Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Leedu merevaigurannik ja puhkus Palangas

Kõrghetked: Kuldiga vanalinn ja Venta kosk, sõit piki Merevaigurannikut, suvituslinn Palanga, Klaipeda ajalooline linnasüda, Kura maasäär ja Smiltyne meremuuseum, delfiinide etendus, Merevaigumuuseum, Ristide mägi.
Transport: buss
 
Aeg: 14.07.11-17.07.11
Kestvus: 4 päeva
Hind: al 229.00 €
Prindi

Üldinfo

Suvine Leedumaa tervitab sõbralikult. Põhjust tulla on alati, sest Leedumaa merevaigurannik on üks põnevamaid paiku Läänemere ääres. Suursugune ajalugu, kaunid rannad ja sõbralikud inimesed. Mõnus vahepala suvisele kiirustamisele!
Lisaks puhkusepäev imelises suvituslinnas Palangas!

Giid

Reisil on giidiks Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maalilma kirkust ja värve juba 14 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Vahemere saartel või Venemaal, Poolast ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.

Reisikava

1. päev KULDIGA – MEREVAIGURANNIK– PALANGA

Väljasõit kell 6:00 Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast. Läbime Eesti ja Läti. Enne Leedumaale jõudmist teeme peatuse kaunis vanas Kuramaa linnas Kuldigas, mida kutsutakse ka Läti Veneetsiaks. Vanalinna südames voolab kitsas jõeke, mille kaldaile on alates 18. sajandist rajatud mitmed vesiveskid. Rohelusse uppuv väikelinn võlub kitsukeste tänavate ja pisut otsekui vananenud linnamaastikuga. Kuldiga oli üks Kuramaa hertsogite residentslinnu. Ekskursioon 17.-18. sajandist pärit vanalinnas: linna keskväljak, vanad kaubaaidad, Maria kirik ja raekoda. Mõnusas väikelinnas on võimalus ka kergeks lõunaks või kohvipausiks. Vanalinna piiril voolab kärestikuline Venta jõgi, mille langus moodustab võimsa kose. Veerohkel ajal mühiseb see lausa kõrvulukustavalt. Üle Venta jõe 1874. aastal ehitatud telliskivisild on üks pikemaid Euroopas. Sõidame rannikule ja liigume piki Merevaigurannikut. Kõrged liivakaldad ja meeleolukad rannamaastikud. Paaritunnise sõidu järel jõuame Palangasse. Majutame kolmel järgneval ööl hotellis. Soovijad saavad õhtul mererannal hulkuda, merevaiku otsida ja muulil päikeseloojangut imetleda.
 

2. päev KLAIPEDA – NERINGA – SMILTYNE MEREMUUSEUM – NÕIAMÄGI

Hommikusöök. Hommikul sõidame Klaipedasse. Klaipeda (saksa keeles Memel) on Leedu suuruselt kolmas linn. Üks olulisemaid Preisimaa keskusi Läänemere rannikul. Balti hõimud on arheoloogia andmetel elanud siinkandis juba 7. sajandist. Tutvume vana linnasüdamega, käime vaatamas ajaloolise sadamalinna sümbolit Taravose Aniket. Vanad kaubaidad ja kaupmeestemajad. Lühike praamisõit Neringale. Kitsuke Kura maasäär on unikaalne loodusmälestis, kus domineerivad luited ja madalad männimetsad. Siinsetes maastikes on olulised ka inimeste rajatud tõkked luidete liikumise peatamiseks. Smiltyne meremuuseum asub vanas merekindluses, siin saab soovi korral jälgida merelõvide etendust. Seejärel sõidame avastama Leedule kuuluvat osa Kura maasäärest. Imelised männimetsad ja liivaluited. Parnidzio lluite tipust imetleme maalilist vaadet merele ja Kura säärele. Nida - idülliline linnake rannikul. Merevaigugalerii ja Thomas Manni maja. Joudkrantes jalutame puuskulptuuride pargis, mis kannab Nõiamäe nime. Puuskulptuurid kujutavad paljusid tuntud Leedumaa muinasjuttude ja legendide tegelasi.
 

3. päev PALANGA – PÄIKE JA SILLERDAV MERI

Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks Palangas. Palanga kaunis liivarannad on ligi 18 km pikk ja päikesepaisteliste päevade rohkuselt ei ole Palangale Leedumaal konkurenti. Meeleolukas Basanavičiuse tänav on täis kohvikuid, restorane, galeriisid ja suveniiripoekesi. See on tõeline kuurortlinna tuiksoon, mis kulgeb otse kuulsale Palanga muulile.
 

4. päev MEREVAIGUMUUSEUM – BIRUTE MÄGI – RISTIDE MÄGI

Hommikusöök. Hommikupoolikul lühitutvus kuurortlinna Palangaga. Krahv Tiškevičiusele kuulunud 19. sajandist pärit kaunis neorenessanss-stiilis loss, mis asub liigirikka pargi serval. Praegu asub siin hinnalise ja põneva kollektsiooniga Palanga merevaigumuuseum. Muistne pühapaik Birute mägi ja kaunid lood armastusest ja ürgsest maagiast. Legendi järgi nais Leedu vürst Kestutis siin kohaliku preestrinna Birute. Mäe jalamil asuvas koopas aga olevat sündinud Leedumaa kuulsamaid valitsejaid Vytautas. Alustame tagasiteed. Šiauliai lähedal vanal Jurgaicio linnamäel vaatame Leedumaa sümboliks saanud ristide mäge. Siia on katoliiklik Leedumaa kokku kandnud tuhandeid ja tuhandeid riste, erineva suurusega ja erinevast materjalist. Tagasi Eestisse jõuame hilisõhtul.
 

Reisi hind:

229 EUR* / 240 EUR
3 583,07 EEK* / 3 755,18 EEK

Hind sisaldab

* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video; kuumad joogid hinna sees)
* Majutus 3 ööl Palangas hotellis (2-in toad), 3 hommikusööki
* Reisija praamipilet
* Kura sääre ökoloogiamaks
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides 55 EUR / 860,56 EEK
* Tervisekindlustus al 5,37 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:
* Palanga merevaigumuuseum täiskasvanu 5 LTL / õpilane 2.50 LTL
* Smiltyne meremuuseum täiskasvanu 8 LTL / õpilane 4 LTL
* Merilõvide etendus alates 3 LTL
* Thomas Manni maja Nidas täiskasvanu 4 LTL / õpilane 2 LTL
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt