Portugal - Madeira - põgenemine paradiisi

Portugal - Madeira - põgenemine paradiisi

06.11.18 - 13.11.18
Giid Triinu Borga
 Hind al 649
Ooteleht
Igavese kevade saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel. Oma staatuselt on Madeira Portugali autonoomne regioon. Nagu paljud saared, nii pakub ka Madeira võrreldes näiteks Mandri-Portugaliga eelkõige saartele omapärast eluviisi ja eksootikat. Madeirale omast eluviisi leidub ohtralt vanades kalurikülades, mis on peidetud dramaatiliste kaljude vahele. Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust – siin on ideaalne kasvulava taimedele, mis on kokku toodud kõikvõimalikest maailma eri paikadest. Lisaks pakub reis Madeirale võimaluse jalutamiseks piki saarele iseloomulikke levadasid ehk veekanaleid ning päikesenautimiseks kaunis keskkonnas.

Reisiinfot Madeira kohta leiate siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FUNCHAL 
Koguneme kell 11:45 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Funchal kell 13:40-17:40 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX603). 
Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi!
BEMVINDO À MADEIRA ehk tere tulemast Madeirale – igavese kevade saarele!
Majutus vastavalt valitud hotellile.
 
2. päev FUNCHAL JA MADEIRA KUULSAIMAD AIAD
Hommikusöök. Alustame saarega tutvumist viiesaja aasta vanuse pealinna külastusega. Umbes 112 000 elanikuga pealinna nimi on Funchal, sest kunagi kasvas siin palju fenkolit (funcho). Linna asukoht on äärmiselt omapärane, kuna linn tõuseb mööda mäe nõlva mere äärest üles kuni 1200 m kõrgusele. Alustame ekskursiooni kõige värvikamast vaatamisväärsusest ehk kohalikust turust – kirjud letid on täis puuvilju, juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Seejärel külastame Blandy veinikeldrit, kus kohaliku veini degusteerimine on turistidele pea kohustuslikuks saanud ning veinikeldris kuuleme lugusid päikeselise Madeira veini ajaloost. Vaatame ka linna keskust: Sé katedraal, mis on ehitatud 15. ja 16. sajandi vahetusel. Päeva teisel poolel suundume Madeira kuulsatesse aedadesse ning pühendume parimatele aiakunsti näidetele. Madeirale tulevad loodussõbrad tervest ilmast tihti just spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mis on siinsetest aedadest ehk kõige põnevam. Aed rajati 18. sajandil ja 19. sajandi lõpus toodi siia uued taimeliigid Aafrikast, Hiinast ja Austraaliast. Siin leidub nii rahulikke kui ka lopsaka taimestikuga nurki. Kas teate, kuidas näevad välja tärpentinipuu ja kampripuu? Aiast leiame ka 1200 kameeliat ning hästi kõrged araukaariad. Seejärel läheme Jardim Botanicosse ehk Botaanikaaeda, mis tekitab kõigis imetlust. Siia on kogutud taimed maailma erinevatest piirkondadest. Eriti pakuvad silmailu elevandijalapuud, orhideed ja draakonipuu, värviilu pakuvad asalead ja streliitsiad. Huvi pakub ka kohalik põnev taimestik (näiteks maikellukesepuu) ja söödavad taimed (näiteks kohvipuu, kiwi, mango, avokaado). 

3. päev LÄÄNE MADEIRA - RAHVUSÕHTU
Hommikusöök.  Päeva jooksul külastame mitut huvitavat Madeira vaatamisväärsust. Päeva alguses sõidame läbi Camara de Lobosest, kus näeme rõdu, millel armastas joonistada Sir W. Churchill. Seejärel jõuame Cabo Girãosse. Siin asub kõrguse poolest teine merekalju maailmas (580 m). Järgmine peatus on idüllilises kalurikülas Ribeira Bravas, külastame tema turgu ja 15. sajandist pärit kirikut. Edasi tõuseme bussiga Encumeada mäekurule, kust avaneb vaade saare mõlemale rannikule. Tõuseme bussiga aina kõrgemale mäkke ja jõuame keskmäeplatoole – Paúl da Serrale. Loodus on muutunud – puud ja saarele omane lopsakus on kadunud ning see on asendunud kivise välja ning rohu ja põõsastikuga. Seejärel laskume külasse nimega Porto Moniz. Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Lõuna ajal soovitame proovida espadat ehk süsisaba. Seejärel sõidame piki maalilist põhjarannikut São Vicente külasse. Teel näeme vahvaid jugasid.
Tänase õhtu soovitame veeta reisikaaslaste seltskonnas tüüpilises kohalikus restoranis koos rahvustantsudega ja lauludega (lisatasu eest). Õhtusöögiks saab nautida espetadat ehk Madeirale iseloomulikult vardas küpsetatud värsket liha koos küpsetatud küüslauguleivaga ning palju muud madeiralikku.

4. päev NUNNADE ORG - MONTE
Hommikusöök. Meie ringsõidu esimene peatus on Pico dos Barcelos, kust avaneb suurepärane vaade Funchalile. Jätkame oma teed Eira do Serradosse, kust avaneb vaade juba Curral das Freirase poole. Curral das Freiras ehk Nunnade org on unikaalne, looduslikult väga kaunis uhtorg. See on ühtlasi saare kõige sügavam org. Nunnade orus asusid Funchali nunnakloostri maad. Siinsed talupojad harisid põldusid ning tasusid kloostrile renti saadud saagi näol. Piraatide rünnakute ajal varjusid siia aga ka Funchali nunnad, sest teid pidi oli org kättesaamatu isegi veel kuni 20. sajandi alguseni. Edasi suundume Montesse, astume sisse kirikusse, mis on koduks saare kaitsepühakule – Monte Jumalaema kujule. Seejärel ootavad teid Monte aiad koos tiikide, sildade ja purskkaevudega. Just siit avaneb võimalus sõita ainulaadse transpordivahendiga – tobbogani puukelguga – umbes 2 km pikka teed mäekallakut mööda alla. Tobbogan on vahva puujalastega punutud kelk, millega vanasti jõukamate inimeste jalavaeva vähendati ning millega neid siis mugavasti mäest alla transporditi. Kelke juhivad kogenud mehed, kuid vaatamata sellele adrenaliini hulk Teie veres tõuseb.

5. päev PORTO SANTO SAAR VÕI DŽIIBISAFARI VÕI KATAMARAANISÕIT MADEIRA RANNIKUL
Hommikusöök. Soovijatele väljasõit Porto Santo saarele või on võimalus hoopiski võtta osa džiibisafarist või katamaraaniretkest (lisatasu eest).
Soovijatel on võimalik ette võtta ka päevane väljasõit Porto Santo saarele (väljumised sõltuvad ilmast). Porto Santo on Madeira naabersaar oma kaunite pikkade liivarandadega - luksus, mida Madeiral ei leia.  Saarele pääseb laevaga, mis väljub hommikul Funchali sadamast ning laevasõit kestab u 2 tundi. Porto Santo on 42 km² ja 5000 elanikuga Madeira arhipelaagi suuruselt teine saar, mis asub umbes 40 km kaugusel Madeirast. Saarel on Madeira arhipelaagi ainuke kollase liivaga looduslik, 9 km pikkune, rand. See on ideaalne koht, kus olla iseendaga, laadida oma energiavarusid või veeta aega valge liivaga rannaribal ja vaadata tõtt ookeaniga. Saarel on võimalik tutvuda ka pisikese pealinnaga.
Džiibisafari kestab umbes 3 tundi ning safari käigus on võimalik tutvuda saare lopsaka loodusega sõites mööda selliseid kitsaid teid ja põnevaid paiku, kuhu suure bussiga ei pääse ning võimalik on näha ka lähemalt ehedat elu väiksemates külades.
Katamaraaniretk Madeira rannikul annab võimaluse nautida kaunist saarepanoraami ja uhkeid rannikukaljusid teisest perspektiivist. Soovijad võivad ette võtta aga ka näiteks mõnusa mereretke saare rannikul (lisatasu eest). Teil on valida mitme retke vahel, meie reisijuht aitab Teil leida just Teile sobiliku variandi. Merel käiakse katamaraaniga, ent võimalik on ette võtta mereretk ka Kolumbuse laeva Santa Maria koopiaga. Meresõidud kestavad u 3 tundi ning tihti on võimalik retkedel jälgida vaalasid ning delfiine. 
 
6. päev LEVADA MATK
Hommikusöök. Soovijatele matk piki levadat (lisatasu eest). Veekanalid ehk levadad toovad vett üle mägede saare põhjaosast lõunaosasse ning jagavad seda põldudele. Levadade võrk on Madeiral tihe. Kanalid, millest mõni on ligi 400 aastat vana, on ümbritsetud lopsakast taimestikust ja kaunist maastikust. Piki levadasid kulgeb alati ka matkarada. Matkamine piki levadasid pakub tõelist naudingut aktiivse puhkuse austajale. Mitukümmend matkarada on tähistatud numbrite ja viitadega. Kitsad jalgteed, mis kohati läbivad tunneleid ja ürgmetsi, viivad koskede, mõisate või vaateplatvormide juurde. Meie levada matk viib meid Funchalist lääne poole. Jalutame läbi eukalüptimetsade ning võimalus on üsna lähedalt jälgida kohalikke majapidamisi.
Päeva teise poole võib veeta puhates basseini ääres või uudistades Funchali vanalinnas. Samuti võib minna iseseisvalt matkama.
 
7. päev IDA MADEIRA RING
Hommikusöök. Päevane ekskursioon annab hea ülevaate saare idapoolsest osast ning selle tüüpilistest asulatest. Esimene peatus on Camachas, mis on tuntud vitspunutiste poolest, sest just siin punutakse korve, kausse ja muid huvitavaid esemeid. Seejärel viib tee, mis on ümbritsetud eukalüptidest, madeira kadakatest ja mändidest, saare kõrguselt kolmandale tipule Pico do Arieirole (1818 m). Hea ilma korral avaneb mäelt suurepärane vaade saare kõrgeimatele mägedele ja Nunnade orule. Seejärel külastame Ribeiro Friot, kust suundume läbi Faiali Kotkaste kalju juurde, sealt edasi aga põhjarannikul asuvasse Santana külasse. Siinsed väikesed õlgkatustega majakesed on üks tuntumatest Madeira postkaartide motiividest. Jätkame teekonda mööda maalilist teed Püha Laurentsiuse poolsaarele. Enne Funchali jõudmist sõidame mööda Canicalist ja Machicost.
 
8. päev VABA PÄEV, LEND FUNCHAL-TALLINN
Hommikusöök. Vaba päev. Päeva võib veeta puhates basseini ääres, jalutades Funchali vanalinnas või võtta ette veel põnev meresõit või matk.
Transfeer lennujaama. Lend Funchal-Tallinn kell 18:40-02:40 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX604). Tere tulemast koju!

Majutus

799
899*
/
944
Sé Boutique Hotel 

Hommikusöökidega, majutus standard toas
Ooteleht
Keskuses
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele. Soodushinnale ei lisandu täiendavaid soodustusi.
Äärmiselt elegantne ja hubane Sé Boutique Hotel**** paikneb otse Funchali südames katedraali vahetus läheduses. Stiilipuhtalt ja modernse disaini võtmes sisustatud hotell on võrratu peatumispaik Madeira pealinnas. Hotellil on sisehoovis toolide ja laudadega terrass ning samuti imeliste vaadetega katuseterrass. Hotellil on oma väike kohvik-restoran.
Kõik heledates toonides sisustatud standard klassi toad on konditsioneeriga. Tubades on üks kaheinimesevoodi, lameekraanteleviisor, dušš/WC, föön, kohvi ja tee valmistamise võimalus, telefon, väike külmik minibaariga, puit- või parkettpõrandad. Eraldi vooditega majutus ei ole võimalik. Standard klassi tubades on vaated sisehoovi. Hommikuti pakutakse mitmekesist hommikusööki buffet lauas, sh gluteenivabasid tooteid.
www.seboutiquehotel.com

789
939*
/
986
Madeira Regency Club Hotel 

Hommikusöökidega, majutus Junior Suite toas
Ooteleht
0.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
LIsatasu merevaatega Junior Suite toa eest
50€
Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele. Soodushinnale ei lisandu täiendavaid soodustusi.
Madeira Regency Club**** paikneb Funchali vanalinna keskusest u. kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel ookeani kaldal. Hotellil on mereveega bassein ning eraldi ka lastebassein. Hotellis on oma saun ja squashi mängimise võimalus. Hotelli lähistel paikneb mitmeid söögikohti ning meeleolukaid kohvikuid.
Buffet hommikusööki pakutakse basseiniäärses Yacht Bar Club restoranis.
Majutus on võimalik kas tänavavaatega Junior Suite kategooria toas või merevaatega Junior Suite kategooria toas.
Rõduga Junior Suite stuudio-toad koosnevad avatud elu- ja magamistoast ning letiga eraldatud kööginurgast. Tubades on dušš/WC, diivan, kahekohaline voodi, TV, telefon, konditsioneer, seif. Kööginurgas on veekeedukann, kohvikann, röster, pliit, mikorlaineahi, külmik, nõud.
Merevaatega Junior Suite toas on võimalik majutada kuni 3 täiskasvanut või 2 täiskasvanut ja 1 laps.
www.madeiraregencyclub.com

649
799*
/
841
Apartement Paraiso 

Toitlustuseta
Ooteleht
2 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Toitlustuseta
Konditsioneer
Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele. Soodushinnale ei lisandu täiendavaid soodustusi.
Apartement Paraiso***+ paikneb Funchalis mööda ookeanirannikut kulgeva Estrada Monumental ääres. Siin on Funchali turistlik keskus ning mitmed suuremad ja väiksemad hotellid, suveniiri- ja toidupoed. Piirkonnas on palju külalistele mõeldud infrastruktuuri. Funchali vanalinna ja ajaloolisesse keskusesse pääseb kas jalutades või liinibussiga. 
Apartement Paraiso***+ on uus ja modernne ning kaasaegselt sisustatud. Korterhotelli muudab eriti mugavaks see, et lisaks kaasaegse mööbli ja tehnikaga tubadel on otse hotelli allkorrusel ka väike toidupood, veinibaar koos kaasaostmise võimalusega ning kohvik. 
Rõdudega tubades on dušš/WC, föön, seif, telefon,  lameekraanteler. Kööginurgas on kohvi ja tee valmistamise võimalus, veekeedukann, köögitarvikud, nõud, pliit. Kõik toad on äärmiselt kaasaegsed ja mugavad.
www.madeiraparaiso.com
 

799
/
841
Apartementmaja Avenue Park 

Toitlustuseta
Ooteleht
0.5 km merest
0.5 km keskusest
Wi-Fi
Toitlustuseta
Ühese toa lisamaks
150€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Funchal, majutus apartementides, söökideta
Funchali kesklinnas asuv apartementmaja on 500 m kaugusel merepromenaadist ja 1 km kaugusel linna ajaloolisest keskusest. Ümbruses on palju poode, restorane ja kohvikuid. Suurem toidupood on kaubanduskeskuses 500 m kaugusel. Väikesed apartemendid on lihtsa sisustusega, olemas on kõik vajalik: TV, seif, väike kööginurk (sh külmik, ahjuga pliit, mikrolaineahi, vajalikud nõud), WC/dušširuum, föön, triikraud. Tasuta WiFi kogu majas.
www.avenuepark-madeira.com
 

910
/
958
Hotell do Carmo 

Hommikusöökidega
Müüdud
0.5 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Funchali kesklinn, majutus hommikusöökidega
Hotell do Carmo asub Funchali keskuses vanalinnas, jalutuskäigu kaugusel linna vaatamisväärsustest. Hotelli katusel on bassein ja päevitusala, sealt avanevad kaunid vaated linnale ja ookeanile. Hotellis on restoran, baar, puhkeruum ja saun. WiFi kogu hotellis. Tubades dušš/WC, telefon, televiisor.
www.hoteldocarmomadeira.com

949
/
999
Hotell Alto Lido 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
2.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisamaks
180€
Õhtusöögid(5x)
98€
Soodustus kolmandale inimesele toas
23€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Funchali piirkond, majutus koos hommikusöökidega
Väga hea asukohaga hotell Alto Lido asub Funchali kuurorti hotellide tänaval. 2018. a renoveeritud hotell on modernselt ja stiilselt sisustatud. Rõduga tubades on olemas konditsioneer, kaabel TV, WC ja vannituba koos fööniga, minibaar, lisatasu eest seif. Hotellil on välibassein ja sisebassein. Hotellis on saun, tervisekeskus mullivanniga. Hotelli vahetus läheduses asuvad mitmed restoranid ning poed. Suur kaubanduskeskus asub 7-minutise jalutuskäigu kaugusel. Kivine rand asub hotellist otse üle tee. Hommikusööki pakutakse buffet stiilis. Lapse soodustused kehtivad ööbides toas koos kahe vanemaga ning laps 0-2a on tasuta juhul, kui ta ei kasuta lennu-ja bussikohta.
www.cardosomadeirahotels.com

Lisainfo

  • Kui soovite Madeiral kaasa teha planeeritud levada matka või käia mõnel päeval iseseisvalt matkamas, siis soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki!
  • Ida-Madeira ja Lääne-Madeira ekskursioonide ajal on võimalik süüa ühiselt 3-käigulist lõunat koos veini, vee ja kohviga à 15 € (tasumine kohapeal).
  • Madeiral on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile, samuti hotellide toateenindajale. Palume jootrahadeks arvestada 10-15 €. Restorani- ja taksoarvetele on kombeks lisada 10% jootraha.
  • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
    Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

 
Lennuinfo SmartLynx’i tellimuslennul:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. 
Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.
 
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.
 
Oluline info

Pealinn: Funchal
Keel: Portugali keel. Madeiralastel on hea inglise keele tase.
Rahaühik: Euro
Jootraha: Teenindajatele jäetakse tavapäraselt 5%. Bussijuhtidele on kombeks jätta 1€ päeva eest.
Ilm: Ilm on Madeiral aastaringselt mõnusalt soe. Keskmine õhutemperatuur oktoobris on umbes 23 kraadi ning ka vesi on tavapäraselt 22 kraadi. Kuna tegemist on saarega keset ookeani, mida tuntakse veel ka „igavese kevade“ saarena võib juhtuda, et sajab ka vihma.
Söök ja jook: Portugali köögist leiab kõike, alates salatitest ja suppidest kuni mereandide ja lihani välja! Kindlasti ei jää Teil Madeiral puhates maitsmata kuulus Caldo Verde supp, eriskummaline Espada kala ning imemaitsev Espetada liharoog. Uute maitsete otsijad saavad proovida grillitud sardiine, mis kindlasti on üks Portugali spetsialiteetidest. Elamusi jagab igale maitsele!
Tööpäev: Poed avatakse tavaliselt kell 9-10 hommikul ning suletakse kell 19 õhtul. Suuremad poed on avatud ka nädalavahetuseti.
Ajavahe: Madeira on Eestist kaks tundi ees.
Elekter: Portugalis kasutatakse meile tavapäraseid pistikuid, pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsiine ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.

Rahvusvaheline telefonikood: +351

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Madeirale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

06.11.18 - 13.11.18
Giid Triinu Borga
 Hind al 649
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

  • Portugal - Madeira - põgenemine paradiisi

Vaata reisist pilte