Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

Ühel reisil neli erinevat ning põnevat maad, mida kõiki iseloomustab iidne maiade kultuur, eksootiline loodus ning värviline põliselanike kultuur.

Reisikava

Teid ootab iidne maiade kultuur, suursugune koloniaalpärand ja eksootiline loodus! Sõidame läbi nelja riigi ning saame suurepärase ülevaate kohalikust ajaloost ja eripäradest. Käime maiade jälgedes, avastame nende kunagiste asupaikade varemeid ja mõtiskleme nende vägeva tsivilisatsiooni üle. Kuid kõik iidne pole sugugi varemeis, endiselt on elujõuliline ka nende järeltulijate kultuur. Teiseks on piirkonna ajaloo lahutamatu osa ka kolonisaatorid ning eri linnades saame nautida koloniaalarhitektuuri. Ja muidugi loodus! Suurepärased vaated ja tõeliselt ehe looduskogemus. Palju meeliülendavaid muljeid! 

1. päev LEND TALLINN - FRANKFURT,  CANCUN - TULUMI PIIRKOND
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 05:00, kus jagatakse kõikidele reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Frankfurt kell 6:30-8:00 ja lend Frankfurt-Cancun kell 14:35-20:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH 885 ja LH514). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!  Cancunist sõidame 120 km kaugusel asuvasse Tulumi piirkond, majutus hotellis*** kahel järgneval ööl.

2. päev PUHKUS  - ARHEOLOOGILINE ALA
Hommikusöök. Vaba hommiku  saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres. Pärastlõunal külastame Tulumi arheoloogilist ala.

3. päev TULUM – CHETUMAL – CAYE CAULKER
Hommikusöök. Esmalt suundume Chetumali. Ületame piiri ja jõuame imekaunisse Belize’i. Teeme tutvust Belize’i kauni loodusega ja külastame Crooked Tree looduskaitseala, kuhu kuulub palju jõgesid, soid, laialehiseid ja männimetsi. See on elukohaks sadadele looma- ja linnuliikidele. Eriti oluline ongi kaitseala just lindudele ning siinne kuulsaim elanik on huvitava musta pea ja valge kehasulestikuga Jabiru-toonekurg. 
Edasi suundume Belize Citysse, kust sõidame laevaga Caye Caulkeri saarele. Siin saate tunda tõelist puhkust eemal igapäevaelust. Muretus on saare märksõna. Siin pole autosid ega heitgaase, võite nautida taevasinist merd, mahedat briisi, maitsvaid mereande. Ka imekaunis korallrahu on siin samas lähedal ning see on kindlasti ideaalne koht kõigile, kes tahavad snorgeldades või sukeldudes sellest osa saada. Majutus järgneval 3 ööl Caye Caulkeri saarel hotellis****.

4. päev VABA PÄEV CAYE CAULKERIL VÕI SOOVIJATELE LEND BLUE HOLE’I KOHAL
Hommikusöök. Puhkusepäev Caye Caulkeri saarel. Soovijatele lend Blue Hole’i kohal (lisatasu eest), mis on osa Belize’i korallrahu kaitsealast (UNESCO). „Sinine auk“ on suur, üle 300 m lai ja 125 m sügav ringikujuline vajumisauk. See tekkis lubjakivisse justkui koopana viimasel jääajal ning veetaseme tõusu tõttu vajus kokku tekitades vee all „vertikaalse koopa“. Ülevalt paistab see ilusa sügavsinise ringina. Koht sai kuulsaks tänu maadeuurijale ja filmitegijale Jaques Cousteau’le, kes selle juba 1971. aastal maailma 10 parima sukelduskoha hulgas välja tõi. Tänapäevani on see sukeldujate meelispaiku. Lennu ajal on näha korallrahu ja Blue Hole’i ning kindlasti tuleb silmad lahti hoida, et märgata delfiine, haisid ja teisi loomi.

5. päev VABA PÄEV CAYE CAULKERIL
Hommikusöök. Vaba päev, et nautida rahulikku saareelu, lesida võrkkiiges ja lasta malbel briisil oma juukseid sasida.

