Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Kambodza-Laos-Vietnam

Kõrghetked: Hanoi, Ha Longi kruiis - Vietnami kaunis loodus, värviderikas Luang Prabang, kuulsad Angkor Wati varemed, Kambodza avastamata kaunis kuurort Sihanoukville.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 31.10.11-14.11.11
Kestvus: 15 päeva
Hind: al 2 939.00 €
Prindi

Üldinfo

Kolm eksootilist ja kauget maad ühe reisi jooksul.
Vietnam on imeline segu vanast kultuurist, looduse vapustavast ilust ja inimeste sõbralikkusest. Vietnamis on värvid värvilisemad, maastikud selgemad ja maitsed ning lõhnad aasiapäraselt teravad.
Laos on Kagu-Aasia rikkumata pärl. Elanud aastaid  eraldatuses, on see maa säilitanud oma iidse kultuuri rikkumatuna muu maailma mõjutustest. Siin elavad maailma kõige rahumeelsemad inimesed. Näha vanades kloostrites liikumas tuhandeid munkasid ja tunnetada palvete monotoonset rütmi on Kagu-Aasia üks suuremaid elamusi.
Kambodža – maa, mille ajalugu on täis inspiratsiooni ja kurbust. Maa, kus sajandite jooksul on ehitatud rohkem Buddhale pühendatud templeid kui üheski teises riigis, kus inimesed ikka veel võpatavad kuuldes nime Pol Poth ja kus mõistatuslik ja salapärane khmeeri kuningate linn Angkor jutustab lugu armastusest ja austusest maailma vastu.
 

Giid

Reisil on giidiks Martti Kalda
Martti Kalda on Aasia kultuuriloo magister. Martti on äärmiselt põhjalik oma reiside ettevalmistamisel ning tema väga laiapõhjaline teadmistepagas ning suur Aasia reisikogemus teevad Martti kui giidi ja reisikaaslase, väga nauditavaks. Tema põhjalikult läbi töötatud materjalid hõlmavad nii ajalugu kui tänapäeva, traditsioone ja tavasid – ta ei jää vastust võlgu ühelegi küsimusele. Lisaks on tema väga positiivseteks omadusteks tasakaalustatud meel ja rahulikkus reisi läbiviimisel. Meie kliendid saavad Martti teadmistest osa erinevatel Aasia reisidel, eelkõige aga huvitava ja sisutiheda Jaapani ringreisi jooksul.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-VARSSAVI-HANOI

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13:00. Lend Tallinn–Varssavi kell 14:40-15:20, lend Varssavi-Hanoi kell 22:40-15:00 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennuki väljumise aegu vahetult enne reisi!
 

2. päev HANOI

Saabume Hanoisse kell 15:00. Sõidame kesklinna ning majutume hotellis. Aeg sisseelamiseks ning puhkuseks.
 

3. päev HANOI – KRUIIS HA LONGI LAHEL

Sobiva ilma korral naudime kaunist varahommikut Hoan Kiemi järve ääres, seal asuvat romantilist lilleturgu ning vaatame, kuidas kohalikud järveäärsetes parkides tai chid harrastavad.
Hommikusöök hotellis.
Sõidame Hanoist välja Ha Longi lahe kruiisile. Punase jõe delta-ala tõeline loodusime Ha Longi laht on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Legendi järgi pidavat just siin end varjama Vietnami kaitsev draakon. Rahvasuu jutustab, et draakon laskus taevast aitamaks kohalikke ning sülitas kalliskive ja jadeiiti merre. Nii tekkis lahesopp, mis kaitseb sissetungijate vastu loodusliku kindlusena. Laev lahkub sadamast ning näeme Vietnami kaunimaid vaateid. Ha Longi lahes asub enam kui tuhat imelist lubjakivikaljut ja palju erineva suurusega saari. Kaldaid ääristavad korallriffid, soometsad, grotid ja koopad, salapärased tiigisopid, kujutlusvõimet ergutavad kaljumoodustised ning kaunid liivarannad. Lõuna kruiisilaeval.
Peatume põneva kalurimaja juures ja soovijatel on võimalus osa võtta külastusest Sung Sot Cave koopasse. Samuti peatume ujumiseks. Õhtusöök ja majutus laeval.
 

4. päev HA LONG KRUIIS – HANOI

Hommikusöök laeval. Jätkub kruiis Ha Longi lahel. Kauneid loodusvaated, traditsioonilised kalurikülad. Enne Hanoisse naasmist teeme veel ühe värskendava ujumispeatuse. Lõuna laevas.
Õhtul võimalus tutvuda kohaliku kireva ööturuga. Soovijatele veenukkude etendus. See traditsioon ulatub tagasi 11. sajandisse. Etendus toimub rohetava veega tiigi kohale ehitatud laval. Teemad on traditsiooniliselt igapäevaelust: riisi istutamine või kalapüük. Eriline valgus ja vee peegeldus tekitavad tunde, et laval pole nukud, vaid näitlejad. Majutus Hanois.
 

5. päev HANOI – LUANG PRABANG

Hommikusöök hotellis. Vietnami pealinn on huvitav segu ida ja lääne kultuuridest, linn kus on tunda sajanditepikkust Hiina valitsejate ja prantsuse koloniaalajastu mõju. Hanoi kohta öeldakse, et see on segu Pariisi elegantsist ja Aasia kärarikkast elurütmist. Pealinna staatust on Hanoi nautinud juba üle tuhande aasta. Sajandite jooksul on linna korduvalt vallutatud ja hävitatud, ent ikka on see nagu fööniks tuhast tõusnud, et särada veelgi kirkamalt. Tänapäeva Hanoi on tõusmas tõeliseks Kagu-Aasia metropoliks – ligi 3 miljoni elanikuga linn lummab laiade bulvarite, rohkete järvede ja kaunite parkidega.
Tutvumine linnaga. Hanoi kõige ilusamaks järveks peetud Hoan Kiem ning järvesaarel asuv imekaunis Ngoc Soni (Jadeiidi mäe) tempel, mis on pühendatud Tran Hung Daole - Vietmani rahvuskangelasele, kes võitis mongolite 300 000 pealist väge, kelle Hubilai-khaan oli Vietnami vallutama saatnud. Külastame ka Konfutsiusele pühendatud Kirjanduse templit, kus tegutses Kagu-Aasia vanimaid ülikoole juba 1070. aastal.
Väljasõit Hanoist Ha Tay provintsi (30 km Hanoist). Tutvume kuningas Ly Nhan Tongi ajast (11. sajand) pärineva Thay (meistrite) pühamuga. Budistlik kompleks koosneb kolmest osast. Tay Phuong pagood, ehitati 17. sajandil ning on kuulus oma 18 La Hani stiilis kuju poolest. Sõidame lennujaama. Lahkume Vietnamist Laosesse. Õhtune lend Hanoi–Luang Prabang kell 18:25-19:25.
Majutus Luang Prabangis kolmel järgneval ööl.
 

6. päev LUANG PRABANG

Hommikusöök hotellis. Luang Prabang on Laose iidne pealinn. UNESCO maailmapärandisse kuuluv linn on Laose vaimne keskus, mis võlub prantsuse koloniaalarhitektuuri, theravada budismi templite ja erilise maagilise atmosfääriga. Luang Prabang üllatab värviderikkusega. Lõhnavad küpsetised, lopsakad puud, oranžid mungarüüd ja kuldsetes ning punastes watides tütarlapsed. Värskelt röstitud kohvi lõhn, kärarikkad turud, vürtsikad toidud. Mägedest ümbritsetud 700 m kõrgusel merepinnast ja kahe jõe (Nam Khani ja Mekongi) ühinemiskohal asuv Luang Prabang on populaarsemaid turistide sihtpunkte Laoses.
Tutvumist linnaga alustame uhke Sri Lanka stiilis That Makmo stuupa külastamisega. Seejärel jalutame lähedalasuvasse Vat Ahami templisse, mis on linna peamise kaitsejumaluse pühamu. Vat Phousi mäekünkalt näeme kaunist vaadet linnale. Külastame 16. sajandil rajatud Wat Xieng Thongi kloostrit, mida peetakse kõige kaunimaks Luang Prabangis. See esindab ka klassikalist Luang Prabangi omapärast arhitektuuristiili – ehitise kihiline katus ulatub peaaegu maani. Siin asub ka kuninglik matusekabel, kus on muljetavaldav 12-meetrine matusevanker ja kõigi kuningliku pere liikmete urnid. Külastame endises kuningapalees asuvat muuseumi, kus on välja pandud kuninglikule perekonnale kuulunud esemed. Muuhulgas asub siin ka kuulus Pha Bang Buddha (Kuldne Buddha) koopia. Jalutame läbi elava keskturu, kuhu tulevad Laoses elavad erinevad vähemusrahvad müüma oma kaupa.
 

7. päev LUANG PRABANG – LAO KÜLAD

Hommikusöök hotellis. Võtame ette sõidu traditsioonilisel jõepaadil, et jõuda mööda Mekongi jõge ülesvoolu sõites kuulsatesse Pak Ou koobastesse. Koobaste nimed on Tham Ting ja Tam Phum ja siin asuvad tuhanded Buddha kujud. Sõidame linnast välja Kuangsi (Kwang Xi) kose juurde, mis moodustab üle lubjakivi voolates ujumiseks ideaalsed basseinid. Tagasiteel möödume riisiterassidest ja külastame traditsioonilisi Lao külasid, kus tegeldakse kohaliku riisiveini ja siidi tootmisega. Käime ka Ban Xan Khongi külas, et näha, kuidas valmistatakse traditsioonilist sa-paberit. Soovijatele õhtul traditsiooniline Lao söökidega õhtu (lisatasu eest).
 

8. päev LUANG PRABANG – SIEM REAP

Hommikusöök hotellis. Hommikune lend kell 10:50-13:50 Luang Prabangist Siem Reapi Kambodžas (14.11 reisil lend Luang Prabang-Siem Reap kell 13:25-15:20).
Puhkame ja päikeseloojanguks sõidame metsadest ja põllumaadest ümbritsetud Tonle Sapi järvel ning vaatame kohalike kalurite elu. Majutus kahel järgneval ööl hotellis Siem Reapis. Soovijatele pakume õhtusööki koos tantsuliste etteastetega (lisatasu eest).
 

9. päev ANGKOR

Hommikusöök hotellis. Terve päev Angkori varemete vahel. Angkor oli rikka ja arenenud kultuuri keskuseks 9.-13. sajandil. Sajandite jooksul unustuste hõlma vajunud muistne linn avastati taas džungli sügavustest alles 19. sajandil. Näeme lopsakast džungliloodusest ümbritsetud tohutuid kivimonumente, majesteetlikke sammaskäike ja väravaid. Alustame tutvumist selle maailmakuulsa khmeri kuningate pealinnaga. Vaatame Angkor Thomi lõunaväravat, Bayon Baphouni, Elevantide terrassi ja pidalitõbise kuninga väravat. See muistne linn on ühtlasi maailma suurimaid pühamuid, mille tohutud mõõtmed ja ideaalsed proportsioonid on hämmastavad. Angkorist valitsesid khmeeri kuningad tohutut territooriumi Vietnamist Bengali laheni. Varemetelinnas on säilinud rohkem kui 100 templit, mis annavad tunnistust kunagise linna hiilgusest. Siin kogeme hinduismi ja budismi maailma harmooniat ja täiuslikkust. Takeo, Thommanon ja Chau Say Tevoda Prasat Kravan, Ida Mebon, Pre Rup ja Angkori suur ring. Jalutame Siem Reapi linnas.
 

10. päev ANGKOR – PHNOM PENH

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul jätkame Angkori templitega tutvumist. Pärastlõunal sõidame edasi Phnom Penhi. Kambodža pealinn Phnom Penh asub kahe jõe - Mekongi ja Tonle Sapi - ühinemiskohas. See linn on täis aasiapärast sagimist: tuk-tukid, rikšad, tänavakaubanduse melu. Linnamaastike dominandiks on kaasaegsed hooneid. Majutus Phnom Penhis.
 

11. päev PHNOM PENH – SIHANOUKVILLE

Hommikusöök hotellis. Linnaekskursioon: rahvusmuuseum, kuningapalee, Hõbedane pagood ja Wat Phnomi mägi. Uudistame Wat Phnomi templit. Wat Phnom on linna kõrgeim tempel, ta on ehitatud kunstlikule mäele ning on ümbruskonna keskpunktiks erinevate pidustuste aegu. Soovijatega külastame Tuol Slengi vanglamuuseumi. Punaste khmeride valitsuse aegne vangla annab ülevaate Kambodža rahva hiljutisest verisest minevikust. Pärastlõunal külastame kohalikku turgu. Lahkume Phnom Penhist ja sõidame mereäärsesse linna Sihanoukville. Majutus kolmel järgneval ööl mereäärses hotellis.
 

12. päev SIHANOUKVILLE – SOOVIJATELE VÄLJASÕIT REAMI RAHVUSPARKI (lisatasu eest)

Hommikusöök. Sinoukhville on Kambodža veel avastamata pärl. Pärast peadpööritavat Phnom Penhi tervitavad teid tõelised paradiisirannad, troopilised saared ja saarekesed, sümpaatsed mereandide restoranid, väikesed suveniiripoed ja alati uudishimulikud lapsed.
Puhkus rannas. Soovijatele väljasõit Reami rahvusparki (lisatasu eest). Mäenõlvadel laiuvad mangroovimetsad. Siinsetel jalutusradadel saab nautida kauneid loodusvaated.
 

13. päev SIHANOUKVILLE – SOOVIJATELE VÄLJASÕIT SAARTELE (lisatasu eest)

Hommikusöök. Puhkus rannas.
Soovijatele väljasõit Sihanoukville lähistele troopilistele saartele (lisatasu eest) - Koh Ta Kiev, Ko Craloh ja Ko Russei. Ko Russei (Bambusesaar) lummab imekaunite randade ja mõnusa vaikeluga. Koh Ta Kiev on kolmest saarest suurim ning siin on suurepärased võimalused snorgeldamiseks.
 

14. päev SIHANOUKVILLE - PHNOM PENH – HANOI

Hommikusöök. Tagasisõit Phnom Penhi, et sealt lennata Hanoisse. Lend Phnom Penh-Hanoi kell 16:20-19:35.
 

15. päev KOJULEND

Väljalend Hanoi-Varssavi kell 00:10-06:05, lend Varssavi-Tallinn kell 11:10-13:55 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind:

2939 EUR* / 3095 EUR
45 985,36 EEK*/ 48 426,23 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab:

* Lennupiletid Tallinn-Hanoi-Tallinn
* Siselennud Hanoi-Luang Prabang , Luang Prabang-Siem Reap ja Phnom Penh-Hanoi
* Lennujaamaksud seisuga 08.11.2010. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes.
* Kõigi mugavustega konditsioneeriga bussi kasutamine reisi vältel
* Majutus vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid
* Lõuna- ja õhtusöögid Ha Longi kruiisilaeval
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused


Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus reisi vältel 320 EUR
* Tervisekindlustus al 20,13 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Eksursioon Reami rahvusparki (u 30 USD, tellitakse ja tasutakse reisi ajal)
* Ekskursioon Sihanoukville troopilised saared (u 25 USD, tellitakse ja tasutakse reisi ajal)
 

Lisainfo

Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele!
Sissepääsude tasumiseks palume arvestada 85 USD sularahas!
Hanoi: USD 7
Thay and Tay Phuong pagoda: USD 2
Luang Prabang: USD 22
Siem Reap: USD 40
Phnom penh: USD 12
Paadisõit: USD 3
Õhtusöök: ca USD 12

Oluline teada

Seoses viisadega, palume Germalo Reiside kontorisse toimetada oma passikoopia. Viisad vormistatakse piiridel. Viisa vormistamiseks palume meile teatada järgnevad andmed:
Teie töökoht
Ema ja isa nimi
Sünninimi (juhul kui muutunud), sünnikoht
Kas Teil esineb allergiaid, kroonilisi haigusi
Pass, peab kehtima vähemalt 6 kuud peale viisa kehtivuse lõppu. Passis peab olema kõigi viisade vormistamiseks vähemalt 5 vaba lehte!
* Vietnami viisa hind 50 EUR (makstakse Eestis)
* Laose viisa vormistamine piiril. Hind u 40 USD – võib muutuda (maksmine piiril).
* Kambodža kuni 30 päevast ühekordse turismiviisat on võimalik taotleda Siem Reapi lennujaamas Kambodžas või ainult turismiviisat eelnevalt intenetis, täites E-viisa taotluse. Viisa hind 25 USD - võib muutuda (maksmine piiril).
Reisile kaasa võtta
- 7 värvilist passifotot (4 x 6 cm)
Samuti palume teha reisidokumentidest koopiad.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii