Kreeka saared - Kos ja Rhodos

Tegemist on reisiga, mis võlub ühtlasi oma eksootilisuse kui ka oma harukordsusega, samuti mõnusa ja dünaamilise kulgemise poolest saarelt saarele. 

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-RHODOS, RHODOS
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Rhodos 17:40-21:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX625). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Tere tulemast kaunile Rhodose saarele, mis asub Väike-Aasia edelaranniku lähedal. 
Majutus kahel järgneval ööl Rhodosel hotellis Kipriotis*** või sarnases.

2. päev RHODOSE LINN
Hommikusöök. Tutvume Rhodose ilusa keskaegse vanalinnaga. Tuleb märkida, et Rhodos oli lääne-euroopaliku keskaja peamine vaatamisväärsus Kreekas ning linna tänavatel on säilinud ohtralt rüütliromantika hõngu. Vaatame akropoli, Apollo templit, antiikset staadioni. Rhodos on ühe seitsmest vanaaja maailmaime asupaik – Rhodose koloss, üle 30 m kõrgune vanakreeka päikesejumal Heliose sammas, seisis just siin. Seda küll vaid 56 aastat kuni 226 eKr maavärina tagajärjel see hävis. Ent oma grandioossuse poolest arvati ta tõeliseks maailmaimeks ning seda peetakse suisa New Yorki Vabadussamba eeskujuks.
Jalutame vanalinna kitsastel tänavatel ning külastame Suurmeistrite paleed, mis oli kunagi johanniitide ordu peakorter. Rhodose saare kosmopoliitset tunnet tekitavad ka kahtlemata osmanite etnilise kirevuse riismed – siin on tegutsev ja püsiv Türgi kogukond, aga samuti leiame siit näiteks ka omaette toimiva juudi minoriteedi.

3. päev VABA HOMMIK RHODOSEL - LAEVASÕIT RHODOSELT KOSILE
Hommikusöök. Vaba hommik Rhodosel. Jätkame oma teekonda ja suundume laevaga  Kosi saarele  kell 16:00-19:15. Kreekale kuuluv Kosi saar asub Türgi ranniku läheduses Egeuse meres ning Dodekaneesi saarerühmas on Kos peale Rhodost ja Karpathost suuruselt kolmas saar. Siinsed rannad, arheoloogilised vaatamisväärsused, kaunis Kosi vanalinn ja meeleolukas atmosfäär on suurepäraseks sihtkohaks meie reisiseltskonnale. Vaatamisväärsusi on Kosi saarel mitmeid ning enamjaolt on need seotud Kosi kireva ajalooga. Kosi ajalugu ning inimesi on mõjutanud nii Kreeka, Türgi kui ka Itaalia kultuurid.
Kosi rannikuveed on kristallselged, vesi on reeglina mõnusalt soe ja pehme ning leebe briis merelt hellitab keha. Majutume kolmel järgneval ööl Kosil hotellis Astron*** või sarnane.

4. päev KOSI LINN
Hommikusöök. Puhkus Kosi rannas. Päeva teisel poolel alustame tutvumist Kosi linnaga. Kosi linn on ajaloos olnud kogu Egeuse mere kaubanduse sõlmpunktiks. Täna asub siis saare administratiivne keskus, saare peamine jahisadam ja ajalooline linnasüda. Kosi uhke vanalinna paelub meid oma kitsaste käänuliste tänavate ja kaunite, ehkki tihti ka kreekalikult veidi unarusse jäetud, fassaadidega. Lisaks vanalinnale uudistame ka peale 1933. a. maavärinat itaallaste juhendamisel ehitatud Art Decò stiilis arhitektuuri. Uurime, kus asus vana plataanipuu, mille all Hippokratesele meeldis oma jüngritele õpetuse jagada. 

5. päev KOSI SAARETUUR
Hommikusöök. Teeme ringsõidu saarel, mille jooksul tutvume Kosi olulisemate vaatamisväärsustega ning saame ülevaate kohalikust elu-olust.
Kosi saart tituleeritakse tihti ka Hippokratese saareks, sest kaasaegse meditsiini isa Hippokrates sündis, õppis ja praktiseeris just siin. Saare tähtsaim vaatamisväärsus on maailmakuulus Asklepioni pühamu. Teatavasti on just see paik, kus kõlas esimest korda Hippokratese vanne.
Lõuna- ja puhkepeatus Kamari lahe ääres. Oma ringsõidul peatume ka väikeses mägikülas Pili, mis asub 300 meetri kõrgusel merepinnast, samuti vaatame päikeseloojangut Zia külas.
 
6. päev LAEVASÕIT KOS-RHODOS, VABA PÄEV RHODOSEL
Laevasõit Kos-Rhodos kell 06:15-09:00. Puhkus Rhodosel. Majutume Rhodosel kahel järgneval ööl hotellis Kipriotis *** või sarnane.

7. päev RHODOSE SAARETUUR, FILERIMOS JA LINDOS
Hommikusöök. Külastame Petaloùdhesi ehk Rhodose saare kuulsat Liblikaorgu. Filerimose mäel külastame vana kloostrit ning naudime panoraamvaadet saarele. Teeme väljasõidu Rhodose idarannikut pidi Lindose külasse, mille kohal kõrgub uhke akropolis. Uurime antiikseid varemeid ja uudistame Lindose külaelu. Sõidame saare siseosasse ning vaatame Tharri kloostrit Laerma küla lähedal, kus on 90ndatest taas tegutsevad mungad ning mis on saare tähtsaim bütsantsi monument.

8. päev RHODOSE SAARETUUR, KAMEIROS – MONOLITHOS - EMBONA
Hommikusöök. Teeme ringsõidu saarel – Kameirose arheoloogia-ala, Sianna Akramitise mäe jalamil. Uurime, kuidas maitseb kohalik piiniamesi ja kohalik naps soùma. Vaatame kauneid vaateid Monolithose kindluse juurest. Embona on saare tähtsaim viinamarjakasvatuse küla, kus degusteerime ka kohalikku veini.  Hilisõhtul transfeer lennujaama.
 
9. päev LEND RHODOS-TALLINN
Otselend Rhodos-Tallinn kell 00:15-04:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX626). Saabumine Tallinnasse 21. juunil.

Reisi hind

799 €* / 841 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Rhodos-Tallinn (Smartlynx tellimuslend MYX625/626)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd B kategooria hotellides vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Programmis ettenähtud laevapiletid Rhodos-Kos-Rhodos
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 € (maksumus kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 • Ühene majutus hotellides 105 € 
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele
 • Lindose akropol 6 €
 • Kamiros 4 €
 • Filerimos 3 €
 • Liblikaorg 3 €
 • Asklepion  4 € 
 • Rahvusõhtu Rhodosel 17 € 
Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad.
 

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Lennuinfo 
Smartlynxi tellimuslendudel kehtivad alljärgnevad pagasiveo reeglid:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Lennuki toitlustus: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

13.06.18 - 21.06.18
Giid Ervin Org
 Hind al 799
Broneeri
7 vaba kohta
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka saared - Kos ja Rhodos

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  699
Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis
13.06.18 - 21.06.18
Giid Ervin Org
7 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  599
Kreeka - Rhodose puhkus
13.06.18 - 21.06.18
7 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  729
Kreeka kultuuri- ja puhkusereis Tolos
02.06.18 - 08.06.18
Giid Ervin Org
18 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  629
Kreeka - Tolo puhkus
02.06.18 - 08.06.18
18 vaba kohta
Vaata lähemalt