Island - põhjaranniku saladused

Island - põhjaranniku saladused

02.08.19 - 06.08.19
Giid Raivo Haab
 
Eelbroneering
Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Ja puhas Islandi õhk on eriline ja tervistav.
Otselennud Tallinnast, kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.
Sellel reisil kõik ekskursioonid reisi hinnas!

Lugege Islandi kohta lähemalt siit Island >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev OTSELEND TALLINN-KEFLAVIK

Koguneme Tallinna lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Keflavik (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Saabudes Islandile saab tänu tõeliselt valgele ööle nautida vaateid ümbritsevale kuumaastikule, võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile. Majutume hotellis.

2. päev REYKJAVIK - BORGARNES - GRABROK – AKUREYRI
Hommikusöök hotellis. Hommikune jalutuskäik Islandi pealinnas Reykjavikis - Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega.
Alustame sõitu Islandi põhjarannikule. Meie tee kulgeb mööda saare suurt ringteed. Borgarnesis peatume Islandi saagakeskuses.
Peatume Grabrokis ja võtame ette kerge matka Islandi karges looduses. 
Majutume järgneval ööl Akureyri piirkonnas hotellis.
 
3. päev HUSAVIK - ASBYRGI - DETTIFOSS - MYVATN LAGUUN - NJAMAFALL
Hommikusöök. Hommikune jalutuskäik Akureyris. Seejärel suundume ringsõidule põhjaranniku kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde.
Eyjafjörduri idarannikult avanevad meile suurepärased vaated Akureyri linnakesele.
Sõidame Husaviki, mis on imetabane nukumajadega linnake, kus elab vaid 2500 inimest ja mida tihti on nimetatud ka “kõige tüüpilisemaks Islandi linnakeseks”. Uudistame linnas ja sadamapiirkonnas ning külastame ka küla vaalamuuseumi.
Sõidame mööda põhjarannikut uudistama Ásbyrgi kanjonit Jökulsárgljúfuri rahvuspargis: kolm ja pool kilomeetrit pikk ja üle kilomeetri lai hoburauakujuline kanjon, mille keskel paikneb 25 meetri kõrgune kaljupank nimega Eyjan, mis tõlgituna eesti keelde tähendab saart. Legendi kohaselt olevat peajumala Odini kaheksajalgne hobu Sleipnir, liikudes tavapäraselt õhulaeva kombel, just siin sattunud korra ühega oma kapjadest maad toksama.
Vaatame Islandi ja tegelikult kogu Euroopa võimsaimat koske Dettifossi.
Soovijatel võimalik kümmelda vulkaanilistes termaalvetes Myvatni laguunis. Tegemist on põhjaranniku „sinise laguuniga“.
Namafjall on geoloogiliselt väga kõrge maasisese temperatuuriga piirkond, kus vaid tuhande meetri sügavusel maapinnas tõuseb kuumus juba mitmesaja kraadini. Maapinna õhukesele koorikule spetsiaalselt paigaldatud laudteedel on võimalik jalutada keevate sulfaadikraatrite vahel.
Jõuame Myvatni järve äärde, mis on kuulus nii kaunite vaadete kui omapärase ökoloogia poolest. 
Majutume Myvatni järve lähedal hotellis.

4. päev DIMMUBORGIR - SKUTUSTADIR - GODAFOSS - GLAUMBAER -  VATSNESI POOLSAAR
Hommikusöök hotellis. Mööda järve lõunakallast jätkame oma sõitu Dimmuborgiri laavaformatsioonide juurde, kus võtame ette mõnusa jalutuskäigu. Sõidame Skútustaðiri farmi juurde ning uudistame vulkaanilisi pseudokraatreid. Meile paistab suurepärane vaade Myvatni järvele ja hea ilma korral ka keskmaa mägistele tippudele. Goðafossi kose juures teeme peatuse, paik ei ole tuntud mitte ainult oma loodusliku ilu, vaid ka saagades kajastatud ajalooliste sündmuste poolest.
Ületame Vikursgardi mäekuru ja sõidame tagasi Akureyrisse, jätkates siit omakorda teekonda tagasi lõuna poole. Glaumbaeri vabaõhumuuseumis pakuvad meile huvi vanad mätaskatustega majad. Vatsnesi poolsaarel näeme Hvitserkuris põnevat merest 15 m kõrgusele kerkivat draakonikujulist kaljuformatsiooni. Kohaliku legendi kohaselt muutus kaljuks aga hoopis troll, kes vett juues unustas ennast ning ehavalguse saabudes kivistus.
Majutume järgneval ööl hotellis.

5. päev KULDSE RINGI VAATAMISVÄÄRSUSED - SININE LAGUUN, OTSELEND KEFLAVIK-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Jätkame oma uudistamist Islandil ja sõidame edasi lõuna poole. Sõit ümber Hvalfjörduri pakub meile ilusaid loodusvaateid.
Tutvume Islandi Kuldse ringi vaatamisväärsustega. Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad. Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid - neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse.
Jõuame saare ühte kuulsamasse kohta, Sinise Laguuni juurde (pilet tuleb ettetellida ja tasuda). Kuumas ja tervislikus mineraalsoolarikkas vees ujumine ja lõõgastumine garanteerivad unustamatult meeldiva elamuse, et rahuliku meeleoluga suunduda lennujaama.
Tagasilend Islandilt Eestisse. Otselend Keflavik-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).
 
6. päev SAABUMINE TALLINNA
7. augusti varahommikul saabume Tallinna. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
2018. a reisi hind al 1149 €


Hind sisaldab
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Keflavik ja Keflavik-Tallinn  (Nordica tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavusega bussis
 • Ekskursioonid ja eestikeelne giiditeenus vastavalt programmile
 • 1 öö Keflaviki piirkonna külalistemajas/hotellis, 1 hommikusöök, (2-in toad)
 • 1 öö Akureyri piirkonnas külalistemajas/hotellis, 1 hommikusöök, ( 2-in toad)
 • 1 öö Myvatni piirkonnas külalistemajas/hotellis, 1 hommikusöök, (2-in toad)
 • 1 öö Staduri piirkonnas külalistemajas/hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök hotellis
NB! Külalistemajades võib olla mitme toa peale ühine dušš/WC. Lisatasu eest võimalik tellida privaatse duši/WC-ga majutus. Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 229 €
 • Tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Sinine Laguun 70 € (ettetellimisel ja tasumisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Landnams saagakeskus Borgarnesis 1 500 ISK (rühmahind)
 • Lõunasöök Borgarnesis 2 000 ISK (supp, salat, sai)
 • Vaalamuuseum Husavikis 1 500 ISK (rühmahind)
 • Namafjall (hind täpsustamisel)
 • Myvatni laguun 5 000 ISK, noored 13-15a. 2 000 ISK, seeniorid 65+ 3 000 ISK
 • Glaumbaeri vabaõhumuuseum 1 500 ISK (rühmahind)
 • Lõunasöök Kuldse ringi päeval 2 000 ISK (supp)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Sissepääsud tasutakse vastavalt antud valuutale.

Viisa ja dokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.
 

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 122 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. Samas võib arvestada ka sellega, et Islandil on võimalik praktiliselt kõikides ostukohtades ja söögikohtades tasuda ka pangakaardiga.
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid. 
 • Sinise Laguuni jaoks soovitame kaasa võtta ujumisriided ning käteräti. 
Lennuinfo:
Juhime Teie tähelepanu sellele, et antud lennul kehtivad tavapärasest erinevad pagasimäärad. Palume tutvuta infoga all.

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 10 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

02.08.19 - 06.08.19
Giid Raivo Haab
 
Eelbroneering
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - põhjaranniku saladused

Vaata reisist pilte