Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Itaalia - Sitsiilia kultuuri- ja puhkusereis Taormina

Kõrghetked: Palermo kunstiväärtused ja kirev tänavaelu, Monreale mosaiigid, Etna, luksuslik Taormina, Sürakuusa arheoloogiapark, vulkaanilised Aeoli saared, Agrigento Templiorg.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 22.10.11-29.10.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 769.00 €
Prindi

Üldinfo

Vahemere suurimal saarel on igale maitsele palju pakkuda – kreeka templitest, bütsantsi, normannide ja araabia pärandist barokklinnadeni, Taormina turistiparadiisist kontrastiderohke Palermo suurlinna ja ranniku kaluriküladeni. Lisaks mahlakad Sitsiilia sidrunid-apelsinid, magus cassata siciliana ning küllaga päikest ja kutsuvaid randu. Sitsiillaste iseteadev olek, kombed ja kõnepruuk ning traditsioonid veenavad, et tegemist pole lihtsalt Itaalia kauge ääremaa, vaid täiesti omaette ja väga erilise maa ja rahvaga.
AHVATLEVAD PAKKUMISED 

Giid

Reisil on giidiks Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased kuus aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima. Sest just siin tunneb Mae ennast kõige kodusemalt ning tema tõelinesitsiilia päikeselisus on heas mõttes nakkav. Reiside organiseerimise ja giiditööga on Mae tegelenud juba üle viieteistkümne aasta. Mae tunneb suurepäraselt kohalikke olusid ning teab pajatada ka lugusid, mida ühestki raamatust või reisijuhist lugeda pole võimalik. Võib kindlalt väita, et Mae mõistab ajaloo keerdkäikudele lisaks ka sitsiillaste hinge sügavust ning tema oskus aidata mõista ja hästi lahti seletada, miks on Sitsiilia täna selline nagu ta on, teeb reisist unustamatu elamuse.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-CATANIA, BENVENUTI IN SICILIA!

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13:15. Otselend Tallinn-Catania kell 15:10-18:05 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Benvenuti in Sicilia! Majutume 7 järgneval ööl Letojannis hotellis*** või sarnases.
 

2. päev TAORMINA

Hommikusöök hotellis. Hommikupooliku võib veeta rannas. Pärastlõunal suundume Taorminasse, linna Etna vulkaani jalamil. Külastame hästisäilinud Vana-Kreeka teatrit, millele Ioonia meri pakub suurepärase kulissi. Siin on ka kaunis katedraal ja katedraali väljak, linnapark, vanad kirikud ja paleed, ilusad vaated. Taormina on imeilus!

3. päev ETNA VULKAAN - ALCANTARA KURISTIK

Hommikusöök hotellis. Tutvume tänaseni aktiivse Etna vulkaaniga. Bussiga sõidame Etna jalamile, kus asuvad juba mitmed kõrvalkraatrid. Need, kes soovivad tõusta kõrgemale ning jätkata peakraatri vallutamist, saavad sõita tõstukiga 1923 m kõrgusele (pilet eraldi tasu eest). Sealt omakorda on võimalik jätkata maastikubussidega kuni 2900 m kõrguseni, kust selge ilma korral avaneb eriti avar vaade ning näeb päris lähedalt ühe peakraatri nõlvasid. Kohaliku Etna giidi juhatuste saatel saab jalutada viimastel aastatel lisandunud uutel kraatritel. Sõidame vaatama Alcantara kuristikku - siin näeme, kuidas loodus on vorminud kauni kanjoni.
 

4. päev VABA PÄEV VÕI AEOLI SAARED – LIPARI JA VULCANO (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta lõõgastav päev rannas.
Soovijatega veedame tänase päeva aga türkiissinistel vetel. Sõidame laevaga tulejumal Aeoluse järgi nimetatud Aeoli ehk Lipari saarestiku põnevatele saartele. Lipari saarestik koosneb seitsmest vulkaanilisest saarest: Alicudi, Filicudi, Lipari, Panarea, Salina, Stromboli ja Vulcano. Kõrgeim on Salina 962 meetriga. Saartel elab kokku 13 000 inimest, neist 10 000 Lipari saarel. Lipari on vulkaanilise saarestiku seitsmest saares enim asustatud ning populaarseim. Külastame ka Vulcano saart, mis on tuntud oma kuumaveeallikate poolest. Puhkame musta vulkaanilise liivaga rannas ja naudime kauneid vaateid veest kõrgele väljaulatuvatele kaljunukkidele. Siin on ka looduslik väävlilõhnaline mudavann, kus julgemad saavad mudavanne võtta. Tagasiteel teeme laevaga ka ringi ümber Vulcano saare ja uurime pardalt rannikul olevaid grotte ja uhkelt veest kõrguvaid kaljusambaid.

 

5. päev PALERMO - MONREALE

Hommikusöök hotellis. Palermo on eriline – üksi külaskäik Sitsiiliasse ei ole täiuslik ilma Palermos viibimiseta, sest just selle linna külastus aitab mõista kogu Sitsiilia hingeelu. Palermo on läbi ajaloo olnud linn, kus ida kohtus läänega, põhi lõunaga. Foiniiklased ja kartaagolased, kreeklased ja roomlased, maurid ja normannid – kõik on sellesse linna oma jälje jätnud. Palermo iidne ja keskaegne ala on suurem kui pea ühelgi teisel linnal Itaalias (välja arvata Rooma ja ehk Napoli). Kilomeetri pikkuse Corso Calatafimi ja Via Vittorio Emmanuele äärde jääb Sitsiilia kogu ajalugu – Piazza Vittoria äärsed elamud, normannide kuningapalee ja uhked baroksed kirikud. Linnaekskursioon Palermos – Vucciria turg ja kirev tänavaelu, Pretoria purskkaev, kuulus katedraal, suurepäraste mosaiikidega bütsantsi stiilis lossikabel - Capella Palatina. Palermo lähedal asuvas Monreale linnakeses vaatame Santa Maria la Nuova kiriku mosaiike ja romantilist kirikuõue.


6. päev AGRIGENTO - ENNA

Hommikusöök hotellis. Külastame Agrigentot, jalutame Templiteorus, kus leiame väga hästi säilinud Heraklese, Zeusi ja Hera templid. Peatume Enna linnas, mis asub 800 m kõrgusel ning kust avaneb ümbruskonnale imeilus vaade.


7. päev SÜRAKUUSA - NERO D’AVOLA - NOTO

Hommikusöök hotellis. Külastame rohkem kui 2500 aasta vanust Sürakuusa linna Neapolise arheoloogiaparki: amfiteatri ja kreeka teatri varemed, Archimedese haud ja suured koopad, millest kuulsaim on Dionysose Kõrv. Teeme jalutuskäigu ka Sürakuusa linnas, mis on tuntud kui linn, kus sündis ja elas vanakreeka teadlane Archimedes. Sürakuusa oli Vana-Kreeka üks tähtsamaid paiku ja Rooma konsuli Cicero arvates suisa kõige kaunim linn maailmas. Linna algne asustus oli sadam Ortygia saarel, mida ühendas maismaaga teetamm. Avola linnakese lähedal degusteerime Sitsiilia kuulsaimat veini, mis tehtud Nero d’Avola viinamarjasordist, mis on Sitsiilia populaarseim mari ja müüdavaim vein ning marjasorti peetakse oma iseloomu poolest müstiliseks nii marja kui ka veinina. Tõlkes tähendab nimi "Avola linna must", mis iseloomustab ka kuulsa punaveini maitset - täidlane ja intensiivne, paks ja moosine, aroomilt soe. Kerge puhkus Noto lähedal rannas. Jalutame ka armsas barokklinnas Notos.
 

8. päev LEND CATANIA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Puhkus rannas. Keskpäeva paiku sõidame Cataniasse. Catania on Sitsiilia suuruselt teine linn, tihti peetakse Cataniat ka Sitsiilia kirjanduse ja muusika sünnipaigaks. Ioonia mere rannikul asuv Catania on ümbritsetud tsitrusesaludest ning linna valvab suur Etna. Meri annab kohalikele elanikele nii tööd kui leiva lauale. Külastame Catania kalaturgu - võib öelda, et siin näeb Sitsiiliat kõige ehedamas variandis. Vaatame ka linna toomkirikut ja barokseid palazzosid. Soovijad saavad veel viimased reisimeened kaasa osta. Enne suundumist lennujaama peatume kaunis Aci Trezza kalurikülas. Lend Catania-Tallinn kell 18:55-23:50 (kohalikud kellaajad). 
 

Reisi hind

769 EUR*/ 809 EUR
12 032,24 EEK* / 12 658,10 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele!

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Catania-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Majutus 7 ööd Letojannis hotellis*** (2-in toad), hommikusöögid
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides
* Õhtusöögid hotellis 40 € / 7 õhtusööki
* Tervisekindlustus al 8,05 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Vana-Kreeka teater Taorminas 8,00 € / 3,00 € 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Etna vulkaanile sõit funikulööriga ja maastikubussidega 53 €
* Alcantara kuristik u 5 €
* Laevapilet Aeoli saartele 35 €
* Capella Palatina Normannide palees 8,50 € / 4 € 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Monreale klooster 6,00 € / 3,00 € 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Kaputsiinide Ordu katakombid 3,00 €
* Sürakuusa varemed 10,00 € / 4,00 € 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Templiteorg Agrigentos 11,00 / 1,00 € 18-25a / 1 € 65a ja vanemad
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Ekskursioonipäevade järjestus reisiprogrammis võib muutuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii