Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis

Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis

See reis on neile, kes eelistavad ühe piirkonna kultuuririkkustega põhjalikult tutvust teha ja seejuures peatuda kõikidel öödel ühes hotellis. Meie hotellid paiknevad Lido di Jesolo kuurordis, kus on ideaalsed võimalused ka rannapuhkuseks. Lido di Jesolo liivarand on suisa kümmekond kilomeetrit pikk!

Veneetsia asutati legendi kohaselt 421. aastal, tema hiilgeaeg ja tähelend algas 12. sajandil. Täna valvab Veneetsia sümbol, tiivuline lõvi, kunagise hiilgava merevabariigi võimu ja rikkusi. Kuidas toimib ja kulgeb Veneetsia elu pea 1600 aastat peale linna asutamist? Kas endised rikkused on alles? Kuidas tehakse kuulsat Murano klaasi? Kas gondleid ka tänapäeval valmistatakse? Piilume Veneetsia maskide taha ja pühendame end Veneetsia saladustesse ja müütidesse. Ja uskuge - neid siin jätkub! 
Naudi suve septembris! LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik teha eelbroneering.
Kinnitame Teie eelbroneeringu niipea kui on selgunud lõplik reisikava ja reisi hind. Täname!


1. päev LEND TALLINN-TRIESTE 
Koguneme kell  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Trieste kell (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Sõidame Lido di Jesolosse ja majutume seitsmel järgneval ööl Lido di Jesolo kuurordis valitud hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).
Lido di Jesolo on Põhja-Itaalia tuntuimaid kuurorte oma pika liivarannaga. Eriti atraktiivseks teeb selle paiga Veneetsia kultuurilooliste paikade lähedus ning võimalus ühendada reis kultuurimaastikel koos mõnusa puhkusega rannas. 
 
2. päev UNIKAALNE VENEETSIA: „LA SERENISSIMA”
Hommikusöök hotellis. Juba esimesed tunnid imelises linnas annavad aimduse vaiadele ehitatud salapärasest laguunilinnast. Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza - Veneetsia on ühtaegu  ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ning ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Soovijatega sõidame veetaksoga mööda Veneetsia üht sümbolit - Canal Grandet. Imetleme võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Maailmakuulus Rialto sild, Suure Kanali kaldapealsed ja Rialto turg. 10.-16. sajandini oli just Rialto turg ja selle ümbrus Euroopa majanduselu tähtsaimaks keskuseks.
Jalutuskäik varjulistel tänavatel viib meid linna kauneimate kirikute juurde: Santa Maria dei Miracoli, Basilica dei Santi Giovanni e Paolo. Seejärel jõuame avarale, otse mõõtmatuna tunduvale Markuse väljakule, mille laeks on taevas ja põrandaks mustriteks laotud Istria poolsaarelt toodud kivi. Püha Markuse katedraal, mille unikaalne arhitektuur ergutas heliloojaid mitmehäälset koorimuusikat looma. Siin tegutsesid heliloojad Andrea ja Giovanni Gabrieli ning Claudio Monteverdi. Soovijad saavad külastada doodžide paleed, Veneetsia hiilguse tunnistajat. Vapustavad interjöörid, mille loomisel töötasid kuulsaimad meistrid. Ohete sild ühendab paleed kunagise vanglaga, mille atmosfäär on kontrastiks palee täiuslikule ilule. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel.
 
3. päev VERONA JA GARDA JÄRV – AJALUGU, MÜÜDID JA TÄNAPÄEV
Hommikusöök. Päevane väljasõit Veronasse ja Garda järve äärde.
Verona on meile eelkõige tuntud Romeo ja Julia linnana. Läheme vaatama Julia kuulsat rõdu. Aga lisaks sellele on Verona linn, mille tänavaid sillutab roosa marmor, siin on suur amfiteater, kus korraldatakse iga-aastaseid kuulsaid ooperifestivale. Verona südameks on linna keskväljak – Piazza Erbe, mis nime saanud keskaegse ürdituru järgi. Täna ääristavad piazzat ohtrad kohvikud, kunstigaleriid ja butiigid.
Sõidame Garda järve äärde. Peatume Sirmiones, mis paikneb maaliliselt väikesel maakitsusel.
 
4. päev VABA PÄEV LIDO DI JESOLO LIIVARANNAS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: KAUNID DOLOMIIDID - CORTINA D’AMPEZZO – CASTELLO DI RONCADE VEINID (lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba puhkusepäev kaunil Lido di Jesolo liivarannal.
Soovijatega sõidame Dolomiitide mäestikku. Dolomiitide maastik on unustamatu: mägede tipud on looduse poolt vormitud kunstiteosed, mis meenutavad kirikute torne ja kupleid. Dolomiitide vaateid peetakse ilusaimaks, mis mägedel pakkuda on. Peatume Cortina d’Ampezzo kuurordis. Soovijatel on võimalik sõita köisraudteega kõrgele mägedesse nautima kauneid vaateid.
Pärastlõunal, kui päike hakkab juba madalamale vajuma, teeme tagasiteel peatuse ühes kaunis ajaloolises villas. Castello di Roncade – villa ajalugu ulatub kaugele minevikku. Degusteerime Veneto maakonna kuulsaid veine ja uudistame veinimõisa aeda.

5. päev VENEETSIA: SAN POLO - DORSODURO - MUUSEUMID - KONTSERT
Hommikusöök hotellis. San Polo ja Santa Croce linnaosa on olnud Veneetsia majanduslikuks vundamendiks. 
Santa Maria Gloriosa dei Frari pühakoda, mis on Veneetsia suurte poegade panteoniks: siin puhkavad Antonio Canova, Claudio Monteverdi ja ületamatu meister Tizian. Scuola Grande di San Rocco kirikus saab imetleda Tintoretto meistriteoseid. Idülliline Dorsoduro linnaosa kitsukeste tänavate ja mõnusate tänavakohvikutega. San Trovaso kiriku lähistel valmistatakse gondleid. Soovitame külastada Accademia galeriid, kus asub üks maailma rikkamaid kunstikollektsioone või Guggenheimi moodsa kunsti keskust. Santa Maria della Salute kuppelkirik ja palju muud.
Õhtune Veneetsia on hoopiski muu kui turistide vallutatud päevane. Soovijatega läheme kontserdile Pietà kirikusse, mida nimetatakse ka Vivaldi kirikuks. Kavas: Antonio Vivaldi tsükkel neljast viiulikontserdist "Neli aastaaega" (kava võib muutuda). Hilisõhtul sõidame laevaga tagasi mandrile.

6. päev MURANO JA BURANO SAAR
Hommikusöök. Sõidame jällegi Veneetsiasse, Murano saarele. Pühendume Veneetsia klassikalise klaasipuhumise saladustesse ning külastame klaasipuhumise töökoda.
Külastame ka kuulsat Veneetsia pitsikudujate saart Buranot. Burano on atraktiivne ka oma eredavärviliselt kirjuks värvitud majade poolest. Miks majad on nii erksavärvilised, selle kohta on mitmeid legende. Erinevate värvide maagia, Burano miniatuursed kanaliäärsed ja majade treppidel pitse heegeldavad vanaprouad on lihtsalt lummavad.
 
7. päev BRENTA KANAL – PADOVA – VICENZA
Hommikusöök. Mööda Brenta kanaliäärset võtame suuna Padova poole. Kanali ääres näeme ajaloolisi aadlivillasid. Teeme peatuse Villa Pisani suursuguse palee juures.
Padova linnas külastame Scrovegni kabelit, kus saame imetleda kuulsaid Giotto freskosid (NB! Palume teatada külastuse soovist reisi broneerides, tasumine toimub kohapeal). Edasi kõnnime Padova keskväljakule Piazza delle Erbele, kus asub kaunis Palazzo della Ragione ja kus on ka igapäevaselt turg. Vaba aeg ringi vaatamiseks ja seejärel külastame Padova Ülikoolihoonet Palazzo Bo. Pärast Itaalia ühe vanima kõrgkooliga tutvumist jalutame Püha Antoniuse basiilika ehk Il Santo juurde, mis on väidetavalt selle pühaku maiste jäänuste hoiupaigaks. Külastame kultushoonet ja enne Padovast ärasõitu näeme ka Itaalia üht suurimat väljakut Prato della Valle.
Vicenza linna lähedal vaatame väljast Villa Rotondat, mille projekteeris üks Itaalia läbi aegade andekamaid arhitekte Andrea Palladio ja mis on ühtlasi Palladio kuulsaim töö. Kerge jalutuskäik linnas ja vaba aeg. Soovijatel on võimalik külastada ka Palladio viimast saavutust Teatro Olimpicot. Mööda Veneto maakonna väiksemaid teid suundume tagasi ranniku suunas.
 
8. päev LEND VENEETSIA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Vaba puhkusepäev Lido di Jesolos. 
Sõidame Veneetsia lennujaama. Otselend Veneetsia-Tallinn kell (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

Reisi hind aastal 2017
Hotellis Rosanna***
majutus kaheses toas hommikusöökidega
899 €* / 946 €

Hotellis Gardenia***
majutus kaheses toas hommikusöökidega
899 €* / 946 € 

Hotellis Capri***
majutus kaheses toas hommikusöökidega
929 €* / 978 €

Hotellis Eden****
majutus comfort kaheses toas hommikusöökidega
929 €* / 978 €

Hotellis Svezia-Scandinavia****
majutus kaheses toas hommikusöökidega
1049 €* / 1104 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet  Tallinn-Trieste ja Veneetsia-Tallinn (Nordica tellimuslendudega)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Majutus 7 ööd valitud hotellis***/**** (2-in. toad), toitlustus vastavalt valitud hotellile
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Valikekskursioon KAUNID DOLOMIIDID - CORTINA D’AMPEZZO – CASTELLO DI RONCADE VEINID 49 €
 • Ühene majutus hotellides: hotell Capri 84 €, hotell Svezia-Scandinavia 70 €
 • Õhtusöögid hotellides: hotell Capri 63 €, hotell Rosanna 140 €, hotell Gardenia 140 €,  hotell Svezia-Scandinavia 91 €, hotellis Eden 139 €
 • Merevaate lisatasu hotellis Rosanna ja hotellis Capri 70 € / tuba / 7 ööd
 • Tervisekindlustus al. 9,44 € (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • 2. ekskursioonipäeval laevasõit Veneetsiasse  koos veetaksosõiduga Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 22 € (laev Veneetsiasse/takso/laev tagasi)
 • Veneetsia muuseumide pääse 20 €. Lastele vanuses 6-14 a., õpilastele ja tudengitele vanuses 15-25 a. ning seenioridele 65+ pileti hind 13 €. Pilet kehtib Markuse väljaku 4 tähtsamas muuseumis, sh Doodžide palees. Lisaks võimalus külastada üht Musei Civici Veneziani muuseumidest.
 • Gondlisõit Veneetsias al. u. 15 €/in
 • 5. ekskursioonipäeval laevasõit Veneetsiasse 12 € (laev edasi-tagasi)
 • Gallerie dell’Accademia kunstigalerii 12 € / 6 € 18-25 a. / kuni 18 a. tasuta
 • Scuola Grande di San Rocco 10 €, 8 € kuni 25 a. ja 65+ a.
 • Santa Maria Gloriosa dei Frari kirik 3 €
 • Basilica dei Santi Giovanni e Paolo 2,50 €, õpilased/üliõpilased 1,25 €
 • Kontserdipilet Veneetsias u. 20-25 € (grupihind)
 • Laevapilet Murano -> Burano, edasi-tagasi 25 €
 • Villa Castello di Roncade 7 € (grupihind)
 • Cortina d`Ampezzo tõstukipilet 15 € / 25 € / 30 € (hind sõltuvalt kui kõrgele vaateplatvormile tõusta)
 • Scrovegni kabel Padovas 8 € (grupihind min 10 inimest) / 6 € 6-17 a. (NB! Palume teatada külastuse soovist reisi broneerides, tasumine toimub kohapeal.)
 • Teatro Olimpico Vicenzas 11 €
 • Padova ülikool 7 €
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Majutus

899
/
946
Hotell Gardenia 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.1 km merest
0.5 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Lido di Jesolo keskus, majutus kahese toas hommikusöökidega
Hotell Gardenia*** asub Lido di Jesolos mõneminutise jalutuskäigu kaugusel liivarannast. Hotelli lähistel on mitmeid söögikohti, poode, baare. Siiski on piirkond vaikne ja sobiv ka rahulikuks puhkuseks. Hotell sobib suurepäraselt ka lastega peredele, hotellis on lastele eraldi mängutuba. Hotell pakub ka tasuta jalgrattalaenutust. Hotell on elegantse disainiga ja heledates toonides, rõdudega toad on kaasaegselt ja mugavalt sisustatud. Tubades on konditsioneer, dušš/WC, föön, seif, telefon, väike külmik, lameekraanteler SAT-TV’ga. Tubades on abieluvoodi, kahe eraldi voodiga majutus ei ole võimalik. Hotellis on WIFI levi. Hotellil on oma rannaosa lamamistoolide ja päikesevarjudega. Hotellis pakutakse üsna rikkalikku hommikusööki.

899
/
946
Hotell Rosanna 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.2 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Lido di Jesolo keskus, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell Rosanna*** asub Lido di Jesolo keskuses, jalakäijatetänav on hotellist lühikese jalutuskäigu kaugusel, mereni on mõnikümmend meetrit. Hotellil on oma rannaosa lamamistoolide ja päikesevarjudega (hinnas kaks lamamistooli ja üks päevavari toa kohta). Tasuta on ka jalgrataste laenutus. Hotell on värske funktsionaalse sisustusega ja sõbraliku teenindusega. Hotelli prantsuse rõdudega toad on lihtsalt sisustatud. Tubades on dušš/WC, föön, telefon, SAT-TV, seif. Hotellis on WIFI levi. Hotellis on bassein lamamistoolidega. Hotellis on baar ja restoran, kus pakutakse kontinentaalset hommikusööki. Soovi korral on võimalik lisatasu eest ette tellida ka õhtusöögid.
www.hotelrosanna.it

929
/
978
Hotell Capri 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.1 km merest
0.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Lido di Jesolo, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell Capri*** asub Lido di Jesolo keskuses rannaäärses piirkonnas. Lido di Jesolo peatänav on samuti hotelli vahetus läheduses. Hotellil on bassein ja oma rannaosa rannatoolide ja päikesevarjudega. Toad on mugavalt sisustatud, tubadel on olemas rõdu. Tubades on dušš/Wc, föön, Sat-Tv, telefon, seif, konditsioneer, väike külmik ning toad on mugavalt sisustatud. Hotellis on restoran kus pakutakse hommikusööki ning soovijatel on võimalik lisatasu eest tellida ka õhtusöögid hotellis.
www.hcapri.it

929
/
978
Hotell Eden 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.2 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Lido di Jesolo keskus, majutus comfort kaheses toas hommikusöökidega
Hotell Eden**** asub Lido di Jesolo keskuses peatänaval meeleoluka Piazza Mazzini ääres. Lido di Jesolo liivarand jääb hotellist 5 min jalutuskäigu kaugusele. Meelelahutus, kohvikud, restoranid, poed on hotelli vahetus läheduses - õhtuti on Lido di Jesolo peatänav kirev jalakäijate tsoon. Hotell on kaasaegselt renoveeritud ja sisustatud. Tubades on konditsioneer, dušš/WC, föön, seif, väike külmik, lameekraanteler SAT-TV’ga. Comfort tubadel ei ole rõdu ega merevaadet, vaated avanevad hotelli siseõue. Hotellis on WIFI levi. Hotelli katusel on bassein lamamistoolidega. Hotellil on oma rannaosa lamamistoolide ja päikesevarjudega. Hotellis pakutakse head kontinentaalset hommikusööki. Lisaks on hotellis buffet-restoran ja terrassiga baar.

1049
/
1104
Hotell Svezia & Scandinavia 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.1 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Lido di Jesolo, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Scezia & Scandinavia**** asub liivaranna vahetus läheduses Lido di Jesolo keskuse idapoolses osas. Piazza Milano ja jalakäijatetänav on hotellist lühikese jalutuskäigu kaugusel. Hotell on kaasaegne ja maitsekalt sisustatud. Hotellil on rannaosa lamamistoolide ja päikesevarjudega. Samuti on hotellil rannaäärne mugav suur bassein, lastebassein, jacuzzi ning väiksemad hüdromassaaživannid. Eraldi on basseiniäärses aias ka päikesevarjudega lamamistoolid (lisatasu eest).
Hotelli rõdude ja külgmise merevaatega toad on valgusküllased ja funktsionaalselt sisustatud. Tubades on dušš/WC, föön, Sat-TV, seif, telefon, konditsioneer, minikülmik. Hotellis on WIFI leviala. Hotellis pakutakse rikkalikku buffet stiilis hommikusööki ning soovi korral on võimalik juurde tellida mitmepalgelised buffet stiilis õhtusöögid hotellis koos jookidega (vesi, vein, karastusjoogid hinnas).
www.svezia-scandinavia.com

Lisainfo

 • Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. Õhtuse Veneetsia ekskursiooni puhul ei jõuta hotelli tagasi õhtusöögi ajaks. Võimalusel saab hotellist kaasa lunch boxi.
 • Ärasõidupäeval hotellist välja registreerumine on vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kl 10:00. Hotellides on pagasi hoidmise võimalus. Toa kasutamise pikendamine on tasuline ja sõltub hotelli võimalustest.
Lennuinfo 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

28.08.18 - 04.09.18
Giid Ulve Kärpuk
 
Eelbroneering
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis
 • Itaalia - Veneetsia kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Itaalia - klassikaline Grand Tour
22.09.18 - 29.09.18
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt