Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Leedu - kevadine Vilnius ja Kazimierase pidustused

Kõrghetked: Vilniuse vanalinn – Euroopa suurimaid barokklinnu, Trakai loss ja karaiimid, traditsiooniline Kaziukase laat Vilniuse vanalinnas ja tuhanded verbad, tseppelinid kõrnete ning hapukoorega.
Transport: buss
 
Aeg: 04.03.11-06.03.11
Kestvus: 3 päeva
Hind: al 170.00 €
Prindi

Üldinfo

Märtsikuu esimene nädalavahetus Leedumaa pealinnas on eriline – juba 17. sajandist alates peetakse sel ajal siin kevadist laata, mis on pühendatud Vilniuse kaitsepühakule Kazimierasele. Siit ka laada nimi – Kaziuko muge. Kõikjalt Leedumaalt sõidavad kokku käsitöömeistrid, et oma valmistatut laada külalistele pakkuda. Juba ammustest aegadest on laada kõige tähtsamaks ostuks aga verba – kuivatatud lilledest ja taimedest valmistatud liiliat meenutav punutis. Palmipuudepühal viiakse see tänapäevalgi kirikusse ja pühitsetakse, et kodu ja kodused oleksid kaitstud. Muidugi ei puudu laadalt ka laadapräänikud muginukased, mis meenutavad meile harjumuspäraseid jõuluaegseid piparkooke.
 

Giid

Reisil on giidiks Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maalilma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Vahemere saartel või Venemaal, Poolast ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.
 

Reisikava

1. päev SÕIT VILNIUSSE – ÕHTUNE EKSKURSIOON VILNIUSES

Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastast kell 6:30. Bussisõit läbi Läti ja Leedu. Lõunapaus Leedus teeäärses rahvuslikus stiilis söögikohas. Õhtupoolikul saabumine Leedu pealinna Vilniusesse. Majutus hotellis ja õhtune ekskursioon vanalinnas. Jalutame juba laadameeleolus Lossi tänaval kuulsate Aušros (Koidu) väravateni. Vilniuse kaunis vanalinn on territooriumilt üks suuremaid Euroopas. Pikka aega on see olnud Leedumaa valitsejate residentsiks ja kujunes oluliseks katoliiklikuks keskuseks alates 14. sajandist. Linnamaastikes domineerib toretsev ja detailiderohke barokkstiil. Koidu väravad on ainsad linnaväravad, mis säilinud kunagisest linna kaitserajatistest. Värava kohale on ehitud kabel, kuhu tulevad igal aastal tuhanded palverändurid, et tuua oma palved imettegevale jumalaema ikoonile. Püha Anna kirik on Vilniuse kauneim gooti stiilis sakraalhoone. Õhtune Gediminase pospekt – Vilniuse kesklinna tuiksoon. Soovijaile rahvuslik õhtusöök. Ööbimine kahel järgneval ööl kesklinna hotellis***.

2. päev LINNAEKSKURSIOON: GEDIMINASE TORN – KATEDRAAL – PEETER-PAULI KIRIK – LAADAMELU VILNIUSES

Hommikusöök hotellis. Jätkub ekskursioon Vilniuse vanalinnas. Tõuseme funikulööriga Gediminase torni, et imetleda linnapanoraami. Vilniuse katedraal ja katedraaliväljak kellatorniga, Leedu suurvürstide palee. Peeter-Pauli kiriku luksuslik barokkinterjöör. Pärastlõunal vaba aeg laadal. Võimalus kuulata rahvakunstimeistrite esinemisi ja soovi korral külastada muuseume. Õhtul on soovi korral võimalus külastada ooperiteatrit.
 

3. päev UZUPIS – TRAKAI – KARAIIMID – KOJUSÕIT

Hommikusöök. Kõrvalpõige Užupise linnaossa Vilniuses. Endine agulikvartal, kus on kodu rajanud paljud loomeinimesed. Lahkumine Vilniusest ja sõit Trakaisse. Suursugune Leedu vürstide loss jõesaarel annab veel nüüdki tunnistust Leedumaa valitsejate võimsusest. Leedu suurvürst Vytautas tõi 15. sajandil Leedumaale vürstide ihukaitsjateks karaiimid (heebrea keelest kirjatundjad) – rahvakilluke, kes siinmail endiselt elab ja oma tavadest–kommetest kinni peab. Meeleldi võtavad nad vastu külalisi ja kostitavad ülimaitsvate kibinaide ja roosipirukatega. Soovijaile lisatasu eest lõunasöök karaiimide rahvusrestoranis. Lõuna paiku lahkumine Trakaist. Sõit läbi Leedu, Läti ning saabumine Tallinnasse südaöö paiku.
 

Reisi hind:

170 EUR / 2659,92 EEK

Hind sisaldab

* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video; kuumad joogid hinna sees)
* Majutus 2 ööl Vilniuse kesklinnas hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki rootsi lauas
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellis lisamaksu eest 72 EUR
* Tervisekindlustus al 5,03 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).
* Rahvuslikus stiilis õhtusöök Vilniuses 25 EUR (ainult ettetellimisel Eestis!)

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad.
Hinnad leedu littides:
* Trakai loss 12 LTL
* Vilniuse katedraali krüptid 3 LTL
* Peeter–Pauli kirik 3 LTL
* Lõunasöök Trakais 50 LTL
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Pildigalerii