Iisrael - suur ringreis

Iisrael - suur ringreis

11.10.19 - 18.10.19
 Hind al 1049
7 vaba kohta
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Iisrael on väike ja mägine maa. Iisrael on tõeline kontrastide maa. Iisrael on paljude kultuuride, religioonide ja rahvaste ristumiskoht. Iisrael on püha maa, kus igal kivil on rääkida oma lugu... Piiblis nimetatakse seda maaks, kus voolab mett ja piima. Pärimuse järgi sündis, elas ning löödi risti sellel maal Jeesus Kristus, samuti käis sealt islami rajaja prohvet Muhamed taevas peaingel Gabrielilt Koraani toomas, juutidele on Iisrael rahvuse sünnipaigaks. Tänapäeval on Iisrael arenenud riik, mis on koduks juutidele, araablastele, kristlastele ja druusidele.

Reisiinfot Iisraeli kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL-TEL AVIV, JERUUSALEMM
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:30-15:50 ja lend Istanbul-Tel Aviv 16:55-19:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1424 ja TK 836). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Sõidame Jeruusalemma, majutus kahel järgneval ööl hotellis Gold*** või sarnases.

2. päev JERUUSALEMM
Hommikusöök.  Suundume Jeruusalemma vanalinna – vaatame Nutumüüri. Jalutame Jeesuse kannatusteteel Via Dolorosal – Kolgata teel - kuni Püha Hauakirikuni. Via Dolorosa on kitsas vanalinna tänav, mida mööda pidi Jeesus oma risti kandes hukkamispaigale minema. Seejärel jalutame läbi juudi linnaosa. Suundume kuulsale Siioni mäele - viimse õhtusöömaaja toimumispaika ning näeme sealseid pühapaiku. Õhtusöök hotellis.
 
3. päev JERUUSALEMM - PETLEMM - SURNUMERI 
Hommikusöök. Hommikupoolikul imetleme Õlimäelt pühale linnale avanevaid imeilusaid vaateid. Taamalt näeme vaateid Templimäele, mida peavad pühaks nii juudid kui moslemid. Külastame Ketsemani aeda. Sõidame Petlemma, kus kristliku traditsiooni järgi sündis Jeesus. Petlemm asub Jeruusalemma lähistel, olles tänasel päeval koduks palestiinlastele. Külastame Jeesuse sünnikirikut, mida paljud peavad maailma kõige pühamaks paigaks. Jätkame sõitu läbi kõrbe. Jõuame Surnumere äärde. Majutus ja õhtusöök hotellis Biankini Dead Sea*** või sarnases kahel järgneval ööl.

4. päev VABA PÄEV
VÕI SOOVIJATELE EKSKURSIOON MASADA – EIN GEDI (lisatasu eest)
Hommikusöök. Külastame Masadat, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Gondeltõstukiga tõuseme mäele ja külastame kuningas Herodese ajal ehitatud kindluse varemeid. Iisraellaste hulgas tuntuks saanud lause „Masada ei lange enam kunagi” sümboliseerib Iisraeli püsimajäämist. Seejärel külastame Ein Gedi kibutsit, jalutame sealses botaanikaaias, imetleme eksootilisi taimi. Puhkus Surnumere ääres. 
 
5. päev KUMRAN - JEERIKO - NAATSARET - TIBERIAS
Hommikusöök. Vaatleme Kumrani (Qumran) koopaid, kust leiti Surnumere kirjarullid, mis on vanimad teadaolevad Vana Testamendi raamatute tekstid. Täna on meil plaanis külastada Jeeriko linna, paika, mis rajati ca 7000 a. eKr ning mis on maailma vanim linn. Samuti Jeeriko on maailma madalaimal kohal asuv linn. Jeerikot on korduvalt hävitatud ja taaskord ehitatud. Tänapäeval on Jeeriko väike araablaste linn. Sõidame Naatsareti, mis on maailmale tuntud Jeesuse kodulinnana, see on Jeesuse vanemate Maarja ja Joosepi kodupaik. Külastame sealseid piibliloolisi paiku. Seejärel peatus Khanas. Õhtuks jõuame Tiberiasse, linnale pandi nimi Rooma keisri Tiberiuse auks. Õhtusöök ja majutus Tiberiases hotellis Prima*** või sarnases kahel järgneval ööl.
 
6. päev GALILEA
Hommikusöök. Sõidame mööda Galilea looduskauneid kohti. Naudime paadisõitu Galilea järvel (Kinnareti). Galilea järv on magevee järv, mis asub allpool merepinda ning mille nimi tähendab tõlkes harfi. Külastame Jeesusega seotud kohti - Tabghat ja Kapernaumi. Degusteerime kuulsaid Golani veine. 
 
7. päev HAIFA – CAESAREA – TEL AVIV 
Hommikusöök. Külastame Haifat, riigi suurimat sadamat, mille asutasid 1800 aastat tagasi juudid. Linna nimi tuleb heebrea sõnast ja tähendab tõlkes ilusat kallast. Seejärel jätkame bussisõitu Caesaresse (Kaisareasse), linna, mis rajati ligi 2000 aastat tagasi. Linna õitseaeg algas Herodes Suure valitsemisajal. Tutvume antiikmälestistega. Jätkame sõitu. Tutvume Tel Avivi ja Jaffaga (Yafo). Jaffa on pärimuse järgi maailma üks vanimaid linnu, arvatakse, et selle rajas Noa poeg Jafet. Jaffas on suurepäraselt näha kontrast iidse ja tänapäeva Iisraeli vahel. Majutus hotellis.

8.päev LEND TEL-AVIV- ISTANBUL, LEND ISTANBUL-TALLINN
Suundume Tel Avivi lennujaama, lend Tel Aviv-Istanbul kell 05:00-07:15 ja Istanbul-Tallinn kell 08:15-11:35 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK 793 ja TK1423).

Reisi hind

1049 €* /1104 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Istanbul-Tel Aviv-Istanbul-Tallinn 
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Mugava reisibussi kasutamine kohapeal
 • Majutus vastavalt programmile 7 ööd hotellides*** (2-in. toad), 6 hommikusööki
 • Õhtusöögid hotellides vastavalt programmile (6 õhtut, söögid buffet-lauas, joogid lisatasu eest)
 • Ekskursioonid eesti keeles 
Lisakulud:
 • Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse vaatamisväärsustele ja teistele tasulistele objektidele. Tasulised sissepääsud 70 € kogu reisi kohta (tasutakse kohapeal kogusummana).
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 400 
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse!
 • Ekskursioon Masada 69 € (ettetellimisel ja tasumisel kontoris, sisaldab sissepääsud ja gondli)

Lisainfo

Iisraelis on käibel rahaühikuna Iisraeli seekel - ILS. Eestist võib kaasa vahetada seekeleid, kuid soovitame kaasa võtta nii EUR kui seekleid.
Iisraelis on kohustuslik anda jootraha! Jootraha ootavad kohalik reisisaatja, bussijuht, hotellide teenindajad, kohalikud giidid Palestiina aladel (arvestuslik summa reisi jooksul ca 35 eur inimese kohta, makstakse kogusummana).
Lõunasöökidele kulub päevas ca 15-20 eur. Tass kohvi ca 3 eur, pudelivesi 1-2 eur, õlu ca 20-25 ILS, Iisraelit tutvustavad raamatud 15-20 eur, CD-d ca 15-20 eur.
Suuremates poodides (Petlemmas, Jeruusalemmas saab maksta ka pangakaardiga). Kaasa võtta ujumisriided, võimalus supelda Surnumeres. Jerusalemmas võib olla jahedam, kaasa võtta tuulekindel jakk ja mugavad jalanõud. Pühapaikades on riietuse puhul väga oluline kaetud õlad ja kaetud põlved (nii meestel kui naistel).

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.

Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Palume meile hiljemalt kuu enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi. Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme. 

Kaart:

11.10.19 - 18.10.19
 Hind al 1049
7 vaba kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Iisrael - suur ringreis

Vaata reisist pilte