Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Iisrael - Püha Maa ja Petra

Kõrghetked: Õlimägi, Nutumüür ja Templimägi, vanalinn Jeruusalemmas, Petlemm, Jeeriko ja Surnumeri, Kumrani koopad, Tel Aviv, Jaffa, Petra
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 03.11.11-10.11.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 894.00 €
Prindi

Üldinfo

Iisrael on väike ja mägine maa. Iisrael on tõeline kontrastide maa. Iisrael on paljude kultuuride, religioonide ja rahvaste ristumiskoht. Iisrael on Püha Maa, kus igal kivil on rääkida oma lugu... Piiblis nimetatakse seda maaks, kus voolab mett ja piima. Pärimuse järgi sündis, elas ning löödi risti sellel maal Jeesus Kristus, samuti käis sealt islami rajaja prohvet Muhamed taevas peaingel Gabrielilt Koraani toomas, juutidele on Iisrael rahvuse sünnipaigaks. Selle reisi jooksul on võimalus supelda Surnumeres ning ujuda Punases meres. Ainulaadne võimalus külastada Petra kaljulinna Jordaanias.

Lisainfot Iisraeli kohta leiate siit > Iisrael
 

Reisikava

1. päev TALLINN- OVDA

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04:15. Lend Tallinn-Eilat kell 06:15-11:00 (Ovda lennujaam, kohalikud kellaajad). NB! Kellaaeg muutunud 28. oktoobril! Palume kontrollida lennuki väljumise aegu vahetult enne reisi!
Sõidame läbi kõrbe, jõuame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25% (maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu). Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. Majutus ja õhtusöök Surnumere ääres En Boqeqis hotellis***.

2. päev VABA PÄEV SURNUMERE ÄÄRES VÕI MASSADA - EIN GEDI (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Surnumere ääres või soovijatega külastame Massadat, mis on kantud UNESCO maailmapärandisse. Gondeltõstukiga tõuseme mäele ja külastame kuningas Herodese ajal ehitatud kindluse varemeid. Seejärel külastame Ein Gedi kibbutsit - jalutame sealses botaanikaaias, imetleme eksootilisi taimi. Pärastlõunal sõidame tagasi En Boqeqi. Puhkus Surnumere ääres. Majutus ja õhtusöök samas hotellis.

3. päev KUMRAN - JEERIKO
Hommikusöök hotellis. Vaatleme Kumrani (Qumran) koopaid, kust leiti Surnumere kirjarullid, mis on vanimad teadaolevad Vana Testamendi raamatute tekstid. Seejärel on meil plaanis külastada Jeeriko linna - paika, mis rajati ca 7000 a eKr, mis on maailma vanim linn. Samuti on Jeeriko maailma madalaimal kohal asuv linn. Jeerikot on korduvalt hävitatud ja taaskord ehitatud. Tänapäeval on Jeeriko väike araablaste linn. Sõidame kondeltõstukiga nn kiusatuse mäele, imetleme vaateid Jeeriko linnale. Õhtuks jõuame Jerusalemma- esmatutvus Iisraeli pealinnaga. Jeruusalemm on erilise õhustikuga linn - siin näeb nii kipadega ortodokseid juute, kaetud araablasi, beduiine, munkasid, relvis sõdureid jne... Jeruusalemm on paljudele maailma kõige püham linn. Majutus ja õhtusöök Jerusalemmas kolmel järgneval ööl hotellis*** või sarnases.

4. päev JERUUSALEMM
Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul imetleme Õlimäelt pühale linnale avanevaid imeilusaid vaateid. Külastame Ketsemani aeda. Suundume Jeruusalemma vanalinna – vaatame Nutumüüri ja võimalusel käime Templimäel. Jalutame Jeesuse kannatusteteel Via Dolorosal – Kolgata teel - kuni Püha Hauakirikuni. Via Dolorosa on kitsas vanalinna tänav, mida mööda pidi Jeesus oma risti kandes hukkamispaigale minema. Seejärel jalutame läbi Juudi ja Armeenia linnaosa. Suundume kuulsale Siioni mäele - viimse õhtusöömaaja toimumispaika.

5. päev TEL AVIV - JAFFA (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Jeruusalemmas iseseisvaks tutvumiseks linnaga. Soovijatega päevane väljasõit Tel Avivi ja Jaffasse ja Caesareasse.  Tel Aviv on uus ja moodne linn, olles nii majanduslikuks kui kultuuriliseks keskuseks Iisraelis. Jaffa on seevastu pärimuse järgi maailma üks vanimaid linnu, arvatakse, et selle rajas Noa poeg Jafet. Jaffas on suurepäraselt näha kontrast iidse ja tänapäeva Iisraeli vahel.

6. päev PETLEMM
Hommikusöök hotellis. Sõidame Petlemma, kus kristliku traditsiooni järgi sündis Jeesus. Petlemm asub Jerusalemma lähistel, olles tänasel päeval koduks palestiinlastele. Külastame Kristuse Sünnikirikut. Alustame sõitu läbi kõrbe, õhtuks jõuame Eilatisse. Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl Eilatis hotellis*** või sarnases.

7. päev VABA PÄEV EILATIS VÕI PETRA (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Eilatis või soovijatega külastame Petra kaljulinna Jordaanias(lisatasu eest).  Varahommikul ületame Iisraeli - Jordaania piiri ning sõidame Petrasse Läbi kitsa kuru - El Siqi - siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste poolt 2000 a tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja suursugune tempel on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabataealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viisi, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud 7 uue maailmaime hulka. Õhtuks jõuame tagasi Iisraeli.

8. päev EILAT-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lend Eilat (Ovda lennujaam)-Tallinn kell 12:00-16:50(kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

894 EUR* / 941 EUR
13 987,52 EEK* / 14 722,89 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab
 

* Lend Tallinn–Eilat (Ovda)–Tallinn, lennujaamamaksud
* Mugava reisibussi kasutamine kohapeal
* Majutus vastavalt programmile 7 ööd hotellides*** (2-in toad), 7 hommikusööki
* Õhtusöögid hotellides vastavalt programmile (söögid buffet-lauas, joogid lisatasu eest)
* Ekskursioonid eesti keeles
 

Lisakulud

* Ühene majutus hotellides terve reisi vältel 250 EUR
* Ekskursioon Tel Aviv - Jaffa 32 EUR (ettetellimisel ja tasumisel Eestis)
* Ekskursioon Massada - Ein Gedi 32 EUR (ettetellimisel ja tasumisel Eestis)
* Ekskursioon Petrasse 250 USD (tellimisel Eestis, tasumisel kohapeal). Ekskursiooni hinnas sisalduvad maalt lahkumise maksud, Jordaania viisa vormistamine, lõunasöök Petras ja sissepääsupilet Petrasse. Palume teatada passinumber ja kehtivusaeg. Eestikeelse ekskursiooni toimumiseks minimaalne osavõtjate arv 25.
* Tervisekindlustus Iisraelis al 8.05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse!
* Toitlustus lennul pardamenüü alusel
 

Lisainfo

Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse vaatamisväärsustele ja teistele tasulistele objektidele.
Tasulised sissepääsud  50 EUR (tasutakse kohapeal kogusummana). 
 
Oluline teada
Lubatud pagasimäär lennukis on 15 kg registreeritavat pagasit ja 5 kg käsipagasit.
Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehvituse aeg! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast saabumispäeva.
Iisrael on Eesti kodanikel viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme.
Iisraelis on käibel rahaühikuna Iisraeli seekel - ILS. Eestist võib kaasa vahetada seekeleid või dollareid. Kohati on dollarites kauplemine isegi soodsam. 
Iisraelis on kohustuslik anda jootraha! Jootraha ootavad kohalik reisisaatja, bussijuht, hotellide teenindajad (arvestuslik summa reisi jooksul 35 USD inimese kohta, kogutakse kogusummana).
Kaasa võtta ujumisriided. Jerusalemmas võib olla jahedam, kaasa võtta tuulekindel jakk ja mugavad jalanõud.
Lõunasöökidele kulub ca 15 USD päevas, pudel vett maksab 1 USD. Suuremates poodides saab tasuda pangakaardiga (Surnumere kosmeetika, raamatud, hõbeehted ja puitnikerdised). Sularahaautomaate on Iisraelis vähe, soovitame kaasa võtta siiski sularaha.
Pühapaikade külastamisel peavad nii meestel kui naistel olema kaetud õlad ja põlved.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Turg Jerusalemmas
Turg Jerusalemmas
Jeeriko
Jeeriko
Okupeeritud territoriumidel
Okupeeritud territoriumidel
Jerusalemm
Jerusalemm
Nutumüür
Nutumüür
Haifa
Haifa