6. päev BELIZE CITY – SAN IGNACIO – PINE RIDGE’I KAITSEALA
Hommikusöök. Jätame hüvasti Caye Caulkeri saarega ja sõidame tagasi mandrile. Vaatame üle Belize’i pealinna Belize City. Kunagi oli siinne sadam kuulus mahagonipuu ekspordi tõttu, hiljem redutasid siin inglise ja šoti päritolu piraadid, kes end sopilisel rannajoonel varjasid ja hispaanlaste laevu rüüstasid. Tänapäevane Belize City on veidi räämas koloniaalhõnguline sadamalinn. Sõidame edasi San Ignaciosse, kus asustus tekkis just tänu mahagonipuu ekspordile ning millest tänaseks on saanud piirkonnas oluline keskus. Külastame Belize’i männimetsade kaitseks loodud Pine Ridge’i kaitseala. Siin elab ka mitmeid imetajaid: puumad, jaaguarid, otselotid, taapirid. Ka imelised Actun Tunichil Muknali koopad asuvad siin. Koopad olid maiadele kui pääs allmaailma, seal tehti jumalate meeleheaks erinevaid rituaale. Õhtusöök ja ööbimine kaitseala lähedal hotellis***.

7. päev XUNANTUNICHI VAREMED - TIKAL
Hommikusöök. Täna sõidame maiade aegse Xunantunichi varemete juurde. Tõlkes tähendab Xunantunich naise skulptuuri. See anti kohale naise kummituse järgi, keda paljud olevat seal näinud. Seda, kuidas maiad omal ajal asulat nimetasid, me ei tea. Tähtsaim ehitis on püramiid El Castillo, kust vaid mõni aasta tagasi leiti uus kuninglik hauakamber. Edasi ületame piiri ja jõuame Guatemalasse. Suundume ajaloolisse muinaslinna Tikali (UNESCO), mis asub samanimelises rahvuspargis.  Siinsetes troopilistes vihmametsades on peidus sajad templid, paleed, altarid, akropol. Metsad on kodupaigaks paljudele loomaliikidele nagu möiraahvid ja ämmalahvid.  Tere tulemast Tikali! Õhtusöök ja ööbimine Tikali hotellis***.

8. päev TIKAL - RIO DULCE - LIVINGSTON
Hommikusöök. Täna jätame hüvasti vihmametsadega ja ütleme tere Kariibi merele. Teel Lõuna-Guatemalasse peatume kitsaste munakivitänavate ja punaste katustega koloniaallinnas Floreses ning suundume edasi Rio Dulcesse. Siit istume paatidesse, et sõita umbes 40 km kaugusel asuvasse Livingstoni, kuhu pääseb ainult veeteid mööda. Praegu elatub küla peamiselt kalapüügist ja peamine elanikkond on garifunad ehk mustade ja indiaanlaste järeltulijad. Majutus hotellis****. 

9. päev  LIVINGSTON - CHIQUIMULA
Hommikusöök. Hommikupoolikul tutvume kohalike elu ja traditsioonidega. Lisaks garifunadele elavad siin ka latiinod, maiad ja gringod. Väike koht on tõeline kultuuriline sulam, mis annab läbilõike piirkonna rahvastest. Seejärel istume jälle paatidesse, et suunduda Puerto Barriosesse. Edasi viib meie teekond Chiquimulasse. Majutus hotellis kahel järgneval ööl.

10. päev PÄEVANE VÄLJASÕIT HONDURASESSE - AJALOOLINE COPAN
Hommikusöök. Ületame piiri ja sõidame vaatama kunagise maiade pealinna (5.-9. saj pKr) Copani varemeid. Copan on justkui postkaart maiade tsivilisatsioonist - siin on säilinud nii maiade kivisse raiutud tekstid kui ka skulptuurid. Koos meie giidi kommentaaridega, saame  hea ülevaate maiade elukorraldusest. 

11. päev CHIQUIMULA - ANTIGUA
Hommikusöök. Chiquimulast jätkub meie teekond edasi Antiguasse. Hiilgava Antigua linna taustal paistavad Agua, Fuego ja Acatenango vulkaanid. Linna peetakse üheks kontinendi ilusaimaks koloniaallinnaks. 18. sajandil lõpetas  maavärin küll Antigua õitsengu, kuid linna kunagisest rikkusest annavad tunnistust kloostrid, kirikud ja paleed koloniaalkeskuses (UNESCO). Vabal ajal soovitame külastada kohvikuid ja proovida üht riigi kõige olulisemat ekspordikaupa: kohvi, mida kasvatatakse siinsamas nurga taga viljakatel vulkaanilistel nõlvadel. Majutus hotellis**** Antiguas.

12. päev ATITLANI JÄRV - CHICHICASTENANGO 
Hommikusöök. Hommikul suundume vulkaanidest ümbritsetud Atitlani järve äärde, kus võtame ette paadisõidu. Uurime ümbritsevaid külakesi ja kohalikke elu-olu. Meile avanevad suurepärased pildistamisvõimalused nii suursugustele vulkaanidele kui traditsioonilisele elule Atitlani järvel. Seejärel suundume ligi 2000 m kõrgusel asuvasse Kesk-Ameerika  ühte põnevamaisse linna - Chichicastenangosse. Linna keskel seisab 400 aasta vanune Tooma kirik, mida peavad pühaks nii põliselanikud kui ka kristlased, nii viivad ka rituaale läbi mõlemad: maia preestrid ja ka kristlased. Majutus hotellis***.

13. päev HOMMIKUNE KOHALIK TURG - LEND GUATEMALA CITY-CANCUN
Hommikusöök. Nagu lähemalt ja kaugemalt siia suunduvad kitšee ja teisi maiade keeli kõnelevad maiad, suundume meiegi kaks korda nädalas toimuvale turule. Kas teile pakub huvi värviline võrkkiik või hoopis pontšo? Siit leiab kõike.  Lend Guatemala Cityst Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurorti Cancuni. Majutus Cancunis hotellis****  kahel ööl.

14. päev PUHKUS CANCUNIS
Hommikusöök. Reisi lõpetuseks sobib hästi  lasta muljetel settida muretul puhkusel liivarannas.

15. päev PUHKUS CANCUNIS, LEND CANCUN-FRANKFURT 
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtul sõidame lennujaama. Lend Cancun-Frankfurt kell 22:40-14:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH515).

16. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Lend Frankfurt-Tallinn kell 20:20-23:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH884).
 

Reisi hind

3799 €* / 3999 €  
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab
 • Lend ümberistumisega Tallinn-Frankfurt-Cancun ja Cancun-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks jaanuar 2018 seisuga. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest
 • Siselend Guatemala-Cancun
 • Mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Paaditransfeerid vastavalt programmile
 • Majutus hotellides***-**** vastavalt programmile, (2-in toad), hommikusöögid
 • Muu toitlustus vastavalt programmile
 • Giidi ja reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Hinna sisse kuuluvad tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud 
Lisatasu eest
 • Ühene majutus hotellides € (täpsustamisel)
 • Tervisekindlustus 16 päevaks al 24,78 € (kuni 65 a, 65-79 a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Riigipiiride ületustasu (makstakse sulas piiril, umbes 50-60 USD)
 • Lend Blue Hole´i kohal (ettetellimisel, tasumisel kohapeal, hind täpsustamisel)

Viisa ja dokumendid

Palume kuu enne reisi meile teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi algust.
Eesti kodanikud võivad viibida Guatemalas turismi eesmärgil viisavabalt 90 päeva korraga.
Belizel viisavabalt kuni 30 päeva korraga,  Hondurases  kuni 90 päeva ja  Mehhikos viisavabalt kuni 180 päeva.

Lisainfo

Kombeks on anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev). Teisalt – turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB!

Kohvril peaks  reisil kindlasti olema nimesilt.


Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: lühikesel lennul: Hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid. Pikal lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 

Lennuinfo siselennul (täpsustamisel)


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

04.12.18 - 19.12.18
 Hind al 3799
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  3999
Brasiilia - Argentina
05.12.18 - 18.12.18
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt
Hind al  2999
Mehhiko ringreis ja rannapuhkus Cancunis
25.11.18 - 09.12.18
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt
Hind al  2599
Kuuba ringreis ja rannapuhkus Varaderos
03.12.18 - 14.12.18
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt