Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Horvaatia - Sloveenia

Kõrghetked: Postojna koopad, elitaarseim kuurort Opatija, Istria poolsaar, Pagi saar, Šibenik ja Aadria mere pärl Dubrovniku vanalinn, Plitvicka rahvuspark, Sloveenia pealinn Ljubljana.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 07.07.11-14.07.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 830.00 €
Prindi

Üldinfo

Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.
 

Meeleolukat lugemist Horvaatia reisi kohta vaata siit->


 

Giid

Reisil on giidiks Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt araabia kultuurile ning islamile. Tuneesia, Maroko, Jordaania ja Türgi on vaid osa tema lemmikmaadest. Tasakaalukus ja järelduste tegemine, pigem keskendumine ja süvenemine, on tema iseloomustamiseks tarvilikud väljendid. Olles algupäraselt hoopis kunstnikuharidusega, paelub Raivot juba pikema perioodi vältel sügav ajaloo ja usundihuvi, samuti erinevad filosoofilised suunad. Aga ka kaasaegsete tavad ja traditsioonid ei jää seejuures kunagi tähelepanuta. Aga ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada. Raivo ehitab oma ekskursioonid üles läbimõeldult ning põhjalikult, leides alati nädala jooksul igale huvigrupile ja teemale aega nii, et reisi lõpuks kujuneks tervikpilt külastatavast maast ja rahvast.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TRIESTE, POSTOIJNA KOOPAD – PREDJAMA LOSS - LJUBLJANA LINNAEKSKURSIOON

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 07:00. Lend Tallinn-Trieste kell 08:50-10:30 (kohalikud kellaajad). NB! Kellaajad muutunud 07.04! Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Trieste asub Kirde-Itaalias just Sloveenia piiri ääres. Ületame riigi piiri ja olemegi jõudnud Sloveeniasse. Külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna koopaid. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Pärast koobaste külastamist vaatame omapärast Predjama lossi, mis valvab sissepääsu suurde koopasse. Meie teekond viib meid Ljubljanasse ning majutume kesklinnas hotellis***. Linnaekskursioon Ljubljanas. Teeme jalutuskäigu linnas ja naudime kaunilt valgustatud kaldapealseid enne kui suundume soovijatega rahvuslikus stiilis restorani, et mõnusalt õhtustada ning head seltskonda nautida (söök lisatasu eest).
 

2. päev PLITVICKA RAHVUSPARK

Hommikusöök hotellis. Edasi ületame riigipiiri ning sõidame Horvaatiasse. Saabume Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed, 16 kaskaadide ja koskedega ühendatud läbipaistva helesinise veega järve. Laevasõit ja kerge matk kaunis looduses. Jätkame teekonda ja majutume kolmel järgneval ööl Biogradis mereäärses hotellis***.
 

3. päev ZADAR – KRK RAHVUSPARK – MAALILINE PRIMOŠTEN – ŠIBENIK

Hommikusöök hotellis. Külastame Zadari linna, jalutuskäik ajaloolises linnasüdames. Teeme väljasõidu Krk rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Soovijatel on võimalik supelda võimsa kaskaadi juures. Sõidame ka maalilisse Primošteni linnakesse. Kerge puhkus rannas. Mereäärne Šibenik on tore väike linnake vana keskuse ning ilusa rannapromenaadiga. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas.


4. päev VABA PÄEV RANNAS või
AADRIA MERE PÄRL – DUBROVNIKU VANALINN JA SPLIT

Võimalus veeta päev rannas.
Soovijatele päevane väljasõit Dubrovnikusse (lisatasu eest). Varane hommikusöök. Võtame suuna Lõuna-Horvaatiasse. Teel teeme peatuse Splitis, kus ootab meid uhke vana-rooma aegne vaatamisväärsus ― Dioklektianuse Palee. Suurejooniline antiikne palee on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega. Väike jalutuskäik vanalinnas. Tee viib meid ainult viieks kilomeetriks Bosnia ja Hertsegoviinasse. Edasi võtame ette bussisõidu mööda kaunist rannikut. Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas või jalutades mööda taastatud linnamüüri nautides kauneid vaateid linnale ja merele. Hilisõhtul saabume tagasi Biogradi.
 

5. päev PAGI SAAR – OPATIJA

Hommikusöök hotellis. Sõidame Pagi saarele, mis on kuulus kitsede, lammaste, kivimüüride ja kitsejuustu poolest. Ka kohalikku kvaliteetset valget veini valmistatakse siin. Saar lõhnab tüümiani, salvei, lavendli ja pune järele ning Pagi linnas müüdavad pitsid ei jää alla maailmakuulsatele Brüsseli pitsidele. Kerge puhkus Pagi saarel rannas. Sõidame laevaga tagasi mandrile. Mööda Aadria mere rannikut sõidame edasi põhja poole jõudes oma teekonnal Opatijasse. Opatija on Horvaatia populaarseim ja elitaarseim merekuurort – juba sajand tagasi peeti seda tänu suurepärasele mikrokliimale tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, eelkõige Austria-Ungari keisrid.  Majutus kolmel järgneval ööl Opatijas rannahotellis***.


6. päev ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ

Hommikusöök hotellis. Külastame künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja mosaiikidega kaunistatud basiilikat. Külastame Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Külastame kirevat turuplatsi Rovinjis, kus saab osta kohaliku juustu, viinamarju ja muud.

 

7. päev KRK SAAR

Hommikusöök hotellis.Teeme väljasõidu Krki saarele. Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Puhkus Baška rannas. Õhtu võib veeta Opatija mereäärsel promenaadil jalutades. Siin ühilduvad moodsa kaasaegse kuurordi miljöö ja klassikaline kuurordi atmosfäär.

 

8. päev LEND TRIESTE-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Lend Trieste-Tallinn kell 11:15-14:55 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

830 EUR* / 875 EUR
12 986,68 EEK* / 13 690,78 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele!
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Trieste-Tallinn (Estonian Airi tellimuslennud OV8307 ja OV8308)
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video, konditsioneer)
* 1 öö Ljubljanas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 3 ööd Biogradis hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* 3 ööd Opatijas hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles (va Dubrovniku lisaekskursioon), giidi/reisijuhi teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel) 125 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus (küsige lisainfot büroost)!
* Toitlustamine lennukis vastavalt pardamenüüle
* Päevane lisaekskursioon: Split ja Dubrovnik 32 EUR / 500,69 EEK (ettetellimisel; ekskursiooni pikkus u 14-15 tundi)
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Postojna koopad 18,70 EUR / 12,10 EUR (6-15a)
* Plitvicka rahvuspark 100 HRK / 55 HRK (7-18a)
* Krk rahvuspark 90 HRK / 70 HRK (7-14a)
* Dubrovniku linnamüür 70 HRK
* Bussisõit Motovuni 15 HRK
* Pula amfiteater 40 HRK / 20 HRK (laps)
* Poreci katedraal ja muuseum 30 HRK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).
Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Kunasid vahetatakse Horvaatia territooriumil. Vahetusrahana võib kaasa võtta eurod. Raha saab vahetada ettetellimisel ka Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u 1 EUR = 7,4 HRK. Sloveenia rahaühik on euro.
Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Reis Horvaatiasse, Rovinj
Reis Horvaatiasse, Rovinj
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Sloveeniasse, Postojna
Reis Sloveeniasse, Postojna
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Rovinj
Reis Horvaatiasse, Rovinj
Reis Horvaatiasse, Opatija
Reis Horvaatiasse, Opatija
Reis Horvaatiasse, Poreč
Reis Horvaatiasse, Poreč
Reis Sloveeniasse, Ljubljana
Reis Sloveeniasse, Ljubljana
Reis Horvaatiasse, Opatija
Reis Horvaatiasse, Opatija
Reis Horvaatiasse, merevaade
Reis Horvaatiasse, merevaade
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Sloveeniasse, Predjama
Reis Sloveeniasse, Predjama