Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Sitsiilia-Malta-Gozo

Kõrghetked: Malta vaatamisväärsused, Kuldne laht ja põnev Gozo saar, Palermo kunstiväärtused, kirev tänavaelu, Monreale mosaiigid, Etna ja võluv Taormina, Aeoli saared.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 08.10.11-15.10.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 894.70 €
Prindi

Üldinfo

Vahemere suurimal saarel Sitsiilial on igale maitsele palju pakkuda – kreeka templitest, bütsantsi, normannide ja araabia pärandist barokklinnadeni, Taormina turistiparadiisist kontrastiderohke Palermo suurlinna ja ranniku kaluriküladeni. Lisaks mahlakad Sitsiilia sidrunid-apelsinid, magus cassata siciliana ning küllaga päikest ja kutsuvaid randu. Sitsiillaste iseteadev olek, kombed ja kõnepruuk ning traditsioonid veenavad, et tegemist pole lihtsalt Itaalia kauge ääremaa, vaid täiesti omaette ja väga erilise maa ja rahvaga. Malta, see on nagu samm tagasi ajalukku – saart on mõjutanud enamus muistseid kultuure. Kuid seal võib leida igaühe jaoks midagi, sest Malta külgetõmbejõuks on peale maailma vanimate ehitiste ka huvitav arhitektuur, vahelduv looduspilt ning soojad ja sõbralikud inimesed. Pooletunnine laevasõit Maltalt viib meid Gozo saarele, kus leiame eest pronksiajast pärist megaliitkonstruktsioonid!
 

Giid

Reisil 08.10-15.10.2011 on giidiks Triinu Borga
Reisil 15.10-22.10.2011 on giidiks Mare Ligi
Lugege giidide kohta lisaks siit >
AHVATLEVAD PAKKUMISED

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-LUQA

Kogunemine Tallinna lennujaamas 2 tundi enne väljalendu.
08.10 reisil lend Tallinn-Luqa kell 15:10-18:25 (kohalikud kellaajad)
15.10 reisil lend Tallinn-Luqa kell 15:10-19:35 (vahemaandumisega Catanias, kohalikud kellaajad)
Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Majutume neljal järgneval ööl Maltal hotellis***.
 

2. päev MALTA – LAEVAKRUIIS, LA VALLETTA, MARSAXLOKK, HAGAR QIM

Hommikusöök hotellis. Päeva alustame hommikuse laevasõiduga Valletta rannikul. Vee pealt vaadates avab saar end hoopis teise külje pealt. Ekskursioon saare pealinnas La Vallettas, mida on mõnikord nimetatud ka rüütlite linnaks. Jalutame Barracca aedades ja naudime sealt avanevat vaadet suurele sadamale. Teid üllatab lõpmata suure kunstikoguga Püha Ristija Johannese katedraal ja Ordumeistrite palee. Palees külastame riigisaali ja gobeläänide saali. Vaatame Stonehenge’ist veelgi vanemat templit Hagar Qimi või Tarxieni. Külastame Marsaxlokki kaluriküla. See on parim koht saarel, kus näha kuulsaid just Maltale tüüpilisi paate luzzusid, mis on eriti kirevad ning maagiliste silmadega dekoreeritud. Siin soovitame lõunatada mõnes sadamaäärses hubases kalarestoranis. Võimalus supelda Birzebbuga linnakese rannas.

 

3. päev GOZO SAAR

Hommikusöök hotellis. Täna on soovijatel võimalus sõita Gozo saarele, mis asub vaid pooletunnise meresõidu kaugusel. Vaatame võimsa tsitadelliga Victoria linna. Siit avaneb ka suurepärane vaade saarele. Külastame Xaghrat või Ggantijat, pronksiajast pärinevaid megaliitlikke konstruktsioone, mis on vanemad kui Egiptuse püramiidid. Vaatame Odüsseuse legendist tuntud Calypso koobast ja huvitavaid lubjakivist kaljumoodustisi pankrannikul. Võtame ette paadiretke Sinise koopa juurde ja ujume laguunis. Tagasi Maltal, soovitame õhtul võtta osa väljasõidust tüüpilise kohalikku külasse, et proovida Malta rahvusroogi, näiteks küülikupraadi fenkatat (lisatasu eest). Restorani all saab külastada maa-aluseid sõjaaegseid varjendeid.

 

4. päev MALTA – PALAZZO PARISIO, MOSTA, MDINA, KULDNE LAHT

Hommikusöök hotellis. Palazzo Parisio külastus, näeme palee ilusat aeda, barokkfassaadi ja üllatavat interjööri. Jätkame tutvumist saarega Mosta linna külastamisega, kus asub üks maailma suuremaid kuppelkirikuid. Seejärel väljasõit “vaikivasse linna“ Mdinase. Peatume lõunasöögiks ja ujumiseks Kuldse Lahe ääres. Vaatame veel all-linna Rabati ning seal asuvaid Püha Pauluse varakristlikke katakombe. Sõidame piki pankrannikut, vaatame Dingli merekaljusid ja salapärast ürgset rööbastikku ehk cartrutse nimega Clapham Junction.
 

5. päev SÜRAKUUSA - NERO D’AVOLA - NOTO

Varane hommikusöök hotellis. Sõidame kiirlaevaga Maltalt Sitsiiliasse. 
Külastame rohkem kui 2500 aasta vanust Sürakuusa linna Neapolise arheoloogiaparki: amfiteatri ja kreeka teatri varemed, Archimedese haud ja suured koopad, millest kuulsaim on Dionysose Kõrv. Teeme jalutuskäigu ka Sürakuusa linnas, mis on tuntud kui linn, kus sündis ja elas vanakreeka teadlane Archimedes. Sürakuusa oli Vana-Kreeka üks tähtsamaid paiku ja Rooma konsuli Cicero arvates suisa kõige kaunim linn maailmas. Linna algne asustus oli sadam Ortygia saarel, mida ühendas maismaaga teetamm. Avola linnakese lähedal degusteerime Sitsiilia kuulsaimat veini, mis tehtud Nero d’Avola viinamarjasordist, mis on Sitsiilia populaarseim mari ja müüdavaim vein ning marjasorti peetakse oma iseloomu poolest müstiliseks nii marja kui ka veinina. Tõlkes tähendab nimi "Avola linna must", mis iseloomustab ka kuulsa punaveini maitset - täidlane ja intensiivne, paks ja moosine, aroomilt soe. Kerge puhkus rannas. Jalutame ka armsas barokklinnas Notos.
Majutume kolmel järgneval ööl Letojannis mereäärses hotellis*** või sarnases. Õhtusöök hotellis.

 

6. päev AEOLI SAARED – LIPARI JA VULCANO

Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta lõõgastav päev rannas.
Soovijatega veedame tänase päeva aga türkiissinistel vetel. Sõidame laevaga tulejumal Aeoluse järgi nimetatud Aeoli ehk Lipari saarestiku põnevatele saartele. Lipari saarestik koosneb seitsmest vulkaanilisest saarest: Alicudi, Filicudi, Lipari, Panarea, Salina, Stromboli ja Vulcano. Kõrgeim on Salina 962 meetriga. Saartel elab kokku 13 000 inimest, neist 10 000 Lipari saarel. Lipari on vulkaanilise saarestiku seitsmest saares enim asustatud ning populaarseim. Külastame ka Vulcano saart, mis on tuntud oma kuumaveeallikate poolest. Puhkame musta vulkaanilise liivaga rannas ja naudime kauneid vaateid veest kõrgele väljaulatuvatele kaljunukkidele. Siin on ka looduslik väävlilõhnaline mudavann, kus julgemad saavad mudavanne võtta. Tagasiteel Milazzo sadamasse teeme laevaga ka ringi ümber Vulcano saare ja uurime pardalt rannikul olevaid grotte ja uhkelt veest kõrguvaid kaljusambaid. Õhtusöök hotellis.
 

7. päev PALERMO – MONREALE

Hommikusöök hotellis. Varahommikul sõidame põhjarannikul asuvasse pealinna Palermosse. Palermo lähedal asuvas Monreale linnakeses vaatame Santa Maria la Nuova kiriku mosaiike ja romantilist kirikuõue. Palermo on eriline – üksi külaskäik Sitsiiliasse ei ole täiuslik ilma Palermos viibimiseta, sest just selle linna külastus aitab mõista kogu Sitsiilia hingeelu. Palermo on läbi ajaloo olnud linn, kus ida kohtus läänega, põhi lõunaga. Foiniiklased ja kartaagolased, kreeklased ja roomlased, maurid ja normannid – kõik on sellesse linna oma jälje jätnud. Palermo iidne ja keskaegne ala on suurem kui pea ühelgi teisel linnal Itaalias (välja arvata Rooma ja ehk Napoli). Kilomeetri pikkuse Corso Calatafimi ja Via Vittorio Emmanuele äärde jääb Sitsiilia kogu ajalugu – Piazza Vittoria äärsed elamud, normannide kuningapalee ja uhked baroksed kirikud. Linnaekskursioon Palermos – Vucciria turg ja kirev tänavaelu, Pretoria purskkaev, kuulus katedraal, suurepäraste mosaiikidega bütsantsi stiilis lossikabel – Capella Palatina. Raudse närviga inimesed võivad külastada kuulsaid Kaputsiinide ordu (Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum - Kapuutsiga Väiksemate Vendade Ordu) katakombe.
 

8. päev ETNA VULKAAN - TAORMINA

Hommikusöök hotellis. Tutvume tänaseni aktiivse Etna vulkaaniga. Bussiga sõidame Etna jalamile, kus asuvad juba mitmed kõrvalkraatrid. Need, kes soovivad tõusta kõrgemale ning jätkata peakraatri vallutamist, saavad tõusta tõstukiga 1923 m kõrgusele (pilet eraldi tasu eest). Sealt omakorda on võimalik jätkata maastikubussidega kuni 2900 m kõrguseni, kust selge ilma korral avaneb eriti avar vaade ning näeb päris lähedalt ühe peakraatri nõlvasid. Kohaliku Etna giidi juhatuste saatel saab jalutada viimastel aastatel lisandunud uutel kraatritel. Pärastlõunal külastame Taorminat, linna Etna vulkaani jalamil: hästisäilinud Vana-Kreeka aegne teater, katedraal ja katedraali väljak, vanad kirikud ja paleed, ilusad vaated.
15.10 lend Catania-Tallinn kell 18:55-01:35(+1) (vahemaandumisega Maltal, kohalikud kellaajad)
22.10 lend Catania-Tallinn kell 18:55-23:50 (kohalikud kellaajad)
 

Reisi hind

894,70 EUR* / 942,06 EUR
13 999 EEK* / 14 740 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele!


Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Luqa ja Catania-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Majutus 4 ööd Maltal hotellis*** (2-in toad), 4 hommikusööki
* Majutus 3 ööd Letojannis hotellis*** (2-in toad), 3 hommiku- ja 3 õhtusööki
* Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides terve reisi vältel 118 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Valletta katedraal 6,00 EUR
* Suurmeistrite Ordu Palee 10 EUR
* Hagar Qim või Tarxien 9 EUR
* Õhtusöök Maltal  25 EUR (3 käiguline, sisaldab bussitransfeeri restorani ja tagasi)
* Laevasõit Maltal 14 EUR
* Ggantija 8 EUR
* Palazzo Parisio 9 EUR
* Katakombid Rabatis 5 EUR
* Monreale klooster 6 EUR / 3 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Capella Palatina Normannide palees 8,50 EUR/4 EUR 18-25a / 65a ja vanemad tasuta
* Kaputsiinide Ordu katakombid 3 EUR
* Etna vulkaanile sõit funikulööriga + maastikubussidega 53,30 EUR
* Vana-Kreeka teater Taorminas 6 EUR / 3 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Villa Romana del Casale 6,50 EUR / 4 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
* Laevapilet Aeoli saartele 35 EUR
* Sürakuusa varemed 10 EUR / 4 EUR 18-25a / tasuta 65a ja vanemad
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Ekskursioonipäevade järjestus reisiprogrammis võib muutuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
Palume teatada koos lõpliku tasumisega reisidokumendi number ja kehtivusaeg!

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii