Venemaa - Sankt Peterburg

Suursugune keiserlik pealinn, mille aura ei olegi sõnadega edasi antav. Tuleb ise kogeda suurlinna otsekui igikestvat ruttamist. Ootamatult mõistad selles virrvarris, et ka metropol võib olla inimlik. Jalutades luksuslikul Nevski prospektil tajud end korraga kummaliselt mõttelt - sellel ühel tänaval võib olla korraga rohkem inimesi, kui elab tervel Eestimaal. Metropoli mõõde on teistsugune!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisil on giidiks Piret Karilaid

1. päev TALLINN – SANKT-PETERBURG

Varahommikul kell 06:00 väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast. Piirületus Narva-Ivangorod ja pärast seda algab sõit läbi Ingerimaa. 
Saabumine Sankt-Peterburgi ja esmatutvus linnaga bussiekskursioonil: Moskva prospekt, Nevski prospekt, Marsi väljak, Vassili saar ja Rostra sambad. Ülikooli kaldapealne ja sfinksid. Sillad, kanalid ja paleed. Eestlaste Jaani kirik ja Jakob Hurda maja. Teatri väljak ja Maria teater.
Peeter-Pauli kindlus. Siin algas Sankt-Peterburgi ajalugu 27. mail 1703. aastal pisikesele jõesaarele kindluse rajamisega. Peeter-Pauli katedraal – Vene keisrite matmispaik. Kurikuulus Trubetskoi bastioni vangla. Õhtul külastame soovijatega Strogonovi palees asuvat Vahakujude muuseumi. Tutvume lähemalt Romanovite perekonna esindajatega, Venemaa valitsejatega. 
Ööbime kahel järgneval ööl St. Peterburgis  hotellis Russ*** või sarnases.
 
2. päev ERMITAAŽ JA LINNAEKSKURSIOON, TSARSKOJE SELO
Hommikusöök. Kaasani katedraal, 1812. aasta sõja kangelastele pühendatud imposantne sakraalhoone Nevski prospektil.
Ermitaaž on maailma suurimaid kunstimuuseume, mis asub kunagistes keiserlikes paleedes. Omavahel galeriidega ühendatud hoonetes paiknevas muuseumis on ühtekokku üle kolme miljoni eksponaadi. On öeldud, et kui seisatada iga eksponaadi ees ühe minuti, kuluks kogu muuseumiga tutvumiseks 70 aastat. Leonardo da Vinci haprad madonnad, maailma üks parimaid Rembrandti kollektsioone, Tizian ja Rubens. Luksuslikud paraadsaalid ja 19. sajandi interjöörid Talvepalees – keiserlikus talveresidentsis. Vaba aeg Peterburi südalinnas ja võimalus külastada muuseume ja vaatamisväärsusi: Senati väljak ja Vaskratsanik, Iisaku katedraal, Paleeväljaku ansambel ja Aleksandri sammas, Moika kaldapealne, Spas na Krovi (Verelunastuse) kirik sadade mosaiikidega. Soovijail võimalik külastada Vene muuseumi. Suurim Vene kunsti kollektsioon maailmas ikoonidest avangardistideni.
Edasi suundume Tsarskoje Selosse, et külastada barokkarhitektuuri šedöövrit Katariina paleed. Toretsevad fassaadid ja kullatud kuplid harmoneeruvad rahuliku inglise stiilis pargi melanhoolse meeleoluga. Katariina lossis saab imetleda suurejoonelisi paraadsaale, muuhulgas ka maailmaimeks nimetud Merevaigutuba. Tagasisõit St.Peterburgi. Soovijaile õhtusöök stiilses restoranis koos folkloorikavaga.
 
3. päev LAEVAEKSKURSIOON - PETERHOF, SÕIT TALLINNASSE
Hommikusöök. Soovijatele meeleolukas laevaekskursioon Neeval ja kanalitel.
Sõidame keiserlikku suveresidentsi Peterhoffi Soome lahe kaldal. Maailma kaunimaid pargi- ja lossiansambleid, kus 18.-19. sajandi arhitektuur, pargikujundus ja skulptuurid – purskkaevud on elegantselt sobitatud maastikuga. Peterhofi’s uur palee ja luksuslik Merekanali kaskaad kümnete kullatud skulptuuride ja rütmiliste purskkaevudega. Venemaa võitu Põhjasõjas sümboliseeriv Simsoni purskkaev, kus vesi võib tõusta kuni 12 meetri kõrgusele. Mõnusalt intiimne Monplaisiri park ja paleed. Siin võib leida elevust pakkuvaid purskkaeve šutniki, mis võivad ettevaatamatu uudistaja ootamatult märjaks kasta.
Pärastlõunal alustame kojusõitu. Saabumine Eestisse hilisõhtul.

Reisi hind

219 €* / 230 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab:
 • Sõit kõigi mugavustega bussis Tallinn-St.Peterburg-Tallinn 
 • 2 ööd hotellis (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused 
Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus.
Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 65 €. 
Hilistele reisile registreerujatele on vajalik vormistada kiirviisa, mille maksumus on 99 €.
Viisade hinnad toodud  2017 a. juuli seisuga, viisa vormistamise hind võib muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 80 €
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad (täiskasvanud/lapsed, tudengid):
 • Vahakujude muuseum 350 RUB / üliõpilased 350 RUB /õpilane 200 RUB
 • Peterhofi park 750 RUB / 450 RUB lapsed kuni 16. eluaastani TASUTA  NB! VAJALIK VANUST KINNITAV DOKUMENT JA ÕPILASPILET!
 • Peeter-Pauli kindlus 600 RUB / õpilane 350 RUB (komplekspilet kirik ja vangikong)
 • Ermitaaž 700 RUB / lapsed 100 RUB NB! Soovi korral on huvilistel võimalik osta Ermitaaži pilet juba enne reisi muuseumi koduleheküljelt: https://www.hermitagemuseum.org/wps/portal/hermitage/tickets
 • Iisaku kirik 250 RUB/150 RUB
 • Iisaku katedraali kolonnaad 150 RUB
 • Jaani kirik Peterburis 100 RUB
 • Spas na Krovi mosaiigimuuseum 250 RUB/150
 • Laevasõit Neeval 550 RUB
 • Suveaed, avatud tasuta
 • Vene muuseum 450 RUB / 200 RUB
 • Õhtusöögi hinnad al 600 RUB
 • Õhtusöök koos folkloorikavaga ca 25 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
 • Tsarskoje Selo ja Merevaigutuba ca 30 € (ainult ettetellimisel,  hiljemalt kuu enne reisi, tasumisel kohapeal)
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument!

Lisainfo

Soovitame vahetada vähemalt 5500 RUB.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

viisa ja dokumendid

Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks. Foto peab olema valgel foonil, inimene peab olema kujutatud õlgadeni ja foto mitte vanem kui 6 kuud. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress).
 

Kaart:

18.05.18 - 20.05.18
Giid Piret Karilaid
 Hind al 219
Broneeri
Giid
Piret Karilaid
Piret on kunagi siiralt pihtinud: “Koos hea seltskonnaga reisil, mikrofon käeulatuses, tunnen end kõige kodusemalt! Ma kohe tahan nii olla.“ Selline Piret ongi: koduselt soe ja usaldustäratav teejuht, olgu siis Venemaa suurlinnades või lähireisidel Lätimaal ja Leedus...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Venemaa - Sankt Peterburg

Vaata reisist pilte