Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Jordaania

Kõrghetked: Unikaalne Petra kaljulinn, Surnumere tervendav mõju, araabia linnamelu, Vana-Rooma linn Gerasa, Kuningate tee, safari Wadi Rumi kõrbes, puhkus Punase mere ääres Aqabas.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 10.11.11-17.11.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 958.61 €
Prindi

Üldinfo

Kutsume Teid reisile kultuuriajaloo juurte juurde. Reis läbi Jordaania tutvustab Teile selle piirkonna kultuurilugu mitmetahuliselt. Olles kunagi olnud ühenduslüli varajaste Egiptuse ja Mesopotaamia kõrgkultuuride vahel, mõjutasid Lähis-Ida kultuuri hiljem nii kreeka ja rooma kultuur kui ka bütsants ning siit läks läbi ristisõdijate tee. 
Sellel reisil on võimalik nautida puhkust Punase Mere ja ka Surnumere ääres,  saada ainulaadse kogemuse osaliseks ööbides kõrbetelkides ning näha maailmaimet Petrat ja mitte ainult - saate ka maitsta Jordaania suurepärast kööki ning kogeda araabialikku linnaelu.

Lisainfot Jordaania kohta leiate siit > Jordaania
 

Giid

Reisidel on giidiks Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt araabia kultuurile ning islamile. Tuneesia, Maroko, Jordaania ja Türgi on vaid osa tema lemmikmaadest. Tasakaalukus ja järelduste tegemine, pigem keskendumine ja süvenemine, on tema iseloomustamiseks tarvilikud väljendid. Olles algupäraselt hoopis kunstnikuharidusega, paelub Raivot juba pikema perioodi vältel sügav ajaloo ja usundihuvi, samuti erinevad filosoofilised suunad. Aga ka kaasaegsete tavad ja traditsioonid ei jää seejuures kunagi tähelepanuta. Aga ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada. Raivo ehitab oma ekskursioonid üles läbimõeldult ning põhjalikult, leides alati nädala jooksul igale huvigrupile ja teemale aega nii, et reisi lõpuks kujuneks tervikpilt külastatavast maast ja rahvast.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-EILAT (OVDA)

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04:15. Lend Tallinn-Eilat kell 06:15-11:00 (Ovda lennujaam, kohalikud kellaajad). NB! Kellaaeg muutunud 28.oktoobril! Palume kontrollida lennuki väljumise aegu vahetult enne reisi!
Ületame Iisraeli–Jordaania piiri. Sõidame kuurortlinna Aqabasse. Majutus kahel ööl Aqabas hotellis*** või sarnases. Õhtusöök.
 

2. päev AQABA - SOOVIJATELE PAADISÕIT JA/VÕI WADI RUMI KÕRBESAFARI, ÖÖBIMINE KÕRBES

Hommikusöök hotellis. Vaba päev Aqaba rannas.
Soovijatel on võimalus minna paadiga Punase Mere põhja vaatama (lisatasu eest).
Päeva teisel poolel sõidame soovijatega Wadi Rumi kõrbesse. Teeme beduiinide maastikuautodega 2 tunnise safari selles huvitavas maastikus. Sõidame Al Khazili mäe juurde, näeme kaljusse kraabitud piktogramme, mis annavad tunnistust iidsest inimtegevusest siin piirkonnas.
Soovijatele pakume võimalust nautida õhtusööki ja ööbimist kõrbeolustikus, mugavustega kõrbetelkides (telgis olemas ka wc ja dušš), (ettetellimisel büroos!).
Teistega sõidame tagasi Aqabasse, õhtusöök ja majutus samas hotellis.
 

3. päev AQABA - SURNUMERI

Hommikusöök hotellis. Lahkume Aqabast / Wadi Rumist.
Sõidame Surnumere äärde. Siin asub ka maailma madalaim koht olles 400m allpool merepinda. Surnumere veetase alaneb erinevatel põhjustel aastas umbes 30cm. Teadlased ennustavad, et aastaks 2050 on Surnumeri suure tõenäosusega kuivanud. Kuigi nimi võib muule viidata, on suplus siin igati tervislik ja elavdav. Puhkus Surnumere ääres.
Majutus ja õhtusöök hotellis  või sarnases.
 

4.päev SURNUMERI - KÕRBEKINDLUSED - AMMAN

Hommikusöök hotellis. Sõidame vaatama „kõrbekindlusi” – Qasr Al-Kharraneh, Qasr Amra ja Qasr Al-Azraq. Oma väljasõidul umaijaadide kõrbelosside juurde, läheme ajas tagasi esimeste kaliifide ning Araabia Laurence´i aega. Need on rajatud Damaskuse Omajaadide kaliifide poolt 8. sajandil endile jahipidamiseks. Jordaania kõrbekindlused on ka Unesco maailmapärandi nimekirjas.
Pärastlõunaks jõuame Ammanisse. Olles oma asutamise aegadel rajatud seitsmele künkale on Amman ühtlasi antiikne, ent samas moodne metropol.
Majutus ja õhtusöök hotellis või sarnases.
 

5. päev AMMAN - JERASH - AJLUN - AMMAN

Hommikusöök hotellis. Külastame Ammani kõrgeima künka otsa rajatud vana tsitadelli. Siit avaneb suurepärane vaade Ammani vanalinnale.
Ammanist sõidame Jerashi linna, mis on tänapäeval üks paremini säilinud kreeka-romaani linnasid. Olles tänapäeval tuntud ka idamaade Pompeij nime all, on ta Dekapolise kõige paremini säilinud linn. Dekapolis ehk kümnelinnamaa oli 10.st rooma riigi linnast koosnev konföderatsioon. Vana-Rooma nimega Gerasa (Jerash) oli aastasadu liiva alla mattunud ning viimase 70 aasta jooksul jällegi päevavalgele toodud. Gerasa toob meieni pea täiuslikult säilinud antiikse linna oma teatri, sammastega allee, templite ja kirikutega.
Külastame 12.sajandist pärit Ajlouni kindlust, mis asub maaliliselt rohelusse mattunud mäe otsas. See kindlus on üks väheseid, mis ehitati ristisõdijate vastu, kes ründasid lõunast - Kerakist ja BIsanist läänes.
Õhtuks naaseme Ammanisse, majutus ja õhtusöök samas hotellis Ammanis.
 

6. päev KUNINGATE TEE: MADABA – NEBO MÄGI – KERAK -PETRA

Hommikusöök hotellis. Lahkume Ammanist ning võtame suuna taas Lõuna - Jordaaniasse.
Madabas külastame kreeka ortodoksi kirikut, kus näeme 6. sajandist pärit mosaiiki, millel on kujutatud väga detailitruult Jeruusalemma ja Püha Maa tähtsamad paigad kuni Niiluse deltani välja.
Edasi sõidame Nebo mäele ning nagu kunagi Mooses, vaatame meiegi Nebo mäelt Püha Maa poole. Traditsiooni kohaselt ongi just siin  Moosese hauapaik.
Külastame Keraki hästisäilinud ristirüütlite kindlust. Näeme ka Shawbaki kindlust. Õhtuks jõuame Petrasse. Majutus ja õhtusöök hotellis*** või sarnases.
 

7. päev PETRA

Hommikusöök hotellis. Läbi kitsa kuru - El Siqi - siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste poolt 2000 a tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja suursugune tempel on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabataealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viisi, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud 7 uue maailmaime hulka.
Õhtul võimalik puhata hammamis (lisatasu eest).
Majutus ja õhtusöök hotellis*** Aqabas.
 

8. päev LEND EILAT (OVDA) -TALLINN

Hommikusöök hotellis. Ületame Jordaania-Iisraeli piiri.
Transfeer lennujaama. Lend Eilat (Ovda lennujaam)-Tallinn kell 12:00-16:50 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

958,61 EUR* / 1008,53 EUR
14 999 EEK* / 15 780 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.


Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Eilat-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaksNB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes.
* Majutus vastavalt programmile Jordaanias ***, 2 in toad
* Hommikusöögid ja õhtusöögid hotellides nagu programmis märgitud
* Eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel
* Jordaania viisa vormistamine

 

Lisakulud

Lisatasu eest
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel) 172,56 EUR / 2700 EEK
* Tervisekindlustus al 205 EEK, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
* Riigist lahkumise (Jordaaniast) piirimaks 8 JD (tasutakse kohapeal; hind võib muutuda).
* Riigist (Iisraelist) lahkumise maks 30 USD (tasutakse kohapeal, hind võib muutuda).
* Toitlustus lennul pardamenüü alusel
 

Lisainfo

Muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääsud:
* Petra 50 JOD (kuni 14a tasuta)
* Keraki kindlus 1 JOD
* Surnumeri 15 JOD
* Rooma varemed Jerashis 9 JOD (sissepääsu pilet ja kohaliku giidi tasu)
* Ajlouni kindlus 1 JOD
* Ammani tsitadell 2 JOD
* Madaba 1 JOD
* Nebo mägi 1 JOD
* 3 kõrbekindlust 1 JOD
* Wadi Rum ca 20 USD
* Hammami külastus u 20-25 JOD
* Klaaspõhjaga paat Aqabas u 20 JOD
* Lõunad buffet’ stiilis u 7-8 JOD
NB! 2010a kevade hinnad, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.
 

Oluline teada:

*Lubatud pagasimäär lennukis on 15kg registreeritavat pagasit ja 5kg käsipagasit.
* Koos lõpliku tasumisega palume meile teatada passi number ja kehtivusaeg! Ilma selleta ei ole võimalik vormistada viisasid. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast riiki sisenemist
* Jordaaniasse ei ole võimalik viisat vormistada halli passi omanikele!
* Soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Olemaks solidaarne ja mitte riivamaks kohalike tundeid, soovitame naisterahvastel valida pikkade varrukatega pluusid ja pikkade säärtega püksid või pikem seelik. Soovitame kaasa võtta ka mõni soojem riietusese, kuna õhtuti võib olla üsna jahe.
* Elekter on Jordaanias 220 volti.
* Kuigi hotellides, suuremates restoranides ja poodides on võimalik tasuda krediitkaardiga, soovitame reisile kaasa võtta sularaha. Kaasa on soovitav võtta USD või EUR, mis kohapeal saab vahetada Jordaania dinaarideks.
* Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jordaanias on kombeks anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha (pakikandjatele hotellis, teenindajatele restoranis). Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~2-3 JOD päev).

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Jerash
Jerash
Surnumeri
Surnumeri
Jordaania rahvuslill-must iiris
Jordaania rahvuslill-must iiris
Amman
Amman
Amman
Amman
Petra
Petra
Keraki kindlus
Keraki kindlus
Amman
Amman
Kõrbekindlus
Kõrbekindlus
Petra
Petra
Petra
Petra
Jerash
Jerash