Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Horvaatia - Sloveenia

Kõrghetked: Postojna koopad, elitaarseim kuurort Opatija, Istria poolsaar, Pagi saar, Šibenik ja Aadria mere pärl Dubrovniku vanalinn, Plitvicka rahvuspark, Sloveenia pealinn Ljubljana.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 22.09.11-29.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 894.70 €
Prindi

Üldinfo

Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.
AHVATLEVAD PAKKUMISED - HEA VÕIMALUS SUVEPIKENDUSEKS
Meeleolukat lugemist Horvaatia reisi kohta vaata siit->

 

Giid

Reisil on giidiks Enriko Talvistu.
Enriko Talvistu on kunstiajaloolane – seda nii ihult kui hingelt. Hinnates kõrgelt nii Euroopa vanimate kultuuride saavutusi ja iidseid kultuuriväärtusi kui ka kaasaegset maailma tipparhitektuuri ning disaini, on Enriko poolt meie reisiseltskondadele räägitavad lood äärmiselt paeluvad. Enriko oskab keerulistest asjadest väga lihtsalt ja selgelt rääkida, teha järeldusi ning moodustada juhtlõngadest terviku ehk siis viia õiged otsad omavahel kokku. Enrikot kuulates tekib enamasti tunne justkui kuulaks raadiost parimaid kuuldemänge, igal teemal on põnev ülesehitus – algus, teema arendus, kulminatsioon. Enriko lemmikud reisisihtkohad muu hulgas on kahtlemata Barcelona ja Kataloonia. Atlandi ookeani äärne Baskimaa, teda paeluvad Portugali maadeavastajate kuulsusrikkad lood ja Veneetsia lõpmatud arhitektuuri- ja kultuuriväärtused.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TRIESTE, PREDJAMA LOSS – POSTOIJNA KOOPAD 

Koguneme Tallinna lennujaamas 06:45. Lend Tallinn-Trieste kell 08:40-10:25 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Suundume Sloveeniasse. Vaatame omapärast Predjama lossi, mis valvab sissepääsu suurde koopasse. Seejärel külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna koopaid. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Seejärel suundume Opatijasse, mis on Horvaatia populaarseim ja elitaarseim merekuurort – juba sajand tagasi peeti seda tänu suurepärasele mikrokliimale tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, eelkõige Austria-Ungari keisrid. Majutus kolmel järgneval ööl Opatijas rannahotellis*** .

2. päev ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ
Hommikusöök hotellis. Külastame künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja mosaiikidega kaunistatud basiilikat. Külastame Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Külastame kirevat turuplatsi Rovinjis, kus saab osta kohaliku juustu, viinamarju ja muud. 
 

3. päev KRK SAAR

Hommikusöök hotellis. Teeme väljasõidu Krki saarele. Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Puhkus Baška rannas. Õhtu võib veeta Opatija mereäärsel promenaadil jalutades. Siin ühilduvad moodsa kaasaegse kuurordi miljöö ja klassikaline kuurordi atmosfäär. 
 
4. päev PAGI SAAR
Hommikusöök hotellis. Sõidame Pagi saarele, mis on kuulus kitsede, lammaste, kivimüüride ja kitsejuustu poolest. Ka kohalikku kvaliteetset valget veini valmistatakse siin. Saar lõhnab tüümiani, salvei, lavendli ja pune järele ning Pagi linnas müüdavad pitsid ei jää alla maailmakuulsatele Brüsseli pitsidele. Kerge puhkus Pagi saarel rannas. Sõidame laevaga tagasi mandrile. Mööda Aadria mere rannikut sõidame edasi lõuna poole jõudes oma teekonnal Biogradi. Majutume kolmel järgneval ööl Biogradis mereäärses hotellis***  või sarnane.

5. päev ZADAR – KRK RAHVUSPARK – MAALILINE PRIMOŠTEN – ŠIBENIK
Hommikusöök hotellis. Külastame Zadari linna, jalutuskäik ajaloolises linnasüdames. Teeme väljasõidu Krk rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Soovijatel on võimalik supelda võimsa kaskaadi juures. Sõidame ka maalilisse Primošteni linnakesse. Kerge puhkus rannas. Mereäärne Šibenik on tore väike linnake vana keskuse ning ilusa rannapromenaadiga. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas.

6. päev VABA PÄEV RANNAS või AADRIA MERE PÄRL – DUBROVNIKU VANALINN JA SPLIT
Võimalus veeta päev rannas.
Soovijatele päevane väljasõit Dubrovnikusse (lisatasu eest). Varane hommikusöök. Võtame suuna Lõuna-Horvaatiasse. Teel teeme peatuse Splitis, kus ootab meid uhke vana-rooma aegne vaatamisväärsus ― Dioklektianuse Palee. Suurejooniline antiikne palee on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega. Väike jalutuskäik vanalinnas. Tee viib meid ainult viieks kilomeetriks Bosnia ja Hertsegoviinasse. Edasi võtame ette bussisõidu mööda kaunist rannikut. Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas või jalutades mööda taastatud linnamüüri nautides kauneid vaateid linnale ja merele. Hilisõhtul saabume tagasi Biogradi.

7.päev PLITVICKA RAHVUSPARK - ÕHTUNE LJUBLJANA LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Saabume Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed, 16 kaskaadide ja koskedega ühendatud läbipaistva helesinise veega järve. Laevasõit ja kerge matk kaunis looduses. Meie teekond viib meid Ljubljanasse ning majutume hotellis***. Linnaekskursioon Ljubljanas. Teeme jalutuskäigu linnas ja naudime kaunilt valgustatud kaldapealseid.

8. päev LEND TRIESTE-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Ületame riigi piiri ja oleme jõudnud taas Itaaliasse. Lend Trieste-Tallinn kell 11:15-14:55 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

894,70 EUR* / 942,06 EUR
13 999 EEK* / 14740 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele 
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Trieste-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* 3 ööd Opatijas hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* 3 ööd Biogradis hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* 1 öö Ljubljanas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* Ekskursioonid eesti keeles (va Dubrovniku lisaekskursioon), giidi/reisijuhi teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8,72 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Päevane lisaekskursioon: Split ja Dubrovnik 32 EUR (ettetellimisel; ekskursiooni pikkus u 14-15 tundi).
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Plitvicka rahvuspark 100 HRK / 50 RK (7-18a)
* Krka rahvuspark 90 HRK / 65 HRK (7-14a)
* Dubrovniku linnamüür 70 HRK
* Pula amfiteater 40 HRK / 20 HRK (laps)
* Poreci katedraal ja muuseum 30 HRK
* Postojna koopad 18,70 EUR / 12,10 EUR (6-15a)
* Bussisõit Motovuni 15 HRK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).
Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u 1 EUR = 7,4 HRK. Sloveenia rahaühik on euro. 
Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii