Austria - Baierimaa

Austria - Baierimaa

26.07.19 - 01.08.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 888
Broneeri

Meil on hea meel pakkuda Teile reisi, mis viib Teid Austria ja Baierimaa kaunimatesse paikadesse – Viini, Salzburgi ja Münchenisse. Meie reis Kesk-Euroopasse pakub veelgi rohkem – kuninglikud lossid, Baierimaa külad ja kirikud.

Lugege meie giidide kohta lisainfot siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN - VIIN, HUNDERTWASSERHAUS - VIINI LINN
Koguneme kell Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis check-in lauas nr 1 kell 05:15, kus kõigile reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Viin kell 07:00-08:20 (lennunumber LO8193, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! 
Teeme tutvust selle maailmakuulsa kultuurimetropoliga. Viin on ühtlasi vana ja uus, Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu – nii kõlab ka üks Viini motodest. Esmalt jalutame linnakalmistul. Seejärel vaatame kuulsat Hundertwasserhausi. Hundertwasser hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused. 
Seejärel jalutame vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas. Miks mitte minna Sacheri kohvikusse ja proovida kuidas maitseb tõeline Sacher tort? Majutus kahel järgneval ööl Viini vanalinna hotellis Post*** või sarnases.

2. päev VIINI LOSSID: SCHÖNBRUNN - BELVEDER
Hommikusöök. Külastame Viini äärelinnas Habsburgide suveresidentsi Schönbrunni lossi ning jalutame lossi aias. Vaba aeg lõunastamaks. Soovijatega külastame Savoia prints Eugenile ehitatud ülemist või alumist Belvederi, mis on seotud prints Eugeni nimega, kes on tuntud kui väike kaputsiin. Vaba aeg. Soovijatel võimalik iseseisvalt õhtul minna kuulama mõnda klassikalise muusika kontserti.

3. päev MELK - SALZBURG
Hommikusöök. Hommikul lahkume Viinist. Teel Saksamaale peatume ilusa barokkstiilis ehitatud Melki kloostri juures, külastame muuseumi. Edasi jõuame juba Salzburgi ning teeme linnaekskursiooni selles kuulsas Mozarti linnas. Vaatame vürstpiiskoppide residentse, Mirabelli aeda, jalutame keskaegses vanalinnas, kus kaasaegsed hooned vahelduvad suurepäraste barokkehitistega. Majutus Baierimaal hotellis*** või sarnases. 
 
4. päev KÖNIGSSEE - KEHLSTEIN 
Hommikusöök. Külastame Berchtesgadeni Rahvusparki, Euroopa ühte ilusaimat piirkonda. Vaatame Saksamaa idüllilisimat paika - kristallpuhast Königssee järve, mis on paljudele tuttav tänu postkaartidele. Soovijatele pakume paadisõitu järvel. Tõuseme kohaliku bussi ja liftiga 1834 m kõrgusele Kehlsteini tippu, mis on tuntud kui Hitleri ”Kotkapesa”. Majutus kahel järgneval ööl Baierimaal hotellis või sarnases.
 
5. päev  LUDWIGI LOSSID - NEUSCHWANSTEIN JA LINDERHOF - BAIERI KÜLAD: OBERAMMERGAU - ETTAL 
Hommikusöök.  Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedal kuristiku kohalt Maria sillalt avaneb suurepärane vaade Neuschwansteini lossile. Seejärel külastame Ludwig II ehitatud Linderhofi lossi, mille valmimisel oli üheks eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss.   Meie teele jääb ka kuulus Ettali klooster, mis on tuntud ka oma benediktiini poolest. Kaunis passiooniküla Oberammergau on justkui pilt muinasjuturaamatust. Majad on uhkelt kaunistatud ja maalitud, küla keskväljakul võib tihti näha toredates nahkpükstes kohalikke mehi omavahel juttu puhumas.  Majad on kaunistatud lilledega ja fassaadid maalitud. Peatus kauni rokokoo palverännukiriku Wiesi juures.

6. päev MÜNCHEN
Hommikusöök. Meie teekond jätkub Münchenisse. Alustame tutvumist Müncheniga- Nymphenburg, Englischer Garten. Majutus Müncheni kesklinnas hotellis Wallis*** või sarnases.  München on laiale maailmale tuntud kui kultuuri- ja meelelahutuslinn. Õhtul külastame soovijatega Müncheni kuulsat õllesaali Hofbräuhausi ning võib proovida Baierimaa spetsialiteete – valget vorsti ja nisuõlu.
 
7. päev MÜNCHEN, LEND MÜNCHEN-TALLINN
Hommikusöök. Tänase päeva veedame siin Baierimaa pealinnas. Võimalusel külastame BMW keskust. Seejärel jalgsi linnaekskursioon: Frauenkirche, uue ja vana raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav, teatiinide kirik ja kuningate residents. Münchenis asuvad Vana ja Uus Pinakoteek, Glüptoteek, Deutsches Museum ning isegi ööpottide muuseum. Vaba aeg muuseumide külastamiseks.   Aeg öelda Auf Wiedersehen!  Transfeer lennujaama, otselend München-Tallinn kell 20:50-00:10 (lennunumber LO8168, kohalikud kellaajad). 

Reisi hind

888 €*/ 935 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.18

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Viin ja München-Tallinn (Nordica-Lot liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • 2 ööd Viinis hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • 1 öö Münchenis hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Baierimaal hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 2 ööd Baierimaal hotellis** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 210 
 • Tervisekindlustus al 8,65 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide hinnad:
 • Melki klooster 12,50 €
 • Neuschwansteini loss 13 €
 • Linderhofi loss 8 €
 • Paadisõit Königsseel 13,50 €
 • Schönbrunni loss 17,50 € (sisaldab audiogiidi)
 • Kohalik buss+lift Berchtesgadenis 16 €
 • Musikverein 8 € (grupikülastus)
 • BMW keskus 8 € (grupikülastus)
 • Ülemine Belvedere 15 € (individuaalne pilet)
 • Kontsert Viinis al 50 € (individuaalne pilet)
 • Nymphenburg 11,50 €, tõllad ja portselan 4,50  € 
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Oluline teada:
Soovitame reisirahaks arvestada vähemalt 250 €
 
Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. Tasuta pakutakse vett, kohvi ja teed.
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

26.07.19 - 01.08.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 888
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Austria - Baierimaa

Vaata reisist pilte