Maroko ringreis

Maroko ringreis

10.04.19 - 17.04.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 999
Ooteleht
"... ja Aladdini juurde tuli Maghribi võlur“ - nii algab üks ilus vana araabia muinasjutt, millele järgnevad fantastilised seiklused. Maroko on värav Aafrikasse ning imeline vanaaja ja kaasaja sulam. Maroko pakub silmale kõikvõimalikke vikerkaarevärve - punane linn Marrakech, valge Casablanca, ookrivärvi või rohelised seedrimetsadega kaetud mäed ja kollased Sahaara kõrbe barhaanid ja linnade kirjud soukid ehk turuväljakud. Marokolased ise on ka sama värvikad ja sama erilised, kui nende maa - segu erinevatest kohalikest berberi hõimudest ning sisserännanud araablastest. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!
 
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–AGADIR 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis check-in kassas nr 1 kell 17:30 kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Agadir kell 19:20-23:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX593). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Majutus hotellis*** Agadiri piirkonnas.

2. päev AGADIR - ESSAOUEIRA - El JADIDA
Hommikusöök. Siit Agadirist alustame oma tutvumist selle põneva maaga. Esmalt sõidame UNESCO maailmapärandisse kantud Essaouirasse, ekskursioon ajaloolises linnasüdames medinas - linnamüür jasouk, mis on kuulus oma puitnikerdiste poolest. Jälgime kalasadamas kalurite igapäevaelu – just kalapüük on üks peamistest sissetulekuallikatest. Essaouira on kunagine portugallaste ehitatud linn, linna teiseks nimeks on kujunenud endine portugali keelne nimetus Mogador. Linn on tuntud oma värskete mereannirestoranide poolest. Seejärel sõidame suvituslinna El Jadidasse, portugallaste ehitatud kindluslinna. Majutus hotellis***.

3. päev EL JADIDA - CASABLANCA - RABAT – FES
Hommikusöök. Sõidame Casablancasse riigi äripealinna. Teeme pildistamispeatuse ühe uue aja Maroko sümbolitest - Hassan II mošee juures, mis on koos selle juurde kuuluva 200 meetri kõrguse minaretiga üks maailma suurimaid. Panoraamilik tutvumine Rabatiga: linna panoraam Hassani torni juures, näeme kuningas Mohammed V mausoleumi. Õhtuks jõuame Fesi, ühte neljast nn kuninglikust linnast. Majutus hotellis*** või sarnases järgneval ööl. 
 
4. päev FES - MEKNES - VOLUBILIS 
Hommikusöök. Linnaekskursiooni ajal vaatame kahte linnaosa - linna vanemat mediinat Fès el-Jedidi ja uuemat Fès-el-Bali. Näeme kuningapaleed ja siseneme vanalinna keerdkäigustikku, kus tutvume Fesi linna traditsioonilise käsitööga - külastame naha-, sepa- jm tööpoekesi. Fes el-Bali on UNESCO maailmapärandi nimekirjas ning see vanalinn on praegu maailma suurim autovaba tsoon, kus tänavad on kitsad, käänulised ning liiklusvahendiks suurte koormatega eeslid. Pärastlõuna aga veedame teises kuningalinnas Meknesis, mida tuntakse ka Maroko Versaille’na. Näeme kuningapaleest ainsat säilinud osa - hobusetalle. Hobused olid paleekompleksi ehitanud karmi valitseja suur armastus. Samuti külastame Vana-Rooma linna Volubilist, kus saab imetleda suurepäraseid mosaiike. Majutus hotellis***.
 
5. päev IFRANE - KÕRB
Hommikusöök. Ületame Kesk-Atlase mäed ja peatume prantslaste ehitatud Ifrane linnakeses, mis meenutab rohkem Alpide kui Aafrika küla. Teel peatume seedrimetsas, kus võib õnnestuda näha ahve. Sõidame läbi Zizi oru, mille maastik meenutab Metsikut Läänt. Teel teeme kaunimates kohtades mitmeid pildistamispeatusi. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe servas Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba džiipidega päris Merzouga düünide vahele, majutus kõrbehotellis*** või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök.
 
6. päev DÜÜNID - TODRA JÕEKANJON - DADEŠI ORG
Enne hommikusööki on soodsa ilma korral võimalik soovijatel imetleda Merzouga düünides päikesetõusu. Soovijad võivad proovida ka kõrbes kaamelisõitu. Hommikusöök hotellis. Lahkume kõrbest. Sõidame mööda “1000 linnuse teed”. Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Majutus Aït Benhaddou külas hotellis***. Küla paikneb kuulsa Ourzazate´i lähistel.
 
7. päev AÏT-BENHADDOU - MARRAKECH
Hommikusöök. Külastame seda kaunite vaadete poolest tuntud paika, mille võimas kasbah on piirkonna kaunim ning paremini säilinud. Jõuame riigi kuulsamasse linna, endisesse pealinna Marrakechi - punasesse linna, mis on ka Marokole tema nime andnud. Marrakech on eksootiline ja kontrastne. Tutvume Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, paljudele kirjandusest tuntud, turuväljaku Djemaa el–Fnaga. See väljak täitub päevaks akrobaatide ja jutuvestjatega, veemüüjate, ahvipidajate ja tantsijatega, muusikute ja maotaltsutajatega. Turuväljaku kirglikku elu võib vaadelda  ka katusekohvikust. Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid. Majutus Marrakechis hotellis*** või sarnases.
 
8. päev MARRAKECH, LEND AGADIR-TALLINN
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Marrakechi vaatamisväärsustega. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Külastame Majorelli aeda ja seejärel lahkume Marrakechist. Sõidame tagasi Agadiri. Lend 00:10-08:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX594). Lend saabub Tallinnasse 18. aprillil.

9. päev  SAABUMINE TALLINNASSE
 

Reisi hind

999 €* /1051 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Agadir-Tallinn (Smartlynx Eesti tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus 7 ööd hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki
 • Džiibisõit kõrbehotelli ja tagasi
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus 125 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel 
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Kuningapalee Meknesis 70 MAD 
 • Volubilise Rooma varemed 20 MAD
 • Kaamelisõit kõrbes ~150 MAD
 • Bahia palee Marrakechis 70 MAD
 • Medresse Fesis 20 MAD
 • Majorelli aiad 70 MAD  
 • Islami kunsti muuseum Majorelli aias 30 MAD
 • Lõunasöögid al 150 MAD/kord
 • Õhtusöök kõrbehotellis 10 €
 • Võimalusel rahvusõhtu Marrakechis  40 €. Rahvusõhtul naudime kohalikku toitu ja muusikat.
 • Võimalusel Hassani mošee 12 €

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast riigis viibimise lõppu. 

Palume meile teada anda passi number ja kehtivusaeg.

NB! Halli passiga Marokosse reisida ei ole võimalik. Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee

Lisainfo

 • Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.
 • Soovitame vahetada vähemalt 200 € (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme). 
 • Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 25 € inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab kohalikud giidid, hotelli restoranid, koristajad ja pakikandjad hotellides jms.
 • Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.
 • Marokos pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuinfo Smartlynxi tellimuslennul
Äraantav pagas:
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48  tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Kaart:

10.04.19 - 17.04.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 999
Ooteleht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Maroko ringreis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  829
Maroko kultuuri- ja puhkusereis
17.04.19 - 24.04.19
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt
Hind al  729
Maroko - puhkus Agadiris
17.04.19 - 24.04.19
Vaata lähemalt