Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis

Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis

11.06.19 - 18.06.19
Giid Argo Kasela
 Hind al 459
Broneeri
4 vaba kohta
Päikseline  saar Rhodos on tõeliselt mitmekesine, siit leiab igaüks endale sobiva. Rhodos on ideaalne puhkuse veetmiseks gurmaanidele, ajaloohuvilistele ja loodusenautijatele.
Reisil saame näha esmaklassilisi vaatamisväärsusi ning tunda end osana "kultuuriekspeditsioonist" Egeuse mere saarele. Antiikajast pärinevad Lindos ja hästisäilinud Kameiros ning keskaja pärandit saame imetleda saare pealinnas. Rhodos on gurmaanide paradiis, siinse päikese all kasvavad maitsvad tomatid, sibulad ja oliivid. 

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit Kreeka >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-RHODOS, RHODOS
Koguneme kell 12:45 TALLINNA LENNUJAAMA INFOLETIST VASAKUL ASUVA KASSA JUURES, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Rhodos kell 14:45-18:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX 625). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! Kellaaeg muutunud 24. mail! Tere tulemast kaunile Rhodose saarele, mis asub Väike-Aasia edelaranniku lähedal. Majutus seitsmel järgneval ööl Rhodosel hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).

2. päev RHODOSE SAARETUUR 
Teeme ringsõidu saarel – Kameirose arheoloogia-ala, Sianna Akramitise mäe jalamil. Uurime, kuidas maitseb kohalik piiniamesi ja kohalik naps soùma. Vaatame kauneid vaateid Monolithose kindluse juurest. Embona on saare tähtsaim viinamarjakasvatuse küla, kus degusteerime ka kohalikku veini. Filerimose mäel külastame vana kloostrit ning naudime panoraamvaadet saarele. 

3. päev-5. päev VABA PÄEV RHODOSEL 
SOOVIJATELE VÄLJASÕIT SYMI SAARELE

Vaba päeva võib veeta rannas või linnas.
Soovijatele pakume väljasõitu Symi saarele (lisatasu eest).  Symi saar on populaarne puhkuseveetmise saar, siin on rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand, kallid jahid sadamas, hubased kohvikud ja tavernad, kitsad tänavad ja imelised vaated. Ideaalne päev vaid 40 km kaugusel Rhodose saarest. 

6. päev RHODOS
Tutvume Rhodose ilusa keskaegse vanalinnaga. Tuleb märkida, et Rhodos oli lääne-euroopaliku keskaja peamine vaatamisväärsus Kreekas ning linna tänavatel on säilinud ohtralt rüütliromantika hõngu. Vaatame akropoli, Apollo templit, antiikset staadioni. Rhodos on ühe seitsmest vanaaja maailmaime asupaik – Rhodose koloss, üle 30 m kõrgune vanakreeka päikesejumal Heliose sammas, seisis just siin. Seda küll vaid 56 aastat kuni 226 eKr maavärina tagajärjel see hävis. Ent oma grandioossuse poolest arvati ta tõeliseks maailmaimeks ning seda peetakse suisa New Yorki Vabadussamba eeskujuks.
Jalutame vanalinna kitsastel tänavatel ning näeme Suurmeistrite paleed, mis oli kunagi johanniitide ordu peakorter. Rhodose saare kosmopoliitset tunnet tekitavad ka kahtlemata osmanite etnilise kirevuse riismed – siin on tegutsev ja püsiv Türgi kogukond, aga samuti leiame siit näiteks ka omaette toimiva juudi minoriteedi. 

7. päev RHODOSE SAARETUUR - LINDOS JA LIBLIKAORG
Külastame Petaloùdhesi ehk Rhodose saare kuulsat Liblikaorgu.  Teeme väljasõidu Rhodose idarannikut pidi Lindose külasse,  mis oli üks kolmest peamisest  Rhodose saare linnast tänu oma mereväele. Linna kohal kõrgub uhke akropolis. Uurime antiikseid varemeid ja seejärel uudistame Lindose külaelu. Sõidame saare siseosasse ning vaatame Tharri kloostrit Laerma küla lähedal, kus on 90ndatest taas tegutsevad mungad ning mis on saare tähtsaim bütsantsi monument.

8. päev LEND RHODOS-TALLINN
Otselend Rhodos-Tallinn kell 12:00-15:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX626). 

Majutus

459
/
483
Loteriimajutus 

Hommikusöökidega
Broneeri
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele

599
/
631
Hotell Filmar 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.05 km merest
4 km keskusest
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
160€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele
Hotell Filmar*** asub Ixias mere ääres
Sobilik hotell nii kultuuri- kui ka rannapuhkuseks, kuna meri on siit vaid 50 m kaugusel. Rhodose linn jääb 4 km kaugusele. Hotellitoad on sisustatud mugavalt ning avarates ja valgusküllastes tubades on privaatne dušš/WC, konditsioneer, TV, minikülmik ja rõdu. Hotellis on Wifi leviala.
www.filmarhotel.com
 

649
/
683
Hotell Belair Beach 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
Rannas
3 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
225€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele
Hotell Belair Beach**** asub Ixias mere ääres
Sobilik hotell nii ranna- kui ka kultuuripuhkuseks. Meri on otse hotelli vastas, Rhodose linn jääb 3 km kaugusele. Hotellis on avarad 21 m² suurused mugavalt sisustatud toad. Igas toas on rõdu, privaatne WC/dušš, konditsioneer, külmik. Hotellis on Wifi leviala. Hotellis serveeritakse buffet-stiilis hommikusööki. Olemas on ka välibassein.
www.belairbeachhotel.gr

739
/
778
Hotell Kipriotis 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
0.9 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
129€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele
Kipriotise hotell asub Rhodose linnas, hotelli vahetus läheduses on lai valik hubaseid restorane ja poode. Rand on lühikese jalutuskäigu kaugusel. Sobilik hotell nii linna- kui rannapuhkuseks. Hotellis on 250 maitsekalt pastelsetes toonides sisustatud, konditsioneeri ja rõduga tuba. Tubades on dušš, WC, föön, külmik, seif. Hotellis on WIFI. Hotellis on bassein, restoran ja baar. Hotell on niiöelda adults only ega majuta alaealisi lapsi.
kipriotishotel.gr

775
/
815
Hotell Agla 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
1.2 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Soodustus kolmanda (sh laps) toas
52€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele
Rhodose linn, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Rhodoses vaiksemas piirkonnas asetsev hea tasemega hotell Agla*** asub jalutuskäigu kaugusel rannast. Hotellis on restoran, baar ja bassein (basseinirätikud lisatasu eest). Hotellis on 110 hiljuti renoveeritud rõdu ja konditsioneeriga tuba, kus on dušš, WC, külmik, TV, föön, külmik. Hommikusööki serveeritakse Rootsi lauas. Võimalik kolmene majutus. Sobilik hotell lastega peredele.
www.aglahotel.gr

Reisi hind

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele 

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Rhodos-Tallinn (Smartlynx tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd hotellis*** vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 € (maksumus kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
 • Väljasõit Symi saarele 35 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal)
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele
 • Kameiros 6  €
 • Lindose akropol 12 €
 • Filerimos 6 €
 • Liblikaorg 5 €
 • Suurmeistrite palee 9€
NB! Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad!

Lisainfo

 • Rannas ja basseini ääres viibimiseks palume kaasa võtta käterätiku, toa rätiku kasutamine ei ole lubatud.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval toimub tubade vabastamine kell 11:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 
Lennuinfo
Smartlynxi tellimuslendudel kehtivad alljärgnevad pagasiveo reeglid:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Lennuki toitlustus: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx  tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

11.06.19 - 18.06.19
Giid Argo Kasela
 Hind al 459
Broneeri
4 vaba kohta
Giid
Argo Kasela
Argo Kasela on olnud tegev professionaalse giidi ja reisikorraldajana juba oma 20 aastat. Oma põhjalikud teadmised Vahemere kultuuriruumist ja antiik-kultuurist põimib Argo alati sõnaosavatesse ja hästi läbimõeldud jutustustesse...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Soodus
Hind al  359
Kreeka - Rhodose puhkus
11.06.19 - 18.06.19
2 vaba kohta
Vaata lähemalt
Soodus
Hind al  799
Kreeka - Kos ja Rhodos
11.06.19 - 18.06.19
Giid Argo Kasela
6 vaba kohta
Vaata lähemalt