Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia

Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia

Mõnikümmend aastat tagasi ei osanud keegi arvata, et Barcelonast saab selline turismimeka nagu ta on praegu. Aga 1992 aasta Olümpiamängud puhusid Barcelona arengule tuult tiibadesse ja tänaseks päevaks on Barcelonast saanud tõeline pärl Kataloonia rannikul. Mahe mereline kliima ei lase suvepäevadel „üle kuumeneda” ning seega on just siin võrratult mõnus veeta mõned päevad, et endasse ammutada Kataloonia kultuuri ja Vahemere kosutavat olustikku.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TARRAGONA, COSTA BRAVA RANNIK
Kogunemine kell 03:30 Tallinna lennujaama Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Tarragona kell 05:20-08:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX627).
Sõidame Costa Brava rannikule Lloret de Mar'i kuurortisse, kus majutume järgneval 7 ööl  hotellis****.

2. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS MERE ÄÄRES
Hommikusöök hotellis. Suurepärane võimalus veeta päev rannas – päike, liiv ja merevesi.

3. päev ÕHTUNE BARCELONA - FLAMENCO JA PURSKKAEVUD
Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta mõnus hommikupoolik rannas.
Peale lõunat sõidame Barcelona kesklinna, kus teeme jalutuskäigu Las Ramblasel, mis on tõenäoliselt üks vahemeremaade elavamaid promenaade. Suurelt osalt jalakäijatele mõeldud avenüü sirgub Kataloonia väljakult sadama suunas. Siin kohtab palju tänavakunstnikke, miime, lille- ja linnumüüjaid, kioske – elu keeb Las Ramblasel ühtviisi nii päeval kui öösel. Teeme ekskursiooni Barcelona gooti linnaosas – katedraal, Placa Reial. Soovijatel on võimalus vaadata tõeliselt kütkestavat flamenco etendust. Õhtul läheme vaatama kuulsat muusika- ja valgusshowd Barcelona purskkaevude juures.

4. päev VÄLJASÕIT ANDORRA VÜRSTIRIIKI
Hommikusöök hotellis. Täna teeme päevase väljasõidu Andorrasse.
Andorra on Püreneede jalamil asetsev väike vürstiriik umbes 70000 elanikuga. Külastame kõrgete mägede vahele surutud pealinna Andorra La Vellat, teeme väikese jalutuskäigu. Andorra on tuntud ka oma maksuvaba kaubanduse poolest. Siin on ohtralt kaubanduskeskusi, tehnika-, juveeli- ja parfüümipoode, spordipoode jne. Teilegi jääb aega, et soovi korral sisseoste teha.

5. päev GERONA - FIGUERES – CADAQUES – PÙBOL
Hommikusöök hotellis. Costa Brava üheks tuntumaks persooniks on kahtlemata Salvador Dali. Dalile oli see „metsik rannik” nii koduks kui ka ammendamatuks inspiratsiooniallikaks. 
Sõidame Pùbolisse, mis on täis keskaegset hõngu. Vaatame uhket 14. sajandist pärit Sant Pere kirikut ja kindlust, mille 1968. aastal ostis Dali oma abikaasale Galale kingituseks ning kuhu Gala 1982 aastal ka maeti.
Edasi suundume Figueresesse, külastame kuulsat Dali teatermuusemi. Tegemist on äärmiselt ekstravagantse väljapanekuga – see võib kas meeldida või mitte, aga ükskõikseks ei jäta see kedagi.
Seejärel viib meie teekond meid Cadaquési linnakesse – valged majad, kaluripaadid, väikesed tänavad ja tänavakohvikud. Cadaqués oli enne kunstniku sinna elama asumist suhteliselt tundmatu kaluriküla, kuid Dali tõi linnale sedavõrd palju tuntust, et täna on selle üles leidnud ka paljud turistid. Ent siiski võib siin kohata ka tänapäevaseid kunstnikke, kes viljelevad „hullule kunstnikule“ omast boheemlaslikku elustiili. Siin võttis Dali vastu ka oma paljusid külalisi nagu näiteks ka tema kaasaegne sürrealist Duchamp või ka Picassò.
Tagasiteel teeme peatuse toredas keskaegses Geronas. Olles tänapäeval elav tudengilinn, on Gerona täis erilist hõngu – kitsad tänavad ja trepid, kirikute ja paleede uhked fassaadid. Vaateme Gerona katedraali, mis on Hispaania gooti arhitektuuri suurepäraseks näiteks. Soovijad võivad nautida vaateid hästi säilinud keskaegsel linnamüüril jalutades.

6. päev BARCELONA
Hommikusöök hotellis. Barcelona on kuulus oma kaasaegse kui ka vanema arhitektuuri poolest. Sõidame Barcelonasse läbi moodsa sadamapiirkonna, mille rekonstrueerimist alustati 1992 aasta Olümpiamängude ettevalmistuste raames ning mis täna on kaasaegse Hispaania arhitektuuri ja linnakujunduse musternäide.
Paljud kaasaja arhitektid on inspiratsiooni saanud Barcelona „kõige kuulsama poja”, modernistist arhitekti Antoni Gaudi töödest. Tema unikaalne stiil torkab silma paljudes paikades siin linnas, alates pooleliolevast Sagrada Familia kirikust lõpetades lambipostidega Placa Reial väljakul südalinnas. Külastame Sagrada Familia kirikut, samuti Güelli parki.
Barcelona kuulus Casa Milà on Gaudi poolt oma kliendile disainitud korterite kompleks. Üks korteritest on vaatamiseks avatud ka külalistele. Soovijatel on võimalik seda külastada. Siin lähedal asub ka teine Gaudi poolt disainitud hoone Casa Batllò.
Lõuna ajal soovitame einestada mõnes toredas söögikohas proovides näiteks paellat või külastada kuulsat Barcelona turgu La Boqueriat, mis igas gurmaanis vaimustust tekitab. 

7. päev MONTSERRAT JA VILAFRANCA DEI PENEDÈS
Hommikusöök hotellis. Täna teeme soovijatega väljasõidu Barcelona lähistele saladuslikku Montserrat’ kloostrisse. Montserrat mägi ise on 1236 m kõrge ning mägi on niivõrd unikaalse kuju ja välimusega, et seda on selge ilmaga eemalt eksimatult võimalik ära tunda. Montserrat’ külastamine pakub kahtlemata elamuse ka looduse nautijale, sest loodusjõud ja erosioon on vorminud kalju vahvalt „hambuliseks“ ning alates 1987 aastast kannab Montserrat’ piirkond ka looduspargi tiitlit. Mööda käänulist teed jõuame 720 meetri kõrgusele, kus benediktiini klooster asub. Muuseas – põnev on ehk teada, et siinne Jumalaema, Santa María de Montserrat, on mustanahaline. Miks, sellest vaikivad nii kohalikud 80 benediktiini munka kui nende kloostri ajalugu. Saladuskatte loori tõstavad vaid mõned põnevad legendid selle kohta. Soovijad võivad uudistada ka kohalikke spetsialiteete nagu mesi, mitmesugused Montserrat’ liköörid, meekoogid ja muud. Külastame ka Vilafranca del Penedèsi. Vilafranca del Penedès on kuulus Hispaania veini ja vahuveini piirkond. Külastame üht huvitavat bodegat ja degusteerime seda vahutavat jooki.

8. päev LEND TARRAGONA-TALLINN
Hommikusöök pakitakse hotellist kaasa. Varahommikul on aeg suunduda lennujaama.
Otselend Tarragona-Tallinn kell 09:00-13:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX628).

Majutus

759
/
799
Hotell Top Royal Beach 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.1 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Õhtusöögid hotellis
39€
Ühene majutus
149€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell Top Royal beach asub Costa Brava rannikuk Lloret de Mar'i kuurordis. Hotellile lähim ning ühtlasi Lloret de Mar'i populaarseim liivarand, Platja de Fenals, asub hotellist vaid 100 m kaugusel. Siinsed rannad on pälvinud Sinilipu märgistuse. Lloret de Mar'i ajalooline keskus paikneb hotellis u. 1 km kaugusel, ent hotelli piirkonnas on mitmeid restorane, poode, meelelahutust. 
Hotell on kaasaegne ja mugavalt sisustatud. Hotellis on buffet-restoran, baar, 2 basseini, katusel päikeseterrass mullivannidega, WIFI. Rõdudega toad on heledates pastelsetes toonides. Tubades on dušš/WC, föön, konditsioneer, SAT-TV, WIFI, telefon, seif.
Lisatasu eest on võimalik tellida õhtusöögid hotellis.
www.htophotels.com

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-Tarragona ja Tarragona-Tallinn
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga
 • Majutus 7 ööd Costa Brava rannikul hotellis**** (2-in toad), 7 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid, giidi teenus
Lisakulud:
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 149 €
 • Õhtusöögid hotellis 39 € / 7 õhtusööki
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, hind sõltub vanusest (-65 a, vanematele kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääse.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Sagrada Familia 24 € (rühmahind), seenior 18 €/in, tudengid ja noored alla 18a 22 €/in ja lapsed alla 11a 8 €/in
 • Flamenco show 45 €
 • Casa Milà 16,50 € täispilet, 14,85 € tudengid
 • Casa Battlò 20,35 €, 16,30 € tudengid ja seeniorid
 • Montserrat funikulöör 8,45 €, seeniorid 7,60 €, 4,65 € lapsed
 • Vilafranca dei Penedèsi veinidegusteerimine 8,60 €, seeniorid 65+ 6,30 €, lapsed 8-17 a 4,20 €
 • Rongisõit Cadaquesis ~7,50 €
 • Salvador Dali teatermuuseum 9 € (rühmahind)
 • Puboli kindlus 5,50 € (rühmahind)
 • Gerona katedraal 7 €, 5 € al 65 a
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.
 
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Oluline teada:
Ekskursioonipäevade järjekord programmis võib muutuda. Barcelona ekskursiooni päevadel ei jõuta hotelli tagasi õhtusöögi ajaks. Võimalusel saab hotellist kaasa lõunasöögi pakid (lunch-box).
saabumise päeval on hotellis check-in alates 14:00. Pagasit on võimalik hoida hotellis selleks ettenähtud kohas.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

08.05.18 - 15.05.18
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 759
Ooteleht
Giid
Mirjam Somelar
Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: müstiline Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  599
Hispaania - Costa Brava puhkus
08.05.18 - 15.05.18
Vaata lähemalt