Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Horvaatia - Sloveenia

Kõrghetked: Postojna koopad, elitaarseim kuurort Opatija, Istria poolsaar, Horvaatia pealinn Zagreb, Plitvicka rahvuspark, Sloveenia pealinn Ljubljana.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 28.07.11-04.08.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 830.00 €
Prindi

Üldinfo

Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.
 

Meeleolukat lugemist Horvaatia reisi kohta vaata siit->

 

Giid

Reisil on giidiks Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt araabia kultuurile ning islamile. Tuneesia, Maroko, Jordaania ja Türgi on vaid osa tema lemmikmaadest. Tasakaalukus ja järelduste tegemine, pigem keskendumine ja süvenemine, on tema iseloomustamiseks tarvilikud väljendid. Olles algupäraselt hoopis kunstnikuharidusega, paelub Raivot juba pikema perioodi vältel sügav ajaloo ja usundihuvi, samuti erinevad filosoofilised suunad. Aga ka kaasaegsete tavad ja traditsioonid ei jää seejuures kunagi tähelepanuta. Aga ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada. Raivo ehitab oma ekskursioonid üles läbimõeldult ning põhjalikult, leides alati nädala jooksul igale huvigrupile ja teemale aega nii, et reisi lõpuks kujuneks tervikpilt külastatavast maast ja rahvast.


Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TRIESTE, SÕIT OPATIJASSE

Koguneme Tallinna lennujaamas Germalo Reiside infolauas kell 07:00. Lend Tallinn-Trieste kell 08:50-10:30 (kohalikud kellaajad). NB! Kellaaeg muutunud 07.04! Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Sõidame Horvaatiasse ning jõuame Opatijasse. Opatija on Horvaatia populaarseim ja elitaarseim merekuurort – juba sajand tagasi peeti seda tänu suurepärasele mikrokliimale tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, eelkõige Austria-Ungari keisrid. Siin ühilduvad moodsa kaasaegse kuurordi miljöö ja klassikaline atmosfäär. Majutus seitsmel järgneval ööl Opatijas rannahotellis*** .
Infotund, mille jooksul meie kogenud giid juhatab Teile kätte parimad söögikohad ja meelelahutuspaigad, annab infot kohalike olude ja lähiümbruse kohta. Teeme esmatutvuse Opatija linnaga. Vaba aeg rannas puhkamiseks ja lõõgastumiseks.
 

2. päev PLITVICKA RAHVUSPARK

Hommikusöök hotellis. Päevane väljasõit Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed, 16 kaskaadide ja koskedega ühendatud läbipaistva helesinise veega järve. Plitvicka rahvuspargis on hästi tähistatud matkarajad, mille läbides saab hea ülevaate sellest looduslikult imekaunist paigast. Jalutame koskedest mööda, kulgeme mööda laudteed vee kohal ning teeme mõnusa laevasõidu ühel mitmetest järvedest.
 

3. päev ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ

Hommikusöök hotellis.  Külastame künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja mosaiikidega kaunistatud basiilikat. Külastame Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Külastame kirevat turuplatsi Rovinjis, kus saab osta kohaliku juustu, viinamarju ja muud.
 

4. päev KRK SAAR

Hommikusöök hotellis. Teeme väljasõidu Krk’i saarele. Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Kerge puhkus Baška rannas. Õhtupoolikul jõuame tagasi Opatijasse. Teil on suurepärane võimalus minna jalutuskäigule mööda luksuslikke promenaade, et imetleda ja nautida lõunamaiselt elavat kuurordimelu.
 

5. päev VABA PÄEV RANNAS või EKSKURSIOON ZAGREBI

Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta vaba päev Opatija rannas.
Soovijatele päevane väljasõit Horvaatia pealinna Zagrebisse (lisatasu eest). Linnaekskursioon Zagrebis. Ajalooliselt on tegemist olnud siiski kahe erineva linnaga, sest ülalinn oli kaupmeeste- ja käsitöökeskus ja all-linn vaimulik keskus, kes suisa võimu pärast suisa omavahel läbi ajaloo pidevalt konkureerinud. Vanalinna hooneil on kerge ära tunda Habsburgide dünastia arhitektuurile iseloomulikke jooni. Sõidame funikulööriga ülalinna, kus on uhke Markuse kirik ja Horvaatia parlamendi- ja valitsushooned. Linna peamisteks vaatamisväärsusteks on linna turuväljak ja katedraal. Jelacici väljak on linna peaväljak, kust hargnevad linna tähtsaimad tänavad ning ärid. Näeme rahvusteatri imposantset hoonet ning 19. sajandi lõpul püstitatud ülikoolihooneid. Lisaks linnakeskusele sõidame bussiga veidi keskusest eemalasuvale Mirogoj monumentaalkalmistule, mida peetakse ühes kaunimaks omasuguste seas. 
 

6. päev POSTOJNA KOOPAD – PREDJAMA LOSS – LIPICA HOBUSEKASVATUS

Hommikusöök hotellis. Soovijatele väljasõit Sloveeniasse. Külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna koopaid. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Pärast koobaste külastamist vaatame omapärast Predjama lossi, mis valvab sissepääsu suurde koopasse. Sõidame Sloveenia pealinna Ljubljanasse. Külastame kuulsat, juba 1580 aastal asutatud, Lipica hobusekasvatust Sloveenias. Uurime, kuidas kasvatatakse ja treenitakse kuulsaid valgeid hobuseid, mida omal ajal aretati Austria-Ungari õukonnale.
 

7. päev LJUBLJANA - BLED - BOHINJ

Hommikusöök hotellis. Sõidame tänagi Sloveeniasse plaaniga külastada riigi pealinn ja selle lähipiirkonna looduskauneid paikasid. Linnaekskursioon Ljubljanas – kaunid sillad ja vanalinnatänavad, hubased kohvikud ja linnaväljakud. Muuseas – ühe versiooni järgi linna nimi pärinevat sloveeniakeelsest sõnast ljubljena, mis tähendab armunut. Vaba aeg Ljubljanas. Sõidame Bledi ja Bohinji järve loodukaunisse piirkonda.
 

8. päev LEND TRIESTE-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Sõidame Trieste lennujaama. Lend Trieste-Tallinn kell 11:15-14:55 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind hotellis Adriatic***

830 EUR* / 875 EUR
12 986,68 EEK* / 13 690,78 EEK
 

Reisi hind hotellis Adriatic****

963 EUR* / 1008 EUR
15 067,10 EEK* / 15 771,20 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Trieste-Tallinn (Estonian Airi tellimuslennud OV8307 ja OV8308)
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video, konditsioneer)
* 7 ööd Opatijas hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles (va Zagrebi lisaekskursioon), giidi/reisijuhi teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Õhtusöögid hotellis 70 EUR (ettetellimisel)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse (küsige lisainfot büroost)!
* Toitlustamine lennukis vastavalt pardamenüüle
* Päevane lisaekskursioon Zagrebi 32 EUR (ettetellimisel).
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Plitvicka rahvuspark 100 HRK / 55 HRK (7-18a)
* Pula amfiteater 40 HRK / 20 HRK (laps)
* Poreci katedraal ja muuseum 30 HRK
* Bussisõit Motovuni 15 HRK
* Postojna koopad 18,70 EUR / 12,10 EUR (6-15a)
* Lipica hobusekasvatus 9,90 EUR grupihind / 5,50 EUR (5-15a)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).
Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Kunasid vahetatakse Horvaatia territooriumil. Vahetusrahana võib kaasa võtta eurod. Raha saab vahetada ettetellimisel ka Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u 1 EUR = 7,4 HRK . Sloveenia rahaühik on euro.
Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Rovinj
Reis Horvaatiasse, Rovinj
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Sibenik
Reis Horvaatiasse, Sibenik
Reis Horvaatiasse, Poreč
Reis Horvaatiasse, Poreč
Reis Horvaatiasse, Dubrovnik
Reis Horvaatiasse, Dubrovnik
Reis Sloveeniasse, Postojna
Reis Sloveeniasse, Postojna
Reis Horvaatiasse, merevaade
Reis Horvaatiasse, merevaade
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Plitvička
Reis Horvaatiasse, Krka
Reis Horvaatiasse, Krka
Reis Horvaatiasse, Zadar
Reis Horvaatiasse, Zadar
Reis Horvaatiasse, Primosten
Reis Horvaatiasse, Primosten