Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Horvaatia - Sloveenia

Kõrghetked: Postojna koopad, elitaarseim kuurort Opatija, Istria poolsaar, Pagi saar, Šibenik ja Aadria mere pärl Dubrovniku vanalinn, Plitvicka rahvuspark, Sloveenia pealinn Ljubljana.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 15.09.11-22.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 894.70 €
Prindi

Üldinfo

Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.
AHVATLEVAD PAKKUMISED - HEA VÕIMALUS SUVEPIKENDUSEKS

Meeleolukat lugemist Horvaatia reisi kohta vaata siit->

 

Giid

Reisil on giidiks Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maalilma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Vahemere saartel või Venemaal, Poolast ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TRIESTE, KRK SAAR

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 03:15. Lend Tallinn-Trieste kell 04:45-06:30 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Teeme väljasõidu Krki saarele. Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Puhkus Baška rannas. Seejärel suundume Opatijasse, mis on Horvaatia populaarseim ja elitaarseim merekuurort – juba sajand tagasi peeti seda tänu suurepärasele mikrokliimale tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, eelkõige Austria-Ungari keisrid. Majutus kahel järgneval ööl Opatijas rannahotellis***
 

2. päev ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ

Hommikusöök hotellis. Külastame künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja mosaiikidega kaunistatud basiilikat. Külastame Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Külastame kirevat turuplatsi Rovinjis, kus saab osta kohaliku juustu, viinamarju ja muud.

3. päev PREDJAMA LOSS – POSTOIJNA KOOPAD- LJUBLJANA LINNAEKSKURSIOON

Hommikusöök hotellis. Ületame Horvaatia - Sloveenia piiri.  Külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna koopaid. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Pärast koobaste külastamist vaatame omapärast Predjama lossi, mis valvab sissepääsu suurde koopasse. Meie teekond viib meid Ljubljanasse ning majutume hotellis***. Linnaekskursioon Ljubljanas. Teeme jalutuskäigu linnas ja naudime kaunilt valgustatud kaldapealseid enne kui suundume soovijatega rahvuslikus stiilis restorani, et mõnusalt õhtustada ning head seltskonda nautida (söök lisatasu eest).

4. päev PLITVICKA RAHVUSPARK

Hommikusöök hotellis. Saabume Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed, 16 kaskaadide ja koskedega ühendatud läbipaistva helesinise veega järve. Laevasõit ja kerge matk kaunis looduses. Sõidame edasi jõudes oma teekonnal Biogradi. Majutume kolmel järgneval ööl Biogradis mereäärses hotellis*** või sarnane.

5. päev ZADAR – KRK RAHVUSPARK – MAALILINE PRIMOŠTEN – ŠIBENIK

Hommikusöök hotellis. Külastame Zadari linna, jalutuskäik ajaloolises linnasüdames. Teeme väljasõidu Krk rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Soovijatel on võimalik supelda võimsa kaskaadi juures. Sõidame ka maalilisse Primošteni linnakesse. Kerge puhkus rannas. Mereäärne Šibenik on tore väike linnake vana keskuse ning ilusa rannapromenaadiga. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas.

6. päev VABA PÄEV RANNAS või AADRIA MERE PÄRL – DUBROVNIKU VANALINN JA SPLIT

Võimalus veeta päev rannas.
Soovijatele päevane väljasõit Dubrovnikusse (lisatasu eest). Varane hommikusöök. Võtame suuna Lõuna-Horvaatiasse. Teel teeme peatuse Splitis, kus ootab meid uhke vana-rooma aegne vaatamisväärsus ― Dioklektianuse Palee. Suurejooniline antiikne palee on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega. Väike jalutuskäik vanalinnas. Tee viib meid ainult viieks kilomeetriks Bosnia ja Hertsegoviinasse. Edasi võtame ette bussisõidu mööda kaunist rannikut. Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas või jalutades mööda taastatud linnamüüri nautides kauneid vaateid linnale ja merele. Hilisõhtul saabume tagasi Biogradi.

7. päev PAGI SAAR - OPATIJA
Hommikusöök hotellis. Sõidame Pagi saarele, mis on kuulus kitsede, lammaste, kivimüüride ja kitsejuustu poolest. Ka kohalikku kvaliteetset valget veini valmistatakse siin. Saar lõhnab tüümiani, salvei, lavendli ja pune järele ning Pagi linnas müüdavad pitsid ei jää alla maailmakuulsatele Brüsseli pitsidele. Kerge puhkus Pagi saarel rannas. Sõidame laevaga tagasi mandrile.
Õhtu võib veeta Opatija mereäärsel promenaadil jalutades. Siin ühilduvad moodsa kaasaegse kuurordi miljöö ja klassikaline kuurordi atmosfäär. Majutus hotellis*** Adriatic.

8. päev LEND TRIESTE-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Ületame riigi piiri ja oleme jõudnud Itaaliasse.  Lend Trieste-Tallinn kell 11:15-14:55 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

894,70 EUR* / 942,06 EUR
13 999 EEK* / 14 740 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele. 
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Trieste-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* 3 ööd Opatijas hotellis***(2-in toad), 3 hommikusööki
* 3 ööd Biogradis hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* 1 öö Ljubljanas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* Ekskursioonid eesti keeles (va Dubrovniku lisaekskursioon), giidi/reisijuhi teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8,72 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Päevane lisaekskursioon: Split ja Dubrovnik 32 EUR (ettetellimisel; ekskursiooni pikkus u 14-15 tundi).
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Plitvicka rahvuspark 100 HRK / 50 RK (7-18a)
* Krka rahvuspark 90 HRK / 65 HRK (7-14a)
* Dubrovniku linnamüür 70 HRK
* Pula amfiteater 40 HRK / 20 HRK (laps)
* Poreci katedraal ja muuseum 30 HRK
* Postojna koopad 18,70 EUR / 12,10 EUR (6-15a)
* Bussisõit Motovuni 15 HRK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).
Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u 1 EUR = 7,4 HRK . Sloveenia rahaühik on euro.
Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii