Island - tule ja jää maa

Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Lisaks on puhas Islandi õhk eriline ja tervistav.
Meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KEFLAVIK
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 21:30 , kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Keflavik kell 23:25-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber 8541). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Saabudes Islandile saab nautida vaateid ümbritsevale kuumaastikule, võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile. Majutus neljal järgneval ööl Reykjavikis hotellis Cabin või sarnases, standardklassi tubades.
 
2. päev EKSKURSIOON „KULDNE RING” (lisatasu eest) – REIS TÄIS ISLANDI TUNTUMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Hommikusöök hotellis. Suundume tutvuma Islandi kuulsaimate vaatamisväärsustega. 
Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad. Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid - neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse. Seejärel peatume Islandi peapiiskopi vana residentsi Skálholti juures.
Sõidame Reykjavikki ning teeme lühikese ekskursiooni kesklinnas - Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega. Külastame Perlanit ehk eesti keeles pärli - hõbedaselt läikiva pealispinna alla on arhitekt Ingimundur Sveinsson vanadesse kuumaveekogumise tsisternidesse paigutanud nii restorani kui ka muuseumi, samuti võrratu vaateplatvormi, millelt avaneb linnale ja ümbrusele suurepärane vaade. 
 
3. päev ISLANDI LÕUNARANNIK (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Külastame Hellisheidi geotermaalset elektrijaama, mis on äärmiselt informatiivne, põnev ja õpetlik vaatamisväärsus. Hea ilma puhul võib imetleda Hekla vulkaani ideaalset koonust.
Jalutame Sólheimajökulli liustiku juurde. Imetleme Islandi lõunapoolseima tipu kuulsaid kaljusid ja jalutame piki musta liivaga kaetud randa.
Peatume maalilise Skógafossi kose juures ja jalutame Seljalandsfossi kose tagant läbi. Saame islandlaste muistsest elust ettekujutuse külastades Skógari vabaõhumuuseumi.
 
4. päev SNæFELLSNESI POOLSAAR (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Tänane päevane ekskursioon viib meid nüüd põhja poole. Paljud peavad just seda piirkonda saare ilusaimaks osaks mägiteede, orgude ja järvedega. 
Sõidame läbi erinevates saagades palju mainitud Borgarfjörduri piirkonna. Näeme erinevaid kraatreid ja kummalisi kaljumoodustisi. Külastame kohalikku haitöötlejat, käime ära ka tema isiklikus kirikus ning mekime hailiha. Sobiva ilma korral naudime maailmas kõige paremini tuntud Islandi vaadet – suursugust Snæfellsjökulli liustikku. 1864. aastal kirjutas Jules Verne oma klassikalise romaani “Reis maailma südamesse”, milles professor Otto Lidenbrock kaaslastega laskub Snæfellsjökulli sisemusse ning satub seejärel mitmetesse seiklustesse. 
 
5. päev VAALAVAATLUS – REYKJANESI POOLSAAR – SININE LAGUUN
Hommikusöök hotellis. Vaba aeg linnas. Soovijatel on võimalus minna laevaga merele vaalasid vaatlema. Hea õnne korral on näha rohkem kui üks sealsest 18 vaalaliigist.
Pealelõunal avastame Reykjanesi poolsaart, mis on tuntud oma seismilise aktiivsuse poolest. Peatume Bessastadiris, kus asub presidendi residents. Sealsamas on ka kivistunud laavaga ümbritsetud Hafnarfjorduri linnake. Jälgime sinise veega Kleifarvatni järve peegeldust ja geotermaalset aktiivsust Krisuvikis.
Jõuame saare ühte kuulsamasse kohta, Sinise Laguuni juurde (pilet tuleb ettetellida ja tasuda). Kuumas ja tervislikus mineraalsoolarikkas vees ujumine ja lõõgastumine garanteerivad unustamatult meeldiva elamuse, et rahuliku meeleoluga suunduda lennujaama.
Tagasilend Islandilt Eestisse. Lend Keflavik-Tallinn kell 21:15-00:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber 8542).
 
6. päev SAABUMINE TALLINNASSE
Saabume Tallinnasse. Tere tulemast tagasi koju!

Majutus

949
/
999
Hotell Cabin 

Hommikusöökidega
Broneeri
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Reykjavik, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Cabin paikneb Reykjaviki idaosas ning on populaarne peatuspaik linna külastavate turistide seas. Reykjaviki rannapromenaadini on siit 400 m, kesklinn jääb 1,5 km kaugusele. Lähistel on toidupood, mõned söögikohad. Peale ekskursioonipäevi võib lõõgastuda ka Reykjaviki termaalujulas, mis asub hotellist 800 m kaugusel. Hotelli standard klassi toad on sisustatud lihtsalt ja mugavalt, kõigis tubades on privaatne dušš/WC, tasuta Wifi, TV, telefon. Hotellis pakutakse buffet-stiilis hommikusööki. Soovi korral on võimalik õhtustada ka hotellis (lisatasu eest) - kuni 21:00 on hotellis avatud rikkalik salatibuffet.
www.hotelcabin.is

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Keflavik ja Keflavik-Tallinn  (Nordica tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavusega bussis
 • 4 ööd hotellis  Reykjavikis (2-in. toad), 4 hommikusööki
 • Transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama
 • Eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus  180 €
 • Tervisekindlustus al. 5,58 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ekskursioon Kuldne ring 45 € (ettetellimisel ja tasumisel)
 • Ekskursioon Lõunarannik 45 € (ettetellimisel ja tasumisel)
 • Ekskursioon Snæfellsnesi poolsaar 45 € (ettetellimisel ja tasumisel) 
 • Sinine laguun 70 € (ettetellimisel ja tasumisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Hellisheidi elektrijaama külastus 950 ISK
 • Skógari vabaõhumuuseum 1500 ISK
 • Haikala töötleja talu külastus 1200 ISK
 • Vaalavaatlus 10990 ISK (ettetellimisel, tasumisel reisil)
 • Lõunasöök ekskursioonipäeval Kuldne ring 2900 ISK  (supp, sai, kohv/tee)
 • Lõunasöök Lõunaranniku ekskursioonipäeval 1950 ISK(supp, sai, kohv/tee)
 • Lõunasöök Snaefellsnesi poolsaare ekskursioonipäeval 1460 ISK (supp)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Muuseumide ja muude objektide eest palume tasuda kohapeal samas vääringus kui ülal toodud!

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 122 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. Samas võib arvestada ka sellega, et Islandil on võimalik praktiliselt kõikides ostukohtades ja söögikohtades tasuda ka pangakaardiga.
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid. 
 • Sinise Laguuni jaoks soovitame kaasa võtta ujumisriided ning käteräti. 
Lennuinfo:
Juhime Teie tähelepanu sellele, et antud lennul kehtivad tavapärasest erinevad pagasimäärad. Palume tutvuta infoga all. Info täpsustunud 7. detsembril 2017!

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 10 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.

Kaart:

17.07.18 - 21.07.18
Giid Askur Alas
 Hind al 949
Broneeri
Giid
Askur Alas
Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - tule ja jää maa

Vaata reisist pilte