Madeira - kevadine lilleõites paradiis, grupp 2

Igavese kevade saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel. Oma staatuselt on Madeira Portugali autonoomne regioon. Nagu paljud saared, nii pakub ka Madeira võrreldes näiteks Mandri-Portugaliga eelkõige saartele omapärast eluviisi ja eksootikat. Madeirale omast eluviisi leidub ohtralt vanades kalurikülades, mis on peidetud dramaatiliste kaljude vahele. Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust – siin on ideaalne kasvulava taimedele, mis on kokku toodud kõikvõimalikest maailma eri paikadest. Lisaks pakub reis Madeirale võimaluse jalutamiseks piki saarele iseloomulikke levadasid ehk veekanaleid ning päikesenautimiseks kaunis keskkonnas.

Reisiinfot Madeira kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FUNCHAL
Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 05:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Funchal kell 07:00-10:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX603). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
BEMVINDO À MADEIRA ehk teretulemast Madeirale – igavese kevade saarele! 
Majutus Ponta do Solis (hotellivalik reisikava lõpus).

2. päev FUNCHAL JA MADEIRA KUULSAIMAD AIAD - RAHVUSÕHTU
Hommikusöök. Pärastlõunal sõidame saare pealinna Funchali, millel vanust viissada aastat ja elanikke tänaseks 112 000. Nime sai Funchal sellest, et kunagi kasvas siin palju fenkolit (funcho). Linna asukoht on äärmiselt omapärane, kuna linn tõuseb mööda mäe nõlva mere äärest üles kuni 1200m kõrgusele. Alustame ekskursiooni kõige värvikamast vaatamisväärsusest ehk kohalikust turust – kirjud letid on täis puuvilju, juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Seejärel külastame Blandy veinikeldrit, kus kohaliku veini degusteerimine on turistidele pea kohustuslikuks saanud ning veinikeldris kuuleme lugusid päikeselise Madeira veini ajaloost. Vaatame ka linna keskust: Munitsipaalväljakut ja Sé katedraali, mis on ehitatud 15. ja 16. sajandi vahetusel.
Seejärel suundume Madeira kuulsatesse aedadesse ning pühendume parimatele aiakunsti näidetele. Madeirale tulevad loodussõbrad tervest ilmast tihti just spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mis on siinsetest aedadest ehk kõige põnevam. Aed rajati 18. sajandil ja 19. sajandi lõpus toodi siia uued taimeliigid Aafrikast, Hiinast ja Austraaliast. Siin leidub nii rahulikke kui ka lopsaka taimestikuga nurki. Kas teate, kuidas näevad välja tärpentinipuu ja kampripuu? Aiast leiame ka 1200 kameeliat ning hästi kõrged araukaariad. Seejärel läheme Jardim Botanicosse ehk Botaanikaaeda, mis tekitab kõigis imetlust. Siia on kogutud taimed maailma erinevatest piirkondadest. Eriti pakuvad silmailu elevandijalapuud, orhideed ja draakonipuud, värviilu pakuvad asalead ja streliitsiad. Huvi pakub ka kohalik põnev taimestik (näiteks maikellukesepuu) ja söödavad taimed (näiteks kohvipuu, kiwi, mango, avokaado). 
Tänase õhtu soovitame veeta reisikaaslaste seltskonnas tüüpilises kohalikus restoranis koos rahvustantsudega ja lauludega (lisatasu eest). Õhtusöögiks saab nautida espetadat ehk Madeirale iseloomulikult vardas küpsetatud värsket loomaliha koos kohapeal küpsetatud küüslaauguleivaga ning palju muud Maderialikku.
 
3. päev VABA PÄEV VÕI SOOVIJATELE LEVADA MATK 
Hommikusöök. Soovijatele matk piki levadat (lisatasu eest). Veekanalid ehk levadad toovad vett üle mägede saare põhjaosast lõunaosasse ning jagavad seda põldudele. Levadade võrk on Madeiral tihe. Kanalid, millest mõni on ligi 400 aastat vana, on ümbritsetud lopsakast taimestikust ja kaunist maastikust. Piki levadasid kulgeb alati ka matkarada. Matkamine piki levadasid pakub tõelist naudingut aktiivse puhkuse austajale. Mitukümmend matkarada on tähistatud numbrite ja viitadega. Kitsad jalgteed, mis kohati läbivad tunneleid ja ürgmetsi, viivad koskede, mõisate või vaateplatvormide juurde. Meie levada matk viib meid Funchalist lääne poole. Jalutame läbi eukalüptimetsade ning võimalus on üsna lähedalt jälgida kohalikke majapidamisi.
Päeva teise poole võib veeta puhates basseini ääres, minna iseseisvalt matkama või hoopis džiibisafarile. Safari käigus on võimalik tutvuda saare lopsaka loodusega sõites mööda kitsaid teid ja põnevaid paiku, kuhu suure bussiga ei pääse ning võimalik on näha ka lähedamalt ehedat elu väiksemates külades.

4. päev IDA-MADEIRA RING
Hommikusöök. Päevane ekskursioon annab hea ülevaate saare idapoolsest osast ning selle tüüpilistest asulatest. Esimene peatus on Camachas, mis on tuntud vitspunutiste poolest, sest just siin punutakse korve, kausse ja muid huvitavaid esemeid. Seejärel viib tee, mis on ümbritsetud eukalüptidest, madeira kadakatest ja mändidest, saare kõrguselt kolmandale tipule Pico do Arieirole (1818 m). Hea ilma korral avaneb mäelt suurepärane vaade saare kõrgeimatele mägedele ja Nunnade orule. Seejärel külastame Ribeiro Friot, kust suundume läbi Faiali Kotkaste kalju juurde, sealt edasi aga põhjarannikul asuvasse Santana külasse. Siinsed väikesed õlgkatustega majakesed on üks tuntumatest Madeira postkaartide motiividest. Jätkame teekonda mööda maalilist teed Püha Laurentiuse poolsaarele. Teel tagasi Machicosse sõidame mööda Caniçalist, mis on endine saare vaalapüügikeskus. 
 
5. päev VABA PÄEV VÕI SOOVIJATELE LAEVASÕIT MADEIRA RANNIKUL
Hommikusöök. Pealelõunal soovitame ette võtta väikse meresõidu Madeira rannikul, mis annab võimaluse nautida kaunist saarepanoraami ja uhkeid rannikukaljusid teisest perspektiivist (lisatasu eest). Teil on valida mitme retke vahel, meie reisijuht aitab Teil leida just Teile sobiliku variandi. Merel käiakse katamaraaniga, ent võimalik on ette võtta mereretk ka Kolumbuse laeva Santa Maria koopiaga. Meresõidud kestavad u 3 tundi ning tihti on võimalik retkedel jälgida vaalasid ning delfiine.

6. päev MONTE AED - NUNNADE ORG 
Hommikusöök. Sõidame Funchali, kus funikulöör viib meid üles Montesse. Astume sisse kirikusse, mis on koduks saare kaitsepühakule – Monte Jumalaema kujule. Seejärel ootavad teid Monte aiad koos tiikide, sildade ja purskkaevudega. Siin avaneb ka võimalus sõita ainulaadse transpordivahendiga – tobbogani ehk puukelguga – umbes 2 km pikka teed mööda alla. Tobbogan on vahva puujalastega punutud kelk, millega vanasti jõukamate inimeste jalavaeva vähendati ning millega neid siis mugavasti mäest alla transporditi. Kelke juhivad kogenud mehed, kuid vaatamata sellele adrenaliini hulk Teie veres tõuseb.
Curral das Freiras ehk Nunnade org on unikaalne, looduslikult väga kaunis uhtorg. See on ühtlasi saare kõige sügavam org. Nunnade orus asusid Funchali nunnakloostri maad. Siinsed talupojad harisid põldusid ning tasusid kloostrile renti saadud saagi näol. Piraatide rünnakute ajal varjusid siia aga ka Funchali nunnad, sest teid pidi oli org kättesaamatu isegi veel kuni 20. sajandi alguseni. 

7. päev VABA PÄEV VÕI EKSKURSIOON - LÄÄNE-MADEIRA RING 
Hommikusöök. Avastame saare lääneosa (lisatasu eest). Päeva jooksul külastame mitut huvitavat Madeira vaatamisväärsust. Päeva alguses sõidame läbi Camara de Lobosest, kus näeme rõdu, millel armastas joonistada Sir W. Churchill. Seejärel jõuame Cabo Girãosse. Siin asub kõrguse poolest teine merekalju maailmas (580 m). Järgmine peatus on idüllilises kalurikülas Ribeira Bravas, külastame tema turgu ja 15. sajandist pärit kirikut. Edasi tõuseme bussiga Encumeada mäekurule, kust avaneb vaade saare mõlemale rannikule. Tõuseme bussiga aina kõrgemale mäkke ja jõuame keskmäeplatoole – Paúl da Serrale. Loodus on muutunud – puud ja saarele omane lopsakus on kadunud ning see on asendunud kivise välja ning rohu ja põõsastikuga. Seejärel laskume külasse nimega Porto Moniz. Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Lõuna ajal soovitame proovida espadat ehk süsisaba. Seejärel sõidame piki maalilist põhjarannikut São Vicente külasse. Teel näeme vahvaid jugasid, mille rohkus ja võimsus sõltub eelnevate päevade ilmast.
 
8. päev LEND FUNCHAL-TALLINN
Hommikusöök. Lend Funchal-Tallinn kell 11:50-18:30 (lennunumber MYX604).

Majutus

859
/
904
Hotell Enotel Baia 

Hommikusöökidega. Merevaade. 2-in toas
Broneeri
Rannas
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Merevaate ja rõduga 2-in toas 949 €* / 999 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Ponta do Sol, majutus hommikusöökidega
Ponta do Sol’i hotell sobib neile, kes puhkusel olles soovivad nautida loodust ja kauneid vaateid, olles eemal linnakärast. Hotellil on soojendusega sisebassein, väike treeningsaal, restoran ja päikeseloojangu-vaatega baar. Kenades modernse sisustusega mugavates tubades on minibaar, TV, tel., WC/vannituba, föön. Kõik meie pakutavad toad on merevaatega, lisatasu eest saab tellida rõduga toa. Tasuta WiFi üldkasutatavates ruumides. Võimalus tellida õhtusöögid.
www.enotelbaia.pt
 

959
/
1010
Hotell da Vila 

Hommikusöökidega. Merevaade, rõdu. 2-in toas
Broneeri
Rannas
Keskuses
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Ponta do Sol, majutus hommikusöökidega
Ponta do Sol’i hotell sobib neile, kes puhkusel olles soovivad nautida loodust ja kauneid vaateid, olles eemal linnakärast. Väikesel stiilsel disain-hotellil on ka oma restoran ja väliterrassiga baar. Hotelli külastajad saavad kasutada sõsarhotelli Estalagem da Ponta do Sol**** kõiki teenuseid - basseine ja saunu. Tubades on minibaar, TV, seif, tel., WC/dušširuum, vajalikud tualetitarbed, föön. kõikidel tubadel on rõdu. Tasuta Wifi kogu hotellis.
www.pontadosol.com/hoteldavila/
 

1059
/
1115
Hotell Estalagem da Ponta do Sol 

Hommikusöökidega. Aiavaade. 2-in toas
Broneeri
0.3 km merest
0.3 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Merevaatega 2-in toas 1149 €* / 1209 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Ponta do Sol, majutus hommikusöökidega
Ponta do Sol’i kohal kõrguvale kaljule rajatud stiilne butiik-hotell sobib neile, kes puhkusel olles soovivad nautida loodust ja kauneid vaateid, olles eemal linnakärast. Hotellil on välibassein ja soojendusega sisebassein, päevitusala, jacuzzi, saunad, väike treeningsaal, kaunite vaadetega restoran ja baar. Liftiga saab mugavalt alla rannapromenaadile. Hotellis on jalgrattarent. Tubades on väike külmik, TV, tel., seif, tee- ja kohvivalmistamise võimalus, WC/vannituba, vajalikud tualetitarbed, föön, kõikidel tubadel on rõdu. Tasuta Wifi kogu hotellis. Võimalus on valida kas mere- või aiavaatega tuba.
www.pontadosol.com
 

Reisi hind

859 €* / 904 € (merevaatega 2-in toas)
949 €* / 999 € (merevaate ja rõduga 2-in toas)
Majutusega hotellis Enotel Baia Ponta do Sol****, hommikusöökidega

1059 €* / 1115 € (aiavaatega 2-in toas)
1149 €* / 1209 € (merevaatega 2-in toas)
Majutusega hotellis Estalagem da Ponta do Sol****, hommikusöökidega

959 €* / 1010 € (merevaate ja rõduga 2-in toas)
Majutusega hotellis da Vila, hommikusöökidega

* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab:
 • Lend Tallinn-Funchal-Tallinn (Smartlynxi tellimuslend)
 • Majutus seitsmel ööl hotellis***, (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel, giidi/grupijuhi teenused
 • Käibemaks
 • Ekskursioonid vastavalt programmile
Lisakulud
Lisaekskursioonid:
 • Ekskursioon Levada matk 29 € (ettetellimisel ja -tasumisel)
 • Ekskursioon Lääne ring 49 € (ettetellimisel ja -tasumisel)
 • Mereretk katamaraaniga või Santa Maria laevaga Madeira rannikul 30,00 €, väljasõit Funchali sadamast (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Džiibisafari 35,00 € (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja makstakse kohapeal)
Lisatasu eest:
 • Ühene majutus hotellis Estalagem da Ponta do Sol 228 € /aiavaatega toas
 • Ühene majutus hotellis da Vila 217 €
 • Ühene majutus hotellis Enotel Baia 205 €/rõduta toas; 260 €/rõduga toas
 • Õhtusöögid hotellis Estalagem da Ponta do Sol 182 € (lastele 5-15 a 126 €)
 • Õhtusöögid hotellis da Vila 168 € (lastele 5-15 a 119 €)
 • Õhtusöögid hotellis Enotel Baia 112 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

 • Kui soovite Madeiral kaasa teha planeeritud levada matka või käia mõnel päeval iseseisvalt matkamas, siis soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki!
 • Ida-Madeira ja Lääne-Madeira ekskursioonide ajal on võimalik süüa ühiselt 3-käigulist lõunat koos veini, vee ja kohviga à 15 € (tasumine kohapeal).
 • Madeiral on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile, samuti hotellide toateenindajale. Palume jootrahadeks arvestada 10-15 €. Restorani- ja taksoarvetele on kombeks lisada 10% jootraha.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotellitoad hommikul kell 11:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. Check-in tubadesse alates kell 14:00.
 
Lennuinfo SmartLynx’i tellimuslennul:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. 
Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.
 
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Portugali (Madeirale) reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

24.04.18 - 01.05.18
Giid Monika Kirss
 Hind al 859
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Monika Kirss
Monika on tõeline frankofiil, sügava prantsuse ajaloo- ja kultuurihuviga. Germalo Reisides on Monika töötanud juba 2002 aasta suvest, olles giidiks erinevates Euroopa maades, põhiliselt Prantsusmaal...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Madeira - kevadine lilleõites paradiis, grupp 2

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  799
Madeira - kevadine lillefestival, grupp 1
17.04.18 - 24.04.18
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt