Portugali ringreis

Portugali ringreis

23.08.19 - 27.08.19
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 759
Broneeri
Ookeanile avatud tuhandenäoline pealinn Lissabon, varjuline Sintra, suurte maadeavastuste kuldajastu hiilgusest jäänud magus-valus igatsus, fado-laul ja grillsardiinid, mineviku ja kaasaja pühamud, kuninglikud residentsid, ookeanirannad – kõike seda pakub reis Euroopa lääneserva Portugali.

Loe meie giidide kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN- RIIA-LISSABON - LISSABON
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis  kell 04:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 05:55-06:40 (lennunumber BT 322) ja Riia-Lissabon 13:25-16:00  (lennunumber BT 675. Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! Teeme sissejuhatava ekskursiooni linnas bussiga ja jalgsi. Külastame Lissaboni Belemi linnaosa, vaatame kuulsat maadeavastajate ausammast, Belemi torni ja Dos Jerónimose kloostrit, kus on ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama haud. Õhtul on igaühel võimalus nautida Lissaboni melu, sõita vanaaegse liftiga ja omapärase Lissaboni vana trammiga või lihtsalt jalutada mööda keskaegseid kvartaleid.Majutus Lissabonis kahel järgneval ööl hotellis Roma*** või sarnane.  

2. päev KUNINGATE PALEED SINTRAS - CABO DA ROCA - LISSABONI FADO
Hommikusöök. Tänase päeva veedame Lissaboni lähistel ja külastame Portugali kuningate paleesid Sintras: Palacio Nacional de Sintra ja Pena palee. Sõidame paika “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemases punkti – meid ootab looduslikult võimas Cabo da Roca. Peatume 140 m kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile.
Õhtul läheme soovijatega fado-restorani ning hilisõhtu võib veeta kauneid, melanhoolseid fado meloodiad kuulates. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse viiulil, kitarril või 12-keelsel Portugali kitarril. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja saatus. Maitseme ka Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaod.

3. päev TOMAR - BATALHA - FATIMA -  NAZARE 
Hommikusöök. Külastame suursugust Batalha kloostrit. Edasine tee viib meid tähtsa katoliikliku Fátima pühamu juurde. Tomari linnas tutvume templiordu rüütlite salapärase lossiga. Õhtul pakub tõelise naudingu jalutuskäik Nazare promenaadil vaadates värvikirevaid paate ja värvikaid kalurinaisi oma vahvates puhvis seelikutes. Majutume kahel järgneval ööl Nazare  hotellis Mare*** või sarnases.

4. päev NAZARE - ALCOBACA - OBIDOS
Hommikusöök. Külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobaças.  Sõidame kõige maalilisemaks Portugali linnaks peetud Óbidosesse, mille linnamüürid pärinevad mauride ajast. Imetleme linna ja jalutame mööda valgeksvärvitud majadega ääristatud kitsaid tänavaid. Miks mitte just siin – hurmavas linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida klaasike kuulsat kirsilikööri ginjat? 
 
5. päev  LISSABON, LEND LISSABON-RIIA-TALLINN
Hommikusöök.  Aeg suunduda lennujaama. Lend Lissabon-Riia-Tallinn kell 16:10-22:35 ja 23:10-23:59 (lennunumbrid BT 676  ja 361)    

Reisi hind

759 €* / 799 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet liinilendudele Tallinn-Riia-Lissabon-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud)
 • Lennujaamamaksud september 2018 seisuga, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus hotellides*** vastavalt programmile, koos hommikusöökidega
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus 150 €
 • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Palacio Nacional Sintras 10 €; 8 € al. 65 a ja alla 18 a, alla 6 a tasuta
 • Palacio Pena Sintras 14 €; 12,50 € 6-17 a, 12,50 €, alla 6 a tasuta 
 • Sintra kohalik buss 6,90 € 
 • Fado õhtu koos õhtusöögiga 35 €
 • Templiordu rüütlite klooster Tomaris 6 €, 3 € al. 65 a
 • Batalha klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Alcobaca klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Portugali reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Riiki võib siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel.

Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, juust, moos.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

23.08.19 - 27.08.19
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 759
Broneeri
Giid
Mirjam Somelar
Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: müstiline Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte