Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Itaalia - Sitsiilia kultuuri- ja puhkusereis Cefalä¹

Kõrghetked: Palermo kunstiväärtused ja kirev tänavaelu, Monreale mosaiigid, Etna, luksuslik Taormina, Sürakuusa arheoloogiapark, vulkaanilised Aeoli saared, Agrigento Templiorg.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 17.09.11-24.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 769.18 €
Prindi

Üldinfo

Vahemere suurimal saarel on igale maitsele palju pakkuda – kreeka templitest, bütsantsi, normannide ja araabia pärandist barokklinnadeni, Taormina turistiparadiisist kontrastiderohke Palermo suurlinna ja ranniku kaluriküladeni. Lisaks mahlakad Sitsiilia sidrunid-apelsinid, magus cassata siciliana ning küllaga päikest ja kutsuvaid randu. Sitsiillaste iseteadev olek, kombed ja kõnepruuk ning traditsioonid veenavad, et tegemist pole lihtsalt Itaalia kauge ääremaa, vaid täiesti omaette ja väga erilise maa ja rahvaga.
AHVATLEVAD PAKKUMISED  

Giid

Reisil on giidiks Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased kuus aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima. Sest just siin tunneb Mae ennast kõige kodusemalt ning tema tõelinesitsiilia päikeselisus on heas mõttes nakkav. Reiside organiseerimise ja giiditööga on Mae tegelenud juba üle viieteistkümne aasta. Mae tunneb suurepäraselt kohalikke olusid ning teab pajatada ka lugusid, mida ühestki raamatust või reisijuhist lugeda pole võimalik. Võib kindlalt väita, et Mae mõistab ajaloo keerdkäikudele lisaks ka sitsiillaste hinge sügavust ning tema oskus aidata mõista ja hästi lahti seletada, miks on Sitsiilia täna selline nagu ta on, teeb reisist unustamatu elamuse.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-PALERMO, BENVENUTI IN SICILIA!

17.09 Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16:50. Otselend Tallinn-Palermo kell 18:50 - 19:30 (kohalikud kellaajad). Lennuaeg muutus 17.september.
Benvenuti in Sicilia! Majutume 7 järgneval ööl Cefalus hotellis***.
See on suurepärane paik, kus veeta mõnus puhkus. Cefalù on tänapäeval armas kuurortlinn mere ääres, ent siin säilinud ka ajalooline linnasüda, seehulgas linna kuulus keskaegne katedraal. Aga siin on säilinud ka vana kaluriküla hõng linna keskaegsetel tänavatel vana sadama kohal.
 

2. päev PALERMO - MONREALE

Hommikusöök hotellis. Palermo on eriline – üksi külaskäik Sitsiiliasse ei ole täiuslik ilma Palermos viibimiseta, sest just selle linna külastus aitab mõista kogu Sitsiilia hingeelu. Palermo on läbi ajaloo olnud linn, kus ida kohtus läänega, põhi lõunaga. Foiniiklased ja kartaagolased, kreeklased ja roomlased, maurid ja normannid – kõik on sellesse linna oma jälje jätnud. Palermo iidne ja keskaegne ala on suurem kui pea ühelgi teisel linnal Itaalias (välja arvata Rooma ja ehk Napoli). Kilomeetri pikkuse Corso Calatafimi ja Via Vittorio Emmanuele äärde jääb Sitsiilia kogu ajalugu – Piazza Vittoria äärsed elamud, normannide kuningapalee ja uhked baroksed kirikud. Linnaekskursioon Palermos – Vucciria turg ja kirev tänavaelu, Pretoria purskkaev, kuulus katedraal, suurepäraste mosaiikidega bütsantsi stiilis lossikabel - Capella Palatina. Palermo lähedal asuvas Monreale linnakeses vaatame Santa Maria la Nuova kiriku mosaiike ja romantilist kirikuõue.
 

3. päev ETNA VULKAAN - TAORMINA

Hommikusöök hotellis. Tutvume tänaseni aktiivse Etna vulkaaniga. Bussiga sõidame Etna jalamile, kus asuvad juba mitmed kõrvalkraatrid. Need, kes soovivad tõusta kõrgemale ning jätkata peakraatri vallutamist, saavad sõita tõstukiga 1923 m kõrgusele (pilet eraldi tasu eest). Sealt omakorda on võimalik jätkata maastikubussidega kuni 2900 m kõrguseni, kust selge ilma korral avaneb eriti avar vaade ning näeb päris lähedalt ühe peakraatri nõlvasid. Kohaliku Etna giidi juhatuste saatel saab jalutada viimastel aastatel lisandunud uutel kraatritel. Seejärel külastame Taorminat, linna Etna vulkaani jalamil: hästisäilinud Vana-Kreeka aegne teater, katedraal ja katedraali väljak, vanad kirikud ja paleed, ilusad vaated.
 

4. päev SEGESTA - TRAPANI - ERICE

Hommikusöök hotellis. Sõidame uudistama Sitsiilia lääneserva, kus asuvad Trapani ja Erice linnad. Trapani lähistel vaatame Segesta templit. Trapani on regiooni keskus, mis keskajal olnud rikas kaubasadam suunal Aafrikasse. Trapani on ka soola tootmise keskus – vaatame, kus asuvad soolavannid ning pilkupüüdvad tuuleveskid. Trapanist võtame ette lühikese funikulöörisõidu Erice mägilinnakesse. Vaated, mis siit avanevad Trapani linnale ja Egadi saartele (Isole Egadi) on hingematvad.
 

5. päev SÜRAKUUSA - NERO D’AVOLA - NOTO

Hommikusöök hotellis. Külastame rohkem kui 2500 aasta vanust Sürakuusa linna Neapolise arheoloogiaparki: amfiteatri ja kreeka teatri varemed, Archimedese haud ja suured koopad, millest kuulsaim on Dionysose Kõrv. Teeme jalutuskäigu ka Sürakuusa linnas, mis on tuntud kui linn, kus sündis ja elas vanakreeka teadlane Archimedes. Sürakuusa oli Vana-Kreeka üks tähtsamaid paiku ja Rooma konsuli Cicero arvates suisa kõige kaunim linn maailmas. Linna algne asustus oli sadam Ortygia saarel, mida ühendas maismaaga teetamm. Avola linnakese lähedal degusteerime Sitsiilia kuulsaimat veini, mis tehtud Nero d’Avola viinamarjasordist, mis on Sitsiilia populaarseim mari ja müüdavaim vein ning marjasorti peetakse oma iseloomu poolest müstiliseks nii marja kui ka veinina. Tõlkes tähendab nimi "Avola linna must", mis iseloomustab ka kuulsa punaveini maitset - täidlane ja intensiivne, paks ja moosine, aroomilt soe. Kerge puhkus Noto lähedal rannas. Jalutame ka armsas barokklinnas Notos.
 

6. päev VABA PÄEV VÕI AEOLI SAARED – LIPARI JA VULCANO (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta lõõgastav päev rannas.
Soovijatega veedame tänase päeva aga türkiissinistel vetel. Sõidame laevaga tulejumal Aeoluse järgi nimetatud Aeoli ehk Lipari saarestiku põnevatele saartele. Lipari saarestik koosneb seitsmest vulkaanilisest saarest: Alicudi, Filicudi, Lipari, Panarea, Salina, Stromboli ja Vulcano. Kõrgeim on Salina 962 meetriga. Saartel elab kokku 13 000 inimest, neist 10 000 Lipari saarel. Lipari on vulkaanilise saarestiku seitsmest saares enim asustatud ning populaarseim. Külastame ka Vulcano saart, mis on tuntud oma kuumaveeallikate poolest. Puhkame musta vulkaanilise liivaga rannas ja naudime kauneid vaateid veest kõrgele väljaulatuvatele kaljunukkidele. Siin on ka looduslik väävlilõhnaline mudavann, kus julgemad saavad mudavanne võtta. Tagasiteel teeme laevaga ka ringi ümber Vulcano saare ja uurime pardalt rannikul olevaid grotte ja uhkelt veest kõrguvaid kaljusambaid.
 

7. päev AGRIGENTO - ENNA

Hommikusöök hotellis. Külastame Agrigentot, jalutame Templiteorus, kus leiame väga hästi säilinud Heraklese, Zeusi ja Hera templid. Peatume Enna linnas, mis asub 800 m kõrgusel ning kust avaneb ümbruskonnale imeilus vaade.
 

8. päev LEND PALERMO-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Lend Palermo-Tallinn 17.09 kell 22.10 - 02.30 (kohalikud kellajad).
24.09 kell 18.40-23:20 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

Majutusega hotellis Le Sabbie D’Oro 3* või hotellis Tourist 3* (hommikusöökidega, majutusega hotellis Tourist*** pole võimalik broneerida ilma õhtusöökideta lisamaksuga 79 EUR)
769,18 EUR* / 809,76 EUR
12 035 EEK* / 12 670 EEK

Majutusega hotellis Acacia Resort 4* (hommiku- ja õhtusöökidega)
950 EUR* / 1000 EUR
14864,27 EEK* / 15 644,66 EEK

* 10.09-17.09 reisil kehtib soodushind korduvreisijatele.

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Palermo-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Majutus 7 ööd Cefalus hotellis*** (2-in toad), hommikusöögid
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel) 119 EUR / 1861,95 EEK
* Lisatasu eest õhtusöögid 3* hotellis 79 EUR / 1236,08 EEK
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Etna vulkaanile sõit funikulööriga ja maastikubussidega 53,30 EUR
* Vana-Kreeka teater Taorminas 8,00 EUR / 3,00 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Sürakuusa varemed 10,00 EUR / 4,00 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Aeoli saared 60 EUR
* Templiteorg Agrigentos 11,00 / 1,00 EUR 18-25a / 1 EUR 65a ja vanemad
* Capella Palatina Normannide palees 8,50 EUR / 4 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Kaputsiinide Ordu katakombid 3,00 EUR
* Monreale klooster 6,00 EUR / 3,00 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Segesta tempel 6,00 EUR / 3,00 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Kohalik buss Segestas 1,50 EUR
* Erice funikulöör u 4,00 EUR
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Reisirahaks soovitame vähemalt 200-250 EUR (alati, mida rohkem, seda parem!).
Ekskursioonipäevade järjestus reisiprogrammis võib muutuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii