Portugali ringreis

Portugali ringreis

09.07.19 - 16.07.19
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 949
Broneeri
Ookeanile avatud tuhandenäoline pealinn Lissabon, varjuline Sintra, suurte maadeavastuste kuldajastu hiilgusest jäänud magus-valus igatsus, fado-laul ja grillsardiinid, mineviku ja kaasaja pühamud, kuninglikud residentsid, ookeanirannad – kõike seda pakub reis Euroopa lääneserva Portugali.

Loe meie giidide kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN- RIIA-LISSABON 
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis  kell 08:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 10:00-10:50 (lennunumber BT 322) ja Riia-Lissabon 12:50-15:25 (lennunumber BT 675) . Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! Majutus Lissabonis kahel järgneval ööl hotellis.
Teeme sissejuhatava ekskursiooni linnas bussiga ja jalgsi. Külastame Lissaboni Belemi linnaosa, vaatame kuulsat maadeavastajate ausammast, Belemi torni ja Dos Jerónimose kloostrit, kus on ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama haud. Majutus hotellis Exe*** või sarnane kahel järgneval ööl. Õhtul on igaühel võimalus nautida Lissaboni melu, sõita vanaaegse liftiga ja omapärase Lissaboni vana trammiga või lihtsalt jalutada mööda keskaegseid kvartaleid. 

2. päev KUNINGATE PALEED SINTRAS - CABO DA ROCA - LISSABONI FADO
Hommikusöök. Tänase päeva veedame Lissaboni lähistel ja külastame Portugali kuningate paleesid Sintras: Palacio Nacional de Sintra ja Pena palee. Sõidame paika “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemases punkti – meid ootab looduslikult võimas Cabo da Roca. Peatume 140 m kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile.
Õhtul läheme soovijatega fado-restorani ning hilisõhtu võib veeta kauneid, melanhoolseid fado meloodiad kuulates. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse viiulil, kitarril või 12-keelsel Portugali kitarril. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja saatus. Maitseme ka Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaod.
 
3. päev  COIMBRA - PORTO
Hommikusöök. Järgmine sihtkoht on tuntud ülikoolilinn Coimbra – vaatame legendaarset ülikoolihoonet, ülikooli kirikut, linna keskväljakut.  Õhtuks jõuame Portosse, majutus hotellis kahel järgneval ööl. 

4. päev PORTO LINNAEKSKURSIOON 
Hommikusöök. Porto on unikaalne linn - siin on eriline atmosfäär, erilised tänavad, erilised sillad. Uhke vaatepilt on azulejodega kaunistatud Porto vana raudteejaam. Douro jõe kõrgelt kaldalt imetleme uhkeid sildu ja linnapanoraami. Uudistame põnevate kitsaste tänavatega Duoro jõe kaldapealset ehk ribeirat, mis on lisatud oma omapära tõttu ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Vaatame barokset, rohke kullaga kaunistatud São Francisco kirikut ja Börsihoone kaunist Araabia saali.Teeme jõekruiisi vanal purjekal, millega kunagi transporditi suuri veinivaate. Vaated, mis avanevad jõelt viiele kuulsale Porto sillale ning kaldapealsetele, on võrratud. Sandemanni veinikeldrit külastades näeme, kuidas valmistatakse kuulsat portveini. Võimalus degusteerida ja soovi korral ka kaasa osta.
Teeme väljasõidu Portost. Duoro jõe oru piirkonnas, veinimõisas, Quinta da Aveledas, degusteerime kergelt kihisevat Portugali “rohelist veini“.

5. päev AVEIRO - NAZARE 
Hommikusöök. Sõidame Aveiro linna, mis asub kanalite kallastel, nagu Veneetsia. Siin leiab elegantseid, värviliste azulejodega kaetud maju ja kirjuksvärvitud lamedapõhjalisi kanalipaate. Azulejod on neljakandilised, maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid; nende kõige mõjusamaks värviks peetakse sinist, sest see peegeldab merd ja Portugali taevast. Teeme kohvipausi kanaliäärses kohvikus, kus maitseme Aveiro kuulsaid munakollasetäidisega küpsiseid – Ovos Moleseid. Aveiro kuurortpiirkonnas vaatame elegantseid triibulisi suvitusmajasid, mis on ümber ehitatud kalurihüttidest. 
Õhtul pakub tõelise naudingu jalutuskäik Nazare promenaadil vaadates värvikirevaid paate ja värvikaid kalurinaisi oma vahvates puhvis seelikutes. Majutume kolmel järgneval ööl Nazare  hotellis Mare*** või sarnases.

6. päev ALCOBAÇA - BATALHA - FATIMA - TOMAR
Hommikusöök. Külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobaças. Seejärel külastame suursugust Batalha kloostrit. Edasine tee viib meid tähtsa katoliikliku Fátima pühamu juurde. Tomari linnas tutvume templiordu rüütlite salapärase lossiga.
 
7. päev NAZARE - OBIDOS 
Hommikusöök. Sõidame kõige maalilisemaks Portugali linnaks peetud Óbidosesse, mille linnamüürid pärinevad mauride ajast. Imetleme linna ja jalutame mööda valgeksvärvitud majadega ääristatud kitsaid tänavaid. Miks mitte just siin – hurmavas linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida klaasike kuulsat kirsilikööri ginjat? 

8. päev  LEND LISSABON-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Lissaboni ja jätkame tutvumist linnaga: Expo piirkond.  Suundume lennujaama. Lend Lissabon-Riia-Tallinn kell 16:10-22:35 ja 
23:10-23:59 (lennunumbrid BT 676  ja 361).    

Reisi hind

949 €* / 999 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.2018

 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet liinilendudele Tallinn-Riia-Lissabon-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud)
 • Lennujaamamaksud september 2018 seisuga, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • majutus vastavalt programmile hotellides*** koos hommikusöökidega
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus 240 €
 • Tervisekindlustus al 8,65 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Palacio Nacional Sintras 10 €; 8 € al. 65 a ja alla 18 a, alla 6 a tasuta
 • Palacio Pena Sintras 14 €; 12,50 € 6-17 a, 12,50 €, alla 6 a tasuta 
 • Sintra kohalik buss 6,90 € 
 • Fado õhtu koos õhtusöögiga 35 €
 • Templiordu rüütlite klooster Tomaris 6 €, 3 € al. 65 a
 • Batalha klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Alcobaca klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 4 €
 • Börsihoone külastus 8 €/ 6 €
 • Sandemani veinikelder 10 €
 • Laevasõit Douro jõel  10 €
 • Quinta da Aveleda külastus ja degustatsioon 8 €
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 6 €/5 € al 65 a 
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Air Baltic liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel

Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, juust, moos.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Portugali reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Riiki võib siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

09.07.19 - 16.07.19
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 949
Broneeri
Giid
Mirjam Somelar
Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: müstiline Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugali ringreis

Vaata reisist pilte