Iirimaa - suur ringreis

Iirimaa - suur ringreis

17.08.19 - 24.08.19
Giid Heigo Sahk
 
Eelbroneering
Maagiline Iirimaa kutsub külastama: võrratu loodus, põnevad maastikud ja vanade kivide lugu, uhke rahva iseloom ja elurõõmsad pubid. Iirimaa on müütide ja legendide maa, Iirimaal hoitakse au sees traditsioone, armastatakse muusikat, juuakse Iiri viskit ning peetakse lugu huumorist.

Lugege Iirimaa kohta lähemalt siit Iirimaa >
Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-LIVERPOOL
Koguneme Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. 
Lend Tallinn-Liverpool (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.
Sõidame Walesi, kus majutume hotellis Broadway*** või sarnases.  
 
2. päev LAEVASÕIT IIRIMAALE - DUBLIN
Hommikusöök. Lõbustame ennast Anglesey saarel asuva 58-tähelise raudteejaama LlanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllLlantysiliogogogoch nime väljalugemise õppimisega, käies paika ka oma silmaga vaatamas.  Laev Holyhead-Dublin kell 13:50-17:05. Majutus Dublinis kesklinnahotellis Arlington*** või sarnases . Õhtu võib veeta vanalinna pubides.

3. päev DUBLIN - BELFAST
Hommikusöök. Dublin on suurepärase arhitektuuri ja ajalooliste monumentide linn ning sobivas harmoonias linna ümbritseva rohelusega. Dublini linnaekskursioon - Dublini loss, Kristuse katedraal. Kas teadsite, et Dublini peatänav O’Connell Street on üks Euroopa laiemaid tänavaid? Temple Bar on Dublini kultuuriline keskus Liffey jõe kaldal ning see on ka linna külaliste armastatud ajaveetmispaik. Siinsetel kitsastel tänavatel leidub ohtrasti Iirimaale nii iseloomulikke pubisid ja meelelahutuskohti. Jätkame tutvumist Dubliniga: vaatame Püha Kolmainsuse kolledžit, see on Iirimaa vanim ning suurim ülikool. Näeme Püha Patricku katedraali.  Dublinis pakume võimalust külastada Guinnessi õllemuuseumi, kus saab tutvuda populaarse õllesordi 200-aastase ajalooga või viime teid Püha Kolmainsuse kolledži raamatukokku, kus võib imetleda vanu imeliselt kaunistatud käsikirju (näiteks Book of Kells 8. sajandist). 
Seejärel sõidame Belfasti.  Majutus Belfastis kahel järgneval ööl Etap hotellis või sarnases. Õhtu võib veeta Belfasti vanalinna pubides. 

4. päev BELFAST - GIGANTIDE PANKRANNIK
Hommikusöök. Külastame Iirimaa vanimat, Bushmillsi viskitehast. Tutvume rahvusjoogi valmistamisprotsessiga ja kõigil on võimalus degusteerida ehtsat Iiri viskit! Edasi näeme loodusimet, UNESCO kultuuripärandi nimistusse kuuluvat Gigantide pankrannikut, kus kaljud tõusevad veest kristallidena. Legendi järgi on see ühendustee Šotimaaga, mille rajas iiri gigant Finn MacCool, et jõuda oma rivaalini Šotimaa gigandini.  Imetleme Ballycastle’i lahte ja panoraami koos lossidega.
Ekskursioon Põhja-Iirimaa pealinnas Belfastis - Lagani jõe kaldad, Donegali väljak viktoriaanliku raekojahoonega, Lääne-Belfasti protestantlik ja katoliiklik linnaosa. Teeme jalutuskäigu Belfasti botaanikaaias ning vaatame Queens University Belfast peahoonet.
 
5. päev BELFAST - WESTPORT - KYLEMORE’I KLOOSTER – CROAGH PATRICKU MÄGI   
Hommikusöök. Päeva esimese peatuse teeme Kylemore Abbey juures, kus võib nautida vaadet romantilisele lossile ja selle peegeldust järvel ning Connemara maakonna vaateid. Kylemore’i klooster on koduks benediktiini ordu nunnadele, kes tulid siia 1920tel aastatel Belgiast. Peatus maalilises Leenauni külas. Croagh Patricku nimeline iirlaste püha mägi, seejärel peatume 1770-ndatel arhitekt James Wyatti planeeritud linnas Westport. Bed&Breakfast majutus Joyce´i maakonnas.
 
6. päev JOYCE - MOHERI KALJUD - BURREN - BUNRATTY - KERRY  
Ehtne Iiri hommikusöök. Edasisel teekonnal ootavad meid dramaatilised Iiri kaljud – Cliffs of Moher, mis kõrguvad 200m üle Atlandi ookeani pinna. Meie teekond suundub läbi kuumaastikulise Burreni. Sõit jätkub mööda Iirimaa maalilisi teid.  Peatus kuulsa kiviaja kalme, Poulnabrone dolmeni, juures. Külastame Bunratty residentsi, kus saate ettekujutuse Iiri härrasmehe elust, farmidest ja Iiri pargikunstist. Õhtuks jõuame Kerry maakonda, Bed&Breakfast majutus kahel järgneval ööl. 
 
7. päev RING OF KERRY
Ehtne Iiri hommikusöök. Suundume tutvuma Kerry maakonnaga. Vaatame ühte köitvamat piirkonda Iirimaal ning teeme Iveragh poolsaarel ringreisi - Ring of Kerry. Võimsad kaljud, järved, lambakarjad, Lõuna-Kerry graniitkaljud ja kaunid vaated Atlandi ookeanile. Näeme, kuidas lambakoerad arvukaid lambakarju mägedes ohjavad. Kerry Bog Village vabaõhumuuseumis saame teada, kuidas turbalõikajad Iirimaal elasid. Red Fox Innis on võimalus proovida ehtsat Iiri kohvi. Külastame väiksemaid linnu: peatus armsas kuurordis Waterville’s ja maalilises Sneemis. Naudime Killarney Rahvuspargi vaateid – näiteks Ladie’s View’d. 
 
8. päev KERRY - ADARE – KILKENNY - GLENDALOUGH - POWERSCOURT - DUBLIN, LEND DUBLIN - TALLINN 
Ehtne Iiri hommikusöök. Peatume Adares – ühes kauneimas Iiri väikelinnas. Adare on arhitektuuriline pärl - peatänav on ääristatud ilusate kivimajade, keskaegsete kloostrite ja varemetega. Paljud ajaloolised hooned on muudetud restoranideks ja käsitööpoodideks. Külastame ajaloolist Kilkenny linna, kus õlut on pruulitud juba sajandeid. Linnapilti ilmestavad kunstigaleriid, põnevad kauplused ja ajaloolised hooned. Põikame salapärasesse Glendaloughi kahe järve orgu, mis paikneb Wicklow mägede rahvuspargi territooriumil. Imetleme ehtsat Iirilikku looduspilti oma taimestiku ja loomastikuga. Külastame Powerscourti aedu, mis on ehk isegi kõige ilusamad aiad Iirimaal. Suurel territooriumil paiknevad nii erinevas stiilis aiad kui kaunis park. Transfeer Dublini lennujaama. Otselend Dublin-Tallinn kell 22:20-03:05 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8352). 

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel
2018. a reisi hind al 1099 €


Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Liverpool, Dublin-Tallinn (Nordica tellimuslend) 
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 1 ööd Dublinis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 3 ööd Bed&Breakfast külalistemajades (2-in toad), 3 hommikusööki
 • 2 öö Belfastis hotellis (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides  250 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus (küsige lisainfot büroost)!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Powerscourti aiad 10 € /8,50 € (seenior al 65 a)
 • Püha Patricku katedraal Dublinis 5,50 € (grupihind) 
 • Guinnessi õlletehas 22 € 
 • Red Fox Inn Kerry Bog Village vabaõhumuuseum 5,50 € 
 • Iiri kohvi maitsmine al~6 €
 • Bunratty loss ja park 15 € / 9 € (laps)
 • Kylemore Abbey 8 € (grupihind), laps alla 10 a tasuta
 • Bushmillsi viskitehas £ 7
 • Lambakoerte demo al 5 €
 • Moher kaljud 6 € /seenior 4 € / laps alla 16 a tasuta
 • Gigantrannik £ 8
 • Dublini loss 7 €
 • Trinity Kolledži raamatukogu 10 €
 • Rahvuslik show al 35 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Iirimaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.
 

Lisainfo

 • Iirimaal on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter.
 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200 € ja vahetada min 50 GBP. 
Lennuinfo Germalo Reiside ja Nordica tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

17.08.19 - 24.08.19
Giid Heigo Sahk
 
Eelbroneering
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Iirimaa - suur ringreis

Vaata reisist pilte