Portugali ringreis

Portugali ringreis

28.04.19 - 04.05.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 899
Broneeri
Ookeanile avatud tuhandenäoline pealinn Lissabon, varjuline Sintra, suurte maadeavastuste kuldajastu hiilgusest jäänud magus-valus igatsus, fado-laul ja grillsardiinid, mineviku ja kaasaja pühamud, kuninglikud residentsid, ookeanirannad – kõike seda pakub reis Euroopa lääneserva Portugali.

Loe meie giidide kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-PORTO - DUORO JÕE ORG
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis  kell 04:15, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:10-07:40 ja lend Frankfurt-Porto kell 09:45-11:25 (Lufthansa liinilennud LH885 ja LH1176, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!  Sõidame maalilisse Duoro jõe orgu ja naudime imetabaseid vaateid oru põhjas looklevale jõele ja maalilistele veiniistandustele.
Majutume kahel järgneval ööl Portos hotellis HF Tuela*** või sarnases.

2. päev PORTO LINNAEKSKURSIOON - QUINTA DA AVELEDA VEINIMÕIS
Hommikusöök. Porto on unikaalne linn - siin on eriline atmosfäär, erilised tänavad, erilised sillad. Uhke vaatepilt on azulejodega kaunistatud Porto vana raudteejaam. Douro jõe kõrgelt kaldalt imetleme uhkeid sildu ja linnapanoraami. Uudistame põnevate kitsaste tänavatega Duoro jõe kaldapealset ehk ribeirat, mis on lisatud oma omapära tõttu ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Vaatame barokset, rohke kullaga kaunistatud São Francisco kirikut ja Börsihoone kaunist Araabia saali.Teeme jõekruiisi vanal purjekal, millega kunagi transporditi suuri veinivaate. Vaated, mis avanevad jõelt viiele kuulsale Porto sillale ning kaldapealsetele, on võrratud. Sandemanni veinikeldrit külastades näeme, kuidas valmistatakse kuulsat portveini. Võimalus degusteerida ja soovi korral ka kaasa osta.
Teeme väljasõidu Portost. Duoro jõe oru piirkonnas, veinimõisas, Quinta da Aveledas, degusteerime kergelt kihisevat Portugali “rohelist veini“.

3. päev AVEIRO - COIMBRA - NAZARE 
Hommikusöök. Sõidame Aveiro linna, mis asub kanalite kallastel, nagu Veneetsia. Siin leiab elegantseid, värviliste azulejodega kaetud maju ja kirjuksvärvitud lamedapõhjalisi kanalipaate. Azulejod on neljakandilised, maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid; nende kõige mõjusamaks värviks peetakse sinist, sest see peegeldab merd ja Portugali taevast. Teeme kohvipausi kanaliäärses kohvikus, kus maitseme Aveiro kuulsaid munakollasetäidisega küpsiseid – Ovos Moleseid. Aveiro kuurortpiirkonnas vaatame elegantseid triibulisi suvitusmajasid, mis on ümber ehitatud kalurihüttidest. 
Järgmine sihtkoht on tuntud ülikoolilinn Coimbra – vaatame legendaarset ülikoolihoonet, ülikooli kirikut, linna keskväljakut.
Õhtul pakub tõelise naudingu jalutuskäik Nazare promenaadil vaadates värvikirevaid paate ja värvikaid kalurinaisi oma vahvates puhvis seelikutes.
Majutume kahel järgneval ööl Nazare  hotellis Mare*** või sarnases.

4. päev ALCOBAÇA - BATALHA - FATIMA - TOMAR
Hommikusöök. Külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobaças. Seejärel külastame suursugust Batalha kloostrit. Edasine tee viib meid tähtsa katoliikliku Fátima pühamu juurde. Tomari linnas tutvume templiordu rüütlite salapärase lossiga.
 
5. päev OBIDOS - LISSABONI LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Sõidame kõige maalilisemaks Portugali linnaks peetud Óbidosesse, mille linnamüürid pärinevad mauride ajast. Imetleme linna ja jalutame mööda valgeksvärvitud majadega ääristatud kitsaid tänavaid. Miks mitte just siin – hurmavas linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida klaasike kuulsat kirsilikööri ginjat?
Edasine teekond viib meid Portugali pealinna. Teeme sissejuhatava ekskursiooni linnas bussiga ja jalgsi. Külastame Lissaboni Belemi linnaosa, vaatame kuulsat maadeavastajate ausammast, Belemi torni ja Dos Jerónimose kloostrit, kus on ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama haud. 
Näeme linna peaväljakuid. Vaatame, kus paikneb linna katedraal ning teeme jalutuskäigu läbi Alfama linnaosa. Majutume kahel järgneval ööl Lissabonis hotellis Exe Liberdade*** või sarnases.
Õhtul on igaühel võimalus nautida Lissaboni melu, sõita vanaaegse liftiga ja omapärase Lissaboni vana trammiga või lihtsalt jalutada mööda keskaegseid kvartaleid. 
 
6. päev KUNINGATE PALEED SINTRAS - CABO DA ROCA, LISSABONI FADO
Hommikusöök. Tänase päeva veedame Lissaboni lähistel ja külastame Portugali kuningate paleesid Sintras: Palacio Nacional de Sintra ja Pena palee. Sõidame paika “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemases punkti – meid ootab looduslikult võimas Cabo da Roca. Peatume 140 m kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile.
Õhtul läheme soovijatega fado-restorani ning hilisõhtu võib veeta kauneid, melanhoolseid fado meloodiad kuulates. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse viiulil, kitarril või 12-keelsel Portugali kitarril. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja saatus. Maitseme ka Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaod.
 
7. päev  LEND LISSABON-FRANKFURT-TALLINN
Hommikusöök. Suundume lennujaama. Lend Lissabon-Frankfurt kell 12:05-16:00 ja lend Frankfurt-Tallinn kell 21:00-00:15 (Lufthansa liinilennud LH1167 ja LH884, kohalikud kellaajad).

Reisi hind

899 €* / 946 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.2018 
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet liinilendudele Tallinn-Frankfurt-Porto ja Lissabon-Frankfurt-Tallinn 
 • Lennujaamamaksud juuni 2018 seisuga, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 2 ööd Portos*** (2-n. toad), 2 hommikusööki
 • 2 ööd  Nazare hotellis *** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • 2 ööd Lissabonis hotellis *** (2-in. toad),  2 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus 180 €
 • Tervisekindlustus al 8,65 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Palacio Nacional Sintras 10 €; 8 € al. 65 a ja alla 18 a, alla 6 a tasuta
 • Palacio Pena Sintras 14 €; 12,50 € 6-17 a, 12,50 €, alla 6 a tasuta 
 • Sintra kohalik buss 6,90 € 
 • Fado õhtu koos õhtusöögiga 35 €
 • Templiordu rüütlite klooster Tomaris 6 €, 3 € al. 65 a
 • Batalha klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Alcobaca klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 4 €
 • Börsihoone külastus 8 €/ 6 €
 • Sandemani veinikelder 10 €
 • Laevasõit Douro jõel  10 €
 • Quinta da Aveleda külastus ja degustatsioon 8 €
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 6 €/5 € al 65 a 
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Portugali reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Riiki võib siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid.

Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, juust, moos.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

28.04.19 - 04.05.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 899
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugali ringreis

Vaata reisist pilte