Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Korsika-Sardiinia

Kõrghetked: Itaalia Liguuria rannik ja põnev Genova, Korsika mägised külad ja rannad, lõunamaine elu, Sardiinia loodus ja iidsed mälestised, Smaragdirannik, etruskide Traquinia ja Villa d’Este Tivolis.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 27.08.11-03.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 830.21 €
Prindi

Üldinfo

Looduse kõige efektsem kontrast: meri ja mäed, vanadest aegadest pärit kultuurimälestised, lõunamaist stressivaba elu nautiv rahvas ja hellitav puhkus rannas – ning seesama Vahemeri, mis võib ometi olla nii erinev. Meie teekond viib meid metsiku looduse ning alistumatu rahvaga Korsikale ning nuraagide, lambakarjuste ja nukulinnakestega Sardiinia kristallpuhta veega randadele.
AHVATLEVAD PAKKUMISED

Giid

Reisil on giidiks Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel. Triinu mitmekülgsus nii giidi kui isiksusena on selle töö juures ainult kasuks, sest see aitab luua vajalikke seoseid paljude eri valdkondade ja ajastute vahel. Lisaks ajaloole pakub Triinule sügavamat huvi fotograafia ja kaunid kunstid.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-NIZZA, LIGUURIA RANNIK JA PORTOFINO, MERELINN GENOVA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 05:00. Otselend Tallinn-Nizza kell 07:00-09:15 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu kellaaegu vahetult enne reisi algust!
Siit ”Taevasiniselt rannikult” – nagu seda Provence’i rannikut kutsutakse – alustame oma ringreisi. Sõidame Itaaliasse ja näeme kauneid vaateid Liguuria rannikule. Sõidame laevaga Portofinosse - kaljude vahele peidetud linnakesse, mis on dolce vita ajal olnud atraktiivne paljudele filmitähtedele ja kroonitud peadele ning mis tänapäeval tõmbab magnetina ligi samaväärselt nii turiste kui ka kohalikke kuulsusi. Soovijad võivad ette võtta väikese mäkketõusu Castello Browni juurde, mille terrassilt avaneb hingematvalt kaunis vaade Portofinole. Genova Vabariik saavutas oma finants- ja meresõiduvägevuse 16. sajandi keskel ja 17. sajandi alguses – seda tänu merele, kaubandusele, koloniaalekspluatatsioonile ja piraatlusele. Aga ka täna asub just siin Itaalia suurim sadam, seda linna peetakse Itaalia suurimaks keskaegseks keskuseks – vaatame, kus asub linna Doodžide Palee Palazzo Ducale, astume sisse linna San Lorenzo katedraali ning uurime, mida tähendavad Carrara marmorist triibud kirikute fassaadidel. Kitsas Via degli Oreifici on senini Genova kullasseppade pärusmaa ning vaatame paljude arvates linna kauneimat piazzat – Piazza San Matteod, kus näeme ka Andrea Doria maja. Kui keskaegsed kitsamad tänavad muutusid rikastele kaupmeestele liialt rusuvaks, ehitati juba uued palazzod Strada Nuova piirkonda. Paljude uhkete palazzode võlvide all on täna oma paiga leidnud kaasaegsed kunstigaleriid ja muuseumid. Palazzo Podestà, Palazzo Rosso, Palazzo Bianco, Palazzo Tursi - soovijatel on võimalik külastada mõnda vastavalt soovile ja huvile. Genova sadamapiirkond on muudetud jalakäijate alaks ning siin asub Euroopa suurim Akvaarium. Majutume Genova kesklinnas hotellis****.
 

2. päev LAEV GENOVA-BASTIA, BASTIA – CORTE

Hommikusöök hotellis. Sõidame Genovast laevaga Korsikale. Peale neljatunnist laevasõitu saabume mägisele Korsikale, et tutvuda saare omapärase elulaadi ja omapärase loodusega. Korsika kõrgeim tipp ulatub suisa 2706 m kõrgusele. Administratiivselt kuulub Korsika Prantsusmaale. Samuti on ametlikuks keeleks on prantsuse keel. Aga mis seal salata – suurem osa rahvastikust peab end eelkõige korsiklasteks ning räägitakse kohalikku korsika keelt ehk corsut. Teeme kerge jalutuskäigu barokses rannikulinnas Bastias. Edasi võtame suuna juba saare sisemaale ning peatume saare keskosas paiknevas, 18. sajandi keskel pealinna tiitlit kandnud, Corte linnas. Linna tsitadellis asub Korsika muuseum, mis annab ülevaate saare ühiskonnast ja traditsioonidest. Corte linnas, muuseas, on ka Korsika ülikooli asukoht ning pea 30% linna elanikest ongi tudengid. Jõuame Ajacciosse. Majutume kahel järgneval ööl Ajaccios hotellis***. Õhtune linnajalutuskäik ja võimalus mõnusalt lõunamaist õhtut nautida.
 

3. päev AJACCIO, KORSIKA VÄIKESED KÜLAD JA RANNAD

Hommikusöök hotellis. Hommikune linnaekskursioon Ajaccios. Meie edasine tee kulgeb mööda fantastiliste vaadetega kitsast mägiteed saare läänerannikul. Looduse vaatepildid on võrratud! Puhkame rannas Porto linnakeses. Meie teele jäävad omapärased skulpturaalsed Les Calanque kaljud, mis on õhtupäikeses värvi muutes jätavad mulje nagu muutuks pidevalt ka kaljude kuju ja suurus. Tagasi Ajaccio poole sõites peatume Piana idüllilises mägikülas. Õhtul vaba aeg Ajaccio linnas.
 

4. päev FILITOSA - SARTÈNE – BONIFACIO – CASTELSARDO

Hommikusöök. Hommikul jätkame oma teekonda. Külastame Filitosa arheoloogilist ala. Kummalisel kombel avastas kohalik talumees alles 1946 aastal oma maa-alal tuhandeaastaste oliivipuude vahel uskumatud megaliitilised graniidist menhirid, mis kujutavad relvastatud inimfiguure ning eristatavad on suisa figuuride näojooned. Peatume Sarténe linnas, et nautida saare kõige korsikapärasema linna vaateid. Jätkame sõitu Bonifacio sadamalinna – dramaatilised kaljud sadama kohal, millel asub Bonifacio tsitadell peites endas täna vanalinna ning värvikalt lõunamaist elu. Tunnine praamisõit viib meid Korsikast Sardiiniasse. Just siit sadamast Sardiinia poole sõites avanevad meile kõige kaunimad vaated Bonifaciole ja valgetele kaljudele. Saabume Sardiiniasse ning sõidame Castelsardosse. Castelsardo on Sardiinia õdusamaid ja meeleolukamaid keskusi, mis pakub võimaluse nii rannapuhkuseks kui ka väljasõitudeks. Eelkõige võlub külastajaid aga Castelsardo ajalooline keskus – vana kindluslinn mere kohal peidab oma linnamüürides nii päevinäinud elumajasid koos kohalike koloriitsete elanike ning käsitöölistega, linna peakirikut ja kauneid vaateplatvorme. Majutume kolmel järgneval ööl mereäärses hotellis***.
 

5. päev VABA PÄEV RANNAS

SOOVIJATELE EKSKURSIOON: SACCARGIA KIRIK – SARDIINIA LÄÄNE-RANNIK

Hommikusöök. Päeva võib veeta rannas puhates ja ujudes või jalutades Castelsardo vanalinnas. Soovijatega teeme päevase väljasõidu (lisatasu eest).
Vaatame romaani stiilis Saccargia Püha Kolmainsuse kirikut ning seal asuvaid suurepäraseid freskosid. Avastame Lääne-Sardiinia rannikut. Külastame ühte huvitavamat Sardiinia neeme – Capo Cacciat koos efektsete kaljude, Cabiroli trepi ja Neptunuse koopaga. Soovi korral võib sõita laevaga Alghero linna, kus on võimalus jalutada müüridega ümbritsetud hispaaniapärases vanalinnas – kõrvuti katalaani ja itaaliakeelsed tänavasildid, kitsad munakividega kaetud tänavad ja pastelsed majad ning linnamüür. Kerge puhkus rannas. Arvatavalt pronksiajal arendati Sardiinias välja eriline kaitserajatiste tüüp nuraghi, mis on justkui lihvitud kivist sõõrjas koonusekujuline kaitsetorn, mille siseruumidel on olemas võlvid. Uudistame Palmavera nuraghi kompleksi ning arutleme, kuidas ja kelle eest siin varju otsiti. Samuti uurime Anghelu Ruiu 3 sajandist e.Kr. pärinevat nekropoli. Nekropole nimetatakse ka Domus De Janas ehk haldjate majad.
 

6. päev VABA PÄEV RANNAS

SOOVIJATELE EKSKURSIOON: CALA GANONE – BUE MARINO

Hommikusöök. Hommikusöök. Päeva võib veeta rannas puhates ja ujudes või jalutades Castelsardo vanalinnas. Soovijatega teeme päevase väljasõidu (lisatasu eest).
Sõidame saare idarannikule. Naudime maalilist vaadet Orosei lahele, kus pilku püüavad valged kaljud ja taevasinine meri. Päev jätkub Cala Gonone rannikul ja Bue Marino kaljukoopaid külastades. Soovijatele puhkus kaljude vahele peidetud rannas. Käime veel ka iidses matmispaigas – Hiiglaste haual.
 

7. päev COSTA SMERALDA – SMARAGDIRANNIK, LAEV OLBIA-CIVITAVECCHIA

Hommikusöök. Costa Smeralda – Smaragdirannik. Castelsardo lähedal näeme elevandikujulist kaljut. Jõuame Capo Testa ilusale poolsaarele, kus kõrguvad maagilised kaljud ja sädeleb rohekassinine vesi. Puhkus ja jalutuskäik rannas. Vesi ja tuul on siinsetest kaljudest vorminud tõelised kunstiteosed. Jalutame kunstnike ja rikaste lemmikpaigas, Porto Cervo sadamakülas. Väljume laevaga Sardiiniast tagasi Mandri-Itaaliasse. Ööbime laevas (neljased kajutid).
 

8. päev TARQUINIA - VILLA d´ESTE, LEND NAPOLI-TALLINN

Saabume Civitavecchiasse. Sõidame Tarquinia linnakesse. Siinne piirkond on iidse ja saladusliku etruski rahva kodupaik. Külastame etruskide nekropoli. Edasi sõidame läbi Lazio maakonna Rooma lähistel asuvasse Tivolisse, mis asub keset sajandeid vanu oliivisalusid. Juba vana-rooma aegadel oli Tivoli kuulus puhkekoht rikastele. Renessansi lõpuperioodil rajasid aristokraatlikud pered siia endale villasid romantiliste aedade ja purskkaevudega. Külastame Villa d’Estet koos aedadega.
Pärastlõunal sõidame Napolisse. Lend Napoli-Tallinn kell 18:20-22:40 (kohalikud kellaaajd).

Reisi hind

830,21 EUR* / 871,75 EUR
12 990 EEK* / 13 640 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele!

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Nizza ja Napoli-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussiga (WC, video; kuumad joogid hinnas)
* Laevapiletid Genova-Bastia (tekikohad)
* Laevapiletid Olbia-Civitavecchia (4-kohalised kajutid hinna sees). 2-ne kajut laevas lisatasu eest!
* Laevapiletid liinil Korsika-Sardiinia (tekikohad)
* 1 öö Genovas hotellis**** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 2 ööd Ajaccios hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 3 ööd Castelsardos mereäärses hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* Eestikeelsed ekskursioonid, giidi/reisisaatja teenused

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ekskursioon Sardiinia läänerannik 32 EUR / 500,69 EEK
* Ekskursioon Sardiinia idarannik 32 EUR / 500,69 EEK
* Ühene majutus hotellis
* 2-ne kajut laevas liinil Olbia-Civitavecchia. NB! 2-in kajutite arv on piiratud!
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumpiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Laev Portofinosse 10 EUR
* Corte turistirong u 5 EUR
* Filitosa 5 EUR
* Saccargia kirik 2,00 EUR
* Neptunuse koopad Capo Caccia neemel 10,00 EUR / 20,00 EUR (koos laevasõiduga Gala Dragunarast)
* Palmavera nuraag 2,50 EUR
* Anghelu Ruiu 3 EUR, 1,50 EUR lastele
* Bue Marino koopad koos laevasõiduga 18,00 EUR
* Tarquinia nekropol 6 EUR, 3 EUR lastele
* Villa d’Este Tivolis 11 EUR, 7 EUR noortele 18-24a. ja alates 65a.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Reisirahaks soovitame vähemalt 200 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Päevased lisaekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
Jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii