kas buffet või menüü järgi
* Joogid restoranis söögikordade ajal: mineraalvesi, õlu, karastusjoogid, mahlad/kokteilid, kokteilid kohaliku rummiga, valik majaveini, tee ja kohvi
* Joogid baaris ajavahemikul 10:30-23:00: mineraalvesi,  karastusjoogid, mahlad/kokteilid, alkohoolsed joogid kohaliku rummiga, vaik veine, õlu, tee ja kohvi.
* Pärastlõunane kohvi ja tee kell 16:00-17:00 koos koogi või pannkookidega.
All inclusive paketi omanikud saavad lisaks soodustust 20% hotelli Ocean Spa keskuses.
www.lesurcouf.mu

3299
/
3473
Maritim Crystals Beach Hotel Mauritius 

Majutus superior toas koos hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Lisatasu superior basseinivaatega tuba 117 €/inimene kaheses toas.
Lisatasu superior merevaatega tuba 351 €/inimene kaheses toas.
Soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida all inclusive pakett 360 €/in majutusega 9 ööd.
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Maritim Crystals Beach Hotel asub Mauritiuse maalilisel idarannikul, kus paiknevad ka saareriigi kauneimad rannad. Hotell asub otse peene liivaga rannas türkiissinise laguuni ääres. Hotelli kõik kaasaegselt sisustatud toad on suunaga ookeanile. Belle Mare küla jääb hotellist 5 minutilise autosõidu / 25-30 minutilise jalutuskäigu kaugusele. Siin leiab soovija väikese valiku poode, restorane, baare.
 
Superior toad on 50-55m2 suurused, tubadel on rõdu või terrass, eraldi vanni ja duššiga vannituba ja WC, föön, minibaar, konditsioneer, TV, seif, kohvi- ja teevalmistamise võimalus, tasuta WIFI. Hotellis on neli restorani ja baar. Samuti saab suupisteid ja jooke nautida basseini ääres või rannas. Õhtuti eeldatakse hotellis ning restoranides smart casual riietumisstiil.
Hotellis on kaks soojendatud veega basseini, üks nendest koos jacuzziga. Hinna sees on SUP laudade, vesirataste ja väikeste purjekate (laser boat) kasutamine, samuti on hinnas snorgeldamise varustus ja kanuud. Korraldatakse klaaspõhjaga paadisõite, vesivõimlemist. Soovijatel on võimalik harrastada purjelauaga sõitmist. Üks kord külastuse jooksul tehakse soovijatele lohesurfi algõpet rannal. Lisatasu eest on võimalik võtta lohesurfi täiskursus, kohapeal on sukeldumiskeskus PADI litsentsiga instruktoritega. Samuti on erinevaid võimalusi mereretkedeks, paraplaaniga lendamiseks, veesuusatamiseks, süvaveekalastuseks jne.
Hotellis on kaks valgustatud tenniseväljakut, rannavõrkpalliväljak, lauatennis, 100m2 jõusaal. Lisatasu eest on jalgrattarent. Hotellis on ka wellness- ja ilukeskus. Lastele vanuses 3-12a on oma Ti Dodo Kids Club ja noorukitele vanuses 13-17a The Cube Teens Club.
Rikkalikud hommikusöögid ja õhtusöögid serveeritakse buffet lauas Le Ferney 1650 restoranis (joogid lisatasu eest).

Soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida all inclusive pakett.
All inclusive pakett sisaldab:
* Buffet hommikusöök restoranis Le Ferney 1650
* Buffet lõunasöök restoranis Le Ferney 1650
* Õhtusöök valikuna kas buffet restoranis Le Ferney 1650 või kolmekäiguline à la carte õhtusöök (valik märgitud menüüs tärniga) aasia restoranis Les Quatre Cocos 1822, prantsuse restoranis Villebague 1740 või ranna- ja grillrestoranis Bellevue 1838
* Pärastlõunased suupisted ja tee grill- ja rannarestoranis
* Menüüs tärniga märgitud valik kohalikke alkohoolseid jooke (rumm, viin, gin, viski), kohalikud õlled, majavein, mahlad, karastusjoogid, mineraalvesi ajavahemikul 10:30-23:30. Piim ja vesi toas minibaaris (täidetakse kord päevas).
www.maritimcrystalsbeachhotel.mu

Reisi hind

Majutus hotellis Le Surcouf Hotel & Spa Mauritius*** või sarnases 2699 €* / 2841 € 
Majutus hotellis Maritim Crystals Beach Hotel Mauritius**** või sarnases 3299 €* / 3473 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Mauritius-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud)
 • Lennujaamamaksud seisuga jaanuar 2017, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Toitlustus lennukis
 • Majutus valitud hotellis***/**** (2-in toad), toitlustus vastavalt majutusele
 • Transfeerid hotellidesse ja tagasi
 • Giidi/reisisaatja teenused, reisiteenindus kogu reisi vältel
Lisakulud:
 • Tervisekindlustus al.  12,58 € (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Valikekskursioonid:
PORT LOUIS, CHATEAU DE LABOURDONNAIS, BOTAANIKAAED 95 €
PÄEVANE MEREKRUIIS 132 €
RUMMI JA TEE TEEKOND 95 €

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00. 
 • Rahaühik: Mauritiuse ruupia (MUR). Suuremates asulates on pangaautomaadid ning aksepteeritakse eelkõige VISA ja MASTER krediitkaarte.
 • Jootraha andmine ei ole laialt levinud ning sõltub Teie soovist.
 • Kliima: Mauritius asub saartel India ookeanis, Madagaskarist 900 km idas. Seal valitseb tüüpiline troopiline kliima - aastaringne soojus. Päevaseks ajaks ranna- ja vabaajariietus, õhtusöökideks soovitame riietuda soliidsemalt (naistel pikad seelikud, kleidid ja meestel pikad püksid).
 • Riiki sisenedes võib kaasa võtta tubakat kuni 250g (k.a. sigareid ja sigarette), piiritust kuni 1 liiter ning veini ja õlut kokku kuni 2 liitrit.
 • Suunakood: +230
 • Pindala: 2 040 km2
 • Pealinn: Port Louis
 • Liiklus: vasakpoolne
 • Riigikeel: inglise
 • Eestikeelsed valikekskursioonid  toimuvad kui on vähemalt 8 soovijat.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti passiga on turismi eesmärgil riigis viibimine viisavaba kuni 30 päeva. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.

Kaart:

28.12.18 - 08.01.19
Giid Ervin Org
 Hind al 2699
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Mauritius - aastavahetus ilu ja harmoonia saarel

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Soodus
Hind al  2999
Seišellid
28.12.18 - 06.01.19
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt