Šveits - Prantsusmaa Alpid

Šveits - Prantsusmaa Alpid

03.08.19 - 10.08.19
Giid Triinu Borga
 
Eelbroneering
Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Šveitsi linnades, kaunites Genfi järve äärsetes väikelinnades. Alpide lumised tipud, järvede sillerdav ilu, Prantsuse gurmee ja Šveitsi juustud. See reis on tõeline romantikute ja loodusearmastajate maiuspala! Alpide parimad palad ja majutus romantilistes mägikülades.

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-BASEL 

Koguneme Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Basel (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi! Majutus Berni mägismaal kolmeks järgneval ööl hotellis Twing*** või sarnases. 

 

2. päev  AARE JÕE KURISTIK  - LUZERN - BALLENBERG
Hommikusöök. Imetleme ühte paljudest Šveitsi loodusimedest Aare jõe kuristikku, mis on tekkinud tuhandete aastate jooksul. Jalutuskäik mööda dramaatilist 1400 m pikkust laudteed. Sõidame Luzerni, ekskursiooni käigus vaatame vanalinna väljakuid, kirikuid ja Kapellbrücke silda ning naudime järvevaateid. Näeme kivist välja tahutud kurva lõvi skulptuuri. Luzern on kahtlemata Šveitsi kõige romantilisem ja maalilisem linnake. Lahkume Luzernist ja sõidame Berni mägismaale. Külastame Ballenbergi vabaõhumuuseumi, kuhu on toodud erinevate Šveitsi kantonite tüüpilisi elamuid. Peatus Meiringeni linnakeses. Soovijatele ühine õhtusöök hotellis.

3. päev ŠVEITSI LOODUS –  BERN
Hommikusöök. Šveits on kõrgete mägede ja kiirevooluliste jõgede maa – tänane päev on pühendatud Šveitsi imelisele loodusele ja tüüpilisele arhitektuurile. 
Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneri orgu, et imetleda võimsaid Trümmelbachi koski kalju sees. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk. Sõidame Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik. 
 
4. päev ZERMATT – LEUKERBAD
Hommikusöök. Lahkume Berni mägismaalt ja suundume Valais kantonisse. See on Šveitsi kõige mägisem, religioossem ning isoleeritum kanton. Täschi külast sõidame transfeerrongiga Zermatti, mis on autovaba küla. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Zermatti ilmestavad puidust mazotid. Seejärel sõidame kuulsasse mägikülla Leukerbadi, kus soovijatel on võimalus supelda termaalveebasseinides, mis asuvad 1411m kõrgusel merepinnast. Majutus Sierres hotellis Casino*** või sarnases.
 
5.päev SIERRE – CHILLON - MONTREUX -  YVOIRE – EVIAN - LA CLUSAZ
Hommikusöök. Saint Leonardi lähistel võtame ette paadisõidu Euroopa ühel suurimal maa-alusel järvel. Vaatame Genfi järve äärde ehitatud Chilloni lossi, mille vanimad osad pärinevad 12. sajandist. Loss sai kuulsaks tänu lord Byroni luulele. Peatume Montreux’s - uhkete hotellidega kuurortlinnas, mida on läbi aegade armastanud maailmakuulsad muusikud. Järgmine peatus Evianis, kuulsa samanimelise vee leiupaigas. Külastame Genfi järve kaldal asuvat imeilusate vaadetega keskaegset Yvoire’i linna - kitsad tänavad, lilledega ehitud majad, huvitavad poed. Majutus kahel järgneval ööl Prantsusmaal, La Clusaz külas hotellis** Beaulieu või sarnases. 
 
6. päev CHAMONIX - ANNECY
Hommikusöök. Sõidame kuulsasse Chamonix mägikuurordisse. Ilusa ilma korral on soovijatel võimalus tõusta gondeltõstukiga Aguille du Midi tippu. Téléphérique de l’Aiguille du Midi viib meid lausa 3800 meetri kõrgusele merepinnast, kust avaneb võrratu panoraam Šveitsi, Prantsuse ja Itaalia alpidele. Selge ilmaga näeb siit nii Mont Blanci, Monte Rosat kui kuulsat Matterhorni. Seejärel külastame Annecyd, mis on väike armas linnake Annecy järve põhjatipus. Siin on hästisäilinud vanalinn – Palais de l’Isle, linna kohal ajalooline kindlus uhke Château d’Annecy, raekoda ja palju muud. Võimalus supelda Annecy järves.
 
7. päev GRENOBLE - SISTERON
Hommikusöök. Külastame Chartreuse valmistamise keldrit. Seejärel peatume kunagises taliolümpiamängude linnas Grenoble’is. Linn asub Isere’i jõe kaldal Alpide jalamil. Kunagisel gallia külal on pikk ajalugu, tutvume linna peamiste vaatamisväärsustega. Seejärel jätkame oma teekonda ning järgmise peatuse teeme Provence´i väravaks nimetatud keskaegses Sisteronis. Kaunis linnapildis domineerivad kindlus ja katedraal. Jalutame Moustiers-Sainte-Marie mägikülas. Majutus hotellis L’Ermitage** St Croix järve kaldal või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök.
 
8. päev VERDONI KURISTIK, LEND NIZZA-TALLINN
Hommikusöök. Külastame Prantsusmaal müstilist piirkonda - Verdoni kuristikku, mida peetakse Euroopa ilusaimaks kanjoniks. See on 24 km pikk ja langeb üle 600 meetri otse alla. Sõidame piki kanjoni teed, imetleme dramaatilisi vaateid ümbritsevale loodusele. Lend Nizza-Tallinn (kellaajad täpsustamisel). 

Reisi hind

Reisi hind täpsustamissel.
2018. a reisi hind al 999 €


Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Basel ja Nizza-Tallinn  (Nordica tellimuslendudele)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Majutus 7 ööd hotellides**/*** vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi ja reisisaatja teenused kogu reisi vältel 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 250 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Trümmelbachi kosk 11 CHF 
 • Chilloni loss 9,50 CHF 
 • Aare jõe kuristik 6 CHF 
 • Zermati rong 16 CHF 
 • Paadisõit  10 CHF 
 • Leukerbad ca 25 CHF 
 • Grindelwaldi rong al 24 CHF
 • Ballenberg muuseum 22 CHF
 • Mt Blanci tõstuk 58,40 € 
 • Õhtusöök Verdonis al 20 € 
 • Õhtusöök hotellis Twing al 20  € 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 100 € ja 250 Šveitsi franki (CHF).
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided.
Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Šveitsi ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

03.08.19 - 10.08.19
Giid Triinu Borga
 
Eelbroneering
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Šveits - Prantsusmaa Alpid

Vaata reisist pilte