Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Portugal - Läµuna-Portugal

Kõrghetked: Loulè laupäevane turg, Faro vanalinn, Silvese vanalinn ja Sagrese vana merekool, Cabo di São Vicente, ekskursioon Lissaboni, Algarve mägikülad, Andaluusia pärl Sevilla.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 03.09.11-10.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 894.70 €
Prindi

Üldinfo

Portugali lõunarannikul asuvat Albufeira kuurortlinna nimetatakse sageli Algarve St Tropez’ks. See endine kaluriküla pakub igas vanuses inimestele midagi. Mõnes mõttes meenutab ta Põhja-Aafrika linnu. Huvita kujuga rannad, mis asetsevad kaljusoppides, grotid ja värvilised kaluripaadid – kõik see muudab linna romantikute meelispaigaks. Algarve rannik pakub idüllilisi külasid ja linnuste varemeid, kloostreid ja kirikuid. Siin asuvad ka Euroopa kauneimad ookeanirannad!
AHVATLEVAD PAKKUMISED 

Giid

Reisidel on giidiks Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt araabia kultuurile ning islamile. Tuneesia, Maroko, Jordaania ja Türgi on vaid osa tema lemmikmaadest. Tasakaalukus ja järelduste tegemine, pigem keskendumine ja süvenemine, on tema iseloomustamiseks tarvilikud väljendid. Olles algupäraselt hoopis kunstnikuharidusega, paelub Raivot juba pikema perioodi vältel sügav ajaloo ja usundihuvi, samuti erinevad filosoofilised suunad. Aga ka kaasaegsete tavad ja traditsioonid ei jää seejuures kunagi tähelepanuta. Aga ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada. Raivo ehitab oma ekskursioonid üles läbimõeldult ning põhjalikult, leides alati nädala jooksul igale huvigrupile ja teemale aega nii, et reisi lõpuks kujuneks tervikpilt külastatavast maast ja rahvast.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FARO

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 12:30. Lend Tallinn-Faro kell 14:35-17:40 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega seitsmel järgneval ööl Albufeiras valitud hotellis*** või hotellis**** (hotellikirjeldused programmi lõpus).
 

2. päev AJALOOLINE ALGARVE

Päevase ekskursiooni käigus tutvustame Teile ranniku huvitavamaid kohti. Esimene peatus on Silveses, mis on kunagine moslemite keskus ja mille kuulsusrikas ajalugu saab alguse Silvese mauride kindlusega. Kindlusest on ilus vaade linna katustele ja kitsastele munakivitänavatele. Astume sisse 13. sajandist pärit gooti stiilis katedraali, mida peetakse Algarve üheks tähtsaimaks religioosseks monumendiks. Suundume Praia da Rocha’sse, kus võib puhata maalilisel rannal ja lõunatada restoranis. Suundume Sagresesse, mis oli prints Enrique ajal geograafide, ehitajate, meremeeste ja teadlaste keskus. Nautige vaateid Sagresi dramaatilistele kaljudele. Külastame Euroopa edelapoolseimat punkti Cabo di São Vicentet. Imetleme ranniku panoraami kaljult. Cabo di São Vicente endise kloostri asupaigal on nüüd majakas. Seejärel sõidame Lagosesse. Näeme ilusaid kaljumoodustusi. Linna asustus viib tagasi kartaagolaste aega. Portugallased said linna oma valdusesse alles 12.sajandi alguses. Kuigi linn ehitati 18.sajandil suuresti ümber, kohtab seal igal sammul kirju ajaloo märke. Lagose tumedam ajalugu on seotud Praca da Republicaga, mis oli orjaturg.
 

3. päev ALGARVE IDARANNIK

Sõidame Quarteirasse ning vaatame kuidas käib kauplemine hommikusel kalaturul. Külastame Hispaania piiril asuvat Vila Real de Santo Antóniot. Seejärel ootab Teid väike Cacela Velha küla, kust avaneb lai vaade Ria Formosa limaanidele. Suundume Tavirasse. Linn asub Segua ja Gilāo jõgede vahel. Taviras on kitsad tänavad, linna pilti ilmestavad kirikute tornid. Siin on kokku 23 kirikut, kuulsaim nendest on Igreja da Misericordia. Tavira sild pärineb veel Vana-Rooma ajast. Jõuame tagasi hotelli ning päeva teise poole võib veeta rannas.
 

4. päev PÄEV LISSABONIS

Varane hommikusöök hotellis. Väljasõit hotellist Portugali pealinna. Näeme hiiglaslikku Kristuse kuju. Külastame Lissaboni Belemi linnaosa, vaatame kuulsat maadeavastajate ausammast, Belemi torni ja Dos Jerónimose kloostrit, kus on ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama haud. Ekskursioon bussiga Lissabonis. Soovijatega jalutame Lissaboni katedraali juurde ning laskume läbi ajaloolise Alfama linnaosa taas keskusesse. Teil on võimalus sõita vanaaegse liftiga või omapärase Lissaboni vana trammiga või lihtsalt jalutada mööda keskaegseid kvartaleid.
Õhtul sõidame tagasi lõunarannikule.
 

5. päev ALGARVE MÄGIKÜLAD

Päeva esimese poole on Teil võimalik veeta rannas.
Vaatame azulejo plaatidega ja kullarohke altariga väikest Sao Lourenco kirikut Almancilis. Külastame Estóis asuvaid vana-rooma villa varemeid, kus on säilinud vanad mosaiigid.  Azulejod on neljakandilised, maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid ning nende kõige mõjusamaks värviks peetakse just sinist, sest see peegeldab merd ja Portugali taevast. Järgmine peatus on külas nimega São Brás de Arportel. Külastame kohalikku etnograafia ja korgitamme muuseumi. Peatume maalilistes Saliri ja Alte külades.
 

6. päev PÄEV SEVILLAS

Lahkume Portugalist ja külastame Hispaania linna Sevillat (230 km).
Legendi kohaselt asustas Sevilla linna Herakles. Sevilla oli ka tähtis mauride keskus. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab selle linna kaheks. Jõel on linna ajaloos olnud märkimisväärne roll mängida. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana, mis jagab kaubandus- ja põllumajandustooteid kaugemale läände. Kaubandus kasvas eriti suureks peale Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Romantiline Sevilla ekskursioon: vanalinn valgete majadega, mauri stiilis Alcazari loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümberehitatud kellatorn.
Tagasiteel Albufeirasse põikame sisse Palos de la Frontera väikelinna. Siit alustas Kolumbus oma avastusretke 1492 aastal. Näeme Kolumbuse laevastiku koopiat. Õhtul jõuame tagasi Albufeirasse.
 

7. päev VABA PÄEV RANNAS,  HÄRJAVÕITLUS

Võimalus veeta päev rannas. Albufeira on piirkonna üks populaarsemaid keskusi ning siin on meeldiv teha romantiline jalutuskäik ja veeta vaba aega. Õhtul on soovijatel võimalus vaadata Albufeiras Portugali härjavõitlust (lisatasu eest).

8. päev LAUPÄEVANE TURG LOULÈS – FARO, LEND FARO-TALLINN

Laupäev on paljudes Lõuna-Portugali linnades turupäev ning külastame meiegi värvikat turgu Loulé’s. Klassikalise mauri stiili elementidega turuhoones ja seda ümbritsevatel tänavatel on saginat palju – müüakse nii kohalikke puu- ja köögivilju kui ka keraamikat, korvpunutisi, nahast ja puust tooteid. Külastame Faro linna, kus vaatame vanalinna ja 13. sajandist pärit kloostrit.
Transfeer lennujaama.
10.09 lend Faro-Tallinn kell 18:30-01:15(+1) (kohalikud kellaajad)
17.09 lend Faro-Tallinn kell 20:00-02:45(+1) (kohalikud kellaajad)
 

Reisi hind

894,70 EUR * / 941,42 EUR
13 999 EEK * / 14 730 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele!

Hotell Alfamar****
Praia da Falesia, majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega
Asub Albufeira keskusest eemal Praia da Falesia laia liivaranna ääres. Albufeirani on 12 km, hotelli lähedal on bussipeatus. Hilisõhtul on Albufeira keskusega vaid taksoühendus.  Hotelli territooriumilt võib leida võimalused ujumiseks, tennise ja jalgpalli mängimiseks. Hotellis on 264 tuba vannitoa, SAT TV, raadio, telefoni, fööni, seifi (lisatasu eest), konditsioneeri, rõdu või terrassiga. Restoranis pakutakse rikkalikku buffet stiilis hommiku- ja õhtusööki. Hotellikülastajatele on tasuta välibassein, soojendusega sisebassein, mullivann ja saun, päiksevarjud ja rannatoolid hotelli basseini ääres (lamamistoolid rannas on tasulised). Meelelahutusprogrammide hulka kuuluvad spordiüritused, showd ja muud etteasted. Hotellil on 1 restoran, bassein ja snäki baar, rannabaar ning "Havana" baar.  Hotelli lähedal muid vaba aja veetmise paiku ei ole. Kolmene tuba hotellis ei ole võimalik.

Hotell da Aldeia***
Albufeira, majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega
Hotellis on 128 tuba. Tubades on dušš/wc, konditsioneer, Sat Tv, telefon, seif. Hotellil on 2 basseini, tenniseväljak, minigolf, laste mänguväljak, lastetuba (6-12 a lastele). Hotelli restoranis pakutakse buffet stiilis hommiku- ja õhtusööki. Hotell asub 2 km Albufeira südalinnast, kuid siiski populaarses turismipiirkonnas. Hotelli lähedal on palju restorane, poode, baare ja meelelahutuspaiku. Lähima rannani on 800 m. NB! Soovitame tellida lisatasu eest basseinivaatega toa, sest tänavapoolsed toad võivad olla üsna kärarikkad!
 

Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn-Faro-Tallinn
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Lennujaamamaksud ja käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* 7 ööd majutus hotellis*** (2 in. toad), hommiku- ja õhtusöögid hotellis
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus 3* ja 4* hotellides 116 EUR / 1815 EEK
* Basseinivaatega tuba hotellis Aldeia*** 14,70 EUR / 230 EEK
* Merevaatega tuba hotellis Alfamar**** 44,10 EUR / 690 EEK
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Sissepääsude hinnad:
* Silvese linnus 1,25 EUR
* Sagrese kindlus 1,50 EUR
* Estoi vana-rooma villa varemed 1,50 EUR
* Sao Lourenco kirik 1,50 EUR
* Lissaboni tramm 1,00 EUR, lift 2,60 EUR
* Katerdraal ja Giralda torn Sevillas 8,00 EUR, 2 EUR al 65a. ja tudengid kuni 25a.
* Alcazari loss Sevillas 8,50 EUR, 2 EUR al 65a. ja tudengid 17-25a.
* Kolumbuse laevastik Palos de la Fronteras u 5 EUR
* Härjavõitlus u 25 EUR (Alfamar hotellist lisandub hinnale transpordikulu Albufeirasse ja tagasi)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Lennul liinil Tallinn-Faro-Tallinn on lubatud pagasi piirmäär 15kg äraantav pagas + 5kg käsipagas. Ühe üksiku äraantava pagasiühiku kaal võib olla max 32kg (kui arvestate äraantavat pagasit mitme reisija peale kokku).
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
 
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii