Island - eksootiline lõunarannik

Island - eksootiline lõunarannik

29.07.19 - 02.08.19
Giid Askur Alas
 
Eelbroneering

Üldinfo

Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Lisaks on puhas Islandi õhk eriline ja tervistav. 

Otselennud Tallinnast, kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev OTSELEND TALLINN-KEFLAVIK

Koguneme Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Keflavik (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Selge ilma korral on juba lennuki maandudes võimalik lennuki aknast jälgida Islandi laavaväljasid, kustunud kraatreid ja kuumaastikku. Island on eriline ja kütkestav ning Islandisse ja tema elanikesse on kerge kiinduda.
Majutume Vogaris hotellis.

2. päev EKSKURSIOON „KULDNE RING” – REIS TÄIS ISLANDI TUNTUMAID VAATAMISVÄÄRSUSI

Hommikusöök. Suundume edasi Islandi tuntuimate vaatamisväärsuste suunas. Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid, neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse. Näeme Islandi peapiiskopi vana residentsi Skálholti. Peatume Keriði kraatrijärve ääres.
Sõidame lõunarannikule ja majutume Hella piirkonnas hotellis.

3. päev SKÓGARI MUUSEUM - SKÓGAFOSS - ELDHRAUN - VATNAJÖKULL

Hommikusöök. Täna alustame tutvumist Islandi lõunaranniku kauni loodusega.
Külastame Skógari vabaõhumuuseumi ja saame ettekujutuse islandlaste muistsest elust. Peatume võimsa ja maalilise 60 meetrit kõrge Skógafossi kose juures. Imetleme Islandi lõunapoolseima tipu kuulsaid linduderohkeid kaljusid ja jalutame piki musta liivaga kaetud Dyrhólaey randa.
Jättes Mýrdalsjökulli selja taha, muutub meile avanev maastik dramaatiliselt – meie ees on Eldhrauni laavaväljad. Järgmine peatus külas nimega Kirkjubæjarklaustur. 12.-16. sajandini asus külas klooster, seega meenutavad paljud kohanimed kristlikku traditsiooni (näiteks õdede kosk Systrafoss). Jätkame sõitu pikki rannikut ja jõuame Skeiðarársanðuri. See on suurim musta liiva kõrb, mis on moodustunud aja jooksul liustiku jõgedest ja Skeiðarárjökulli liustiku vetest. Imetleme kauneid vaateid mägedele, jõgedele, mustale liivale ja liustikule.
Jõuame jäälaguuni lähistele. Siin asub Islandi suurim 8200 km² suurune liustik (kuni 900 m paks) Vatnajökull Skaftafelli rahvuspargi jalamil. Majutume hotellis.
Soovijatel on sobiva ilma korral võimalik ette võtta hilisõhtune retk Vatnajökull’i liustikule mootorsaanidega (lisatasu eest). Päike on laskunud madalale, ent pole loojunud. Sõidame liustiku jalamile ning peale lühikest koolitust on meelierutav mootorsaanituur igale soovijale jõukohane. Meie ees avaneb liustik oma täies hiilguses - valge lumekõrbe erinevad varjundid.

4. päev JÄÄLAGUUN - SKAFTAFELL - VIK - SELJALANDSFOSS

Hommikusöök. Sõidame jäälaguuni juurde ning võtame aega, et imetleda sügavat seda vaimustavat loodusnähtust. Siin asub ka Islandi madalaim koht. Sageli võib laguunil näha hulpimas suuri jääkamakaid, mis on eraldunud Vatnajökullist ja liiguvad nüüd ookeani poole. Jökulsárlóni laguun hakkas moodustuma 1920ndatel aastatel, kasvades iga aastaga suuremaks. Võtame ette paadisõidu laguunil liustikult murdunud jääpankade vahel ja uudistame jäälaguunist ookeani ujunud ja ookeani poolt taas rannikule paisatud looduslikke jääskulptuure.
Tagasisõidul võtame Skaftafelli rahvuspargis ette kerge matka maalilise Svartifossi kose juurde.
Jätkates oma teekonda võime hea ilma korral imetleda Hekla vulkaani ideaalset koonust. Järgmisena ootab meid Seljalandsfossi kosk.
Majutus Selfossi piirkonnas külalistemajas.

5. päev HELLISHEIÐI - REYKJAVIK - REYKJANESI POOLSAAR - SININE LAGUUN, OTSELEND KEFLAVIK-TALLINN

Hommikusöök. Hommikul külastame Hellisheiði geotermaalset elektrijaama, mis on äärmiselt informatiivne, põnev ja õpetlik vaatamisväärsus.
Sõidame Reykjavikki ja külastame Perlanit ehk eesti keeles pärli - hõbedaselt läikiva pealispinna alla on arhitekt Ingimundur Sveinsson vanadesse kuumaveekogumise tsisternidesse paigutanud nii restorani kui ka muuseumi, samuti võrratu vaateplatvormi, millelt avaneb linnale ja ümbrusele suurepärane vaade. Teeme lühikese ekskursiooni kesklinnas - Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega.
Vaba aeg linnas.
Seejärel avastame Reykjanesi poolsaart, mis on tuntud oma seismilise aktiivsuse poolest. Peatume Bessastadiris, kus asub presidendi residents. Sealsamas on ka kivistunud laavaga ümbritsetud Hafnarfjorduri linnake. Jälgime sinise veega Kleifarvatni järve peegeldust ja geotermaalset aktiivsust Krisuvikis. Enne pikka lennureisi on mõnus suunduda edasi otse saare ühte kuulsamasse paika Sinisesse Laguuni. Kuumas ja tervislikus mineraalsoolarikkas vees ujumine ja lõõgastumine garanteerivad unustamatult meeldiva elamuse.
Aeg suunduda lennujaama. Tagasilend Islandilt Eestisse. Õhtune otselend Keflavik-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

6. päev SAABUMINE TALLINNA

3. augusti varahommikul saabume tagasi Tallinna. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
2018. a reisi hind al 1099 €

 

Hind sisaldab:

  • Lennupilet otselendudele Tallinn-Keflavik ja Keflavik-Tallinn (Nordica tellimuslennud)
  • Lennujaamamaksud, käibemaks
  • Sõit mugavusega bussis
  • Ekskursioonid ja eestikeelne giiditeenus vastavalt programmile
  • Majutus 1 öö Keflaviki piirkonnas külalistemajas/hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
  • Majutus 1 öö Hella piirkonnas külalistemajas/hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
  • Majutus 1 öö lõunarannikul külalistemajas/hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
  • Majutus 1 öö Selfossi piirkonnas külalistemajas/hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
NB! Lõunaranniku külalistemajades ja majakestes võib olla mitme toa peale ühine dušš/WC. Lisatasu eest võimalik tellida privaatse duši/WC-ga majutus.
 
Lisatasu eest on võimalik:
  • Ühene majutus 280 €
  • Tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
  • Sinine Laguun 70 € (ettetellimisel, tasumisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
  • Keriði kraatrijärv 350 ISK
  • Skógari vabaõhumuuseum 1 500 ISK
  • Mootorsaani safari 20 500 ISK/in hind sisaldab transporti hotellist liustikule, koolitust, mootorsaanisõit liustikul (2-in saanil). Soodushinna kehtimiseks on vajalik vähemalt 10 inimeseline seltskond. Miinimum osalejate arv on 6 inimest ja hind siis 26 500 ISK/in.
  • Jäälaguuni paadisõit 8 500 ISK
  • Hellisheidi elektrijaama külastus 1 000 ISK
  • Lõunasöök Kuldse ringi ekskursioonipäeval 2 000 ISK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Muuseumide ja muude objektide eest palume tasuda kohapeal samas vääringus kui ülal toodud!

Viisa ja dokumendid

Islandile on eesti kodanikule reisimine viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Reisidokument peab kehtima vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.

Lisainfo

  • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 122 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. Samas võib arvestada ka sellega, et Islandil on võimalik praktiliselt kõikides ostukohtades ja söögikohtades tasuda ka pangakaardiga.
  • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid.
  • Sinise Laguuni jaoks soovitame kaasa võtta ujumisriided ning käteräti.

Lennuinfo
Juhime Teie tähelepanu sellele, et antud lennul kehtivad tavapärasest erinevad pagasimäärad. Palume tutvuta infoga all.

Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 10 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

29.07.19 - 02.08.19
Giid Askur Alas
 
Eelbroneering
Giid
Askur Alas
Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

  • Island - eksootiline lõunarannik

Vaata reisist pilte