Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Malta - päikesesaar Vahemeres

Kõrghetked: Muistsed mälestised ja pealinn Valletta, Ordumeistrite palee varandused, Palazzo Parisio, kaunis Gozo saar ja Kuldne laht, kaunid kaluripaadid, ekskursioon Sitsiiliasse.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 08.10.11-15.10.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 699.19 €
Prindi

Üldinfo

Malta on päikesesse uppunud saar, mis asub kesk Vahemerd ja mille ajaloolised rikkused ootavad avastamist. Malta, see on nagu samm tagasi ajalukku – saart on mõjutanud enamus muistseid kultuure. Kuid seal võib leida igaühe jaoks midagi, sest Malta külgetõmbejõuks on peale maailma vanimate ehitiste ka huvitav arhitektuur, vahelduv looduspilt ning soojad ja sõbralikud inimesed.
AHVATLEVAD PAKKUMISED
Lisainfot Malta kohta leiate siit > Malta
 

Giid

Reisil on giidiks Kersti-Triinu Lossmann
Kersti-Triinu Lossmann on ligi paarkümmend aastat tutvustanud Eestit välisturistidele ning näidanud eestlastele maailma erinevaid paiku. Olles romaani keelte filoloog, on ta õppinud ja täiendanud end lisaks Eestile ka Itaalia ja Prantsusmaa ülikoolides. Aastate jooksul on Kersti-Triinu olnud giidiks reisidel väga paljudesse maailma maadesse. Teda paeluvad ennekõike Lõuna-Euroopa ja Madalmaad, aga ka Ladina-Ameerika ja Põhja-Aafrika. Lisaks giidi ametile on ta töötanud edukalt ajakirjaniku ja psühhoterapeudina, õppinud psühholoogiat ja diplomaatiat. Mitmekülgne haridustee ja ulatuslik kogemustepagas inimestega töötamisel on kujundanud temast kõrge eruditsiooniga, hea suhtlemisoskusega ning suure empaatiavõimega sooja inimese. Tõelise humanitaarina on Kersti-Triinu kursis sihtkohamaade ajaloo, kunstiajaloo ning ühiskonnakorraldusega. Oma juttu vürtsitab ta huvitavate lugudega sihtkohamaa elu-olust, omaenese pikaajalisest giidipraktikast ja elukogemusest võõrsil. Reisimine on tema suur kirg ja entusiasmi jagab ta kogu reisiseltskonnale.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-LUQA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 13:15. Otselend Tallinn-Luqa kell 15:10-18:25 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutus hotellis*** seitsmel ööl.
 

2. päev GOZO SAAR

Hommikusöök. Täna on soovijatel võimalus sõita Gozo saarele, mis asub vaid pooletunnise meresõidu kaugusel. Vaatame võimsa tsitadelliga Victoria linna. Siit avaneb ka suurepärane vaade saarele. Külastame Xaghrat ja Ggantijat, pronksiajast pärinevaid megaliitlikke konstruktsioone, mis on vanemad kui Egiptuse püramiidid. Vaatame Odüsseuse legendist tuntud Calypso koobast ja huvitavaid lubjakivist kaljumoodustisi pankrannikul. Võtame ette paadiretke Sinise koopa juurde ja ujume laguunis.
 

3. päev  VABA PÄEV RANNAS või
SOOVIJATELE LISAEKSKURSIOON: SITSIILIA JA ETNA VULKAAN (lisatasu eest)

Hommikusöök. Vaba rannapäev. Lisaekskursioon: varahommikune väljasõit kiirpraamiga Sitsiiliasse (lisatasu eest). Randume tüüpilises kalurikülas Pozzalos ja ületame bussiga Iblei mäekuru, vaatame Etna vulkaani kraatrit ja laavavälju. Peatus romantilises linnas Taorminas, kus saab nautida Sitsiilia ranniku panoraami ja külastada antiikset teatrit. Hilja õhtul jõutakse kiirlaevaga tagasi Maltale.
 

4. päev  PEALINN LA VALLETTA

Hommikusöök. Soovijatele pakume kruiisilaevaga meresõitu mööda kahte looduslike sadamate ala (lisatasu eest). Näeme ajaloolisi kindlusi, sadamaid. Merelt avanevad kõige paremad vaated linnale ja akvatooriumile. Ekskursioon saare pealinnas La Vallettas, mida on mõnikord nimetatud ka rüütlite linnaks. Teid üllatab lõpmata suure kunstikoguga Püha Ristija Johannese katedraal ja Ordumeistrite palee. Palees külastame riigisaali, gobeläänide saali ja relvasaali. Jalutame Barracca aedades ja naudime sealt avanevat vaadet suurele sadamale. Vaatame “Malta Experience” multivisuaalset showd, mis näitab Malta ajalugu läbi aegade.
 

5. päev MARSAXLOKKI KALURIKÜLA – SININE KOOBAS

Hommikusöök. Külastame Marsaxlokki kaluriküla. See on parim koht saarel, kus näha kuulsaid just Maltale tüüpilisi paate luzzusid, mis on eriti kirevad ning maagiliste silmadega dekoreeritud. Sobiva ilma korral sõidame paadiga Sinise koopa juurde, mis on Capri kuulsa koopaga väga sarnane. Vaatame Stonehenge’ist vanemaid templeid Hagar Qimi ja/või Taxieni. Sõidame piki pankrannikut, vaatame Dingli merekaljusid, vaatame künkal asuvat Mariani pühamut ja salapärast ürgset rööbastikku ehk cartruts’e nimega Clapham Junction.
 

6. päev  PALAZZO PARISIO – TA`QALI KÜLA – KULDNE LAHT

Hommikusöök. Külastame Palazzo Parisiot, näeme tema ilusat aeda, barokkfassaadi ja üllatavat interjööri. Paleed nimetatakse ka mini-Versaille’ks. Peatume Ta‘Qali meistrite külas. Jalutame Ordumeistrite poolt rajatud San Antoni aedades. Siin on lai valik erinevaid taimi jacarandast kuni roosideni igast maailma nurgast. Teeme peatuse, et ujuda Kuldses Lahes.
 

7. päev MOSTA LINN – „VAIKIV LINN” MDINA - RABAT

Hommikusöök. Päeva alustame Mosta linna külastamisega, kus asub üks maailma suurimaid kuppelkirikuid. Väljasõit “vaikivasse linna“ Mdinase. Vaatame katedraali, Rabati linnas laskume IV sajandist pärinevatesse katakombidesse ja näeme Püha Pauluse kirikut. Vaatame Vana-Rooma aegset villat ning suurepäraseid mosaiike. Päeva teise poole võib veeta rannas. Õhtul soovitame osa võtta väljasõidust tüüpilise külasse, et proovida Malta rahvusroogi, näiteks küülikupraadi fenkatat (lisatasu eest). Restorani all saab külastada maa-aluseid sõjaaegseid varjendeid.
 

8. päev LEND LUQA-TALLINN

Hommikusöök. Tänane päev annab suurepärase võimaluse rannas puhkamiseks ning viimaste reisimeenete soetamiseks. Transfeer lennujaama. Otselend Luqa–Tallinn kell 20:25-01:35(+1) (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

699,19 EUR* / 738,18 EUR
10 940 EEK* / 11 550  EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele!
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Malta-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* 7 ööd hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki
Ekskursioonid eesti keeles (v.a eestikeelsed lisaekskursioonid), giidi/reisisaatja teenused
 

Lisakulud

Lisaekskursioonid:
* Sitsiilia 125 EUR (ettetellimisel ja tasumisel). Palume teatada koos tellimusega reisidokumendi number ja kehtivusaeg.
* Valletta laevaekskursioon 14 EUR

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellis 103 EUR / 1611,60 EEK
* Majutus 4* hotellis, juurdemaks 190,45 EUR inimene (2-in toad)
Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 64a, 65-80a kallim tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
Palazzo Parisio, Naxxar 9 EUR
Ghar Dalam, Birzebugga 5 EUR
Ristija Johannese katedraal, Valletta 6 EUR
Rooma Villa, Rabat 6 EUR
Meremuuseum, Vittoriosa 5 EUR
Malta Experience show  9.50 EUR
Suurmeistrite Palee 10 EUR
Puha Pauluse katakombid, Rabat 5 EUR
Tarxieni templid, Tarxien 6 EUR
Ggantija templid, Gozo 8 EUR
Sinine koobas 6 EUR
Maltapärane õhtusöök väljasõiduga 25 EUR
Etna 53 EUR
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Ekskursioonipäevade järjestus reisiprogrammis võib muutuda.
Jätame endale õiguse teha reisi jooksul muudatusi.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt