Malta - päikesesaar Vahemeres

Malta - päikesesaar Vahemeres

20.10.18 - 27.10.18
Giid Mae Merusk
Giid Ingrid Eomois
 Hind al 999
Ooteleht
Malta on päikesesse uppunud saar, mis asub kesk Vahemerd ja mille ajaloolised rikkused ootavad avastamist. Malta, see on nagu samm tagasi ajalukku – saart on mõjutanud enamus muistseid kultuure. Kuid seal võib leida igaühe jaoks midagi, sest Malta külgetõmbejõuks on peale maailma vanimate ehitiste ka huvitav arhitektuur, vahelduv looduspilt ning soojad ja sõbralikud inimesed.

Lugege Malta kohta lähemalt siit Malta >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-LUQA, PEALINN LA VALLETTA
Koguneme kell 05:30 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Luqa kell 07:15-10:15 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8561). Suundume ekskursioonile saare pealinna La Vallettas, mida on mõnikord nimetatud ka rüütlite linnaks. Teid üllatab lõpmata suure kunstikoguga Püha Ristija Johannese katedraal. Näeme Ordumeistrite paleed. Jalutame Barracca aedades ja naudime sealt avanevat vaadet suurele sadamale.
Majutume Maltal hotellis vastavalt valikule (hotellivalik reisikava lõpus).
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.

2. päev  VABA PÄEV PUHKUSEKS - LAEVAKRUIIS
Hommikusöök. Soovijatele pakume laevaga meresõitu mööda kahte looduslike sadamate ala (lisatasu eest). Näeme ajaloolisi kindlusi, sadamaid. Merelt avanevad kõige paremad vaated linnale ja akvatooriumile. 
 
3. päev VABA PÄEV või
SOOVIJATELE LISAEKSKURSIOON GOZO SAAR (lisatasu eest)
Hommikusöök. Täna sõidame soovijatega Gozo saarele (lisatasu eest), mis asub vaid pooletunnise meresõidu kaugusel. Vaatame võimsa tsitadelliga Victoria linna. Siit avaneb ka suurepärane vaade saarele. Külastame Xaghrat, pronksiajast pärinevaid megaliitlikke konstruktsioone, mis on vanemad kui Egiptuse püramiidid. Külastame kaljuakent Dwejras, kus hea ilma korral saab teha ka paadisõidu. Lõunapaus on Xlendi kalurikülas (lisatasu eest). 

4. päev PALAZZO PARISIO – TA`QALI KÜLA – KULDNE LAHT
Hommikusöök. Külastame Palazzo Parisiot, näeme tema ilusat aeda, barokkfassaadi ja üllatavat interjööri. Paleed nimetatakse ka mini-Versaille’ks. Peatume Ta‘Qali meistrite külas. Jalutame Ordumeistrite poolt rajatud San Antoni aedades. Siin on lai valik erinevaid taimi jacarandast kuni roosideni igast maailma nurgast. Teeme peatuse, et ujuda Kuldses Lahes.

5. päev VABA PÄEV RANNAS või
SOOVIJATELE LISAEKSKURSIOON: SITSIILIA JA ETNA VULKAAN (lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba rannapäev.
Soovijatele lisaekskursioon: Sitsiilia ja Etna vulkaan (lisatasu eest).
Varahommikune väljasõit kiirpraamiga Sitsiiliasse. Praam Valletta-Pozzallo kell 06:30-08:15. Randume tüüpilises kalurikülas Pozzalos ja ületame bussiga Iblei mäekuru, vaatame Etna vulkaani kraatrit ja laavavälju. Peatus romantilises linnas Taorminas, kus saab nautida Sitsiilia ranniku panoraami ja külastada antiikset teatrit. Õhtul suundume tagasi Maltale. Praam Pozzallo-Valletta kell 20:30-22:15. 
Palume meile teatada koos tellimusega oma reisidokumendi number ja kehtivusaeg! 

6. päev  MARSAXLOKKI KALURIKÜLA – SININE KOOBAS
Hommikusöök. Külastame Marsaxlokki kaluriküla. See on parim koht saarel, kus näha kuulsaid just Maltale tüüpilisi paate luzzusid, mis on eriti kirevad ning maagiliste silmadega dekoreeritud. Sobiva ilma korral sõidame paadiga Sinise koopa juurde, mis on Capri kuulsa koopaga väga sarnane. Vaatame Stonehenge’ist vanemaid templeid Hagar Qimi. Sõidame piki pankrannikut, vaatame Dingli merekaljusid, vaatame künkal asuvat Mariani pühamut ja salapärast ürgset rööbastikku ehk cartruts’e nimega Clapham Junction.
 
7. päev MOSTA LINN – „VAIKIV LINN” MDINA - RABAT
Hommikusöök. Oma ekskursioonipäeva alustame Mosta linna külastamisega, kus asub üks maailma suurimaid kuppelkirikuid. Väljasõit “vaikivasse linna“ Mdinase. Vaatame katedraali, Rabati linnas laskume IV sajandist pärinevatesse katakombidesse ja näeme Püha Pauluse kirikut. Vaatame Vana-Rooma Roman Domust ning suurepäraseid mosaiike.
 
8. päev LEND LUQA-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Otselend Luqa–Tallinn kell 12:15-17:05 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8562 ).

Majutus

999
/
1052
Hotell Alexandra Palace 

Ooteleht
0.5 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
175€
Õhtusöögid hotellis
112€
Soodustus kolmandale inimesele toas
35€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
St. Julian, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Alexandra Palace*** on hea asukohaga hotell St. Juliansi keskuses.  Liivarand St George Beach on 500 m kaugusel. Hotellis on 188 tuba, katuseterrass basseini ja päevitusalaga, väike spa, kus on saun, sisebassein ja ilukeskus, baar mis teenindab ka katuseterrassi, buffet stiilis restoran. Enamus toad on rõduga. Tubades on konditsioneer, dušs/wc, TV, telefon. Hotellis on tasuta WiFi üldkasutatavates ruumides, tubades lisatasu eest. Lisatasu eest võimalik tellida buffet stiilis õhtusöögid nädalaks.
www.alexandrahotelmalta.com
 

1045
/
1099
Hotell Golden Tulip Vivaldi 

Müüdud
0.5 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Soodushind kehtib korduvreisijatele
St. Julian, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Golden Tulip Vivaldi**** on hea asukohaga hotell St. Juliani keskuses mere vahetus läheduses, liivarand St George Beach on 500 m kaugusel. Hotelli naabruses on poed, restoranid, kasiino.  Konditsioneeriga tubades on dušš/wc, minibaar. Vannituba on varustatud  fööni ja tualett-tarvetega. Hotellis on à la carte ja buffet restoran, baar, kohvik. Hotelli katusel asub bassein ja päevitusala. Samuti on hotellis olemas tervisekeskus ja saunad. WiFi lisatasu eest. 
www.goldentulipvivaldi.com

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Luqa ja Luqa-Tallinn (Nordica tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus vastavalt programmile valitud hotellis***/**** (2-in. toad), hommikusöökidega
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Sitsiilia päevane ekskursioon 129 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis). Palume teatada koos tellimusega reisidokumendi number ja kehtivuse aeg! Päeva kestus u kell 04:00-23:00
 • Gozo ekskursioon 59 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis)
 • Tervisekindlustus al. 8,89 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 64 a., 65-80 a. kallim tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Valletta laevakruiisi pilet ~14 €
 • Palazzo Parisio 12 €
 • Ristija Johannese katedraal, Valletta 10 € (a 60+ 7,50€)
 • Rooma Villa, Rabat 6 € (a 60+ 4,50)
 • Puha Pauluse katakombid, Rabat 5 € (a 60+ 3,50€)
 • Sinine koobas sobiva ilma korra al. 8 €
 • Sitsiilia ekskursioonil Etna funikulöör ja maastikubuss al 62 €
 • Hagar Qim 10 € (a 60+ 7,50€)
 • Paadisõit Gozol sobiva ilma korral al 4 €
 • Gozo templid 9 (a 60+ 7€)
 • Mosta kuppelkirik 2 €
Muuseumipiletite ja külastuste hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Maltale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 • Ekskursioonipäevade järjestus reisiprogrammis võib muutuda.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuinfo Germalo Reiside ja Nordica tellimuslendudel
Äraantav pagas
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel. 

Jätame endale õiguse teha reisi jooksul muudatusi.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA

Kaart:

20.10.18 - 27.10.18
Giid Mae Merusk
Giid Ingrid Eomois
 Hind al 999
Ooteleht
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta
Giid
Ingrid Eomois
Ingrid on Maltal elanud üle kümne aasta ja sattus saarele just eesti turistidega töötades. Maltale kanda kinnitanud, omandas Ingrid Malta ülikoolis magistrikraadid teatri ja turunduskommunikatsiooni erialal...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Malta - päikesesaar Vahemeres

Vaata reisist pilte