Kreeka - Santorini kultuuri- ja puhkusereis

Kreeka - Santorini kultuuri- ja puhkusereis

Ühel hetkel tajud end mõttelt, et seda saart pole olemas. Ei ole lõhkikäristatud kaljusid merre laskumas ega linnuparvedena valgeid linnasid kaljuserval. Pole vulkaani kirbet, ikka veel meelde tulevat lehka, pole laavatuhasel põllul hõljuvaid korvideks keeratud viinapuu vääte. Pole tõrksaid eesleid ja kortsulise palgega veinimüüjat lubivalge küla väravas. On ainult teadmine, et oled millegi ootamatu ja sõbralikuga kokku puutunud. On tunne, et nii ilusas maailmas võidab headus!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-SANTORINI
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 03:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Santorini kell 04:30-08:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX605). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
2014. aastal hääletasid maineka ajakirja Travel and Leisure lugejad Santorini maailma kauneimaks saareks! Lummavad vaated, haruldased värvilised rannad, sinivalged külad, mis otsekui ripuvad lääneranniku kõrge kaldeera kohal või on tagasihoidlikult peitunud peateedest kõrvale, et oma rahulikus rütmis toimida. Tõrksad eeslid ja muulad astumas käänulisi teid. Bugenvilledesse uppunud tänavad ja glamuurihõngulised rannapromenaadid täis restoranide ja tavernide võrgutavaid lõhnu. Majutus seitsmel ööl Santorinil hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).
 
2. päev  THIRA – OIA – MAAILMA KAUNIM PÄIKESELOOJANG

Bussituur Santorinil. Santorini (Thira) asub Egeuse meres Küklaadide saarestiku lõunaosas. Saare pindala on ainult 96 ruutkilomeetrit ja tema suurim pikkus kõigest 18 km. Saare pealinn Fira elab ootamatus, otsekui  mitte kuhugi tõttavas rütmis. Valgeks võõbatud majad ja tänavad, lugematul hulgal stiilseid söögikohti ja hingematvad vaated merele ning vulkaanile. Edasi sõit Oia linna, mis lebab otsekui valge pruudiloor lääneranniku järsul nõlval. Valged ja pastelsed ümarakatuselised majad siniste ukse- ja aknaraamidega meenutavad hapraid linnupesi. Ja loomulikult päikeseloojang, mille värviderikkuse ülistamisega on isegi poeedid hätta jäänud. Merre vajuv päike värvib kaljud ja vee, tuulikud ja majad, isegi ahnelt seda vaatemängu talletada püüdvad inimesed haprasse kollakas-roosasse pillerkaari.  
 
3. päev AKROTIRI VÄLJAKAEVAMISED  - VÄRVILISED RANNAD
Esimene peatus on Santorini kõrgeimale mäele ehitatud prohvet Eelija kloostris, mis asutati 1711. a. Tee mäkke kulgeb läbi viinamarjaväljade ja pakub imelisi vaateid. Järgmine peatus on Akrotiris. Akrotiri varemed on ühed kuulsamad Kreekas ja annavad hea ülevaate Minose kultuuri aegsest elust-olust. Linn oli laava all peidus olnud üle 3500 aasta. 16. saj eKr enne katastroofi elas linnas umbes 30000 elanikku, kes olid sellest paigast teinud Egeuse mere ühe tähtsama keskuse ja sadama. Linnas olid kolmekorruselised majad, mille seinad olid ehitud freskodega. Arheoloogid on praegugi usinasti töös ja tahavad laava alt tulevikus välja kaevata veel vähemalt 300 maja. 
Santorinil saab nautida musta, punast ja valget rannaliiva. Tuntuimad rannad on Kamari, Perissa, Monolithos ja Punane rand. Enamasti on need kaetud musta vulkaanilist päritolu liivaga. Perissa lausa lõpmatusse kulgev rannariba hiigelsuure Mesa Vouno kalju jalamil. Punane rand on neist üks omapärasemaid oma kuju, päritolu ja värvirikkuse poolest. Punakaspruuni liivaga lahesoppi ilmestavad järsud rauaühenditest punakaks värvunud kaljud. Rand on väike ja asub Vana-Akrotiri lähedal ja aeg-ajalt kutsutakse seda ka Akrotiri rannaks. 

4. päev ARHEOLOOGILINE THIRA 
Pärast kohutavat vulkaanipurset 1550. aastal eKr jäi saar paariks sajandiks elaniketa. Esimesed saabujad olid doorlased ja nad valisid oma uue linna asukohaks järsu ja raskesti ligipääsetava kaljunuki. Legendaarse pealiku auks hakkas uus linn kandma nime Thira. Linn kasvas jõudsasti ning kogus kiiresti jõukust ja rikkust. Sellest annavad tänapäeval tunnistust erinevate hoonete säilinud varemed. Vana Thira asub kaljul Perissa ja Kamari vahel. Tõuseme mäele mikrobussidega mööda sillutatud munakiviserpentiini. Lisaks paeluvale ajaloorännakule on siit ülevalt võimalik nautida küllap Egeuse mere kõige kaunimaid vaateid.
 
5. päev RANNAPUHKUS või SOOVIJATELE LAEVAEKSKURSIOON VULKAANILE – KAMENI JA THIRASSIA SAAR – KUUMAVEEALLIKAD

Soovijatele pakume laevakruiisi (lisatasu eest). Bussisõit Athiniose sadamasse, kus asutakse laevale ja seilatakse punakaspruunile vulkaanilisele Nea Kameni saarele. Siin tuleb ette võtta väike matk saare sügavusse, et katsuda maapõue sügavusest tõusvat vulkaanilist kuumust ja nuusutada väävlilõhnalisi aure. Edasi sõidetakse järgmisele laavasaarele Palea Kameni, mille läheduses tõusevad veepinnale väävlised kuumaveeallikad. Vapramatel võimalus ette võtta suplus väävlirikkas vees. Reis jätkub Thirassia saarele. Võimalik on tõusta kaljuserval asuvasse Manolase külla. Kes ei viitsi retke mööda serpentiinteed ise kõndida, võib siinsamas rentida takso – eesli või muula. Võib ka lihtsalt nautida päikest mõnusal klibusel rannal või einestada tavernis. Tagasisõit sadamasse ja hotelli.

6. päev RANNAPUHKUS või SOOVIJATELE PÄIKESELOOJANGU KRUIIS - ÕHTUNE LAEVAKRUIIS ÜMBER KALDEERA, PÄIKESELOOJANG OIAS JA ÕHTUSÖÖK (lisatasu eest)
Meeleolukas õhtune kruiis algab Athiniose sadamast. Kapten ja meeskond tervitavad saabujaid. Algab vaatemänguline sõit ümber kaldeera, saatjaks vapustavad vaated kaljudel rippuvatele valgetele küladele. Kontrastiks vaated tumedatele vulkaanisaartele. Võimalus teha kogu puhkuse parimad pildid. Seejärel sõidetakse piki rannikut Oia linna alla, et osa saada päikeseloojangu suursugusest värvimängust. Pärast päikeseloojangut pakutakse õhtusööki. Reis lõpeb sadamas, kust sõidetakse tagasi hotelli.

7. päev SANTORINI KÜLAD – PYRGOS - EMPORIO - VEINIMUUSEUM
Saarel on kokku 14 küla. Panagia Episkopi on saare vanim kirik, mis on ehitatud 11. sajandil Bütsantsi valitseja Alexios Komninose ajal. Hoolimata saart tabanud paljudest maavärinatest on pühakoda kenasti säilinud ja meil on võimalik vaadata siinseid vanu freskosid ja ikoone. Mäenõlval asub Pyrgos, küla, mis oli pikka aega saare pealinnaks. Jalutuskäik kitsastel tänavatel tihedalt üksteise kõrvale surutud valgeks lubjatud majade vahel. 1956. aastal raputas Santorinit võimas maavärin ja Mesa Gonia küla jäi inimestest tühjaks. Alles pool sajandit hiljem on asustus hakanud taastuma. Jalutuskäigu saab pildistada maavärinas kannatada saanud elamuid ja kirikuid ning ühtlasi uurida põhjalikumalt, kuidas üks traditsiooniline Küklaadi maja välja näeb. Emporio on Santorini saare suuremaid külasid. Keskajal oli see üks viiest kindlustatud külast saarel. Majad ehitati tol ajal tihedalt üksteise kõrvale ja need moodustasid tõelise fortifikatsioonide süsteemi. Hubased külamaastikud ja vanade kindlustuste varemed. Kamari lähistel külastame Kreeka kõige sügavamat veinikeldrit ja veinimuuseumi. Perekond Koutsoyannopoulusele kuuluv veinikelder on üks kuulsamaid saarel ja muuhulgas valmistatakse siin ka Santorini legendaarset kerget Nyhteri ööveini ja kirbe-magusat dessertveini Vinsanto.
 
8. päev  OTSELEND SANTORINI–TALLINN
Transfeer lennujaama ja otselend Santorini–Tallinn 09:20-13:10  (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX606).

Majutus

759
/
799
Hotell Poseidon Beach Hotel 

Majutus kaheses toas koos hommikusöökidega
Broneeri
Rannas
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
110€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Kamari rand, majutus kaheses toas, hommikusöökidega
Hotell asub otse Kamari rannapromenaadi ja vulkaanilise liivaranna ääres. Väike ja hubane (vaid 34 tuba), heledates toonides detailiderohkelt ja vahemerelises stiilis sisustatud, familiaarne atmosfäär. Hotellil on bassein lamamistoolide ja päikesevarjudega. Hotellis pakutakse hommikusööki ja õhtuti on hotellis avatud à la carte restoran.
Kõik rõdudega toad on mugavalt sisustatud. Tubades on dušš/WC, föön, konditsioneer, lameekraanteler, väike külmik, minibaar, telefon, seif. Kolmene majutus toas võimalik. Germalo Reiside hinnang hotelliklassile on 3*.

