Maroko kultuuri- ja puhkusereis

Maroko kultuuri- ja puhkusereis

300 päikesepaistelist päeva aastas, kilomeetreid kulgev liivane ookeani rannik, lõhnu ja värve täis vanalinn – see on Agadir. Suurepärane paik, kust alustada ajaloo ja kultuurirännakuid Marokos. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!  Meie reisil on suurepäraselt ühendatud nii kultuur kui puhkus tuntud kuurortlinnas!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–AGADIR
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 06:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Agadir kell 08:00-12:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX593). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Agadir on Atlandi ookeani ääres paiknev kosmopoliitne kuurortlinn, kus on loodud suurepärased olud ja võimalused mõnusaks puhkuseks ning ühtlasi on säilinud marokolikku eksootikat: promenaad, pikad liivarannad (7 km), poed, euroopalikud kohvikud ja hõrgutavad kalarestoranid. Agadiri geograafiline asukoht võimaldab suurepäraselt tutvuda ka põneva ja värvikireva Maroko tähtsaimate vaatamisväärsustega. Transfeer hotelli. 
Majutus seitsmel järgneval ööl valitud hotellis***/**** (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).
 
2. päev AGADIR 
Hommikusöök hotellis. Täna tutvume selle populaarse turismipiirkonnaga. Agadiri linna ajalugu ulatub kaugesse minevikku. Siiski ilmestab tänast Maroko moodsat linna avarus ning linnamaastikke ilmestavad paljud aiad ja pargid. Jalutame ja proovime kauplemist linna suurimal turul - souk el Hadi. Apelsinimäed, maitseainelettide värvikirevus ja hõrgutavad lõhnad, hennamaalijad ja eksootilistes kostüümides veemüüjad. Soukil on võimalus näha, kuidas valmistatakse argaaniaõli. Tutvume Agadiri sadama rikkaliku ja muljetavaldava valikuga kalaturuga. Siinsamas valmivad ka traditsioonilised suured paadid, millega kalurid merel käivad. Imetleme rikkalikult dekoreeritud Agadiri mošeed. Naudime vaateid ookeanile ja linnale mäelt, mis oli 1540. aastal ehitatud kasbahi asukohaks. Pärastlõunal saavad soovijad külastada Agadiri linnasüdames asuvat linnuparki, mis on koduks nii papagoidele ja paabulindudele.
 
3. päev MUINASJUTULINE MARRAKECH
Hommikusöök hotellis. Varahommikul alustame päevast väljasõitu riigi kõige kuulsamasse linna, endisesse pealinna Marrakechi. Legendaarne punane linn on andnud Marokole nime ning on praegu Maroko suuruselt kolmas linn Casablanca ja Rabati järel. Marrakech on eksootiline ja kontrastne. Tutvume Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, paljudele kirjandusest tuntud turuväljaku Djemaa el–Fnaga. See väljak täitub päevaks akrobaatide ja jutuvestjatega, veemüüjate, ahvipidajate ja tantsijatega, muusikute ja maotaltsutajatega. Võib vaadelda turuväljaku kirglikku elu ka katusekohvikust. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid. Külastame imelist Majorelli aeda, kuhu on maetud Yves Saint-Laurent.
 
4. päev  VABA PÄEV VÕI  DŽIIBISAFARI - BERBERI ÕHTU
Hommikusöök hotellis. Soovijatele pakume lisatasu eest džiibisafari, mille käigus on võimalik tutvuda ümbruse lopsaka loodusega sõites mööda selliseid kitsaid teid ja põnevaid paiku, kuhu suure bussiga ei pääse ning võimalik on näha ka lähemalt ehedat elu väiksemates külades.
Soovitame osa võtta tüüpilisest ja meeleolukast berberi stiilis folklooriõhtust rikkaliku toidu ja rahvusliku muusika ja tantsuga (lisatasu eest). 

5. päev VABA PÄEV 
Hommikusöök hotellis. Vaba päev nautimaks Agadiri rannamõnusid. 

6. päev ESSAOUIRA
Hommikusöök hotellis. Sõidame osaliselt piki ookeaniäärt, nautides võimsaid vaateid ookeanile. Tutvume turistide hulgas väga populaarse Essaouiraga. Ekskursioon Essaouira ajaloolises linnasüdames medinas, mis on kantud UNESCO maailmapärandisse - linnamüür ja souk, mis on kuulus oma puitnikerdiste poolest. Jälgime kalasadamas kalurite igapäevaelu – just kalapüük on üks peamistest sissetulekuallikatest. Essaouira on kunagine portugallaste poolt ehitatud linn, linna teiseks nimeks on kujunenud endine portugali keelne nimetus Mogador. Linn on tuntud oma värskete mereannirestoranide poolest, vaba aeg lõunastamaks.
Siinses piirkonnas kasvavad ka argaaniapuud, mille viljast saadakse väga hinnatud õli. Seda on kasutanud sajandeid berberi hõimud ja tänapäeval on see hinnatud komponent kosmeetikatööstuses. 
 
7. päev BERBERI KÜLAD  
Hommikusöök hotellis. Suundume Anti-Atlase mägede vahele peidetud värvilisse Tafrouti külasse – roosakad graniidist kaljud, värvilised majade fassaadid ja Belgia kunstniku Jean Verami siniseks ja punaseks maalitud kivid. Just siit leiame iidsed berberi traditsioonid ja siiralt sõbralikud elanikud, kes teenivad enamasti leiba karjustena ja käsitöömeistritena. Teel tagasi Agadiri, teeme peatuse Tiznitis, mis on tuntud hõbedast valmistatud ehete poolest. 

8. päev LEND AGADIR - TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer Agadiri lennujaama. Otselend Agadir-Tallinn kell 13:50-21:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX594).

Reisi hind

839 €* / 883 € 
Majutusega hotellis Afoud

829 €* / 873 € 
Majutusega hotellis Marhaba***

899 €* / 946 €
Majutusega hotellis Odyssee Park**** 

*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Agadir-Tallinn (Smartlynx Eesti tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus 7 ööd hotellides***/**** vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
 • Safari 50 € (tellimisel ja tasumisel kohapeal)
 • Ühene majutus ja õhtusöögid hotellis
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Bahia palee Marrakechis 10 MAD
 • Rahvusõhtu  45 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal, joogid lisatasu eest)kestus u kell 19-23.00
 • Agadiri Medina 40 MAD
 • Agadiri etnograafiamuuseum 20 MAD
 • Majorelli aiad 70 MAD
 • Islami kunsti muuseum Majorelli aias 30 MAD

Majutus

829
/
873
Hotell Marhaba 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.6 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
85€
Soodustus kolmandale inimesele toas
49€
Õhtusöögid hotellis
50€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Agadiri keskus, majutus hommikusöökidega
Hea asukohaga hotell asub Agadiri turismipiirkonnas. Rand on u 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel, restoranid ja poed vahetus läheduses. Hotelli aias on bassein lõõgastumiseks. Hotellil on oma restoran ja baar. Tubades on TV, konditsioneer, dušš/WC. Paljudel tubadel on rõdu. Hotelli fuajees on WIFI.
http://marhaba-hotel-agadir.booked.net/

839
/
883
Apartement Studiotel Afoud 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.9 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
85€
Soodustus kolmandale inimesele toas
35€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Agadir, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Stuudiohotell asub Agadiri keskuses, 900 m kaugusel Agadiri liivarannast, tasuta sissepääs ka privaatranda. Poed ja restoranid asuvad jalutuskäigu kaugusel. Hotellis olemas lift, väike bassein ja baar. Konditsioneeri ja rõduga tubades olemas TV, dušš, WC, WIFI ühendus. Tubades olema väike kööginurk külmkapiga. 
www.studiotel-afoud.com/en/hebergement-agadir.php

899
/
946
Hotell Best Western Odyssee Park 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.4 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
100€
Soodustus kolmandale inimesele toas
21€
Õhtusöögid hotellis
50€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Agadiri keskus, majutus hommikusöökidega
Väga hea asukoha ja tasemega hotell asub Agadiri turismipiirkonnas, rand on 400m kaugusel. Hotellis on 125 rõdu ja konditsioneeriga tuba. Hotelli restoran pakub maitsvat toitu. Hotellis olemas bassein. Mugavates tubades on dušš/WC, föön, TV, külmik. Hotelli fuajee ja restoran on kujundatud traditsioonilises Maroko stiilis. Hotelli fuajees on WIFI.
http://bestwestern.com

Lisainfo

 • Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.
 • Soovitame vahetada vähemalt 200 € (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme). 
 • Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootrahale palume arvestada ca 20 € inimese kohta, mis katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. 
 • Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.
 • Marokos pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuinfo
Äraantav pagas:
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud peale riigis viibimise lõppu. 

NB! Halli passiga Marokosse reisida ei ole võimalik. Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee

Kaart:

10.04.18 - 17.04.18
Giid Argo Kasela
 Hind al 829
Ooteleht
Giid
Argo Kasela
Argo Kasela on olnud tegev professionaalse giidi ja reisikorraldajana juba oma 20 aastat. Oma põhjalikud teadmised Vahemere kultuuriruumist ja antiik-kultuurist põimib Argo alati sõnaosavatesse ja hästi läbimõeldud jutustustesse...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Maroko kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  999
Maroko ringreis
03.04.18 - 10.04.18
Giid Tea Reinvald
1 vaba koht
Vaata lähemalt
Hind al  1299
Iisrael - Jordaania
09.04.18 - 16.04.18
Giid Raivo Haab
7 vaba kohta
Vaata lähemalt
Uus
Hind al  899
Aserbaidžaan – reis tuledemaale
07.04.18 - 14.04.18
Giid Ervin Org
7 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  729
Maroko - puhkus Agadiris
10.04.18 - 17.04.18
Vaata lähemalt