Peruu - inkade pärandus

Peruu - inkade pärandus

17.11.19 - 28.11.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 3299
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Rännak muistsesse inkade impeeriumisse, Andide kõrgmägedesse.
Peruu on Lõuna-Ameerika suuruselt kolmas maa, mis on jagatud kolme regiooni - rannikuala, mägine keskmaa ja džungel. Peruu on mitmes mõttes väga eriline maa, mille kirjeldamisel peaks kasutama sageli sõnu kõige kõige... Siin on maailma kõrgeim raudtee, elab maailma suurim lendav lind kondor, kõrgeimal asuv laevatatav järv Titicaca jne. Siin on vaheldusrikas loodus, iidsete kultuuride pärand, värvikirev rahvuskultuur.

Lugege Peruu kohta lähemalt siit Peruu >

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-AMSTERDAM-LIMA
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis  Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Amsterdam ja Amsterdam-Lima (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida lennu kellaaegu vahetult enne reisi! Majutus Limas hotellis Britania Miraflores*** või sarnases.
 

2. päev LIMA - PARACASE RAHVUSPARK - BALLESTASE SAAR – NAZCA

Hommikusöök. Varahommikune väljasõit piki Pan Americana kiirteed Limast Paracase suunas. Sõidame piki kuumaastikuna näivat kuiva ja künklikku Vaikse ookeani rannikut. Seejärel jõuame Paracase poolsaare rahvusparki, kus leiduvad sajad haruldased taime- ja linnuliigid. Võtame ette paadisõidu Ballestase saartele, mida nimetatakse väikeseks Galapagoseks. Saared on maailmakuulsad lindude liigirohkuselt. Sõidame mootorpaadiga ümber saarte ja naudime unustamatut pilti tuhandete merilõvidega ja lindudega palistatud rannikust. Sõit Ica liivakõrbesse, kus on võimalus ronida hiiglaslikel liivadüünidel. Peatume külas, kus valmistatakse traditsioonilist piscot (Peruu viinamarjabrändit), mida saab nii maitsta kui ka kaasa osta. Hilisõhtuks jõuame Nazcasse. Majutus hotellis Alegria*** või sarnases.
 

3. päev NAZCA - AREQUIPA

Hommikusöök. Avastame Nazcat - maailma üht kõige salapärasemat kohta. Lendame väikelennukiga maastikujooniste kohal ja vaatame mitmesaja meetri pikkuseid loomakujutisi ning geomeetrilisi vorme, mis pärinevad Nazca kultuuri ajastust umbes 900 a eKr.
Seejärel ootab meid muljeterohke bussisõit piki Vaikse ookeani kallast Nascast Arequipasse, Lõuna-Ameerika kauneimaks peetavasse linna, Peruu teaduse- ja vaimukeskusesse. Teel külastame Chauchilla vana matmispaika. Hilisõhtuks jõuame Arequipasse, majutus hotellis San Agustin Posada*** või sarnane.

4. päev AREQUIPA - SANTA CATALINA – PUNO

Hommikusöök. Arequipa asub ligi kahe ja poole kilomeetri kõrgusel merepinnast ja seda linna ümbritsevad kustunud vulkaanide koonusekujulised lumised mäetipud. Vaated linnast avanevatele mägedele on võrratud. Külastame Peruu vanimat kloostrit Santa Catalinat, mis asutati aastal 1580. aastal.
Sõit Punosse üle kõrgmäestikuplatoo ehk altiplano, mille kõrgemad punktid küündivad enam kui nelja kilomeetrini üle merepinna ja kus võib näiteks näha jalutamas haruldasi metsikuid  vicuñasid ja teisi loomi. Jõuame õhtuks Punosse, aymara kultuuri linnakesse maailma kõrgeima järve, 3812 m kõrgusel laiuva Titicaca kaldal. Majutus Punos kahel järgneval ööl hotellis  Sol Plaza*** või sarnases.
 

5. päev TITICACA JÄRV

Hommikusöök. Sõidame paadiga Titicaca järvele. Näeme umbes neljakümmet ujuvat Urose saart, mille kohalikud indiaanlased pilliroost punusid. Külastame paari suuremat saart ja vaatame, kuidas värvikirevates rahvariietes kohalikud seal oma igapäevast elu elavad. Seejärel sõidame Taquile saarele, mis on imekaunis kaljusaar keset järve, tuntud võrratute vaadete ja kuduvate meeste poolest. Teeme seal väikese jalutuskäigu ja sööme lõunat. Pärastlõunal pöördume paadiga tagasi Punosse.
 

6. päev PUNO - CUSCO

Hommikusöök. Bussisõit Punost Cuscosse. Peruu kõige kaunim tee viib läbi Andide ahelike ja viljakate orgude. Teel teeme mitmeid peatusi, et imetleda  ürgseid pühapaiku, fantastilisi kirikuid ja näha kohaliku rahva elu. Külastame Andahuaylillase suurepäraste freskodega kirikut, mis on ilmekas näide 17. sajandi nn Cusco arhitektuurist. Peatume lõunapausiks 4335 m kõrgusel asuvas La Rayas. Teekond on tõeline elamus mitmes mõttes - näeme, kuidas vaheldub loodus - ühelt poolt kuiv ja teiselt poolt lopsakas. Majutus Cuscos hotellis San Agustin*** või sarnases. Soovijatel võimalus külastada rahvusliku programmiga õhtut ketšua muusika ja tantsu saatel kohalikus restoranis (lisatasu eest).
 

7. päev PÜHA ORG

Hommikusöök. Tutvume Püha Oruga, mis on rikkaliku ajaloopärandi ning kauni loodusega piirkond.  Käime Pisaqi turul, mis on kõige tuntum ja suurem indiaani turg Pühas orus ning pakub rikkalikku valikut kohalikust käsitööst. Ühine lõunasöök. Pärastlõunal vallutame Ollantaytambot, see on üks paremini säilinud linnu Inkade impeeriumi kõrgajastust. Majutus  hotellis Sol Natura*** või sarnases.

8. päev MACHU PICCHU – CUSCO
Hommikusöök. Väljasõit rongiga maailmakuulsasse Machu Picchusse - iidsesse inka preestrite linna, mis on säilinud puutumatuna keset vihmametsa ja mida Hispaania vallutajad ei suutnud avastada. Tänapäevani on säilinud pea kõik linna ehitised, millest enamuse moodustavad templid ja rituaalide läbiviimise paigad. Ekskursioon Machu Picchus - pühamud, kuninglik kvartal, surnuaiad, observatooriumid jne. Ühine lõunasöök Machu Picchus. Õhtupoolikul sõidame rongiga tagasi ning suundume Cuscosse piki Urubamba jõe lopsaka loodusega orgu. Majutus kahel järgneval ööl Cuscos hotellis San Agustin*** või sarnases.
 

9. päev CUSCO 

Hommikusöök. Tutvume Cuscoga, Inkade impeeriumi kunagise pealinnaga, mis asub 3350 m kõrgusel üle merepinna, käime vaatamas millimeetri täpsusega tahutud linnamüüride ja templite säilmeid linna piires. Vaatame Hispaanlaste välja ehitatud peaväljakut ja katedraali. Käime iidsetes indiaani kultusepaikades, mis asuvad linnast pisut väljas.
 

10. päev CUSCO-LIMA, LIMA EKSKURSIOON, LEND LIMA–AMSTERDAM

Hommikusöök. Hommikune lend Cusco-Lima. Saabudes tutvustav ekskursioon Limas. Imetleme Miraflorese elitaarset linnaosa ja naudime võrratuid vaateid Vaiksele ookeanile. Lima vanalinnas imetleme koloniaalstiilis nooblit peaväljakut, kohtuhoonet, San Martini väljakut.
Transfeer lennujaama ja tagasilend Limast (lennuajad täpsustamisel).
 

11. päev SAABUMINE AMSTERDAMI

Saabume Amsterdami. Majutus hotellis Ibis või sarnases Amsterdami lennujaama lähistel.
 

12.päev LEND AMSTERDAM-TALLINN

Hommikusöök. Lend Amsterdam-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

3299 €* 3473 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.2018

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Nordica/LOT ja KLM liinilendudele Tallinna-Amsterdam-Lima ja Lima-Amsterdam-Tallinn
 • Lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Käibemaks
 • Siselend Cusco-Lima 
 • Majutus hotellides*** hommikusöögid ning programmis märgitud muu toitlustamine (4 lõunasööki)
 • Giidi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel 
 • Kõik programmis märgitud sissepääsupiletid 
 • Rongipilet Macchu Picchule
 • Nasca lend
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus 12 päevaks al 20,06 € (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus hotellides (hind täpsustamisel)
 • Rahvusliku programmiga õhtu Cuscos u 30 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal, joogid lisatasu ees)
 • Nasca lennul maks ca 10 USD (tasutakse kohapeal)

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on PASS! Palume meile enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
Peruu on Eesti kodanikele viisavaba. Soovitav on teha oma reisidokumentidest (pass, lennukipiletid jms.) koopiad ja hoida neid eraldi originaalidest.

Lisainfo

 • Lennuki äraantav pagas võib olla 1 kohver kaaluga kuni 23 kg. Käsipagasis võib pardale kaasa võtta 1 koti mõõtudega kuni 55 x 25 x 35 cm ja lisaks 1 käekoti/arvutikoti vms. Käsipagasi kogukaal võib olla kuni 8 kg.
 • Tegemist on merepinnast suhteliselt kõrgel asuva riigiga, mistõttu võib loodusoludega kohanemine (aklimatiseerumine) aega võtta. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
 • Soovitame osa rahast kaasa võtta sularahana väikestes hea väljanägemisega USA dollari kupüürides. Maksekaardid jms. kehtivad suuremates linnades.
 • Peruus moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui teistele teenindajatele kohustuslik. Soovitame jootrahadeks arvestada u 30 USD. Raha soovitame kaasa võtta USD, neid saab kohapeal vahetada SOLideks. Samuti on Peruus võimalik sularaha välja võtta krediitkaardiga.
Lennuinfo KLM liinilendudel Amsterdam-Lima ja Lima-Amsterdam:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x35x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 12 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Lendudel Tallinn-Amsterdam ja Amsterdam-Tallinn:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. Tasuta pakutakse vett, kohvi ja teed.

Siselennul reeglid erinevad rahvusvaheliste lendude omadest, info täpsustamisel.
Reisi tutvustava videoga saate tutvuda siit >

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

17.11.19 - 28.11.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 3299
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Peruu - inkade pärandus

Vaata reisist pilte