Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Brasiilia-Argentina

Kõrghetked: Buenos Aires ja pampad, Iguassu rahvuspark, Rio de Janeiro ja Suhkrupeamägi, Kristuse kuju Corcovadol, samba ja rumba, Amazonase jõgi ja džunglimatk, Sao Paolo.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 01.12.11-14.12.11
Kestvus: 14 päeva
Hind: al 3 555.00 €
Prindi

Üldinfo

Selle reisi jooksul külastatakse kahte suurt ja huvitavat riiki. Argentiina seostub tango, peronismi, toidu- ning veinikultuuriga. Brasiilia on väga mitmenäoline maa ning looduslikult kaunis paik – mäed, kosed, vihmametsad. Aga samuti kultuuriliselt ning sotsiaalselt äärmiselt kirev ja mitmepalgeline – jalgpall, karnevalid, rikkus käsikäes vaesuse ja slummidega. Brasiilia kultuuri on mõjutanud kunagine Portugali impeerium, tänapäevani räägitakse riigis Portugali keelt; hispaaniakeelset Argentiinat on eelkõige mõjutanud Hispaania koloniaalperiood.
 

Sellel reisil väike rühm 15-20 osalejat!


Reisiinfot Brasiilia kohta leiate siit > Brasiilia
Reisiinfot Argentina kohta leiate siit > Argentina
 

Giid

Reisil on giidiks Mare Ligi
Mare Ligi on professionaalse giidina töötanud aastaid – seda nii Eestis välisturistidega kui välismaal Eesti reisihuvilistega. Olles kursis maailmas toimuvaga, suheldes pidevalt nii reisidel kui ka Eestis viibides väga erinevate rahvuste ja erialade esindajatega, rääkides vabalt nii inglise, itaalia kui hispaania keelt, on Marel oma reisikaaslasetele palju öelda. Lisaks „vana maailma“ erinevatele riikidele, tunneb Mare ennast koduselt ka Lõuna-Ameerika põnevates sihtkohtades nagu Mehhiko ja Peruu, samuti on ta giidina läbi viinud reise näiteks ka eksootilisel Kuubal. Mare on mitmekülgsete teadmistega ning end pidevalt täiendav. Me hindame teda oma meeskonnas väga kõrgelt!
 

 Reisikava

1. päev LEND TALLINN–FRANKFURT–BUENOS AIRES

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 15:30. Lend Tallinn-Frankfurt kell 17:35-19:15 ja Frankfurt-Buenos Aires kell 22:15-08:20 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!
 

2. päev BUENOS AIRES

Saabume Buenos Airesesse kell 08:20. Transfeer hotelli. Hommikusöök ja puhkus hotellis. Buenos Aires on Ladina-Ameerika linnadest kõige euroopalikum linn – laiad bulvarid, rohelised pargid, esinduslikud hooned, rikkalik kultuurielu. Buenos Aires on kosmopoliitne ja mitmenäoline metropol, mille elanikke kutsutakse portenosteks - tegemist on 19 saj immigrantide järeltulijatega, peamiselt Itaaliast, kes tõid siia oma kultuuritraditsioonid. Pärastlõunal esmatutvus Buenos Airese linnaga.  
 

3. päev BUENOS AIRES – PAMPAD

Hommikusöök hotellis. Täna kohtume pampade elanike - gauchodega. Sõidame maapiirkonda, kogeme gauchode traditsioonilist eluviisi, millest on kirjutanud Jose Hernandes oma raamatus „Martin Fierro“. Gauchode elustiil on võrreldav Põhja-Ameerika cowboyde elustiiliga. Pampade pinnas on ideaalne tegelemaks põllumajanduse ning karjakasvatusega. Lõunasöök (tüüpiline Argentiina barbeque). Naudime rahvuslikus stiilis muusika- ja tantsushowd, seejärel demonstreerivad gauchod meile oma oskuslikku ratsutamiskunsti. Majutus samas hotellis.

 

4. päev BUENOS AIRES – SAN TELMO TURG

Hommikusöök hotellis. Täna külastame pühapäevast San Telmo tänavaturgu, mis tegutseb juba aastast 1897. Turg on kujunenud omaette põnevaks vaatamisväärsuseks, kust leiab ka igasugust kaupa – toiduaineid, suveniire, riideid, antiikesemeid jne. Seejärel jätkame tutvumist Buenos Airese linnaga – 9. juuli avenüü, Recoleto ning La Boca piirkond, Mai väljak, Caminito tänav. Majutus samas hotellis. Õhtul soovitame osa võtta suurepärasest tangoshowst (lisatasu eest). Tango sündis 1880 aastatel itaallaste ja hispaanlaste poolt asustatud slummides, kõrgklassi tantsuks muutus tangoalles 20. sajandil Pariisis.

5. päev BUENOS AIRES – FOZ DO IGUAZU
Hommikusöök hotellis. Lend Buenos Aires - Foz do Iguazu kell 09.20 - 11.05. Iguassu jõgi (tõlkes Suur Vesi) oli pikka aega kohalikele hõimudele pühaks matmispaigaks, valge mees avastas kauni piirkonna 16. sajandil. Majutus Foz do Iguazus Brasiilia poolel hotellis***.
 

6. päev IGUASSU RAHVUSPARK – RIO DE JANEIRO

Hommikusöök hotellis. Külastame Iguassu rahvuspargis koskesid, mis asuvad Brasiilia ja Argentiina piiril. Kosed koosnevad 275 väiksemast ja suuremast kosest, neist kõrgeim langeb 70 m kõrguselt. Adrenaliini otsijatele soovitame helikopteri sõitu (lisatasu eest). Samuti võimalus külastada Aviaariumit ja Lindude parki (Parque das Aves Foz Tropicana) (lisatasu eest)
Lend Rio de Janeirosse kell 15.45 -17.43.  Majutus hotellis***.
 

7. päev RIO DE JANEIRO - SUHKRUPEAMÄGI

Hommikusöök hotellis. Rio on linn, mis kunagi ei maga. Rio muretus iseloomustab ka linna kuute miljonit elanikku. Sõidame gondliga Suhkrupeamäele, kust avaneb imeilus vaade naaberpiirkondadele – Copacabanale, Ipanemale, Leblonile. Pärastlõunal vaba aeg. 
Õhtul võimalus osa võtta sambashowst (lisatasu eest). Majutus samas.

8. päev VABA PÄEV - SOOVIJATELE KRUIIS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev või võimalus osaleda poolepäevasel kruiisil (lisatasu eest). Külastame Itacuruca kaluriküla, kust alustame poolepäevast kruiisi Sepetiba lahes. Ujumispeatused. Jätkame sõitu Bernardo saarele, kus lõunastame. Majutus samas.

9. päev RIO DE JANEIRO
Hommikusöök hotellis. Poolepäevane ülevaatlik ekskursioon Rios: 710 m kõrgusel Corcovado mäel asuv Rio sümboliks olev Kristuse kuju on maailma üks enim külastatud monumentidest. Võimalus sõita ajaloolise trammiga Santa Susanna linnaosas, jalutame vanalinnas. Ekskursioon jätkub: katedraalid, rahvusteater, rahvusraamatukogu, Urca elurajoon. Näeme kuulsat sambakarnevali toimumiskohta Sambodromi, kus igal aastal esineb ligi 90000 lauljat ja tantsijat viieteistkümnest sambakoolist.
Hilisõhtune lend Rio de Janeiro – Manaus kell 22.38 - 00.42. Manaus tähendab tõlkes Jumalaema. Ammusaegsest indiaanlaste külast on kasvanud Amazonase administratiivkeskus, kus elab üle 1.5 miljoni inimese. Manaus on suurepärane alguspunkt Brasiilia loodusega põhjalikumaks tutvumiseks. Majutus Manauses.
 

10. päev AMAZONASE JÕGI

Hommikusöök. Soovijatele Manause ekskursioon (lisatasu eest). Transfeer džunglikülasse bussi ja paadiga. Esmane tutvumine Amazonase jõega. Võtame ette džunglimatka, tutvume kohalike taimede ja loomadega. Lõunasöök ja õhtusöök. Majutus džunglikülas või sarnases.
 

11. päev DZUNGLIPÄEV – SOOVIJATELE KANUURETK

Hommikusöök. Veedame päeva džunglis. Jätkame tutvumist džunglilindude ja taimedega. Õhtul võimalus osaleda kanuuretkel ja püüda piraajakalu (lisatasu eest). Lõunasöök ja õhtusöök. Majutus samas.
 

12. päev MANAUS – SAO PAULO

Hommikusöök. Lend Manaus – Sao Paulo kell 15.47 - 21.30. Jõuame Brasiilia suurimasse (ca 11 miljonit elanikku) ja ühtlasi ka rikkamasse linna, mida sageli kutsutakse ka Sampaks. Sao Paulo on mitmeski mõttes võrreldav Los Angelesega – ülesehitus on hajuv ning tegemist on etniliselt äärmiselt kirju linnaga. Sao Paulo on pilvelõhkujate linn, mille pilti kuuluvad sagedased liiklusummikud ja muutlik ilm. Majutus hotellis***.
 

13. päev SAO PAULO – FRANKFURT

Hommikusöök. Poolepäevase linnaekskursiooni käigus tutvume metropoli peamiste vaatamisväärsustega - Jaapani kvartal, Se väljak, kesklinn, Higienopolise piirkond, linna finantskeskus Paulista avenüü. Morubi piirkond ja jalgpalliväljak, valitsushoone. Transfeer lennujaama. Lend Sao Paulo-Frankfurt kell 19:45 -10.15.
 

14. päev KOJULEND

Saabumine Frankfurti. Lend Frankfurt-Tallinn kell 13:25–16:50 (kohalikud kellaajad).

 

Reisi hind

3555 EUR* / 3745 EUR
55 623,66 EEK* / 58 596,52 EEK

Hinnale lisandub lennujaamamaks 47 EUR (lisandunud 12. september 2011)
Reisi lõplik maksumus
3602 EUR*/ 3792 EUR

* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
* Tallinn-Frankfurt-Buenos Aires lend, lennujaamamaksud
* Sao Paulo-Franfurt-Tallinn lend, lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
* majutus vastavalt programmile (2-in. toad) hotellides***/**** hommikusöögiga
* Reisiprogrammis märgitud toitlustus (ei sisalda jooke)
* Siselennud, lennujaamamaksud
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi ja reisisaatja teenus


Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides reisi vältel 415 EUR
* Viisa vormistamine 44 EUR
* maalt lahkumise maks (tasutakse lennujaamas)
* Tervisekindlustus al 19,13 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 

Lisainfo

Lisatasu eest:
Sambashow ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis) 78 EUR
Tangoshow õhtusöögiga (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis) 75 EUR
Manause ekskursioon  koos ooperimaja külastamisega (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis) 50 EUR
Merekruiis (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis, sisaldab lõunasöögi) 106 EUR

Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele!

Oluline teada:
Seoses sellega, et Eesti Vabariigi kodanikele on Brasiiliasse reisimiseks vajalik viisa vormistamine, soovime Teie tähelepanu juhtida järgnevale.
Viisa vormistamiseks on vajalik:
* Pass (peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu, ilma kaanteta). Passis peab olema viisa jaoks vähemalt 2 kõrvuti tühja lehekülge. Pass ei tohi olla rikutud, määrdunud vms.
* 1 passifoto
* Töökoha garantiikiri (inglise keeles)
* Panga (internetipanga) viimase 1 kuu väljavõte (inglise keeles)
* Reisikindlustus, mis kehtib terve reisiperiooodi vältel. Kindlustusfirma Salva reisikindlustust on võimalik sõlmida Germalo Reiside kontoris. Juhul kui Teil on kindlustus juba sõlmitud, palume meieni toimetada ka kindlustuspoliisi koopia.
* Viisa vormistamiseks on vaja täita ka ANKEET online süsteemis scedv.serpro.gov.br. Ankeet tuleb tulen pärast täitmist välja trükkida. Ankeedil "NIMI" kohale tuleb märkida esimesena eesnimi ja siis perekonnanimi. Soovi korral on võimalik ankeeti trükkida ja täita ka Germalo kontoris meie reisikonsultandi abiga.

NB! Palume kõik viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid toimetada Germalo Reiside kontorisse hiljemalt kuu enne reisi! Eesti kodanikele väljastab Brasiilia viisasid saatkond Helsingis. Viisalôiv kuni 90 päeva turismiviisa puhul on 44 EUR.
Punase passi omanikule teised tingimused! Täpsem info saatkonna kodulehelt. Argentiina on Eesti passi omanikule viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab olema kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi. Täpsem info saatkonna kodulehelt.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Lubatud on 1 äraantav pagasi inimese kohta, max kaal 23kg!

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Samba etendus
Samba etendus
San Paolo
San Paolo
Buenos Aires
Buenos Aires
Argentiina on tango sünnimaa
Argentiina on tango sünnimaa
Rio de Janeiro
Rio de Janeiro
Võimsad Iguazu kosed
Võimsad Iguazu kosed
Iguazu
Iguazu
Gaucho
Gaucho
Rio - Copacabana rand
Rio - Copacabana rand
Iguazu
Iguazu
Samba etendus
Samba etendus
Manause linn asub Amazona jõel
Manause linn asub Amazona jõel
Buenos Aires
Buenos Aires