Austria - keiserlik pealinn Viin

Viin on ühtlasi vana ja uus, barokne ja talupoeglik, elegantne ja lihtne. Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu - nii kõlab ka üks Viini motodest. Viin on endiselt Euroopa muusika-, arhitektuuri- ja teatripealinnaks. Viinis tantsitakse ballidel ja rüübatakse kohvi. Viin on Habsburgide dünastia hiilguse keskuseks, mida meenutavad keisrite Hofburg ja nende suveresidents Schönbrunn. Seda ja kõike muudki kogete meie Viini reisil! 

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-VIIN,   HUNDERTWASSERHAUS - HABSBURGIDE JÄLGEDES
Koguneme kell 05:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Viin 07:00-08:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8193). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Grüss Gott! Meid ootab vaimustav Viin!  Hundertwasser hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused. Vaatame kuulsat Hundertwasserhausi. 
Seejärel jalutame vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas. Linnapark, kus peale valsikuninga Straussi skulptuuri imetleme Schuberti ja teiste kuulsuste skulptuure. Miks mitte minna Sacheri kohvikusse ja proovida kuidas maitseb tõeline Sacher tort? Majutus kolmel järgneval ööl Viinis vanalinna hotellis Post*** või sarnases. Hotelli ideaalne asukoht tagab mõnusa puhkuse Viinis. 

2. päev WACHAU - DOONAU LAEVASÕIT
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Viini liidumaalt, külastame Alam-Austriat, kuhu jääb Wachau veinipiirkond. Siinsed alad kulgevad mööda Doonau kaldaid. Imetleme võimast Melki benektiini kloostrit ja külastame selle muuseumi. Seejärel sõidame laevaga Doonau orus, peatume Dürnsteinis, kus hoiti keskajal vangis Inglise kuningat Richard Lõvisüda. 
Õhtuks naaseme Viini. 
Õhtu võimalus ühiselt veeta tüüpilises heurigeris Viini äärelinnas, nautides kohalikku sööki ja veini.

3. päev SCHÖNBRUNNI LOSS - BELVEDER 
Hommikusöök hotellis. Külastame Viini äärelinnas Habsburgide suveresidentsi Schönbrunni lossi ning jalutame lossi aias. Seejärel näeme Fischer von Erlachi viimast suurt barokset ehitist Püha Karl Borromause kirikut. Võimalusel külastame Musikvereini hoonet. Vaba aeg lõunastamaks. 
Võimalus külastada Savoia prints Eugenile ehitatud ülemist või alumist Belvederi, mis on seotud prints Eugeni nimega, kes on tuntud kui väike kaputsiin.  Vaba aeg.
Soovijatel võimalik iseseisvalt õhtul minna kuulama mõnda klassikalise muusika kontserti.

4. päev VABA HOMMIK LINNAS, LEND VIIN - TALLINN
Hommikusöök hotellis. Vaba hommik Viinis. Lõunal transfeer lennujaama. Otselend Viin-Tallinn kell 14:30-17:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8194).

Reisi hind

649 €* / 683 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Viin-Tallinn (Nordica Lot liinilennud)
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • 3 ööd Viinis hotellis*** (2-in. toad), 3 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 100 €
 • Tervisekindlustus al. 6,39 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide hinnad:
 • Heurigeri õhtu Viinis   25 € (rikkalik õhtusöök koos klaasi majaveiniga e heurigeriga)
 • Laevasõit Doonaul  25 € (grupipilet) kestus u 75 min
 • Melki klooster 12,50 € (grupipilet)
 • Schönbrunn 17,50 € (grupipilet, külastus audiogiidiga)
 • Ülemine Belvedere 14 €, al 65a 11,50 € (individuaalne pilet)
 • Kontsert Viinis ca 50 € (tellitakse ja makstakse kohapeal, individuaalne külastus)

Lisainfo

Lennuinfo Nordica liinilendudel

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. Tasuta pakutakse vett, kohvi ja teed.
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
 

Kaart:

29.06.18 - 02.07.18
Giid Triinu Borga
 Hind al 649
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Austria - keiserlik pealinn Viin

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  879
Austria - Baierimaa
04.06.18 - 10.06.18
Giid Piret Mayer
15 vaba kohta
Vaata lähemalt