Itaalia - klassikaline Grand Tour

Võib-olla sai tänapäevane turism alguse just 17.-18. sajandi Grand Tourist Itaaliasse – ükski Lääne-Euroopa aristokraat ega noor haritlane ei saanud lugeda oma haridusteed täiuslikuks, käimata ära Itaalias. Rooma, Veneetsia, Firenze ja Napoli... lõputud arhitektuuri- ja kunstirikkused, millele võrdset ei leia üheltki teiselt maalt. Kui lisada juurde veel Vahemeremaa võrratu loodus, päike, meri ja mäed ning itaallaste endi elurõõm, suurepärased Itaalia veinid... Kõike ei jõuakski loetleda – parem juba tulla ja kogeda ise.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-TRIESTE
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele kõik vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Trieste kell 18:15-20:00 (kohalikud kellaajad, lend EE8391). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!
Alustame oma ringreisi Itaalias. Majutume Brenta kanali ääres romantilises Miras hotellis Riviera Dei Dogi**** või sarnane. Armsa sisehooviga hubane hotell on ümberehitatud Veneetsia stiilis palazzost.

2. päev UNIKAALNE VENEETSIA
Hommikusöök hotellis. Sõidame ajaloolisesse Veneetsiasse.
Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza – Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ning ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Soovijatega sõidame veetaksodega mööda Veneetsia üht sümbolit – Canal Grandet. Teeme Veneetsias jalgsiekskursiooni: Markuse plats ja Püha Markuse kirik kellatorniga, uhke Doodžide Palee, Rialto sild ja palju muud. Vaatame sildadelt võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele.
Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Teile jääb ka vaba aega, mille jooksul võimalus külastada Veneetsia muuseume või lihtsalt jalutada mööda kitsaid tänavaid nautides Veneetsia ainulaadset olustikku. Sõidame Toscanasse.
Majutus kahel järgneval ööl Majutus Montecatini Terme piirkonnas hotellis President**** või sarnane.

3. päev PISA IMEDE VÄLJAK - RENESSANSI HÄLL FIRENZE
Hommikusöök hotellis. Sõidame Pisasse. Pisas imetleme Imede Väljakut: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi.
Seejärel suundume Firenzesse. Jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Samuti soovitame külastada Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toscana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale.
Vabal ajal on teil võimalik külastada Firenze muuseume (Capelle Medicee - Medicite suguvõsa kabel. Palazzo Vecchio - unikaalne vararenessanss stiilis hoone, mis viib Teid 16. sajandi olustikku ja annab ülevaate nii Medicite elu külluslikkusest kui ka ajastu hiilgusest renessansi kõrgperioodil. Sisaldab hulgaliselt originaalseid kunstiteoseid nii maalide kui skulptuuride näol. Museo Bargello - ainulaadne renessansskulptuuri muuseum, mis asub 13. sajandi palazzos. Lisaks ajastu interjöörile, mis linnaga tutvumisel on äärmiselt oluline, avaneb võimalus näha suurmeistrite Michelangelo, Donatello, Verocchio, Gimbologna ja paljude teiste originaalloomingut skulptuuride näol. Basilica di Santa Croce - Itaalia kuulsuste tempel).
Firenzes on hea võimalus teha ka sisseoste või nautida firenze steiki - kuulsat bistecca fiorentinat mõnes kohalikus trattorias.

4. päev ORVIETO - IGAVENE LINN ROOMA
Hommikusöök hotellis. Jätkame oma ringreisi ja teel Rooma teeme peatuse Umbria maakonnas Orvieto linnas. Käime kuulsas katedraalis, mis on nimetatud riigi kaunimate gooti katedraalide hulka. Vaba aeg lõunatamiseks.
Sõidame edasi Rooma.  Esmatutvus linnaga. Veneetsia väljak on linna liikluse üheks sõlmpunktiks. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus ja akropolis. Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument.
Majutume kahel järgneval ööl hotellis Romoli*** või sarnane.

5. päev  ANTIIK - JA BAROKK ROOMA
Hommikusöök hotellis. Meid ootab ees põnev päev Roomas.
Jätkame oma tutvumist linnaga Rooma sümboli, Flaaviuse amfiteatri ehk Colosseumiga. Veneetsia väljak on linna liikluse üheks sõlmpunktiks. Edasine jalutuskäik viib meid tutvuma juba Rooma foorumite – Foro Romano – arheoloogilise alaga. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik. Üks ajaloopilt järgneb teisele - Piazza Colonna, St. Ignazio kirik, St. Maria Sopra Minerva basiilika, Pantheon, Piazza Navona. Edasisel jalutuskäigul ootab meid Hispaania väljak koos oma kuulsa trepiga. Läheme vaatama Trevi purskkaevu, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt vette, selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla.
Soovijatele ühine õhtusöök tüüpilises Rooma tavernas.

6. päev VATIKAN ja VATIKANI MUUSEUMID - SORRENTO
Hommikusöök hotellis. Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Külastame Püha Peetruse väljakut ja basiilikat. Soovijail on võimalik külastada Vatikani muuseume, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Raffaeli toad ja Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli.
Alustame sõitu Lõuna-Itaaliasse. Õhtuks jõuame Sorrentosse.
Majutume kahel järgneval ööl Sorrento piirkonnas hotellis Dania*** või sarnane.

7. päev VABA PÄEV SORRENTOS VÕI CAPRI SAAR
Hommikusöök hotellis. Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart (lisatasu eest).
Võtame ette paadisõidu piki Capri saare rannikut ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud. Väikeste „Capri bussidega“ sõidame Capri linna. Jalutame Augustuse aedades. Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame ka Anacapri linna, naudime San Michele villa panoraami, soovijail võimalik sõita funikulööriga kõrgele Mount Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas. Õhtupoole sõidame laevaga tagasi Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut.
 
8. päev POMPEI - VESUUV, LEND NAPOLI-TALLINN
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik mere ääres või Sorrentos.
Külastame Pompei linna varemeid, mis on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga. Linn, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla, on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik minevikku toob üllatavalt hästi välja sajanditetaguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid.
Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Pompei varemete kohal ning sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Ning võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaani kraatri sügavusse. Sõidame Napolisse, et teha südalinnas üheskoos jalutuskäigu ning uurime siinseid vaatamisväärsusi.
Suundume lennujaama. Aeg öelda arrivederci Italia! Lend Napoli-Tallinn 21:20-01:30 (kohalikud kellaajad, lend EE8396).

Reisi hind

949 €* / 999 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele
 

Reisi hind sisaldab:

 • Lennupilet  Tallinn-Trieste ja Napoli-Tallinn (Nordica tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 1 öö Veneto maakonnas hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 2 ööd Montecatini Termes hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • 2 ööd Roomas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • 2 ööd Sorrento piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel

Lisakulud:
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 130 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
 • Ekskursioon "Capri saar" 69 € (Ettetellimisel ja tasumisel kuu aega enne reisi. Sisaldab edasi-tagasi laevasõitu Capri saarele, ekskursiooni bussiga ja jalgsi, paadisõitu Capri saare rannikul, giidi teenust).
 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Laevasõit Veneetsiasse 12 €, koos veetaksode sõiduga Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 22 €
 • Gondlisõit Veneetsias al. 15 €/in
 • Veneetsia muuseumide pääse 20 €. Lastele vanuses 6-14 a., õpilastele ja tudengitele vanuses 15-25 a. ning seenioridele 65+ pileti hind 13 €. Pilet kehtib Markuse väljaku 4 tähtsamas muuseumis, sh Doodžide palees. Lisaks võimalus külastada üht Musei Civici Veneziani muuseumidest.
 • Pisa bussipilet 1 €
 • Orvieto funikulöör 1,30 €
 • Orvieto katedraal 4 €
 • Vatikani muuseumid 16 €, 8 € 6-18 a lastele ja kuni 26 a õpilastele/tudengitele
 • Ühine lõunasöök Capri saarel 16 €
 • Pompei arheoloogia-ala külastus giidiga - pilet 11 €, kuni 18a tasuta, noortele 18-25 a 5 €. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 4 € (kõigile).
 • Minibuss Vesuuvi jalamile 3 €
 • Vesuuvi kraatrisse vaatamine 10 €
 • Pantheon 2 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

Itaalias pakutakse paljudes hotellides kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
 
Lennuinfo Smartlynx’i tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Lugemissoovitus
Soovitame mõnusat eestikeelset reisikirjandust lugemiseks reisiootuses või miks mitte ka kohvrisse reisile kaasa:
P.P.Rognoni "Isemoodi Itaalia." Kunst 1998
A.Beekmann "Plastmassist südamega madonna." Eesti Riiklik Kirjastus 1963
A. Laikmaa "Teelt. Maailmakodaniku reisikirjad..." Kunst 1996
Fr.Tuglas "Esimene välisreis. Pagulasmälestusi Prantsusmaalt ja Itaaliast 1909-1910." Ilukirjandus ja Kunst 1945
A.Rommel "Lonrenzo Medici. Itaalia salakuningas." Kunst 1996
A.Giardina "Vana-rooma inimene." Avita 2004
K.Praakli "Minu Itaalia." Petrone Print 2009
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

22.09.18 - 29.09.18
Giid Mae Merusk
 Hind al 949
Broneeri
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - klassikaline Grand Tour

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  899
Itaalia - Toscana romantilised paigad
22.09.18 - 29.09.18
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt
Hind al  855
Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis
28.08.18 - 04.09.18
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt
Hind al  879
Itaalia - Lõuna-Itaalia pärlid
29.09.18 - 06.10.18
Giid Mae Merusk
15 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  899
Itaalia - klassikaline Grand Tour
10.07.18 - 17.07.18
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt