Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Kreeta kultuuri- ja puhkusreis

Kõrghetked: Atraktiivne Hania, Lassithi platoo ja Diktaioni koobas, Knossose palee, kaunid rannad ja hea kreeka köök, matk Samaria kuristikku, Phaistos ja Matala, väljasõit Santorini saarele.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 08.05.11-15.05.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 766.30 €
Prindi

Üldinfo

Kreeta on igas mõttes suurim Kreeka saartest. Kreeta on saar, mis poeb ja jääb südamesse, Kreetasse on kerge armuda ning sageli kujuneb sellest pikaajaline suhe. Kreeta pakub elamusi kõikidele meeltele: siniroheline meri, põnev Minose kultuuri pärand, külad, oliivipuude salud, kreeta vein, raki, maitsev toit, suurepärane teenindus.

Lisainfot Kreeka kohta leiate siit > Kreeka
 

Giid

Argo Kasela on olnud tegev professionaalse giidi ja reisikorraldajana juba oma viisteist aastat. Oma põhjalikud teadmised Vahemere kultuuriruumist ja antiik-kultuurist põimib Argo alati sõnaosavatesse ja hästi läbimõeldud jutustustesse. Ka päevapoliitika on pea alati Argo aruteluteemade hulgas ning just ajaloo ja kaasaja ühendamine ning seoste loomine, on tema tugevaks küljeks. Argo on karismaatiline ja hea lugude vestja. Germalo Reiside reisisihtidest on Argo lemmikud kahtlemata Türgi ja Kreeka.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KREETA

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 14.00. Lend Tallinn-Iraklion lend  15:55 - 19:55. Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutus seitsmel järgneval ööl Retimnonis hotellis***.
 

2. päev RETIMNON – HANIA

Hommikusöök. Jalutuskäik muinasjutulises Retimnonis – veneetslaste ja türklaste ajal ehitatud majad ja kitsad vanalinna tänavad; kindlus, mille kunagi lasid veneetslased ehitada piraatide rünnakute vastu; lai liivarand ja palmidega ääristatud promenaad. Seejärel sõidame Haniasse. Kuigi ametlikult määrati aastal 1971 Iraklion Kreeta pealinnaks, peavad kohalikud siiski Haniat Kreeta elu südameks. Hania on vaieldamatult Kreeta kõige atraktiivsem linn – vanalinn on suurepärane näide kesk-ja uueaegsest Veneetsia ehituskunstist. Jalutame vanalinnas, seejärel võimalus külastada sealset arheoloogiamuuseumi ja Bütsantsi kollektsiooni.
 

3. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE VÄLJASÕIT SANTORINI SAARELE

Hommikusöök. Vaba päev rannas. Soovijatele väljasõit Santorinile (lisatasu eest).
Hommikul väljume laevaga Santorini saarele.Santorini on maalma üks romantilisemaid saari. Ringsõidu käigus peatume kaljunukil asuvas Oia külas, näeme vaateid Palia vulkaanile ja Nea Kameni vulkaanilisele saarele. Käime saare pealinnas Firas. Õhtul naaseme laevaga Retimnoni.


4. päev LASSITHI PLATOO – DIKTAIONI KOOBAS

Hommikusöök. Väljasõit Lassithi platoole. See viljakas roheline põllumajanduslik piirkond asub Dikti mägedes. Teeme ringsõidu platool, vaatame kohalikku käsitööd. Külastame stalaktiitidega ja stalakmiitidega Diktaioni koobast, kus legendi järgi sündis peajumal Zeus, kelle isa Kronos sõi võimult kukutamise hirmus kõik oma järeltulijad ning ema Rheal õnnestus päästa ainult Zeus. Õhtul võimalus osaleda Kreeka rahvusõhtul koos õhtusöögi, muusika ja tantsudega (lisatasu eest).
 

5. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE MATK SAMARIA KURISTIKKU

Hommikusöök. Soovijatele väljasõit matkaks Samaria mäekurusse (lisatasu eest), mida peetakse Euroopa pikimaks ja kaunimaks kuristikuks, mille siia on murdnud Tarraiose jõgi. Jalgsimatka jooksul läbime u 16 km pikkuse raja - 1250m kõrguselt Omalose platoolt hakkame lõuna poole laskuma nautides Kreeta looduse tõelist ilu – vaated mägedele, jõesäng, küpressimetsad ja viigipuud, kohati püstloodis kaljuseinad meie kohal… Matk on äärmiselt mõnus ja vaheldusrikas, ent nõuab ka füüsilist vastupidavast.
 

6. päev VABA PÄEV

Hommikusöök. Vaba päev Retimnoni vanalinnas ja rannas.


7. päev ARKADI KLOOSTER – PHAISTOS – MATALA

Hommikusöök. Sõidame Arkadi kloostrisse, mis on tänapäeval kreetalaste vabaduse sümbol. Kreeka-Türgi sõdade ajal oli siin kreetalaste vabaduse kants ning siin otsisid piiramiste ajal kaitset kreeta vabadusvõitlejad peredega. Paljudele jäi just see koht viimaseks puhkepaigaks. Edasi kulgeme juba jällegi minose kultuuri jälgedes ning sõidame Phaistosesse, mis oli Minose tsivilisatsiooni tähtsusetult teine keskus Kreetal. Siit Phaistose palee arheoloogiaalat on leitud kuulus Phaistose ketas – tänini dešifreerimata piltkirjaga ketas, mida peetakse ka tänapäevase kalendri eelkäijaks. Sõidame edasi Matalasse, mis pakub meile suurepärase võimaluse mõnusaks supluseks ja lõunapausiks. Matala oli 1960. aastatel ka kuulus hipide kogunemispaik Kreetal ning osad neist maailma eri paigust kokku rännanud lillelastest on jäänud siia tänini. Aegajalt tulevad siia aga ka uushipid erinevatest Euroopa nurkadest lootes leida eest endised ajad. Põnev on vaadata ka kuidas liivakivikaljusse on uuristatud kummalisi koopaid, kuhu muistsetel aegadel inimesi maeti.


8. päev MINOSE KULTUUR KNOSSOSES – PEALINN IRAKLION LEND IRAKLION-TALLINN

Hommikusöök. Kreeta saarel õitsenud Euroopa esimene kõrgkultuur muutus legendiks juba antiikajal, kuid oli omal ajal võrreldav teiste tollaste kõrgkultuuridega. Täna külastame Euroopa kultuuri hälli – Knossose paleed. Pärimuslikult asus just Knossoses legendaarse kuninga Minose hiigelsuur labürindikujuline palee, kus muuhulgas elas ka inimsööja koletis Minotaurus. Praegune arheoloogiline ala on suur ning ei jäta kedagi ükskõikseks. Peatume ka ühes väikeses mägikülas ja degusteerime kohalikku veini. Jalutuskäik Kreeta pealinnas Iraklionis. Seejärel võimalus külastada Iraklioni Arheoloogiamuuseumi, kus eksponeeritakse isegi kuni 4000 aasta vanuseid leide Minose kultuuripärandist. Lend Iraklion-Tallinn kell 20:45 00:45 (kohalikud kellaajad).

 

Reisi hind

766,30 EUR* / 806,57 EUR
11 990 EEK* / 12 620 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Reisi hind sisaldab:
* Lennupilet Tallinn-Iraklion-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit mugavusega bussis
* 7 ööd B-C kategooria hotellis (2-in toad), 7 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus

Lisakulud

Lisaekskursioonid:
* Lisaekskursioon Samaria kurule 51 EUR / 797,98 EEK (ettetellimisel Eestis, tasumine kohapeal)
* Päevane väljasõit laevaga Santorinile 148 EUR (ettetellimisel ja tasumisel Eestis)
* Kreeka õhtu ca 18 EUR (tellitakse ja tasutakse reisi ajal, päev täpsustamisel)

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide hinnad:

Hania Arheoloogiamuuseum 2,00 EUR
Knossose palee 6 EUR / senior 3 EUR
Iraklioni Arheoloogiamuuseum 4 EUR / senior 2 EUR
Diktaioni koobas 4 EUR/ senior 2 EUR
Phaistose palee 4 EUR/ senior 2 EUR
Arkadi klooster  2,50 EUR

Lastele 6-10a külastuste hinnad -50%. Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Soovitame reisirahaks vähemalt 300 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Kreetal on kombeks kohalikele jätta jootraha.
Samaria matka jaoks soovitame korralikke kinniseid jalatseid.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
Lennule on lubatud kaasa võtta 15+5 kg pagasit ühe inimese kohta

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Matala
Matala
Rethimnon
Rethimnon
Iraklioni Arheoloogiamuusem
Iraklioni Arheoloogiamuusem
Hania
Hania
Lassithi
Lassithi
Knossos
Knossos
Hania
Hania
Samaria kuristik
Samaria kuristik
Rethimnon
Rethimnon
Lassithi
Lassithi
Iraklion
Iraklion