Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Portugali ringreis

Kõrghetked: Ookeanile avatud Lissabon, ülikoolilinn Coimra, Fatima pühamu, grillsardiinid ja Vino Verde, sildade linn Porto ja magus-valus fado muusika, Braga ja puhkus Nazarè ookeanirannas.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 10.09.11-17.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 830.21 €
Prindi

Üldinfo

Ookeanile avatud tuhandenäoline pealinn Lissabon, varjuline Sintra ja traditsioone hoidev Porto, suurte maadeavastuste kuldajastu hiilgusest jäänud magus-valus igatsus, fado-laul ja grillsardiinid, mineviku ja kaasaja pühamud, kuninglikud residentsid, ookeanirannad – kõike seda pakub reis Euroopa lääneserva Portugali.
AHVATLEVAD PAKKUMISED
Mõnusat lugemist Portugali kohta leiate ka meie reisikirjast siit >
Portugal - seal, kus lõpeb maa ja algab meri

 

Giid

03.09-10.09.2011 reisil on giidiks Kersti Lossmann
10.09-17.09.2011 reisil on giidiks Enriko Talvistu
Loe giidide kohta lähemalt siit >
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FARO

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 12:30. Lend Tallinn-Faro kell 14:35-17:40 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi! Siit, Portugali lõunarannikult, sõidame pealinna Lissaboni ja majutume kahel järgneval ööl Lissaboni piirkonnas hotellis***.
 

2. päev LISSABON - SINTRA - CABO DA ROCA

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon bussiga Lissabonis. Külastame Lissaboni Belemi linnaosa, vaatame kuulsat maadeavastajate ausammast, Belemi torni ja Dos Jerónimose kloostrit, kus on ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama haud.
Sintras külastame Portugali kuningate paleesid: Palacio Nacional de Sintrat ja Pena paleed. Käime ära paigas, “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis – Cabo da Rocas. Peatume 140 m kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile. Tagasi Lissabonis on Teil õhtupoolikul on võimalus sõita vanaaegse liftiga või omapärase Lissaboni vana trammiga või lihtsalt jalutada mööda keskaegseid kvartaleid.
 

3. päev LISSABON - COIMBRA – AVEIRO

Hommikusöök. Hommikupooliku veedame Lissaboni kesklinnas. Edasi sõidame aga tuntud ülikoolilinna Coimbrasse – vaatame legendaarset ülikoolihoonet, ülikooli kirikut, linna keskväljakut. Külastame ka Aveiro linna, mis asub kanalite kallastel, nagu Veneetsia. Siin leiab elegantseid, värviliste azulejodega kaetud maju ja kirjuksvärvitud lamedapõhjalisi kanalipaate. Azulejod on neljakandilised, maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid; nende kõige mõjusamaks värviks peetakse sinist, sest see peegeldab merd ja Portugali taevast. Teeme kohvipausi kanaliäärses kohvikus, kus maitseme Aveiro kuulsaid munakollasetäidisega küpsiseid – Ovos Moleseid. Aveiro kuurortpiirkonnas vaatame elegantseid triibulisi suvitusmajasid, mis on ümber ehitatud kalurihüttidest. Õhtuks jõuame Portosse ja majutume kahel järgneval ööl hotellis*** või sarnases.
 

4. päev PORTO - BRAGA – GUIMARãES

Hommikusöök hotellis. Douro jõe kõrgelt kaldalt imetleme uhkeid sildu ja linnapanoraami. Uhke vaatepilt on ka azulejodega kaunistatud Porto vana raudteejaam. Vaatame barokset, rohke kullaga kaunistatud St.Francise kirikut ja Börsihoone kaunist Araabia saali. Uudistame ka põnevate kitsaste tänavatega Ribeiral (Duoro jõe kaldapealne), mis on oma omapära tõttu ka Unesco maailmapärandi nimekirja lisatud. Lahkume Portost ning sõidame Guimaraesi linna, mida tihti peetakse „portugali rahvuse sünnipaigaks“ ning mis oli Portugali esimese kuninga Alfonso I sünnikohaks. Edasisel ringsõidul jõuame Portugali Roomaks kutsutud Braga linna, mille lähistel vaatame Bom Jesu kirikut ning selle kuulsat treppi.
Hilisõhtu võib veeta kauneid, melanhoolilisi fado meloodiad kuulates. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse viiulil, kitarril või 12-keelsel Portugali kitarril. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja saatus. Maitseme ka Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaod.
 

5. päev PORTO – DUORO JÕE ORG - NAZARÈ

Hommikusöök hotellis. Teeme hommikuse jõekruiisi vanal purjekal, millega kunagi transporditi suuri veinivaate. Vaated, mis avanevad jõelt viiele kuulsale Porto sillale ning kaldapealsetele, on võrratud. Jätkame tutvumist Portoga. Sandemanni veinikeldrit külastades näeme, kuidas valmistakse kuulsat kohalikku portveini. Võimalus degusteerida ja soovi korral ka kaasa osta. Portost sõidame mööda Portugali mägismaad viinamarjaistandustega kaetud maalilisse Douro jõe orgu. Veinimõisas, Quinta da Aveledas, degusteerime kergelt kihisevat portugali “rohelist veini“. Majutus kahel järgneval ööl kalurikülahõngulises mereäärses Nazarè linnakeses hotellis*** või sarnases.
 

6. päev ALCOBACA – BATALHA – FATIMA - TOMAR

Hommikusöök hotellis. külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobacas. Edasi sõidame uudistama suursugust Batalha kloostrit. Peatume tähtsa katoliikliku Fátima pühamu juures. Päeva teisel poolel vaatame Tomari linnas templiordu rüütlite salapärast lossi. Õhtul pakub tõelise naudingu jalutuskäik Nazare promenaadil vaadates värvikirevaid paate ja värvikaid kalurinaisi oma vahvates puhvis seelikutes.
 

7. päev OBIDOS

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolik Nazares, kus saab keskpäeva rannas veeta ning imetleda kaljust linnapanoraami. Soovi korral võib sõita funikulööriga Nazare ülalinna Sitiosse, kus soovitame külastada väikest huvitavat meremuuseumi Casa Museu do Pescadori. Sõidame ka kõige maalilisemaks Portugali linnaks peetud Óbidosesse, mille linnamüürid pärinevad mauride ajast. Imetleme linna ja jalutame mööda valgeksvärvitud majadega ääristatud kitsaid tänavaid. Miks mitte just siin – hurmavas linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida klaasikese kuulsat kirsilikööri ginjat? Suundume tagasi lõunarannikule. Majutume Albufeiras hotellis*** või sarnases.
 

8. päev ALBUFEIRA, LEND FARO-TALLINN

Hommikusöök. Hommikune jalutuskäik Albufeira vanalinnas. Soovi korral võib veeta päeva rannas. Hilisel pärastlõunal suundume Faro lennujaama.
10.09 lend Faro-Tallinn kell 18:30-01:15 (+1) (kohalikud kellaajad)
17.09 lend Faro-Tallinn kell 20:00-02:45 (+1) (kohalikud kellaajad)
 

Reisi hind

830,21 EUR* / 873,68 EUR
12 990 EEK* / 13 670 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Faro-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* 2 ööd Lissaboni piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 2 ööd Portos hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 2 ööd Nazarès hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 1 öö Albufeira piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Palacio Nacional Sintras 9 EUR, 4,50 al 65a, alla 14a tasuta
* Palacio Pena Sintras 12 EUR, 9 EUR 6-17a ja al 64a, alla 6a tasuta
* Sintra kohalik buss 5 EUR
* Braga funikulöör u 2 EUR
* Fado õhtu õhtusöögiga 25 EUR
* Püha Frantsiskuse kirik Portos 3,50 EUR
* Börsihoone külastus 6,50 EUR (10.09 reisil ei pääse Börsihoonesse sisse)
* Laevasõit Douro jõel 6 EUR
* Quinta da Aveleda 4 EUR
* Alcobaca klooster 4,50 EUR
* Templiordu rüütlite klooster Tomaris 4,50 EUR
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

 

Oluline teada:
Lennul liinil Tallinn-Faro-Tallinn on lubatud pagasi piirmäär 15kg äraantav pagas + 5kg käsipagas. Ühe üksiku äraantava pagasiühiku kaal võib olla max 32kg (kui arvestate äraantavat pagasit mitme reisija peale kokku). 
Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohvi/tee, mahl, saiake, juust, moos.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
Mõnusat lugemist: Mirjam Somelari reisikiri: Portugal - seal, kus lõpeb maa ja algab meri.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii