Hispaania suur ringreis

Hispaania suur ringreis

Suur Hispaania ringreis annab ülevaate uhkest ja omanäolisest Püreneede tagusest maast. Tööka Barcelona, kaunite Costa del Soli randade, Gibraltari ahvide kalju ja Aafrika ranniku vahele mahub palju huvitavat. Ajalooline, kitsaste tänavate, martsipani ja damaskuse terasest mõõkadega Toledo ja suurlinlik Madriid, kus efektsete avenüüde ja väljakute kõrval väärib tähelepanu monumentaalne kuningapalee ja hispaania kunsti paremikku esitav Prado muuseum. Ringreisil on võimalik tutvuda nii tööka Kataloonia kui kirgliku flamenco ja corrida kodupaiga Andaluusiaga.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik teha eelbroneering.
Kinnitame Teie eelbroneeringu niipea kui on selgunud lõplik reisikava ja reisi hind. Täname!


1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-BARCELONA, BARCELONA LINNAEKSKURSIOON
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 04:30, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:15-07:45 ja lend Frankfurt-Barcelona kell 09:45-11:45 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! Benvingut a Espana! ehk Tere tulemast Hispaaniasse!
Sõidame Barcelona kesklinna ning alustame tutvumist Kataloonia pealinnaga. Möödume Hispaania väljakust, näeme Olümpiastaadioni ja naudime linnapanoraami Montjuïci mäelt. Gooti linnaosas uudistame Barcelona katedraali, piiskopipaleed, Kataloonia valitsushoonet. Barcelona on kuulus ka oma nii kaasaegse kui ka vanema arhitektuuri poolest. Teeme jalutuskäigu Las Ramblasel, mis on tõenäoliselt üks vahemeremaade elavamaid promenaade. Suurelt osalt jalakäijatele mõeldud avenüü sirgub Kataloonia väljakult sadama suunas. Siin kohtab palju tänavakunstnikke, miime, lille- ja linnumüüjaid, kioske – elu keeb Las Ramblasel ühtviisi nii päeval kui öösel. Majutume Barcelona piirkonnas.

2. päev BARCELONA EKSKURSIOON - MONTSERRAT KLOOSTER
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Barcelonaga. Paljud kaasaja arhitektid on inspiratsiooni saanud Barcelona „kõige kuulsama poja”, modernistist arhitekti Antoni Gaudi töödest. Tema unikaalne stiil torkab silma paljudes paikades siin linnas alates pooleliolevast Sagrada Familia kirikust lõpetades lambipostidega Placa Reial väljakul südalinnas. Näeme Familia kirikut ja jalutame Güelli pargis.
Lahkume Barcelonast ning sõidame külastama võimsat ja saladuslikku Montserrat’ kloostrit. Montserrat mägi ise on 1236 m kõrge ning mägi on niivõrd unikaalse kuju ja välimusega, et seda on selge ilmaga eemalt eksimatult võimalik ära tunda. Montserrat’ külastamine pakub kahtlemata elamuse ka looduse nautijale, sest loodusjõud ja erosioon on vorminud kalju vahvalt „hambuliseks“ ning alates 1987 aastast kannab Montserrat’ piirkond ka looduspargi tiitlit. Mööda käänulist teed jõuame 720 meetri kõrgusele, kus benediktiiniklooster asub. Muuseas – põnev on ehk teada, et siinne Jumalaema, Santa María de Montserrat, on mustanahaline. Miks, sellest vaikivad nii kohalikud 80 benediktiini munka kui nende kloostri ajalugu. Saladuskatte loori tõstavad vaid mõned põnevad legendid selle kohta. Soovijad võivad uudistada ka kohalikke spetsialiteete nagu mesi, mitmesugused Montserrat’ liköörid, meekoogid ja muud.
Sõidame edasi Zaragozasse. Majutume hotellis***.
 
3. päev MADRIID
Hommikusöök hotellis. Varahommikul on igaühel võimalik osaleda missal linna katedraalis või nautida olustikku linnaväljakul. 
Seejärel sõidame edasi Hispaania pealinna Madriidi. Teeme bussiekskursiooni ja esmase tutvumise linna tähtsaimate vaatamisväärsustega - Plaza de las Cortes ja Neptunuse purskkaev, valitsushooned ja uhked avenüüd, Kybele purskkaev ja linna tuiksoon Alcalà tänav. Meie tutvumine Hispaania pealinnaga jätkub, vaatame Palacio Reali ehk kuningapaleed, Plaza Mayori, Puerta del Solil näeme Madriidi sümbolit – karu maasikapuuga. Soovijatel on võimalus külastada rikkaliku kollektsiooniga Prado kunstimuuseumi. Siin on esindatud nii tuntuimate Hispaania kunstnike teosed (Goya, Velazques jt.) kui ka teised euroopa kuulsad koolkonnad.
Lühikese teekonna kaugusel Madriidist asub Hispaania kunagine pealinn Toledo. Majutume Toledo hotellis*** või sarnane.

4. päev KUULUS TOLEDO - PUERTO LAPICE JA LA MANCHA MAASTIKUD
Hommikusöök hotellis. Alustamaks tutvumist selle uhke linnaga vaatame Tajo jõe kõrgelt kaldalt kaunist vaadet linnale. Distantsilt vaadates tundub justkui tegemist oleks hoopis teatrikulissiga. Ent siiski – ajaloolise linna südames leidub lisaks ohtratele ajaloolistele vaatamisväärsustele igapäevast saginat ja toimetamist. Ekskursioon Toledos: St. Tome kirik, mille seinale on maalitud kuulus El Greco maal „Krahv Orgazi matused“ ja El Greco maja; juudi sünagoogid ja kaunid mudejar stiilis hooned; paljude kunstirikkustega katedraal. Kahtluseta võib väita, et Toledos on omavahel põimunud juudi, mauri ja kristlik kultuur.
Sõit jätkub läbi La Mancha, kurva kuju rüütli kodumaa. Meie teele jäävad ka kuulsad tuuleveskid, millega Don Quijote võitles. Puerto Lapice linnas külastame kõrtsi, kus Don Quijote rüütliks löödi ning võimalusel naudime siin ka lõunasööki.
Jätkame sõitu ning jõuame La Manchast Andaluusiasse. Meie tänaõhtuseks peatuskohaks on kaunis Cordoba linn. Cordoba kuulsaim vaatamisväärsus on kunagine mošee - La Mezquita. Mošee ehitamist alustasid Hispaaniasse tunginud moslemid 8. sajandil. 16. sajandi keskel, peale rekonkistat, ehitati aga mošee keskele hiiglaslik katedraal. Mošee palvesaalis on 850 graniit- ja marmorsammast, mis kaunistatud puna-valgete triipudega. Majutume Cordoba piirkonnas hotellis***.
Soovijatel on õhtul võimalik ühineda flamenco etendusele (lisatasu eest).
  
5. päev CORDOBA - ANDALUUSIA PÄRL SEVILLA
Hommikusöök hotellis. Sõidame Andaluusia tähtsaimasse keskusesse, Sevillasse. Legendikohaselt asustas Sevilla linna Herakles. Sevilla oli ka tähtis mauride keskus. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab selle linna kaheks. Jõel on linna ajaloos olnud märkimisväärne roll mängida. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana. Kaubandus kasvas eriti suureks pärast Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Romantiline Sevilla ekskursioon: vanalinn valgetemajadega, mauristiilis Alcazari loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümberehitatud kellatorn.
Jätkame teekonda ja majutume Andaluusia lõunapiirkonnas hotellis*** või sarnane.
 
6. päev GIBRALTAR - GRANADA 
Hommikusöök hotellis. Külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart. Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Gibraltar on kuulus ka oma ahvide poolest. Magot on ainus sabatu liik makaagi perekonnas. Magotid elavad Tuneesias, Alžeerias ja Marokos. Peale selle leidub neid ainukesena Euroopas ka just siin - Gibraltaril.
Sõidame edasi Granadasse. Kütkestava ajaloo ja peene iluga Granada on üks Hispaania kauneimaid aardeid. Majutume hotellis.
 
7. päev HOMMIKUNE GRANADA JALUTUSKÄIK, LEND MALAGA-FRANKFURT-TALLINN
Hommikusöök hotellis.  Teeme jalutuskäigu kitsaste ja meeleolukate tänavatega Albaicini linnaosas ja südalinnas.
Aeg suunduda Malaga lennujaama. Lend Malaga-Frankfurt kell 16:45-19:40 ja lend Frankfurt-Tallinn kell 20:50-00:05 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

Reisi hind aastal 2017
899 €* / 946 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Frankfurt-Barcelona ja Malaga-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud 2017 mai seisuga, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 1 öö Barcelona piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Zaragozas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Toledos hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Cordobas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Andaluusias hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Granadas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 140 €
 • Tervisekindlustus al. 7,52 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Capilla Real Granada katedraalis 4 €
 • Prado muuseum Madriidis 15 €,  üle 65 a. EU kodanikele 7,50 €, lastele kuni 18 a. tasuta
 • Toledo katedraal 12,50 €
 • St. Tome kirik (maal Krahv Orgazi matused) 2,80 €
 • Mošee Cordobas 8 € / lapsed 4 €
 • Flamenco show al 25 €
 • Katedraal ja Giralda torn Sevillas 9 €
 • Alcazari loss Sevillas 9,50 €, 2 € al. 65 a. ja tudengid 17-25 a.
 • NB! Taksosõit Gibraltaril 30 € (hind võib muutuda)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

10.10.18 - 17.10.18
Giid Märt Männik
 
Eelbroneering
Giid
Märt Männik
Märt on giidinduse ja turismiga üldiselt seotud ligi 15 aastat, sellest suure osa ka Germalo Reisidega. Märt alustas giidina ülikooliõpingute ajal Tartus, kus ta on lõpetanud Filosoofia teaduskonna, hiljem täiendanud end hotellinduses ja majanduses...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania suur ringreis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hispaania kuum süda - Andaluusia
17.10.18 - 24.10.18
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt