Mongoolia suur ringreis ja Naadami festival

Mongoolia suur ringreis ja Naadami festival

Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-ULAANBAATAR
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:30-15:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424) ja lend Istanbul-Ulaanbaatar kell 19:10-10:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0342). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi.

2. päev SAABUMINE ULAANBAATARISSE
Hommikul saabume Mongoolia pealinna Ulaanbaatarisse.
Peale lõunasööki sõidame Tšingis-khaani kuju juurde pealinnast idas. 40 meetrit kõrge kuju kõrgub hõbedasena üle Mongoolia steppide. Khaani paremas käes olev kuldne piits osutab taamale, mongoli rahva tulevikku vaadates. Jätkame teekonda Gorkhi-Terelji Rahvuspargi suunas, mis asub Khentii mägedes. Siin võib näha imelisi kaljumoodustisi, millest mõned meenutavad kilpkonna või hobust. Pargis elab üle 250 linnuliigi.
Ööbime jurtalaagris Terelj Lodge või Tamir Wellness või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
3. päev HUSTAI RAHVUSPARK
Hommikusöök. Külastame Hustai Rahvusparki (506 ruutkilomeetrit), kus on võimalik näha Aasia metshobuseid ehk takhisid. Hea õnne korral näeme ka hunte, argali lambaid ja hirvi.
Ööbime jurtalaagris Hustai või Mongol Nomadic või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
4. päev UGII JÄRV - NOMAADIPERE
Pärast hommikusööki sõidame Ugii järve äärde, mis asub mägedes 1387 meetrit üle merepinna ning mille pindala on 25 ruutkilomeetrit. Järvel on võimalik lubada endale paadisõit ja imetleda kohalikke linde. Külastame ka kohalikku hobusekasvatajat, näeme kohalikku elu-olu, tutvume nomaadide kultuuri ja tavadega. Õhtusöögiks on ehtne Mongoolia praeliha, mida valmistatakse traditsioonilisel viisil kuumadel kividel. Ööbime jurtalaagris Khatan Ugii või Ugii või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
5. päev TSENKHERI KUUMAVEEALLIKAD
Pärast hommikusööki ületame Khangai Nuruu mäed ja jõuame „hobusekasvatajate paradiisi“, laiade orgude ja viljaka taimestikuga alale. Taaskord imetleme muutuvat maastikku ja ümbritsevaid mägesid. Meie sihiks on Tsenkheri kuumaveeallikad, kunagine vulkaaniline piirkond, kus on hulk suurepäraseid allikaid.
Pärastlõuna on vaba, et nautida seda looduslikku spad või teha jalutuskäik mägedel. Veetemperatuur on kuni +82 kraadi. Masaaživõimalus (lisatasu eest). Ööbime jurtalaagris Duut või Shiveet Mankhan või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
6. päev ERDENI ZUU - KARAKORUM
Pärast hommikusööki sõidame Karakorumisse, mongolite impeeriumi pealinna varemete juurde. Teel imetleme turgi hõimuriigi (6.-8. saj) aegadest pärit raidkirju Khusuu Tsaidami lähistel. Külastame Mongoolia vanimat Erdeni Zuu kloostrit (asut 1585) ja imetleme selle kaunite seinamaalingutega templeid ja 108 stuupaga kõrget müüri. Käime Karakorumi muuseumis ja õpime tundma mongolite impeeriumi ajalugu, ent ka kivi- ja pronksiaega. Ööbime Orkhoni jõeäärses jurtalaagris Munkhtenger või Khaan Taij või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
7. päev TUVKHUNI KLOOSTRIKOMPLEKS

Pärast hommikusööki sõidame metsasel mäeküljel asuvasse Tuvkhuni kloostrisse, mis on üks kaunemaid Mongoolias. Erak-munk Zanabazar (1635-1723) asutas kloostri 1653 ning elas ja mediteeris siin järgnevad 30 aastat. Tempel ja seda ümbritsevad erakukoopad on saanud palverännupaikadeks, ühes koopas võib näha koguni Zanabazari jalajälge. Kloostrihooned ehitasid Zanabazari auks tema järgijad, vaides paigaks kauni Khangai mäestikuala. Kloostris on stuupa, hulk palveveskeid ja 14 templit. Algselt elas siin umbkaudu 20 laamat. Ööbime jurtalaagris Talbiun või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
8. päev ONGI TEMPEL
Pärast hommikusööki sõidame Ongi templi (asut 1660) varemetele. Kunagi elas siin tuhat laamat, täna on Bari Yonzon Hamba kloostrist järel vaid varemed vuliseva jõekese kaldal. Mõlgutame mõtteid nõukogude võimu budismivastase tegevuse üle. Teel naudime ääretut steppi. Ööbime jurtalaagris. Õhtul saame osa traditsioonilistest sportmängudest jurtalaagris Secret of Ongi. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
9. päev BAYANZAG
Hommikusöök. Täna sõidame Bayanzagi, kuulsasse paika, kust arheoloog Roy Chapman Andrews leidis 1922 Mongoolia esimesed pesad kivistunud dinosaruste munadega. Siin võib näha jälgi saurustest, kes elasid Mongoolia aladel 60 miljonit aastat tagasi. Jalutame dinosauruste jägedes ning näeme saksauulipuid ja kõrbemaastikke. Loojuv päike peegeldub kollakas-pruunidel liivakivikajudel. Ööbime jurtalaagris Gobi Tour või Mongol Gobi või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
10. päev MONGOOLIA SUURIM LIIVADÜÜN
Pärast hommikusööki sõidame hiiglasliku Khongoryni liivadüünide juurde. Düünid on mõnes kohas kuni 300 meetrit kõrged ning laiuvad üle hiiglasliku ala (965 ruutkilomeetrit). Kaameli seljas ratsutades naudime vaateid liivaluidetele. Kahe küüruga Baktria kaamelitega on väga mugav sõita, sest nad kõnnivad aeglaselt ja tasa, iste on kindlalt kahe küüru vahel. Kaameliajajad juhivad meid turvaliselt läbi düünide. Teel külastame ka kaamelikasvataja perekonda, et tutvuda nende elu-olu, kultuuri ja tavadega. Imetleme liivadüüne, mis muudavad päeva eri aegadel värvi: koidikul on nad kollased või hõbedased, loojangul roosikarva. Ööbime jurtalaagris Gobi Ergene või Gobi Discovery 2 või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
11. päev KOTKASTE ORG
Hommikusöök. Täna on meie sihiks Yolyn Am ehk Kotkaste org. Suvelgi võib Yol Am ja Dungene orgudes näha jääd, ning nautida kaunivärvilisi kaljuseinu ja nendevahelisi imelisi kanjoneid. Teeme väikese matka ning pildistame maastikku ja loomi. Külastame Aasia suurima (1,3 miljonit ruutkilomeetrit) kõrbe, Gobi muuseumi. Kõik see asub Gobi Gurvan Saikhan Rahvuspargis, kus võib näha ka Kolme Kaunitari mäetippu ja Altai mägede idapoolseimaid tippe. Ööbime jurtalaagris Gobi Mirage või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
12. päev LEND ULAANBAATARI, ULAANBAATAR 
Pärast hommikusööki lendame tagasi Ulaanbaatari ja pühendame oma reisi viimased päevad Mongoolia pealinnale ning traditsioonilistele pidustustele.
Linnaekskursioon. Külastame Gandani kloostrit (asut 1727), kus näeme hiiglaslikku (26,5 meetrit) kullatud bodhisattva Avalokitevara kuju, Mongoolia rahvuslikku uhkust ja kultuurilise taassünni sümbolit. Vaagime mõtteid Mongoolia budismi taassünni üle. Külastame Mongoolia Ajaloomuuseumi, kus on välja pandud Mongoolia ja Kesk-Aasia arheoloogilised leiud kiviajast tänaseni.  Vabal ajal on võimalik külastada suveniiripoode ja kašmiirikauplusi. Õhtu veedame meeleolukat folkoori kontserti nautides.
Ööbime kahel järgneval ööl hotellis Bayangol**** või sarnases. Hinnas ka lõuna- ja õhtusöögid.

13. päev ULAANBAATAR JA NAADAM PIDUSTUSED 
Hommikusöök. Uudistame Naadam pidustusi. Naadam on Mongoolia rahvuslik spordipidu, riigi suurim sündmus, mis leiab aset igal aastal suve haripunktis (11.-15. juulil). Toimuvad maadlusvõistlused, vibulaskmine ja hobuste võiduajamine. 
 
14. päev LEND ULAANBAATAR-ISTANBUL
Hommikusöök. Lend Ulaanbaatar-Istanbul kell 11:05-17:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK343). Majutus Istanbulis hotellis***. 
 
15. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:15-11:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

3599 €* / 3788 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Istanbul-Ulaanbaatar-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud).
 • Sisaldab lennujaamamakse seisuga mai 2017. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Transport vastavalt programmile. Ulaanbaataris buss, ringreisil 4WD maastikusõidukid (4-5 in autos).
 • Majutus 10 ööd jurtalaagrites (2-in geris), hommikusöökidega.
 • Majutus 2 ööd Ulaanbaataris hotellis (2-in toad), hommikusöökidega.
 • Majutus Istanbulis hotellis*** (2-in toad).
 • 11 lõuna- ja õhtusööki.
 • Muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääsupiletid vastavalt programmile (juhul kui programmis või lisainfos ei ole viidatud lisatasule).
 • Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus 15 päevaks al. 45 € (kuni 65a,vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta siin->). Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Mongoolia viisa koos vormistamisega Helsingis 75 € (hind seisuga 25.05.2017)
 • Ühene majutus terve reisi jooksul 350 €

Lisainfo

 • Jurtalaagrites on dušš/wc eraldi hoones ning on ühiseks kasutamiseks.
 • Mongoolias kehtib kohalik rahaühik tugrik, kaasa soovitame võtta USD. 1 EUR = 2,6 MNT.
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Palume arvestada ca 25 USD jootrahadeks.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel 
NB!
 Siselennul on äraantava pagasi piirmäär 15 kg.
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud maale sisenemise ajast).
 • Passis peab olema viisa jaoks vähemalt 2 vaba lehekülge
 • 1 värviline passifoto, mitte vanem kui 6 kuud
 • Viisaankeet (saadaval Germalo kontoris, ankeedile vajalik allkiri)
 • Viisadokumendid palume toimetada Germalo Reiside kontorisse hiljemalt 1. juuniks 2018.

Kaart:

30.06.18 - 14.07.18
Giid Martti Kalda
 Hind al 3599
Broneeri
Giid
Martti Kalda
Martti Kalda on Aasia kultuuriloo magister. Martti on äärmiselt põhjalik oma reiside ettevalmistamisel ning tema väga laialdane teadmistepagas ning suur Aasia reisikogemus teevad Marttist väga nauditava giidi ja reisikaaslase...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Mongoolia suur ringreis ja Naadami festival

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  1999
India - Ladakh - Väike Tiibet
09.07.18 - 17.07.18
Giid Ervin Org
6 vaba kohta
Vaata lähemalt