777
/
815
Hotell Argo 

Majutus kaheses toas koos hommikusöökidega
Broneeri
0.7 km merest
0.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
210€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Kamari, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Õdus ja rahulik hotell Argo asub rahulikus piirkonnas Kamaris u. 700 m kaugusel vulkaanilise liivaga rannast. Hotellis on 45 elegantselt sisustatud tuba pöörates tähelepanu väikestele detailidele ja autentsele küklaadide sisustusstiilile. Hotellil on merevaatega basseiniala lamamistoolide ja päikesevarjudega. Basseini ääres on baar, kus pakutakse värskendavaid jooke ja suupisteid. Hotellis on ka väike jõusaal ja saun. Hotellis on WIFI leviala. Hotelli tubades on WC/dušš, föön, rõdu, konditsioneer, telefon, väike külmik, seif, SAT-TV. Kahesed toad on ühe suure abieluvoodiga, eraldi vooditega majutus vaid järelepärimisel. Kolmene majutus toas võimalik.
www.argo-santorini.com

799
/
841
Hotell Acqua Vatos 

Majutus kaheses toas koos hommikusöökidega
Broneeri
0.15 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
280€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Kamari rand, majutus economy  kaheses toas hommikusöökidega
Ühildades Kreeka saarte ainulaadse ja elegantselt modernse stiili, on hotell suurepärane valik igale puhkusenautlejale. Hotell asub Kamari linnakeses tumeda vulkaanilise liivaga ranna lähedal. Kõigi mugavustega šikk hotell on tõeline puhkuseoaas oma stiilse sisekujunduse, suure basseini ja mõnusate lamamistoolidega. Hotellis pakutakse kreekapärast buffet hommikusööki.
Economy  klassi kahesed toad on suurusega 16 m². Economy toad asuvad hotelli madalal 0-korrusel. Kahesed toad on ühe suure abieluvoodiga, eraldi vooditega majutus ei ole võimalik. Tubades on TV, telefon, konditsioneer, föön, väike külmik, WIFI levi.

855
/
899
Hotell Blue Waves 

Majutus kaheses toas koos hommikusöökidega
Broneeri
0.03 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
ühese toa lisatasu
315€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Kamari keskus, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell asub u 50 m kaugusel Kamari vulkaanilisest liivarannast. Traditsiooniline, samas moodne, hiljuti renoveeritud vahemerelises heledates toonides hotell asub restoranide ja poodide vahetus läheduses. Rõduga toad on mugavalt sisustatud. Tubades dušš, wc, föön, väike kööginurk külmikuga. Hotellil on oma bassein. Võimalik kolmene majutus. Germalo Reiside hinnang hotelliklassile on 3*.
www.bluewaveshotel.gr/en/appartmentforthree

855
/
899
Hotell Matina 

Majutus kaheses toas koos hommikusöökidega
Broneeri
0.3 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
265€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Kamari rand, majutus kaheses toas koos hommikusöökidega
Ilus Santorini stiilis perehotell asub Kamari linnakeses liivaranna vahetus läheduses. Hotelli läheduses on ka rannapromenaad, hubased tavernid ja poekesed.
Hotelli kõikidel tubadel on rõdu, igas toas individuaalselt reguleeritav konditsioneer. Tubades on külmik, föön, seif, Sat-TV. Hommikusööki saab nautida hotelli verandal vaatega basseinile. Hotelli ümbritseb õdus aed koos basseini ja lamamistoolidega. Samuti on hotellis baar, kust saab osta värskendavaid jooke ja suupisteid. Hotellis wifi leviala. Hotelli läheduses hubased tavernid.
www.hotel-matina.com

 

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Santorini ja Santorini-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd hotellis vastavalt valikule (2-in. toad), toitlustus vastavalt hotellile
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis Argo 210 €, hotellis Poseidon Beach Hotel 110  €, hotellis Matina 265 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Santorini veinimuuseum 8 €
 • Akrotiri arheoloogiline ala 10 € (koos kohustusliku kohaliku giidiga)
 • Thira arheoloogia-ala pilet koos väikebussiga 15 €
 • Päikeseloojangu kruiis hind 45 € (tellimine ja tasumine reisi ajal, sisaldab õhtusöögi, joogid lisatasu eest)
 • Laevakruiis 35 € (tellimine ja tasumine reisi ajal)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
Lennuki toitlustus
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.
 
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi. 
 
Lennuki pagas
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

25.09.18 - 02.10.18
Giid Argo Kasela
 Hind al 759
Broneeri
17 vaba kohta
Giid
Argo Kasela
Argo Kasela on olnud tegev professionaalse giidi ja reisikorraldajana juba oma 20 aastat. Oma põhjalikud teadmised Vahemere kultuuriruumist ja antiik-kultuurist põimib Argo alati sõnaosavatesse ja hästi läbimõeldud jutustustesse...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - Santorini kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte