Kreeta kultuuri- ja puhkusereis

Kreeta kultuuri- ja puhkusereis

Kreeta on igas mõttes suurim Kreeka saartest. Kreeta on saar, mis poeb ja jääb südamesse, Kreetasse on kerge armuda ning sageli kujuneb sellest pikaajaline suhe. Kreeta pakub elamusi kõikidele meeltele: siniroheline meri, põnev Minose kultuuri pärand, külad, oliivipuude salud, Kreeta vein, raki, maitsev toit, suurepärane teenindus.

Lugege giidide kohta lisainfot siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KREETA
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Kreeta  (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! Majutus seitsmel järgneval ööl Rethymnonis hotellis Ideon*** või sarnane.
 
2. päev HANIA - RETHYMNON  
Hommikusöök.  Sõidame Haniasse. Kuigi ametlikult määrati aastal 1971 Iraklion Kreeta pealinnaks, peavad kohalikud siiski Haniat Kreeta elu südameks. Hania on vaieldamatult Kreeta kõige atraktiivsem linn – vanalinn on suurepärane näide kesk-ja uueaegsest Veneetsia ehituskunstist. Jalutame vanalinnas, seejärel võimalus külastada sealset Bütsantsi kollektsiooni. Jalutuskäik muinasjutulises Rethymnonis – veneetslaste ja türklaste ajal ehitatud majad ja kitsad vanalinna tänavad; kindlus, mille kunagi lasid veneetslased ehitada piraatide rünnakute vastu; lai liivarand ja palmidega ääristatud promenaad.
 
3. päev LASSITHI PLATOO – DIKTAIONI KOOBAS
Hommikusöök. Väljasõit Lassithi platoole. See viljakas roheline põllumajanduslik piirkond asub Dikti mägedes. Teeme ringsõidu platool, vaatame kohalikku käsitööd. Külastame stalaktiitidega ja stalagmiitidega Diktaioni koobast, kus legendi järgi sündis peajumal Zeus, kelle isa Kronos sõi võimult kukutamise hirmus kõik oma järeltulijad ning ema Rheal õnnestus päästa ainult Zeus.

Õhtul võimalus osaleda Kreeka rahvusõhtul koos õhtusöögi, muusika ja tantsudega (lisatasu eest).
 
4. päev MINOSE KULTUUR KNOSSOSES – PEALINN IRAKLION
Hommikusöök. Kreeta saarel õitsenud Euroopa esimene kõrgkultuur muutus legendiks juba antiikajal, kuid oli omal ajal võrreldav teiste tollaste kõrgkultuuridega. Täna külastame Euroopa kultuuri hälli – Knossose paleed. Pärimuslikult asus just Knossoses legendaarse kuninga Minose hiigelsuur labürindikujuline palee, kus muuhulgas elas ka inimsööja koletis Minotaurus. Praegune arheoloogiline ala on suur ning ei jäta kedagi ükskõikseks. Peatume ka ühes väikeses mägikülas ja degusteerime kohalikku veini. Jalutuskäik Kreeta pealinnas Iraklionis. Seejärel võimalus külastada Iraklioni Arheoloogiamuuseumi, kus eksponeeritakse isegi kuni 4000 aasta vanuseid leide Minose kultuuripärandist.
 
5. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE MATK SAMARIA KURISTIKKU
Hommikusöök. Soovijatele väljasõit matkaks Samariasse (lisatasu eest), mida peetakse Euroopa pikimaks ja kaunimaks kuristikuks, mille siia on murdnud Tarraiose jõgi. Jalgsimatka jooksul läbime u 16 km pikkuse raja - 1250 m kõrguselt Omalose platoolt hakkame lõuna poole laskuma nautides Kreeta looduse tõelist ilu – vaated mägedele, jõesäng, küpressimetsad ja viigipuud, kohati püstloodis kaljuseinad meie kohal… Matk on äärmiselt mõnus ja vaheldusrikas, ent nõuab ka füüsilist vastupidavast.
 
6. päev ARKADI KLOOSTER – PHAISTOS – MATALA
Hommikusöök. Sõidame Arkadi kloostrisse, mis on tänapäeval kreetalaste vabaduse sümbol. Kreeka-Türgi sõdade ajal oli siin kreetalaste vabaduse kants ning siin otsisid piiramiste ajal kaitset kreeta vabadusvõitlejad peredega. Paljudele jäi just see koht viimaseks puhkepaigaks. Edasi kulgeme juba jällegi minose kultuuri jälgedes ning sõidame Phaistosesse, mis oli Minose tsivilisatsiooni tähtsusetult teine keskus Kreetal. Siit Phaistose palee arheoloogiaalat on leitud kuulus Phaistose ketas – tänini dešifreerimata piltkirjaga ketas, mida peetakse ka tänapäevase kalendri eelkäijaks. Sõidame edasi Matalasse, mis pakub meile suurepärase võimaluse mõnusaks supluseks ja lõunapausiks. Matala oli 1960. aastatel ka kuulus hipide kogunemispaik Kreetal ning osad neist maailma eri paigust kokku rännanud lillelastest on jäänud siia tänini. Aegajalt tulevad siia aga ka uushipid erinevatest Euroopa nurkadest lootes leida eest endised ajad. Põnev on vaadata ka kuidas liivakivikaljusse on uuristatud kummalisi koopaid, kuhu muistsetel aegadel inimesi maeti.

7. päev VABA PÄEV 
Hommikusöök. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.

8. päev  LEND IRAKLION-TALLINN
Hommikusöök.  Transfeer lennujaama. Lend Iraklion-Tallinn.

Reisi hind

799 €* /841 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele 15. jaanuarini. 
 
Reisi hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Iraklion-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavusega bussis vastavalt programmile
 • 7 ööd hotellis*** (2-in. toad), 6 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile (va. lisaekskursioonid), giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 160 € 
 • Õhtusöögid hotellis 98  € 
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Lisaekskursioon Samaria kurule 49€ (ettetellimisel ja tasumisel Eestis ). Eestikeelne ekskursioon toimub juhul, kui on vähemalt 15 soovijat
 • Kreeka õhtu (hind täpsustamisel, tellitakse ja tasutakse reisi ajal)
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Knossose palee 6€, al. 65 a, üliõpilased ning alla 18. aastased Euroopa Liidu kodanikud tasuta.
 • Iraklioni Arheoloogiamuuseum 6€, al. 65 a. 3€,  üliõpilased ning alla 18. aastased Euroopa Liidu kodanikud tasuta.
 • Diktaioni koobas 4€, al. 65 a,  üliõpilased, ning alla 18. aastased Euroopa Liidu kodanikud tasuta.
 • Phaistose palee 4€, al. 65 a. 2€
 • Arkadi klooster 2,50€
 • Samaria pilet 5 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Kreetal on kombeks kohalikele jätta jootraha. Samaria matka jaoks soovitame korralikke kinniseid jalatseid. 
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
 • Lennuinfo
  Äraantav pagas: r
  eisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
  Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
  Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
  Lennukompanii Smartlynx tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

  Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
  Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
  Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi. Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
26.09.18 - 03.10.18
Giid Argo Kasela
 Hind al 799
Broneeri
Giid
Argo Kasela
Argo Kasela on olnud tegev professionaalse giidi ja reisikorraldajana juba oma 20 aastat. Oma põhjalikud teadmised Vahemere kultuuriruumist ja antiik-kultuurist põimib Argo alati sõnaosavatesse ja hästi läbimõeldud jutustustesse...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Küpros
02.10.18 - 09.10.18
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt