Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Horvaatia - Sloveenia

Kõrghetked: Postojna koopad, elitaarseim kuurort Opatija, Istria poolsaar, Pagi saar, Šibenik ja Aadria mere pärl Dubrovniku vanalinn, Plitvicka rahvuspark, Sloveenia pealinn Ljubljana.
Transport: lennuk, buss
 
Aeg: 24.09.11-02.10.11
Kestvus: 9 päeva
Hind: al 699.83 €
Prindi

Üldinfo

Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Meeleolukat lugemist Horvaatia reisi kohta vaata siit->

 

Giid

21.05.2011-29.05.2011 reisil on giidiks Raivo Haab
24.09.2011-02.10.2011 reisil on giidiks Enriko Talvistu
Loe lisaks giidide kohta siit->

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MILANO, OPATIJA

21.05 reisil kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13:00. Lend Tallinn-Milano kell 15:05-17:05 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!

NB! Väljalennu kellaaeg kodulehel muutunud 03.05!

Sõidame Horvaatiasse ja hilisõhtul jõuame Opatijasse. Opatija on Horvaatia kõige populaarsem ja elitaarsem merekuurort – juba sajand tagasi peeti seda tänu suurepärasele mikrokliimale tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, eelkõige Austria-Ungari keisrid. Siin ühilduvad moodsa kaasaegse kuurordi miljöö ja klassikaline atmosfäär. Majutus Opatijas kahel järgneval ööl rannahotellis***.
 

2. päev ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ

Hommikusöök hotellis. Külastame künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja mosaiikidega kaunistatud basiilikat. Külastame Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Külastame kirevat turuplatsi Rovinjis, kus saab osta kohaliku juustu, viinamarju ja muud.
 

3. päev OPATIJA – KRK SAAR – PAGI SAAR

Hommikusöök hotellis. Teeme väljasõidu Krki saarele. Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Kerge puhkus Baška rannas. Alustame oma teekonda lõuna poole, sõidame mööda kaunist Aadria mere rannikut. Sõidame laevaga Pagi saarele, mis on kuulus kitsede, lammaste, kivimüüride ja kitsejuustu poolest. Ka kohalikku kvaliteetset valget veini valmistatakse siin. Saar lõhnab tüümiani, salvei, lavendli ja pune järele ning Pagi linnas müüdavad pitsid ei jää alla maailmakuulsatele Brüsseli pitsidele. Sõidame edasi ning külastame ka Zadari linna, jalutuskäik ajaloolises linnasüdames. Jõuame Biogradi. Majutume kolmel järgneval ööl mereäärses hotellis***.
 

4. päev ZADAR – KRK RAHVUSPARK – ŠIBENIK

Hommikusöök hotellis. Külastame Zadari linna, jalutuskäik ajaloolises linnasüdames. Teeme väljasõidu Krka rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Soovijatel on võimalik supelda võimsa kaskaadi juures. Kerge puhkus rannas. Mereäärne Šibenik on tore väike linnake vana keskuse ning ilusa rannapromenaadiga. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas.
 

5. päev VABA PÄEV RANNAS või AADRIA MERE PÄRL – DUBROVNIKU VANALINN JA SPLIT

Võimalus veeta päev rannas. Soovijatele päevane väljasõit Dubrovnikusse (lisatasu eest).
Varane hommikusöök hotellis. Võtame suuna Lõuna-Horvaatiasse. Tee viib meid ainult viieks kilomeetriks Bosnia ja Hertsegoviinasse. Edasi võtame ette bussisõidu mööda kaunist rannikut. Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas või jalutades mööda taastatud linnamüüri nautides kauneid vaateid linnale ja merele. Tagasiteel teeme peatuse Splitis, kus ootab meid uhke vana-rooma aegne vaatamisväärsus ― Dioklektianuse Palee. Suurejooniline antiikne palee on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega. Väike jalutuskäik vanalinnas. Hilisõhtul saabume tagasi Biogradi.
 

6. päev PLITVICKA RAHVUSPARK

Hommikusöök hotellis. Saabume Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed, 16 kaskaadide ja koskedega ühendatud läbipaistva helesinise veega järve. Laevasõit ja kerge matk kaunis looduses. Jätkame teekonda ning ületame riigipiiri, sõidame Sloveeniasse. Majutume Ljubljana kesklinnas hotellis***.


7. päev LJUBLJANA – POSTOJNA KOOPAD – PREDJAMA – BRATISLAVA

Hommikusöök. Linnaekskursioon Ljubljanas – kaunid sillad ja vanalinnatänavad, hubased kohvikud ja linnaväljakud. Muuseas – ühe versiooni järgi linna nimi pärinevat sloveeniakeelsest sõnast ljubljena, mis tähendab armunut. Külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna, koopaid. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu imetledes seda hiigelstalaktiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Pärast koobaste külastamist vaatame omapärast Predjama lossi, mis valvab sissepääsu suurde koopasse. Jätkame teekonda Slovakkiasse. Jõuame Bratislavasse ning teeme jalutuskäigu Bratislava vanalinnas. Majutume hotellis***.


8. päev BRATISLAVA – VARSSAVI

Hommikusöök. Sõidame läbi Slovakkia Varssavisse. Linnaekskursioon ja majutus Varssavis hotellis***.


9. päev SÕIT LÄBI LEEDU, LÄTI, EESTI

Hommikusöök. Sõidame läbi Baltikumi ning jõuame Eestisse.
 

Reisi hind

699,83 EUR* / 738,18 EUR
10 950 EEK* / 11 550 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kõigile uutele broneeringutele kuni 01. augustini!
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Milano
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video, konditsioneer; soojad joogid hinnas)
* 2 ööd Opatijas hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 3 ööd Biogradis hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* 1 öö Ljubljanas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Bratislavas hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Varssavis hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
* Ekskursioonid eesti keeles (va Dubrovniku lisaekskursioon), giidi/reisijuhi teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8,72 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Päevane lisaekskursioon: Split ja Dubrovnik 32 EUR (ettetellimisel; ekskursiooni pikkus u 14-15 tundi).
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Plitvicka rahvuspark 100 HRK / 50 RK (7-18a)
* Krka rahvuspark 90 HRK / 65 HRK (7-14a)
* Dubrovniku linnamüür 70 HRK
* Pula amfiteater 40 HRK / 20 HRK (laps)
* Postojna koopad 18,70 EUR / 12,10 EUR (6-15a)
* Bussisõit Motovuni 15 HRK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).
Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Kunasid vahetatakse Horvaatia territooriumil. Vahetusrahana võib kaasa võtta eurod. Raha saab vahetada ettetellimisel ka Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u 1 EUR = 7,4 HRK . Sloveenia rahaühik on euro. Soovitame vahetada ka mingil määral Poola Zlotte ja Leedu litte lõuna- ja õhtusöökideks. Sloveenias ja Slovakkias on kehtiv rahaühik euro.
Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii